صفحه 371 از 1201 نخستنخست ... 271 321 361 367 368 369 370 371 372 373 374 375 381 421 471 871 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,701 تا 3,710 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

صحبت های آقای سهیل شهبازی ، مصداق همون مثالی است که من راجع به نسبی بودن مزیت ها زدم .
    ایشون با دوربین D90 خودشون ، اما با تکیه بر دانش و تجربه ای که در این مدت در ماکروگرافی به دست آوردند ، در این ژانر عکسهایی رو گرفتند که هر کدام بسیار تاثیر گذار ، ارزشمند و مهم هستند و از همین فرصت باید استفاده کنم و به ایشون تبریک بگم.
    حالا این مهم تره یا مزیت های فول فریم یا کراپدار روی کاغذ ؟؟!!
    روی کاغذ شاید بگیم این یا آن . اما در حین کار بسیاری از ماجرا متفاوت است .
    اما باید بدونیم که این نمودارها ، این چارت ها ، و این منحنی ها ، زمانی به کار میان ، که با دانش و تجربه انسانی ، همراه بشن و گرنه جز یک مشت خط و خطوط چیز دیگری نیستند .
    استفاده از ایزوی بالاتر هم در ماکروگرافی لزوما نیاز نیست . این باز همون فرق از روی کاغذ گفتن است تا تجربه .
    اونچه که شما می فرمایید ، عکاسی با ایزوی بالا در ماکروگرافی ،در حالت عکاسی با نور طبیعی است .
    ماکروگراف های حرفه ای و یا آماتور جدی ، برای این کار فلاش های مخصوص خودشون رو دارند و خیلی به نور طبیعی متکی نیستند .
    من پیشنهادم اینه که در این موارد به دانش و تجربه افراد متبحر در این زمینه بیشتر تکیه کرد تا یک سری نمودار و چارت و تکیه بر برخی تعاریف و مفاهیم .
    من هیچ کس رو ندیدم که با خوندن دفترچه مانوال دوربین عکاس شده باشه . چون باید بسیاری از اون مطالب رو بعد از خوندن طرز کار منوها دور ریخت !
    morteza khademy و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    بنظر من در ماكروگرافي كم نويز بودن دوربين اهميت بيشتري نسبت به بالاتر بودن فاصله كانوني دارد ! چرا كه در بسياري از موارد مجبور به عكاسي با ايزوي بالا ميباشيم و حفظ جزييات امري حياتي بحساب مي ايد . از سوي ديگر افزايش فاصله كانوني با تعويض لنز امري امكان پذير است اما بازيافت جزييات لازم خير !
    با این مورد مخالفم!
    دوربین های کراپداری هم هستند از لحاظ نویز رفتار خیلی خوبی دارند . من تا به حال ایزوی بیش از 800 رو زیاد استفاده نکردم و کراپدار هایی مثل دی7000 و دی5100 تا این ایزو مشکل نویز ندارند. و اگه ضریب کراپ اعمال بشه نیاز به کراپ کردن عکس کمتر میشه و جزییات بیشتر میشه.
    shahbazi، کوروش، auditore و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1021

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    با این مورد مخالفم!
    دوربین های کراپداری هم هستند از لحاظ نویز رفتار خیلی خوبی دارند . من تا به حال ایزوی بیش از 800 رو زیاد استفاده نکردم و کراپدار هایی مثل دی7000 و دی5100 تا این ایزو مشکل نویز ندارند. و اگه ضریب کراپ اعمال بشه نیاز به کراپ کردن عکس کمتر میشه و جزییات بیشتر میشه.
    البته توی iso 800 دوربین d7000 با لنز ماکرو نسبتا noise بالا و قابل مشاهده ای دارد.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmona نمایش پست ها
    البته توی iso 800 دوربین d7000 با لنز ماکرو نسبتا noise بالا و قابل مشاهده ای دارد.
    نویز هست ولی چون نیاز به کراپ کمتره نویز هم کمتر به نظر میاد
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام كورش خان
    ممنون از شما ولي استفاده از ايزوي بالا در ماكروگرافي خيلي مواقع لازم است ! هميشه استفاده از نور فلاش ماكرو چاره ساز نيست همانطور كه هميشه ايزوي بالا راه كار نيست ... خيلي وقت ها فلاش سوژه را از پس زمينه جدا ميكند و اين مريت است و در بسياري موارد هم با تاريك كردن پس زمينه از زيبايي عكس خواهد كاست . هر كدام شرايط خود را ميطلبند ، شما اگر اگزيف عكس هاي ماكرو جوزا را نگاه كنيد عكسها اكثرا در صبح زود كه جانداران بيحركت هستند و با نوردهي طولاني مثلا ١ ثانيه ثبت شده اند ... فكر نميكنم جوزا محدوديت فلاش داشته باشد بلكه اين براي رسيدن به نتيجه مطلوب است حال ماكه به علت موقعيت جغرافيايي محل زندگيمان وزش باد را اكثرا به همراه داريم چاره اي جز بالا بردن ايزو نيست .
    morteza khademy و shahbazi تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

حتی در ایزوی 400 و 200 همنویز خودش رو در منطقه خارج از فوکوس به راحتی نشون میده.800 که جای خود داره.در نهایت چه 200 چه 800 شما مجبور به نویز ریداکشن پس زمینه(بعضا به صورت جداگانه) خواهید شد.
    morteza khademy و iman mehr تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    2893

جناب خادمي عزيز
    بحث بر سر مزيت فول فريم به كراپ دار در ماكرو گرافي بود والا اينكه در كراپدارها وضعيت هاي نويزي خوب و بد دارد معلوم است همانطور كه فول فريم ها هم همينطور ميباشد ، اما مسيله مشخص عملكرد بهتر فول فريم هاست . D7000 عملكرد نويزي خوبي در بين كراپ دارها دارد ولي نميتوان با d800 مقايسه شود ( سواي بحث قيمتي حتي ) و هميشه هم نياز به كراپ نيست ! بنده بسياري از عكسهاي ماكروي خودم رو در حد اقل فاصله فكوس لنز گرفتم و كراپ بسيار كمي داشته ام حال اگر بدنه فول فريم بود قطعا جزييات بهتري همراه كار من ميبود ....
    morteza khademy تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من متوجه بسیاری از این صحبتهای دوستان نمیشم . خب طبیعیه که فول فریم به هر حال کیفیت بهتری رو داره ولی در عوض اش شما باید پول بسیار بیشتری رو هم بپردازید .
    آیا شما هفت میلیون پول برای D800 دارید ؟! و چند میلیون دیگه برای و خرید لنزهای ماکرو و ... دارید ؟

اما سوال من این بود ، که متاسفانه چندبار گفتم و به نظر میاد از طرف دوستان نادیده گرفته میشه ، و اون اینه که باید دید که این میزان افزایش هزینه برای من و شما و دیگران کاربرد داره یا نه ؟!
    اگر دوستی مثل جناب شهبازی میاد چنین عکسهای ماکروی ارزشمندی رو میگیره اونهم با یک D90 ، و نه حتی D7000 ، این نشوندهنده تجربه و دانش انسانی است که یک هنرمند و فرد با تجربه میتونه از اون دوربین به اندازه یک دوربین فول فریم کار بکشه .
    حالا اگر من یک D800 داشته باشم میتونم عکسهای ماکروی خوبی بگیرم به اندازه ایشون ؟؟!!
    متاسفانه انگار داره یک تفکری که در فرهنگ کشور ما در همه جا مرسومه ، در اینجا هم ایجاد میشه که عده ای فکر میکنند با تجهیزات هر چه گران تر و وسیع تر ، لابد دانش و تجربه و مهارت بیشتری هم به دنبال اش میاد !!
    آیا همه امکان خرید فول فریم دارند ؟!
    اگر دارند ، بفرمایند خریداری کنند . من که ناراحت نمیشم . بیاییم در این تاپیک به همه توصیه کنیم برن فول فریم بخرند .
    آیا با این وضع همه عکاس میشوند ؟!
    و اگر کسان دیگری فول فریم ندارند پس عکاس حرفه ای و یا خوبی نیستند ؟!
    بحث من اینه که این تفاوت هزینه آیا ضرورتی داره ؟!
    شما می فرمایید نویز بیشتر و ...
    آیا D800 به خاطر همین مگاپیکسل بیشترش ، در ایزوهای بالا رفتار نویزی خوبی داره ؟! برای چی در تاپیک خودش این همه در مورد رفتار نویزی اون در ایزوهای بالا صحبت و انتقاد شده ؟! ایا همه اشتباه میکنند ؟
    ایا نیاز به نویز ریداکشن نداره ؟!
    آیا به این معناست که D800 دوربین بدیه ؟! نه . اما من میخوام بدونم توصیه خرید D800 به من با این شرایط ، انقدر مهمه ؟ و این تفاوت فاحش قیمت ها رو توجیه میکنه ؟!
    yaghoobi، m.a.i، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Maximeeder آواتار ها
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    دوست عزیز بودجه ای که برای این موارد میتونید اختصاص بدید چقدر هست؟
    ممنون از پاسخ.
    بودجه رو نسبی می بینم چه در خریدهای کوچک و چه بزرگ.به نظرم دو فاکتور مهمتر هست که باید در اون باره توجیه بشم:
    1-فلان دوربین بهترین انتخاب و مناسب است.
    2-بهترین هزینه را کردم (یعنی برای این کار نه لازم بوده بیشتر پول بدهم و نه زیادی خرج کردم) یا به عبارتی یک نوع توجیه اقتصادی.درسته که من از این راه کسب درآمد مستقیم نمی کنم اما یک سری هزینه ها را از دوشم بر می دارد(: اجاره دوربین،عکاس،هزینه امورات شخصی و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    با توجه به نوشته هاي شما حدس ميزنم حدود ٦ ميليون بودجه داشته باشيد
    دوربيني مثل D700 هنوز هم در بازار يافت ميشود و در دسترس است اما بنده اين دوربين را بخاطر رزولوشن كم آن توصيه نميكنم اما در عوض D800 دوربين عالي است تنه اين دوربين تنها ٧/٥ميليون است...
    ميتوانيد به كنون 5D mark II هم فكر كنيد و اين دوربين را بهمراه لنز ٢٤_١٠٥ تهيه كنيد كه قيمت هر دو حدود ٠٠٠'٥٠٠'٦ است البته اينها فول فريمها بودند با بودجه كمتر ميتوانيد بدنه هاي كراب دار تهيه كنيد.
    شما هم لطف کردید که پاسخ دادید.چه کسی است که دلش برای فول فریم لک نزند و اگر مثل من مرض کمال گرایی هم داشته باشد که بدتر...
    راستش دلم فول فریم میخواد و تا حدودی هم تفاوتهایش را با کراپ می دانم.اما به اطمینان رسیدن در زمینه این انتخاب بسیار مهم است.کدام مناسب تر است و ...
    با وضعیت اقتصادی امروز خرید بهینه خیلی ارزش دارد.ما در تمام تجهیزات این رو رعایت می کنیم.اما توی دوربین عکاسی به اندازه باکس تدوین و دوربین فبلمبرداری خبره نیستم و همینطور که می بینید هنگ کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها
    سلام

ظاهرا تمایل بیشتری به نیکون دارید دی7000 رو با لنز 16-85 و همینطور 50 اف 1.4 جی تهیه فرمایید. در قابلیت هاش برای کاربرد خودتان شک نکنید و قیمت مناسبی هم دارد از لنزهای عالی اف ایکس (فول فریم ) هم میتونید رو اون استفاده کنید و هیچ محدودیتی ندارید. به علاوه اینکه بقیه به قول خودتان خرت و پرت ها رو هم میتونید تهیه کنید.
    انتخاب فول فریم در ابتدای کار بنظر بنده معیب بیشتری داره تا محاسن.
    مرسی! برند نیکون دوست داشتنیه اما تعصبی ندارم.این هم گزینه است...
    البته نیکون نسبت به دی 300 اس مقداری عقب نشینی کرده.شاید وقتش باشه تا یک کراپ خوب و یک فول فریم ارزان تر تولید کنه.بررسی و کامپیرشن کامل از این دوربین اگر سراغ دارید ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    Canon 5D Mark III‌ هم هست كه دوربين خيلي خوبيست. سيستم فوكوس بسيار پيشرفته و قابليت فيلمبرداري حرفه اي هم بخشي از مزاياي اين دوربين است.
    عامل تعين كننده مقدار بودجه شماست.
    به نسبت مارک 2 تغییراتش چشمگیر نیست.قیمتش چشمگیره...
    5دی ها همیشه از گزینه های ما برای کارهای کوتاه و با کیفیت هستند (کلیپ و تیزر و...)

تشکر کرده
    2893

مطلبي كه خدمت شما عرض كردم در رابطه با اين مسيله بود كه فرموديد استفاده از ايزوي بالا لزوما نياز نيست و فلاش را جايگزين مناسب دانستيد و عنوان كرديد عكاسان حرفه اي زياد به نور طبيعي متكي نيستند ! والا اينكه تعويض بدنه براي من نوعي ايا به اندازه ي هزينه اش موجب پيشرفت ميشود و يا اينكه اصلا همين بدنه فعلي شايد بيشتر از حد نياز من باشد امري جداي از اين بحث است ... درسته كه اين بحث در اين تاپيك در ادامه صحبت هاي ديگر دوستان مطرح شد ولي بنده جايي پيشنهاد خريد نه فول فريمي مثل d800 و يا هيچ كراپداري را ندادم ... با بقيه صحبت هاي شماهم موافقم ....
    کوروش تشکر می‌کند.