صفحه 451 از 1201 نخستنخست ... 351 401 441 447 448 449 450 451 452 453 454 455 461 501 551 951 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,501 تا 4,510 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    سلام
    عزیزم مگه موبایله جسارتا؟! مگه چندمدل توهر رده قیمتی هست؟
    تواین قیمتی که گفتیدکلا ۲-۳ مدل بیشترنیست .CANON یا NIKON کلا.
    توسایتهای لوازم عکاسی سرک بکشید
    یعنی زیر 2 تومن 2-3 مدل بیشتر نیست و فرقی هم با هم ندارن؟ نیکون

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اگر نیکون میخواهید بهترین انتخاب با این مبلغ D5100 خواهد بود و البته با این هزینه مجبور خواهید شد که همان لنز کیت را بخرید 55-18 .
    ضمن اینکه به هر حال مبالغی رو هم باید برای خرید تجهیزات جانبی دیگری چون حافظه ، کیف و ... هزینه کنید .
    اما اگر میتونید هزینه رو بالاتر ببرید ، همین دوربین رو با 105-18 تهیه کنید ، به مراتب انتخاب بهتری است .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    اگر نیکون میخواهید بهترین انتخاب با این مبلغ D5100 خواهد بود و البته با این هزینه مجبور خواهید شد که همان لنز کیت را بخرید 55-18 .
    ضمن اینکه به هر حال مبالغی رو هم باید برای خرید تجهیزات جانبی دیگری چون حافظه ، کیف و ... هزینه کنید .
    اما اگر میتونید هزینه رو بالاتر ببرید ، همین دوربین رو با 105-18 تهیه کنید ، به مراتب انتخاب بهتری است .
    مرسی تفاوت 3200 با 5100 جز پیکسل چیه
    قیمت 18-105 چقدره ؟
    مرسی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

عمده تفاوت اینه که بدنه کوچکتری داره . و براکتینگ نداره .
    و چند امکان کمتر در بدنه .
    ضمن اینکه به نظر من ( نظر شخصی ام با توجه به بررسی نمونه ها تا اینجا ) به خاطر چگالی پیکسلی بیشتر در واحد سطح ، یک استاپ نویزی تره .
    من برای کسانی که پول کافی رو دارن ، کف دوربین های مناسب برای فعالیت مناسب حرفه ای ، چه الان و چه در آینده متقاضی رو ، D5100 میدونم .
    D3100 و D3200 به هر حال نخستین رده اینتری لول یا مقدماتی دوربین های SLR نیکون هستند و متناسب با همین سطح هستند .
    omidnavabi تشکر می‌کند.

كاربر جديد محسن قضاتی آواتار ها
    تشکر کرده
    29

راستی یه سوال انحرافی؛ گارانتی ها با هم فرق دارن؟ تا چه حدی؟ کدوم بهتره؟

کسی از دوستان از لنزای انالوگ برای عکاسی دیجیتال استفاده کرده؟ استفادشو توصیه میکنید؟ بدون شک کیفیت خروجی پایینتز از لنز دیجیتاله اما میشه لنزای انالوگ رو با قیمت کم خرید...

مرسی از جوابها و راهنماییهای همتون...

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    دنبال چه پاسخی هستین؟که کسی بیاد بگه D7000 انتخاب خوبیه؟بله خوبه...دوربین خیلی خوبیه...به نظر من معادل کنونی‌اش رو میشه 7دی یا 60دی در نظر گرفت .
    لنز کیتش هم خوب و کار راه اندازه .
    در مورد خرید دست دوم هم ،اتفاقاً با وضعیت بازار،بهترین کار خرید دست دوم تر و تمیزه . از دست بخرید،از بچه های فروم که میخوان بفروشن یا جاهای دیگه که خود هنرجویان و هنرمندان قصد فروش دارن ، معمولاً هم اطمینان بیشتری حاصلی میشه ، هم منفعت بیشتری برای دو طرف داره ، هم موقع فروش مجددش،کمترین افت قیمت رو خواهید داشت (اگر گرونتر نفروشید)
    واقعا گیج شدم ... بهتره یه سر برم نورنگار , تا هم از مشاورشون استفاده کنم و هم از نزدیک دی 7000 رو ببینم, واقعا بین انتخاب اون یا 7دی موندم...بازم مرسی از لطفت...

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    ببين، اگه بخوايم D7000 رو با مدلهاي كانني مقايسه كنيم ميشه گفت بالاتر از 60D و پايينتر از 7D قرار ميگيره. 7D كه گفتي واست سنگينه، ميمونه 60D كه مسلما از D7000 سرتر نيست. پس اگه روي برند خاصي تعصب نداري انتخابت ميشه همون D7000. والسلام
    اگه بتونم میخوام یکم بیشتر پول جور کنم و 7دی بخرم...البته همچنان خرید دی7000 از زهنم بیرون نمیره...تنها دلیل تردیدم هم اینه که مطمئن نیستم خرید 7دی به هزینه ای که میکنم بیارزه... شاید بهتر باشه با اون اختلاف قیمت مثلا یه لنز 50 با اف 1.8 یا 1.4 برای دی 7000بگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    اگر اطرافیانتیون کنون دارن و اگر تجهیزات خوبی دارند، منطقیتره شما هم دستتونو به نیکون آلوده نکنید . در این صورت میتونید تجهیزاتی که هر روز استفاده نمیشنو راحت از هم قرض بگیرید. مثل لنزهای تله بلند یا اولترا واید ها و ... در غیر اینصورت 7000دی مبارکتون باشه.

ولی کلا دوربین فقط و فقط کنون
    مرسی جواب ولی سه تا نکته...یکی اینکه آخه تو این اوضاع مالی کی تجهیزاتشو به کسی امانت میده اخه؟دوما منی که عشق کانن بودم , نمیدونم چرا تو کف دی7000موندم و هر کاری میکنم از ذهنم بیرون نمیره , شاید یکی از دلایلش این باشه که با 60دی و 650 دی عکس گرفتم و با اینکه عکسای هر دو خوب بودن امازیاد به دلم نشستن و میترسم با 7دی هم به همین مشکل بخورم...شایدم واسه این باشه که دوربین آنالوگم اف70 نیکون بود که خیلی خوش دسته و به راحتی میتونی حتی با یه دست هم باهاش عکس بگیری...و آخریشم اینکه اگه کانن میدونست همچین طرفدارایی تو ایران داره شک نکن کلا کارخونش رو میاورد ایران و بیخیال ژاپن میشد...عایا؟
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 19 January 2013 در ساعت 18:53 دلیل: ترکیب پستهای متوالی

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن قضاتی نمایش پست ها
    مرسی جواب ولی سه تا نکته...یکی اینکه آخه تو این اوضاع مالی کی تجهیزاتشو به کسی امانت میده اخه؟دوما منی که عشق کانن بودم , نمیدونم چرا تو کف دی7000موندم و هر کاری میکنم از ذهنم بیرون نمیره , شاید یکی از دلایلش این باشه که با 60دی و 650 دی عکس گرفتم و با اینکه عکسای هر دو خوب بودن امازیاد به دلم نشستن و میترسم با 7دی هم به همین مشکل بخورم...شایدم واسه این باشه که دوربین آنالوگم اف70 نیکون بود که خیلی خوش دسته و به راحتی میتونی حتی با یه دست هم باهاش عکس بگیری...و آخریشم اینکه اگه کانن میدونست همچین طرفدارایی تو ایران داره شک نکن کلا کارخونش رو میاورد ایران و بیخیال ژاپن میشد...عایا؟
    واقعیت این است که اختلاف بدنه های مختلف چندان زیاد نیست ، مهم این است که با دوربین خود ارتباط برقرار کنید این طوری که مشخص است شما با D7000 ارتباط برقرار کرده اید درنتیجه در خرید خود شک نکنید...
    هر دوربینی که شما دوست داشته باشید بهترین دوربین برای شماست.
    کوروش و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

من 7دی نداشتم اما هم با دی7000 و هم با 7دی دوستان کار کرده ام و اصطلاحا باهاش چند صباحی عکس گرفتم
    هر دو دوربین بسیار خوبی هستن و قطعا از 650 دی بالاترن اما کنون 7 دی کاملترین و بهترین کراپداری هستش که تا حالا دیدم
    اما با توجه به اینکه شما با 60 دی عکس گرفتین و ازش راضی نبودین توصیه می کنم اگر مشکل مالی ندارین برین به سمت فول فریم
    در غیر این صورت منتظر 7دی مارک 2 بشین
    داود معانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام
    معمولا دید عکاسان تازه کار به دوربین و تجهیزات دید درستی نیست و برای همینه که هی از این شاخه به اون شاخه می پرن و این جمله که از فلان دوربین راضی نبودم و مانند آن نشانه ی عدم آشنایی عکاس با توانایی های دوربینه (راجع به لنز مسیله اندکی متفاوته البته) و همینطور عدم آشنایی کافی به اصول عکاسی و پست پراسس که امروزه نیمی از عکاسیه وگرنه بسیارند عکاسانی که هنوز از تجهیزات خیلی قدیمی خودشون به خوبی استفاده می کنند و خروجی کارهاشون از بسیاری از دوستانی که تجهیزات پیشرفته تر و به روزتری دارند چندین برابر بهتره. به عنوان مثال یکی از دوستان خوب فوروم که یکی از بهترین عکاسان منظره ما هستند تا همین چند ماه پیش از همون نیکن D50 ای سالها پیش خریده بودند استفاده می کردند و نمونه های اینچنینی زیاده ولی بیشتر از اون نمونه های بسیار زیادی را در همین فوروم داریم که فول فریم های گران قیمت و تجهیزان چند ده میلیون تومنی دارند ولی هنوز از تجهیزاتشون راضی نیستند چون نمی تونن عکس خوب بگیرن!
    Amir Mohebi، Kholeno، Pelikan و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

راستی یه سوال انحرافی؛ گارانتی ها با هم فرق دارن؟ تا چه حدی؟ کدوم بهتره؟
    کسی از دوستان از لنزای انالوگ برای عکاسی دیجیتال استفاده کرده؟ استفادشو توصیه میکنید؟ بدون شک کیفیت خروجی پایینتز از لنز دیجیتاله اما میشه لنزای انالوگ رو با قیمت کم خرید...

مرسی از جوابها و راهنماییهای همتون...
    .
    .
    .

درود

دوست گرامی شما به فاصله نیم ساعت 6 پست ارسال فرمودید

اگر مطلبی برای مطرح کردن دارید ،در غالب یک پست مطرح بفرمایید
    بر حسب اتفاق اگر پس از ارسال خواستید مطلبی دیگر را اضافه نمایید ، میتوانید روی " ویرایش پست " کلیک کرده
    و هر مطلبی خواستید به پست خود اضافه و یا کم نمایید.

ممنون که رعایت میفرمایید

با عرض پوزش از جناب حسینی عزیز که در حضور ایشان جسارت کردم
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 18 January 2013 در ساعت 12:49
    farhad44، KHAKSAR، M.Mobin و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد m4hd1r آواتار ها
    تشکر کرده
    273

نقل قول نوشته اصلی توسط omidnavabi نمایش پست ها
    سلام .ممنون میشم منو برای خرید دوربین راهنمایی کنید زیاد با اصطلاحات اشنا نیستم منو ببخشید
    بوجه تقریبا 2100000 . نیکون مدنظره لنزم ماله خودش باشه بهتره .فلاش داشته باشه
    کیفیت عکس بالا باشه به شکلی که تو کامپیوتر با یکم زووم افت شدید نداشته باشه .وقتی روی چیزی فکوس میکنم پشتش کاملا مات باشه(فکوس خوبی داشته باشه)
    توی نور کم نویز کمی داشته باشه
    سرعت شات مهمه
    ماکرو. منظره و پرتره یه حالت عکس از مدل (دراماتیک) و از چیزای متحرک عکس زیاد میگیرم
    d3200 یا d90 چطورن؟
    مرسی
    این که فوکوس کنه دلیل بر این نمیشه که پشتش مات بشه ، شما هرچقدر دیافراگم رو باز تر کنی پس زمینه مات تر میشه
    سرعت شاتر هم با بودجه شما هر دوربینی بگیری حداقل 1/4000 ثانیه رو میشه گرفت و سرعت بی هم داره
    زوم کردن هم بسته به این داره که چقدر عکستون شارپ باشه (به مگا پیکسل هم بستگی داره ولی تو این رنج موجود 16 با 20 زیاد فرقی نمیکنه ،)