صفحه 468 از 1201 نخستنخست ... 368 418 458 464 465 466 467 468 469 470 471 472 478 518 568 968 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,671 تا 4,680 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan_darvishi نمایش پست ها
    CANON 60 D یه کوچولو از D90 بهتره و 7000 یه کوچولو از 60 دی بهتره و CANON 7D هم یه کوچولو از 7000 بهتره
    جناب درویشی این "کوچولو" ها را شما با چه روش و مقیاسی بدست آورده اید؟
    واحد این "کوچولو " ها چیست؟ سانتی متره ؟ میلیمتره؟ کیلو گرمه ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    لینکی که جناب احمدی زحمت کشیدن براتون قرار دادن رو مطالعه فرمودید؟
    جواب سوال شما بستگی به جنس عکاسیتون و نیازهاتون و همچنین بستگی به جیب مبارکتون داره.
    شاید برای شخصی ال سی دی چرخان نیاز بسیار مهمی باشد و برای شخص دیگر داینامیک رنج سنسور اهمیت بیشتری داشته باشد.
    اگر با مفاهیم پایه اشنایی ندارید عجله نکنید و مدتی رو مطالعه بفرمایید تا بتوانید انتخاب آگاهانه تری انجام بدید.
    مرسی از جوابتون مشکل قیمت نیست فعلا به صورت تفریحی میخوام عکس بگیرم تا برم کلاس ولی میخوام یه دوربینی بگیرم که باز 4 روز دیگه دلمو نزنه بگم کاش اونو میگرفتم یا اون بهتره ووووو متوجه منطورم هستین.چون یه مقداری وسواس دارم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

جناب درویشی این "کوچولو" ها را شما با چه روش و مقیاسی بدست آورده اید؟
    واحد این "کوچولو " ها چیست؟ سانتی متره ؟ میلیمتره؟ کیلو گرمه ؟
    سلام کیلومتره (شوخی) خوب مشخصه عزیز بر اساس امتیازهایی که بر اساس نظر کارشناسها مقایسه میشه البته اینم بگما تو مقایسه بین 7 دی و 7000 یه مقدار اغماض شده و لی به نظر خیلی ها 7 دی سرتره نسبت به رقیبش!!!! اونم اختلاف نظر بین همه است دیگه بهرحال
    ویرایش توسط bijan_darvishi : Tuesday 26 March 2013 در ساعت 02:48

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان
    بنده قصد خرید یک دوربین بدون آینه دارم بودجه هم تا 4.500 برای همه موارد هست
    بیشتر نظرم روی x-e1 هست به نظرتون انتخاب مناسبیه ؟با توجه به این حداقل من تا یک سال اینده نمیتونم لنز یا وسیله ی دیگه براش بخرم
    یک سوال دیگه هم داشتم تفاوت عمده دوربین های بدون آینه و slr ها در چیست؟ بیشتر دنبال مزیت ها و معایبشون نسبت به هم هستم
    ممنون

كاربر آشنا Amateurism آواتار ها
    تشکر کرده
    2652

نقل قول نوشته اصلی توسط ferimobham نمایش پست ها
    بین کنون 60 دی و نیکون دی 7000 کدوم بهتره؟از همه نظر
    به نظر بنده بهترین پاسخ به سئوال شما را جناب alir. فرمودند:

اگر با مفاهیم پایه آشنایی ندارید عجله نکنید و مدتی رو مطالعه بفرمایید تا بتوانید انتخاب آگاهانه تری انجام بدید.
    Pelikan، M.Meghdari و alir. تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام و با تبریک سال نو
    میخواستم بدونم ایا تو سایت مقایسه ای بین این دو مدل دی 3200 نیکون با کنون600 دی انجام شده یا نه؟
    اخه هرچی سرچ زدم به نتیجه ای نرسیدم
    کلا بین این دو کودوم انتخاب بهتری هست
    ممنون

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط gandolf05 نمایش پست ها
    سلام و با تبریک سال نو
    میخواستم بدونم ایا تو سایت مقایسه ای بین این دو مدل دی 3200 نیکون با کنون600 دی انجام شده یا نه؟
    اخه هرچی سرچ زدم به نتیجه ای نرسیدم
    کلا بین این دو کودوم انتخاب بهتری هست
    ممنون
    سلام. منم اطلاعاتم فوق العاده ناقصه و تازه کارم ولی کم و بیش با این دو دوربین آشنام و از بزرگان فروم رخصت میگیرم و یک نقد کوچیک برات مینویسم. همگی به بزرگی خودشون ببخشن اگه ناقص یا از دیدتون خوب نیست:
    1- از مگاپیکسل شروع میکنیم: من تو این سایت و به کمک تجارب اساتید محترم فهمیدم مگاپیکسل بالا حتما نتیجه تصویر بهتر نمیده ولی نیکون 24 مگاپیکسلی از کنون تقریبا 17.9 مگاپیکسلی شرایطی بهتری داره خصوصا اگه شما قصد چاپ عکس ها تو ابعاد بزرگتر داشته باشی.
    2- ال سی دی: رزولوشن کنون از نیکون بالاتره و خوب طبیعتا کیفیت تصویر ال سی دی هم بیشتره و ال سی دی کنون از مدل flips out هست ولی نیکون این گزینه رو نداره پس در نتیجه شما اگه بخوای تحت شرایط خاص ال سی دی رو خارج از دوربین داشته باشی کنون اینجا به کارت میاد ولی نیکون نه. ( که به نظر شخص خودم این یکی خیلی ملاک نیست )
    3- اندازه دوربین و وزن دوربین: کنون 70 گرم سنگین تر از نیکون و بزرگتر از اونه. حالا این بستگی به شما داره که کار با نیکون تو دستت راحت تره یا کنون که به نظرم اگه تونستی حتما
    قبل خرید این مورد تست بکن.
    4- فیلمبرداری: کنون تو فیلم گرفتن از لحاظ فرمت ها دستش بازتر از نیکونه و نزدیک به 2 فرمت فیلم برداری بیشتر داره ولی در عوض نیکون گزینه اوتو فوکوس داره که کنون نداره ( نظر شخص خودم هم اینه شما دوربین عکاسی میگیری برای عکاسی نه فیلمبرداری. زیاد تو بند این مورد نباش! )
    5- باطری و زیرمجموعه! : شما با نیکون تعداد عکس بیشتری میتونی بگیری در هر بار شارژ باطری ( نزدیک به 100 عکس بیشتر از کنون = 540 عکس) و زمان آماده به کار شدن دوربین نیکون هم سریعتر از کنونه.
    6- سیستم فوکوس: تعداد نقاط فوکوس نیکون 11 به 1 هست و کنون 9 به 1.
    7- کیفیت عکس ها ( به نظرم مهمترین عامل انتخاب ): من که داخل سایت های مختلف نگاه کردم مثل snapsort همه سایت ها امتیاز کیفیت عکس نیکون بالاتر زدن چه رنج دینامیک یا عمق رنگ ها یا عکس تو ایزوهای مختلف.
    در مورد بقیه موارد هم که نامی نبردم با مشخصاتی که دیدم تو بقیه موارد دقیقا تو یک سطحن و من فقط تفاوت ها رو براتون گفتم.
    نتیجه: منِ تازه کار ، شخصا نیکون دی 3200 به کنون 600 دی ترجیح میدم تو این مقایسه چون یکی از اصلی ترین ملاک هام کیفیت و خروجی عکسه.
    البته اینم خارج از لطف نیست که نیکون مدل جدیدتر و خوب البته گرون تر از کنونه.
    شرمندم طولانی شد. اساتید و دوستان بزرگوار معذرت اگه کم و کاستی یا احیانا اشتباهی تو مقایسه ها داشتم.
    با تشکر که تحمل کردین و معذرت که سرتون به درد آوردم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    سلام. منم اطلاعاتم فوق العاده ناقصه و تازه کارم ولی کم و بیش با این دو دوربین آشنام و از بزرگان فروم رخصت میگیرم و یک نقد کوچیک برات مینویسم. همگی به بزرگی خودشون ببخشن اگه ناقص یا از دیدتون خوب نیست:
    1- از مگاپیکسل شروع میکنیم: من تو این سایت و به کمک تجارب اساتید محترم فهمیدم مگاپیکسل بالا حتما نتیجه تصویر بهتر نمیده ولی نیکون 24 مگاپیکسلی از کنون تقریبا 17.9 مگاپیکسلی شرایطی بهتری داره خصوصا اگه شما قصد چاپ عکس ها تو ابعاد بزرگتر داشته باشی.
    2- ال سی دی: رزولوشن کنون از نیکون بالاتره و خوب طبیعتا کیفیت تصویر ال سی دی هم بیشتره و ال سی دی کنون از مدل flips out هست ولی نیکون این گزینه رو نداره پس در نتیجه شما اگه بخوای تحت شرایط خاص ال سی دی رو خارج از دوربین داشته باشی کنون اینجا به کارت میاد ولی نیکون نه. ( که به نظر شخص خودم این یکی خیلی ملاک نیست )
    3- اندازه دوربین و وزن دوربین: کنون 70 گرم سنگین تر از نیکون و بزرگتر از اونه. حالا این بستگی به شما داره که کار با نیکون تو دستت راحت تره یا کنون که به نظرم اگه تونستی حتما
    قبل خرید این مورد تست بکن.
    4- فیلمبرداری: کنون تو فیلم گرفتن از لحاظ فرمت ها دستش بازتر از نیکونه و نزدیک به 2 فرمت فیلم برداری بیشتر داره ولی در عوض نیکون گزینه اوتو فوکوس داره که کنون نداره ( نظر شخص خودم هم اینه شما دوربین عکاسی میگیری برای عکاسی نه فیلمبرداری. زیاد تو بند این مورد نباش! )
    5- باطری و زیرمجموعه! : شما با نیکون تعداد عکس بیشتری میتونی بگیری در هر بار شارژ باطری ( نزدیک به 100 عکس بیشتر از کنون = 540 عکس) و زمان آماده به کار شدن دوربین نیکون هم سریعتر از کنونه.
    6- سیستم فوکوس: تعداد نقاط فوکوس نیکون 11 به 1 هست و کنون 9 به 1.
    7- کیفیت عکس ها ( به نظرم مهمترین عامل انتخاب ): من که داخل سایت های مختلف نگاه کردم مثل snapsort همه سایت ها امتیاز کیفیت عکس نیکون بالاتر زدن چه رنج دینامیک یا عمق رنگ ها یا عکس تو ایزوهای مختلف.
    در مورد بقیه موارد هم که نامی نبردم با مشخصاتی که دیدم تو بقیه موارد دقیقا تو یک سطحن و من فقط تفاوت ها رو براتون گفتم.
    نتیجه: منِ تازه کار ، شخصا نیکون دی 3200 به کنون 600 دی ترجیح میدم تو این مقایسه چون یکی از اصلی ترین ملاک هام کیفیت و خروجی عکسه.
    البته اینم خارج از لطف نیست که نیکون مدل جدیدتر و خوب البته گرون تر از کنونه.
    شرمندم طولانی شد. اساتید و دوستان بزرگوار معذرت اگه کم و کاستی یا احیانا اشتباهی تو مقایسه ها داشتم.
    با تشکر که تحمل کردین و معذرت که سرتون به درد آوردم
    دوست عزیز رفرنس قرار دادن سایتهایی مثل snapsort برای مقایسه ی دوربینها مثل اینه که موقع بیماری به جای مراجعه به پزشک به یک تزریقاتچی مراجعه کنید
    Navid7h، bijan_darvishi، Amateurism و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    دوست عزیز رفرنس قرار دادن سایتهایی مثل snapsort برای مقایسه ی دوربینها مثل اینه که موقع بیماری به جای مراجعه به پزشک به یک تزریقاتچی مراجعه کنید
    آخه به جان خودم من عکس های گرفته شده با 2 دوربین هم دیدم از یکی از اساتید محترم هم کمک گرفتم. فقط اعداد ارقامو گذاشتم و دوست داشتم عکس ها رو هم بذارم که نشد ( زمان اجل نداد! ) ولی در کل من تسلیم آقا فرهاد. شرمنده فکر میکردم به کار میاد در همین حد
    عذرخواهی از همگی
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

سلام عزیزان
    من حدود 4000 میتونم هزینه کنم
    و فریلنس عکس میگیرم!

معماری" نه به صورت خیلی واید! فکر کنم 24 هم جوابگوم باشه
    پرتره
    و بقیش دیگه تو خیابونم ;)

انتخابها
    D90 و حدود 2 2.5 که واسه لنز میمونه (که نمیدونم چه لنزایی به کارم میاد! اگر بگید ممنون میشم!)
    D7000 و 18-105 و موکول کردن خرید لنز بیشتر به بعدا!

و اینکه
    من با فوکوس دستی و آنالوگ کار زیاد کردم و میتونم اذیتشو به جون بخرم
    یکی 2 تا لنزم دارم آنالوگ
    شما پیشنهاد میکنید استفاده رو؟!