صفحه 488 از 1201 نخستنخست ... 388 438 478 484 485 486 487 488 489 490 491 492 498 538 588 988 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,871 تا 4,880 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    يه ايرادی که 5200 داره اينه که موتور فوکوس نداره و با يه سری از لنز ها کار نميکنه
    دوست من این ایراد نیست... بلکه تعریفیست که نیکون از این رده از محصولاتش ( entery level ) داره.

ضمنا به نظر بنده ، دوستان کانن 60 دی را در رده نیکون 5200 قرار ندهند. هر کدام جایگاه متفاوتی دارند.
    D.Daneshmand، کوروش و aminskate تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan2021 نمایش پست ها
    با سلام و ضمن عرض ادب خدمت اساتید محترم،
    میخواستم D5200نیکون بخرم، در صورت امکان از دوستان راهنمایی میخواستم.
    دلایلم هم:
    1. با توجه به نیاز 20% بنده به فیلمبرداری، این دوربین دارای قدرت فیلمبرداری 60 f/s با کیفیت 1080 میباشد.
    2. قیمت مرقوم به صرفه و متناسب با توانم
    3. دوربین 2012 و نسبتا جدیدی هست و ظاهرا پردازشگرش هم جدید و با مدل هایی مثل D800 یکیه(Expeed 3) البته از خروجیش خبر ندارم!!
    4. رزولوشن تصویرش هم فکر کنم 6000*4000 هست

اولا آیا بنظر شما دوربین خوبیه با این قیمت؟
    ثانیا چیزی که باعث تردیدم با مدل 60D شده بطور کلی قیمت بالای لنز های نیکون نسبت به رقیبش هست ولی خب؛ کنون هم وزنش بیشتره و هم GPSنداره و هم فیلمبرداریش به نسبت این ضعیفه
    (توجه: من اولین باری هست که میخوام اقدام به خرید دوربین حرفه ای داشته باشم).

سپاس
    ببینید دوست عزیز, این که قیمت لنز های نیکون بیشتره یا قیمت لنز های کنن بیشتره رو زیاد میشنویم ولی به نظرم چیزی نیست که بخواد در تصمیم گیری ها تاثیر خیلی زیادی داشته باشه. خیلی مواقع دو لنز هم رده ممکنه تفاوت قیمت اندکی هم داشته باشند. اما خوب کیفیتشونم یقینن یکسان نیست.
    به عنوان مثال لنز ۲۴-۷۰ نسخه دو کنن بسیار گرون تره اما خوب کیفیتشم بهتر از لنز نیکونه. یا مثلا ۵۰ میلیمتر اف ۱.۸ نیکون گرون تر از رقیب کننی هست اما خوب کیفیت اپتیکی و فوکوسشم بهتره.
    به نظرم ابتدا به ساکن شما بهتره به این فکر کنید که چه میزان میخواین هزینه کنید و چه لنز هایی نیاز دارید. ممکنه لنزی رو بخواین که در یکی از این دو برند وجود نداشته باشه. در این صورت انتخاب ساده تر میشه.
    به نظر میرسه برای شما دوربین دی۵۲۰۰ یه انتخاب ایده آل باشه و با توجه به امکاناتی که بهتون میده بسیار هم مقرون به صرفه هست.
    در حال حاضر دوربین های کراپدار کننی از لحاظ سنسور یک نسلی از دوربین های نسل جدید نیکون عقب ترند. احتمالا به زودی کنن دوربین هایی با سنسور نسل جدید وارد بازار کنه ولی سنسور دوربین ۶۰ دی زیادی قدیمی شده و با معرفی دوربین های جدید به سرعت ارزشش پایین بیاد. در حالی که نیکون به تازگی دوربین هایی با این سنسور معرفی کرده و تا مدت ها این دوربین ها آپگرید اساسی نخواهند شد. در زمینه هایی که شما اشاره کردید مثل رزلوشن یا جی پی اس یا جنبه هایی مثل نویز تفاوت تعیین کننده ای بین این دو دوربین نیست. در حالی که دینامیک رنج سنسور این دو دوربین به طرز غیر قابل اغماضی متفاوته و نیکون برتری فاحشی داره.
    (در بعضی ژانرهای عکاسی این تفاوت کم اهمیته اما در برخی کاربرد ها دینامیک رنج خیلی اهمیت داره)

البته اینم اضافه کنم که با خرید هر کدوم از این دو دوربین, اگر که تکنیک صحیح استفاده کنید بعیده که پشیمون بشین. روی تکنیک و هنر بیشتر متمرکز بشین. نتیجه اش موثر تره.
    Anoosh-Em، alie، bijan2021 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan2021 نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    آیا نقاط ضعف و قوتی که نام بردم را قبول دارید؟ (البته با توجه به تحقیقاتی که انجام دادین؟)

در مورد فیلم برداری این دو دوربین با توجه به چیزی که خوندم در این فروم به خصوص ، 650D + STM 18-135 کاراتره.
    bijan2021 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

سلام
    من مدت چند سال است که با دوربین پاورشات کانن کار کرده ام و الان قصد خرید یک دوربین حرفه ای را دارم . با مطالعه مطالب این تاپیک به این نتیجه رسیدم که دوربین نیکون دی 5100 با توجه به میزان هزینه من مناسب است . آیا با لنز همراه این دوربین فعلا میشود عکاسی کرد یا حتما باید لنز کیت بخرم؟ ( من حدود دو میلیون برای دوربین قصد هزینه دارم) و پیشنهاد دوستان در این باره چیست؟ و از کجا بخرم بهتر است؟

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

سلام دوست عزیز
    برای انتخاب یه دوربین باید اول اولویت بندیات مشخص باشه تا یه انتخاب خوب داشته باشی
    آره بالنز خودش میشه عکاسی کرد.
    دوربین d5100 .600d,650d,550d رو اینا هم یه تحقیقی بکن.مشابه هستند.
    برای خریدم اگه بخوای نو بخری یا دست دوم جمهوری یا باب همایون.البته اگه تهران هستی.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

مطمئنا دست دوم به لحاظ مالی به صرفه تر است اما از کجا میشه فهمید که آیا دوربین خوبی خریده شده یا نه ؟ و اینکه دست دوم ها رو کجا می فروشن؟

تشکر کرده
    97

برای خرید به همراه کسی بری که وارد باشه تا خدایی نکرده سرت کلاه نرهدوربین دست دوم هم تو جمهوری هست هم باب همایون.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

تشکر کرده
    97

به اینم یه سری بزن
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

پس سخت شد ، به نظر شما نو بخرم یا کار کرده با نهایتا دو میلیون پول نقد

تشکر کرده
    97

ببین اول بگو از دوربینت چه توقعاتی داری؟
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه