صفحه 588 از 1201 نخستنخست ... 88 488 538 578 584 585 586 587 588 589 590 591 592 598 638 688 1088 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,871 تا 5,880 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.jmsd نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان یک عدد 650D با مشخصات زیر با قیمت 1600 می ارزه به نظرتون؟
    لنز = 18-55
    تعداد شات = 2400
    گارانتی = 15 ماه ایده ال
    بیمه = 1ماه
    به همراه یک عدد کیف معمولی
    دوربین هم سالم و تمیز و دو ماه استفاده شده.
    با تشکر
    با سلام
    اگر... واقعا 2ماه کار کرده باشه و سالم باشه، بیمه را دقیق نمیدانم ولی گارانتی یا 12 ماهه یا 24 ماه؟ مگر 17 ماهه هم داره ایده آل؟
    ضمنا تلفنی یا حضوری و با استفاده از سریال کارت و کد رهگیری میتوانید از گارانتی مطمئن بشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط AliHamze نمایش پست ها
    برای اطمینان میتونی یه عکس باهاش بگیری بد ببینی چنتا شات کار کرده.
    ؟؟؟
    hamid.jmsd تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    گارانتی یا 12 ماهه یا 24 ماه؟ مگر 17 ماهه هم داره ایده آل؟
    مهدی جان شاید منظور حمید جان اینه که مثلا شما دوربین میخری با گارانتی 24 ماه، بعد از 7 ماه دوربین که میخوای بفروشی میگی گارانتی 17 ماه هست.
    برای اطمینان میتونی یه عکس باهاش بگیری بد ببینی چنتا شات کار کرده.
    شاید منظور علی حمزه عزیز، اینه که با خودت یک لپتاپ میبری عکس میگیری بعد وصل میکنی به لپ تاپ و با نرم افزار تعداد شات دوربین نگاه میکینی.
    S_Mahdi و hamid.jmsd تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    مهدی جان شاید منظور حمید جان اینه که مثلا شما دوربین میخری با گارانتی 24 ماه، بعد از 7 ماه دوربین که میخوای بفروشی میگی گارانتی 17 ماه هست.

شاید منظور علی حمزه عزیز، اینه که با خودت یک لپتاپ میبری عکس میگیری بعد وصل میکنی به لپ تاپ و با نرم افزار تعداد شات دوربین نگاه میکینی.
    با سلام خدمت جناب کمیلی
    آخه این دوستمون میگه فقط 2ماه استفاده شده، بخاطر این گفتم 17 ماه، در غیر اینصورت که میشه مثلا 7 ماه استفاده شده.

در مورد تعداد شات، اگر قرار بر وصل دوربین به لپ تاپ باشه دیگه چه نیازی به شات هست متوجه نمیشم؟

موضوع بعدی بحث گارانتی بود. طی تماسی که الان با دوستان در گارانتی ایده آل داشتم، فرمودند قابل پیگیری هست ولی کمی سخته، چنانچه بتوانید دوربین را حضوری به دفتر جمهوری ببرید برایتان تعداد دقیق شات را خواهند گفت. و یک مورد دیگر آنکه دوربین های دارای کیت، ممکن است 1 برگ گارانتی داشته باشند و یا حتی 2برگ مجزا برای دوربین و لنز. و جهت اطمینان میتوان با ذکر مدل دوربین، تلفنی استفسار کرد.
    سپاس.
    amir.komeily و hamid.jmsd تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

آخه این دوستمون میگه فقط 2ماه استفاده شده، بخاطر این گفتم 17 ماه، در غیر اینصورت که میشه مثلا 7 ماه استفاده شده.
    خوب شاید کسی که داره میفروشه منظورش این بوده که 5 ماه دوربین استفاده نکرده! ( البته از این دست موارد من زیاد دیدم 2 سال خریده میگه فقط 6 ماه استفاده کردم! )

در مورد تعداد شات، اگر قرار بر وصل دوربین به لپ تاپ باشه دیگه چه نیازی به شات هست متوجه نمیشم؟
    خوب شما تا عکس نگیری چطوری میخوای ببینی چند شات خورده؟ باید عکس به نرم افزار بدی تا برات تعداد شات محاسبه کنه. ( اگه راه دیگه ای هست ممنون میشم بگی که به اطلاعات ناقص بنده حقیر اضافه شه ) اگه عکس هم نگیری و خود طرف بهت یک عکس از داخل سیستمش بده، از کجا میفهمی عکسی که داده آخرین شات دوربین بوده؟
    پ.ن: عذرخواهم از مدیران محترم فروم برای آف تاپیک... در صورت لزوم انتقال داده بشه به تاپیک معروف. سپاس
    S_Mahdi و hamid.jmsd تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

ممنون از دوستان
    پس دقیقا کاری که من باید انجام بدم اینه که دوربین رو ببرم دفتر جمهوری اونجا، هم تعداد شات مشخص میشه و هم گارانتی.
    الان تماس گرفتم با ایشون گفتن که اشتباه تایپی بوده و گارانتیش 3ماهه گذشته.البته بنده فقط پول پست رو واریز کردم و جای نگرانی نیست.
    ویرایش توسط hamid.jmsd : Thursday 26 December 2013 در ساعت 10:42

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

بله من دقیقا منظورم همون بود که دوست عزیزم گفت.
    هم میتونی با برنامه Opanda IExif 2.3 هم موتونی به صورت آنلاین و اینترنت بری به سایت www.camerashuttercount.com آخرین عکسو آپلود کنی و تعداد شات رو بهت میگه. :)
    hamid.jmsd، BRAD و Mohsenf تشکر می‌کنند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام دوستان، چندتا سوال داشتم كه واسه انتخابم خيلي خيلي مهمه. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    به عنوان اولين DSLR، كانن 60D رو به همراه لنز كيت 135-18 معمولي پيشنهاد مي كنيد يا كانن 70D با لنز كيت 55-18 STM؟
    عمده مزيت هاي 70D نسبت به 60D چيست؟
    اينو ميدونم كه لنز 135-18 زوم بالاتري داره كه يه مزيته. علاوه بر اين چه تفاوت هايي بين 135-18 معمولي و 55-18 STM هست؟ آيا به لحاظ كيفيت اپتيكي با هم تفاوت دارند؟

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    سلام دوستان، چندتا سوال داشتم كه واسه انتخابم خيلي خيلي مهمه. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    به عنوان اولين DSLR، كانن 60D رو به همراه لنز كيت 135-18 معمولي پيشنهاد مي كنيد يا كانن 70D با لنز كيت 55-18 STM؟
    عمده مزيت هاي 70D نسبت به 60D چيست؟
    اينو ميدونم كه لنز 135-18 زوم بالاتري داره كه يه مزيته. علاوه بر اين چه تفاوت هايي بين 135-18 معمولي و 55-18 STM هست؟ آيا به لحاظ كيفيت اپتيكي با هم تفاوت دارند؟
    درود بر شما

شارپنس 70D بالاتره و تعداد نقاط فوکوس هم نسبت به 60D بیشتر شده و ...

علاوه بر تمام مزایایی که 70D نسبت به 60D دارد دو لنزی که اشاره کردید ۵۵-۱۸ از نظر اپتیکی بهتر است و اگه از رنج ۱۳۵-۱۸ صرفنظر کنیم ترکیب 70D + 18-55 نتیجه بهتری دارد.در صورت خرید 60D + 18-135 شاید امروز نیاز به لنز دیگری نداشته باشید ولی به زودی متوجه خواهید شد که کیفیت لنزتان پایین است و به دنبال لنزهای بهتر خواهید رفت.

پس در نتیجه بهتر است همین امروز بدنه بهتر را انتخاب کنید چون در هر صورت هیچ کدام از این دو لنز نمی توانند مدت زیادی برای شما کاربری داشته باشند٬ هر چند که باز هم ترکیب 70D + 18-55 این مزیت را دارد که در اینده می توانید با خرید یک ۷۰-۲۰۰ و یا …. رنج خود را تکمیل کنید و باز هم تا مدتی ۵۵-۱۸ مشکل واید شمارا تا حدودی حل می کند.

موفق باشید
    nicebluesky، Ali M.Rezaei و k200 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

شارپنس 70D بالاتره و تعداد نقاط فوکوس هم نسبت به 60D بیشتر شده و ...

علاوه بر تمام مزایایی که 70D نسبت به 60D دارد دو لنزی که اشاره کردید ۵۵-۱۸ از نظر اپتیکی بهتر است و اگه از رنج ۱۳۵-۱۸ صرفنظر کنیم ترکیب 70D + 18-55 نتیجه بهتری دارد.در صورت خرید 60D + 18-135 شاید امروز نیاز به لنز دیگری نداشته باشید ولی به زودی متوجه خواهید شد که کیفیت لنزتان پایین است و به دنبال لنزهای بهتر خواهید رفت.

پس در نتیجه بهتر است همین امروز بدنه بهتر را انتخاب کنید چون در هر صورت هیچ کدام از این دو لنز نمی توانند مدت زیادی برای شما کاربری داشته باشند٬ هر چند که باز هم ترکیب 70D + 18-55 این مزیت را دارد که در اینده می توانید با خرید یک ۷۰-۲۰۰ و یا …. رنج خود را تکمیل کنید و باز هم تا مدتی ۵۵-۱۸ مشکل واید شمارا تا حدودی حل می کند.

موفق باشید
    يعني اين اختلاف قيمت 135-18 با 55-18 فقط به دليل برخورداري 135-18 از دامنه زوم بيشتره و حتي به لحاظ اپتيكي برتري نداره؟
    ضمنا اين رو هم در نظر بگيريد كه فيلمبرداري واسم تقريبا بي اهميته (در انتخاب 60D يا 70D اينو هم لحاظ كنيد).

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    يعني اين اختلاف قيمت 135-18 با 55-18 فقط به دليل برخورداري 135-18 از دامنه زوم بيشتره و حتي به لحاظ اپتيكي برتري نداره؟
    ضمنا اين رو هم در نظر بگيريد كه فيلمبرداري واسم تقريبا بي اهميته (در انتخاب 60D يا 70D اينو هم لحاظ كنيد).
    در فاصله ۱۸ تا ۵۵ که در هر دو مشترک است ۵۵-۱۸ بهتر عمل میکند ( مخصوصا در کناره ها ) و می تواند برای شما به عنوان یک لنز نسبتا خوب برای عکاسی منظره و … کاربرد داشته باشد.

Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM Lens Image Quality

بدنه 70D نمایشگر لمسی دارد ( که برای من خیلی مهم نیست )٬ ۷ فریم در ثانیه عکسبرداری میکند در برابر ۵.۳ فریم در رقیبش٬ ۲۰ مگاپیکسل در برابر ۱۸ ( که بازهم از نظر من خیلی تفاوت ندارد )٬ GPS و WiFi داره و ظاهرا فوکوسش هم بهتر عمل میکنه مخصوصا در لایو ویو ٬ نویز کمتری داره نسبت به 60D و … خلاصه اینکه هر طور حساب میکنم اگه من باشم 70D رو انتخاب میکنم چون توی این چند سالی که عکاسی میکنم ( البته تفریحی و فقط برای سرگرمی ) متوجه شدم که لنز به مراتب مهمتر از بعضی مزایای متفرقه در بدنه هستش و دیگه اینکه این دو لنز هیچکدام برای شما یک لنز اصلی نمیتواند باشد و مطمئنم بعد از خرید هر کدام از این دو لنز به سراغ لنزهای بهتر خواهید رفت پس بهتر این هستش که همین الان بیخودی روی ۱۳۵-۱۸ سرمایه گذاری نکنید و روش حساب باز نکنید...

نتیجه اینکه 70D انتخاب بهتری است.

موفق باشید
    Ali M.Rezaei و BRAD تشکر می‌کنند.