صفحه 529 از 1201 نخستنخست ... 29 429 479 519 525 526 527 528 529 530 531 532 533 539 579 629 1029 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,281 تا 5,290 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Akas آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط EP-IBV نمایش پست ها
    سلام
    برای عکاسی ماکرو،طبیعت و هواپیما ها(این گزینه آخر شاید زیاد نباشه مورد استفادش) میخوام دوربین بگیرم.
    بودجه ای که کنار گذاشتم برای خرید 2 میلیون هست البته می تونم تا 500 بیشتر هم هزینه کنم.گزینه هایی که انتخاب کردم:
    D3200
    D5200
    D7000 Body
    البته امروز عکس هایی از D3100 و D5100 در dprewive دیدم خیلی نظرم رو جلب کرد!البته اطلاع زیادی ندارم دوستان راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم.
    سلام
    اگر بیشتر ژانر ماکرو مد نظر شماست بهتره که بگم D3100 کیفیت ال سی دی خیلی پایینی داره که همون روزهای اول خودتون متوجه میشید. اما خروجی نسبتا خوبی داره
    در بدنه ی جدیدش ( D3200 )‌ هم تا جایی که بنده اطلاع دارم گویا خیلی این مشکل اصلاح نشده!
    در مورد D5100 و D5200 هم بنده چون خودم کار نکردم باهاشون نمیتونم راهنماییتون کنم!
    D7000 هم دوربین بسیار عالی ای هستش اما در صورتی که بتونید بودجه ی بیشتری رو مد نظر قرار بدین برای خرید لنز ماکرو!
    shahbazi، Dariush Chegini، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سيد حميد شريفي
    Nikon D3100 | Nikon D7000 | 18-55 VR | Tamron 90mm | Mecablitz SCA 300 | Godox ML-150

كاربر جديد EP-IBV آواتار ها
    تشکر کرده
    669

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    اول بگم بنده هم مثل شما تازه واردم و این پستم فقط نظرات شخصیمه :
    با این احتساب که اون 500 هزار تومن دیگه رو هم بذارین شما فقط میتونین یک دی 7000 بادی خالی و بدون لنز بخرین ( با یک مقدار پول اضافه ای که براتون میمونه ) مگه اینکه تا همون 3100000 تومن ( قیمت یک سایت داخلی ) پول داشته باشین که 105 - 18 + دی 7000 بگیرین.
    اینم که میفرمایین کیفیت عکسهای دی 3100 رو خوب دیدین و توجهتون رو جلب کرده اگه با لنز کیتش ( 55 - 18 ) بوده مطمئنا کیفیت انتخابهای فعلیتون هم راضیتون میکنه چه بسا خیلی هم بیشتر.
    سرتون به درد نیارم هر سه گزینتون خوبه باز من بیشتر رو دی 7000 نظر مثبت دارم که متاسفانه زیاد با موجودیتون همخونی نداره خصوصا اگه بخواین رو اولویت عکاسیتون ( ماکرو که نوشتین ) زیاد مانور بدین یک مقدار اذیت میشین چون دیگه پولی واسه خرید لنز مناسب ندارین و رو همون لنز معکوس باید کار کنین.
    اینم مطمئنم دوستان دیگه ای هستن که دو مدل جدیدتر یعنی دی 3200 و دی 5200 رو پیشنهاد میدن که دلایلشون هم منطقیه به خاطر همین از بقیه دوستان و اساتید درخواست دارم بیان تو گود دوستمونو بهتر راهنمایی کنن.
    بازهم ممنونم ازشما.میتونم همون بادی رو بگیرم بعدا براش لنز بگیرم البته خب یه مدت دوربین بلا استفاده می مونه!
    اون D3100 هم عکس هاش با همون لنز کیتش گرفته شده بود احتمالا من چون مبتدی هستم نمی تونم درست تفاوتش رو با نمونه های جدیدش تشخیص بدم.
    نظر خودم هم رو D7000 هست چون احتمالا چند سالی بی نیازم کنه از خرید دوربین جدید ولی باید مشکل بودجه رو حل کنم.
    D5200 رو خیلی دو دلم چون موتور فوکوس داخلی نداره و برای من مبتدی دردس ساز میشه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    دوست عزیز گویا شما اطلاعات محدودی دارید ! اصطلاح بادی به دوربینی اطلاق میشود که فقط بدنه درون کارتن وجود داره
    و کاربر علاقه داره لنز رو خودش انتخاب کنه یا اصلا لنزهایی داره و فقط قصد خرید دوربین بدون لنز داره
    و اصطلاح کیت نبز مربوط به دوربین هایی است که شرکت سازنده لنزی رو به همراه دوربین درون پکیج قرار داده و البته قیمت لنزی که
    درون این پک ها هست ارزون تر از همون لنزیست که بخواهیم جداگانه خریداری کنیم

درمورد دوربین های D5100 و D3100 کمی قدیمی شده اند و جایگزین هایشان یعنی همین D5200 و D3200 انتخاب هایی بهتری هستند
    بنظر من شما D3200 رو خریداری کنید که کمی از بودجه برای خرید کیف و سه پایه و .... برای شما باقی بمونه
    موفق و سربلند باشید !

توضیح : با جناب کمیلی خط رو خط شدم !
    دوست عزیز ممنون از شما که وقت گذاشتید.
    جسارتا اون تفاوت بین Body و Kit رو که فرمودید می دونم ولی تو پست قبلیم منظورم رو بد گفتم
    پس D3100 و D5100 حذف میشن.
    سه پایه و کیف دارم میتونم بودجه شون رو بذارم برای خود دوربین.
    D5200 مشکل موتور فوکوس داخلی داره،اگه بخوام لنز براش تهیه کنم باید لنزی بگیرم که خودش موتور فوکوس داشته که قیمتش هم بالا تر میرم درسته؟!
    D3200 هم تا جایی که میدونم بسیار شبیه D5200 هست و اون مشکل فوکوسش حل شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akas نمایش پست ها
    سلام
    اگر بیشتر ژانر ماکرو مد نظر شماست بهتره که بگم D3100 کیفیت ال سی دی خیلی پایینی داره که همون روزهای اول خودتون متوجه میشید. اما خروجی نسبتا خوبی داره
    در بدنه ی جدیدش ( D3200 )‌ هم تا جایی که بنده اطلاع دارم گویا خیلی این مشکل اصلاح نشده!
    در مورد D5100 و D5200 هم بنده چون خودم کار نکردم باهاشون نمیتونم راهنماییتون کنم!
    D7000 هم دوربین بسیار عالی ای هستش اما در صورتی که بتونید بودجه ی بیشتری رو مد نظر قرار بدین برای خرید لنز ماکرو!
    از شما هم سپاسگذارم.
    کلا اون دو مورد D3100 & 5100 رو کنار گذاشتم.
    والا ژانر ماکرو یکی از ژانرهای مورد علاقه منه.منظره و عکاسی از هواپیماها رو هم خیلی دوست دارم!که لنز های دیگری هم باید بخرم.
    فکر میکنم اگه همون d7000 رو بخرم و به مرور براش لنز تهیه کنم بهتر باشه.
    Akas و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

از شما هم سپاسگذارم.
    کلا اون دو مورد D3100 & 5100 رو کنار گذاشتم.
    والا ژانر ماکرو یکی از ژانرهای مورد علاقه منه.منظره و عکاسی از هواپیماها رو هم خیلی دوست دارم!که لنز های دیگری هم باید بخرم.
    فکر میکنم اگه همون d7000 رو بخرم و به مرور براش لنز تهیه کنم بهتر باشه.
    دوست عزیز همه چیز به شما بستگی داره ، اگر میدانید ظرف مدت زمانی کمی میتوانید بودجه مجدد برای خرید لنز تهیه کنید
    که همان D7000 نازنین رو بخرید و خیالتان راحت شود اما اگر قرار است مدت زیادی طول بکشه تا بودجه به دستتان برسد که
    یکی از دوربین های مد نظر رو با همان بودجه تهیه کنید و عکاسی رو شروع کنید

درمورد مشکلات فکوس بنده اطلاعای ندارم و از روی مشخصات و قیمت دوربین بود که پیشنهاد خریدشون رو دادم

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

D5200 رو خیلی دو دلم چون موتور فوکوس داخلی نداره و برای من مبتدی دردس ساز میشه!
    در مورد موتور فوکوس داخلی بدنه باید بگم که مورد بسیار مهمی نیست ،چون تقریبا تمام لنز های جدید موتور فوکوس داخلی بدنه دارند و تقریبا تمام لنز های عمومی مثل 18-55 و 18-105 و 18-140 و 70-300 و 55-200 و 55-300 و .... موتور فوکوس داخلی دارند و موتور فوکوس داخلی دوربین بیشتر به درد اونایی میخوره که عکاس های قدیمی تری هستن و لنز های مرقوب بدون موتور فوکوس از قبل دارن و ......

D5200 مشکل موتور فوکوس داخلی داره،اگه بخوام لنز براش تهیه کنم باید لنزی بگیرم که خودش موتور فوکوس داشته که قیمتش هم بالا تر میرم درسته؟!
    بعد از D5100 که از سیستم فوکوس 11 نقطه ای استفاده میکرد ،D5200 دقیقا با سیستم فوکوس D7000 به بازار اومد یعنی 39 نقطه فوکوس و تنها فرقش با سیستم فوکوس D7000 نداشتن موتور فوکوس داخلی هست که از نظر من با وجود لنز های جدید که همه موتور فوکوس دارن مهم نیست....

ّ
    darkness_land و EP-IBV تشکر می‌کنند.

كاربر جديد EP-IBV آواتار ها
    تشکر کرده
    669

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    در مورد موتور فوکوس داخلی بدنه باید بگم که مورد بسیار مهمی نیست ،چون تقریبا تمام لنز های جدید موتور فوکوس داخلی بدنه دارند و تقریبا تمام لنز های عمومی مثل 18-55 و 18-105 و 18-140 و 70-300 و 55-200 و 55-300 و .... موتور فوکوس داخلی دارند و موتور فوکوس داخلی دوربین بیشتر به درد اونایی میخوره که عکاس های قدیمی تری هستن و لنز های مرقوب بدون موتور فوکوس از قبل دارن و ......
    بعد از D5100 که از سیستم فوکوس 11 نقطه ای استفاده میکرد ،D5200 دقیقا با سیستم فوکوس D7000 به بازار اومد یعنی 39 نقطه فوکوس و تنها فرقش با سیستم فوکوس D7000 نداشتن موتور فوکوس داخلی هست که از نظر من با وجود لنز های جدید که همه موتور فوکوس دارن مهم نیست....
    با تشکر از شما دوست گرامی.
    هرچقدر با خودم حساب و کتاب کردم دیدم نمیتونم D7000 رو بخرم.بین دو مدل D3200 و D5200 نظر خودم بیشتر روی 5200 هست ولی در مورد اون موتور فوکوس مردد بودم که شما لطف کردید توضیح داید.
    به احتمال خیلی زیاد همین D5200 رو میگیرم که با بودجم سازگارتره
    MahBaz و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

با تشکر از شما دوست گرامی.
    هرچقدر با خودم حساب و کتاب کردم دیدم نمیتونم D7000 رو بخرم.بین دو مدل D3200 و D5200 نظر خودم بیشتر روی 5200 هست ولی در مورد اون موتور فوکوس مردد بودم که شما لطف کردید توضیح داید.
    به احتمال خیلی زیاد همین D5200 رو میگیرم که با بودجم سازگارتره
    باتوجه به اینکه محدودیت بودجه دارید، من فکرمیکنم اگه روی D5100 هم فکرکنید بدنیست. با۵۲۰۰ حدود۱میلیون تومان اختلاف قیمت داره. والبته تولیدسال گذشته هم هست ودوربین قدیمی به حساب نمیاد. به جز بهببود فوکوس، به نظرم بیشتر نیکون برای اپدیت این دوربین به فکرافزایش رزلوشن بوده.چون در سری های پایین تر هست این دوربین ومعمولا مشتری های اماتور داره واین قشراولین توجه شون به رزلوشن هست.
    اینه که به نظرمن همون ۱۶ م پ هم رزلوشن مناسبی هست. وخیلی تفاوت زیادی با ۵۲۰۰ نداره دیگه.
    موفق باشید
    Moty، Kane، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

با عرض سلام و خسته نباشید به تمام دوستان و اساتید عزیز
    من در حال تحقیق برای خرید دوربین بودم که با این سایت آشنا شدم. برای یافتن پاسخ سوالاتم چندین صفحه از این تاپیک ( و تاپیک های مشابه را خوندم) و اگر به جواب هم نرسید باشم لااقل بسیار به دانشم در خصوص دوربین و عکاسی افزوده شد!
    اما در باره سوالاتام ، به قدری نظرات دوستان زیاد و گاها تا حدی مخالف هم بود که تصمیم گیری را واقعا دشوار کرد.
    من تا کنون تجربه عکاسی با dslr ها را نداشتم و تماما با با دوربین های کامپکت کار کرده ام اما با توجه به علاقه ای که به عکاسی دارم تصمیم به خرید یک دوربین حرفه ای تر گرفتم. با تحقیقی که انجام دادم و توصیه مکرر دوستان مبنی بر اینکه تا پیش از تسلط نسبی بر دوربین و درک هدف واقعی خود از عکاسی و انتخاب ژانر نسبت به خرید لنز اقدام نشود، انتخاب هایم را محدود به گزینه های زیر کردم. حال با توجه به اینکه هدف از عکاسی، عکس های خانوادگی و مهمانی و مراسم ها ( برای کاربرد شخصی نه کار) ، پرتره ، عکاسی از طبیعت ( کوه و در و دشت و جنگل و ....) و ماکرو ( البته در آینده و با خرید لنز مناسب). ممنون میشم از تک تک پیشنهادات شما دوستان برای آنکه بهترین انتخاب را انجام دهم.
    اما انتخاب های پیش رویم:
    1- Cannon 600D kit 18-55 IS
    2- Cannon 650D kit 18-55 IS
    3- Nikon D5200 kit 18-55 VR
    4- Nikon D3200 kit 18-55 VR
    در ضمن فیلمبرداری هم برایم مهم است.
    و اما در خصوص بودجه، با احتساب کیف و مموری( سه پایه دارم) 2.5 . البته فکر کنم گزینه 3 کمی بیشتر شود. با این شرایط دوستان کدام مورد را پیشنهاد میکنند. و آیا غیر از این موارد گزینه دیگری نیز پیشهناد میشود؟

پیشاپیش تشکر میکنم از پاسخ دوستان و زمانی که برای این کار صرف میکنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط m2013 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید به تمام دوستان و اساتید عزیز
    من در حال تحقیق برای خرید دوربین بودم که با این سایت آشنا شدم. برای یافتن پاسخ سوالاتم چندین صفحه از این تاپیک ( و تاپیک های مشابه را خوندم) و اگر به جواب هم نرسید باشم لااقل بسیار به دانشم در خصوص دوربین و عکاسی افزوده شد!
    اما در باره سوالاتام ، به قدری نظرات دوستان زیاد و گاها تا حدی مخالف هم بود که تصمیم گیری را واقعا دشوار کرد.
    من تا کنون تجربه عکاسی با dslr ها را نداشتم و تماما با با دوربین های کامپکت کار کرده ام اما با توجه به علاقه ای که به عکاسی دارم تصمیم به خرید یک دوربین حرفه ای تر گرفتم. با تحقیقی که انجام دادم و توصیه مکرر دوستان مبنی بر اینکه تا پیش از تسلط نسبی بر دوربین و درک هدف واقعی خود از عکاسی و انتخاب ژانر نسبت به خرید لنز اقدام نشود، انتخاب هایم را محدود به گزینه های زیر کردم. حال با توجه به اینکه هدف از عکاسی، عکس های خانوادگی و مهمانی و مراسم ها ( برای کاربرد شخصی نه کار) ، پرتره ، عکاسی از طبیعت ( کوه و در و دشت و جنگل و ....) و ماکرو ( البته در آینده و با خرید لنز مناسب). ممنون میشم از تک تک پیشنهادات شما دوستان برای آنکه بهترین انتخاب را انجام دهم.
    اما انتخاب های پیش رویم:
    1- Cannon 600D kit 18-55 IS
    2- Cannon 650D kit 18-55 IS
    3- Nikon D5200 kit 18-55 VR
    4- Nikon D3200 kit 18-55 VR
    در ضمن فیلمبرداری هم برایم مهم است.
    و اما در خصوص بودجه، با احتساب کیف و مموری( سه پایه دارم) 2.5 . البته فکر کنم گزینه 3 کمی بیشتر شود. با این شرایط دوستان کدام مورد را پیشنهاد میکنند. و آیا غیر از این موارد گزینه دیگری نیز پیشهناد میشود؟

پیشاپیش تشکر میکنم از پاسخ دوستان و زمانی که برای این کار صرف میکنند.
    درود
    دوربین های انتخابی شما تقریبا در یک سطح هستند در رده entry level
    اگر فیلم برداری برای شما مهم هست که 650 دی گزینه مناسب تریست به خاطر نوع فوکوس در حین فیلمبرداری
    وگرنه اگر من بودم دوربینی مثل 600دی یا 5100 رو انتخاب می کردم که قیمت معقول تری دارند و بقیه بودجه را برای خرید لنز نگه می داشتم
    nautilus_214، Marefat، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    دوربین های انتخابی شما تقریبا در یک سطح هستند در رده entry level
    اگر فیلم برداری برای شما مهم هست که 650 دی گزینه مناسب تریست به خاطر نوع فوکوس در حین فیلمبرداری
    وگرنه اگر من بودم دوربینی مثل 600دی یا 5100 رو انتخاب می کردم که قیمت معقول تری دارند و بقیه بودجه را برای خرید لنز نگه می داشتم
    و این دوربین برای فیلم برداری بدون لنز stm چندان جالب نخواهد بود
    m2013 تشکر می‌کند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط BAMDAD_SORKH نمایش پست ها
    و این دوربین برای فیلم برداری بدون لنز stm چندان جالب نخواهد بود
    اگر بتونن 18-55 STM جایی پیدا کنن مشکلشون حل میشه ،البته 100D هم اگر با سایزش مشکل ندارین به همراه لنز کیت 18-55 STM گزینه مناسبی هست.....
    m2013 تشکر می‌کند.