صفحه 587 از 1201 نخستنخست ... 87 487 537 577 583 584 585 586 587 588 589 590 591 597 637 687 1087 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,861 تا 5,870 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط sarlak نمایش پست ها
    سلام
    از روی تجربه و مشورت با دوستان و استاتیدی همچون جناب صلاحی
    بنده عکاس حرفه ای نیستم ولی بنا به جایگاه و اقتضا شغلی با تمام دوربینها و اکثر اجناس مصرفی مردم سر و کار دارم و دوستان و کارشناسان ذبده ای ما را یاری میکنن
    به هر حال اینها نظر شخصی بنده هست و میتونه اشتباه باشه ،که خوشحال میشم اگر اساتید اشتباهها رو اصلاح کنند و شخص سوال کننده را از گمراهی بیرون بیاورند.

سلام
    از روی تجربه که میفرمایید مستلزم این هست که شما با دانش کافی نسبت به تجهیزات با هر دو دوربین زمان کافی کار کرده باشید که فکر نمیکنم اینطور باشد.آقای صلاحی هم تا جایی که بنده اطلاع دارم به صورت تخصصی در مورد تصویربرداری فعالیت میکنند و نه عکاسی.

ولی در حالت کلی به نظر من به چند دلیل نمیتوان اینگونه نظر داد که این دوربین از آن دوربین برای عکاسی بهتر است.

اول اینکه دوربین بخشهای مختلفی دارد که ممکن است در هر کدام از آنها به رقیب خود برتری داشته باشد.اینکه کدام یک از این امکانات برای مصرف کننده مهم است یا نه برای هر شخص فرق دارد.
    مثلا برای خیلی از افراد ممکن است داشتن وایرلس یا یا ال سی دی چرخان بسیار مهم باشد ولی خیلی ها هم هیچ وقت مورد استفاده نباشد.به نظر من در مورد کسی که به عکاسی حیات وحش علاقه مند است به نظر من پیشنهاد شما خوب نیست.
    چرا؟چون 70دی هم سرعت عکاسی بیشتری دارد،تعداد نقاط فکوس کراس آن بیشتر(که ممکن است در شرایط چالش برانگیز بهتر عمل کند که نقش لنز هم در این مورد بسیار مهم است) و در برند کنون دو لنز تله با کیفیت و قیمت تقریبا مناسب وجود دارد.(ظاهرا سیلینگ بهتری هم دارد)

مورد دیگر سبک مورد علاقه افراد برای ادامه عکاسی است که در آینده با توجه به این مورد نیاز به چه تجهیزات دیگری خواهند داشت.این تجهیزات در برندها مختلف چه برتریهایی بهم دارند؟اختلاف قیمت و در دسترس بودنشان به چه صورت است؟

دلایل زیاد دیگری را هم میتوان نوشت که پاسخ مطلقی مثل آنچه شما گفتید درست نیست.و هر یک از این دو دوربین در جاهایی برتریهایی بهم دارند ولی به نظر من این دو بدنه در امکانات خروجی به هم نزدیک بوده و برتری قابل ملاحظه ای به هم ندارند.

پ ن: هدف از این پست مقایسه دو دوربین نبود و فقط مثالهایی برای روشن شدن موضوع زدم.
    masoudrejae، lamagra، alir. و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط r00t نمایش پست ها
    بیشتر به خاطر مگاپیکسل بالاش در مقابل 1100 و اینکه سایز سنسورهاشون هم تقریبا برابره . اون طور که اطلاع دارم با افزایش مگاپیکسل تو یه اندازه سنسور خاص نویز بالا میره (اگر اشتباه می کنم دوستان تصحیح کنن)
    تو DP هم نویز 1100 رو با 3200 مقایسه کردم و تو 1100 کمتر بود

سلام
    از روی تجربه و مشورت با دوستان و استاتیدی همچون جناب صلاحی
    بنده عکاس حرفه ای نیستم ولی بنا به جایگاه و اقتضا شغلی با تمام دوربینها و اکثر اجناس مصرفی مردم سر و کار دارم و دوستان و کارشناسان ذبده ای ما را یاری میکنن
    به هر حال اینها نظر شخصی بنده هست و میتونه اشتباه باشه ،که خوشحال میشم اگر اساتید اشتباهها رو اصلاح کنند و شخص سوال کننده را از گمراهی بیرون بیاورند.
    دوستان عزیز جسارتا این تاپیک محل سعی و خطا برای به دست آوردن نظر صحیح دوستان نیست. اینجا محلی است برای راهنمایی دوستانی که خودشان تجربه ی کافی برای انتخاب تجهیزات ندارند و انتظار دارند دوستانی که دانش و تجربه دارند اینجا راهنمایی شان کنند. اگر قرار باشد همه ی عزیزانی که چون شما نظراتی دارند که ممکن است غلط باشد اینجا به راهنمایی دیگران بپردازند فردا دیگر کسی اعتمادی به این انجمن نخواهد داشت پس لطفا تا از امری مطمئن نیستید آن را عنوان نکنید و یا لا اقل همین جمله ای را که حالا فرمودید (نظر شخصی و احتمال اشتباه بودن آن) از همان ابتدا در پایان نظراتتان اضافه فرمایید.
    M.Mobin، lamagra، nicebluesky و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

D5100 کیفیت بهتری داره.
    کلا دوربین های کانن در ایزوهای بالا نویز کمتری دارن
    شماکه کار حرفه ای نمیکنی بعید میدونم ایزو بالاتر از 1600 به کارتون بیاد و تا این ایزو اکثر دوربینهای SLR باهم برابرند و نویز قابل قبولی دارن.پس زیاد به این قضیه حساس نباشین
    کیفیت و قیمت تجهیزاتشون تقریبا با هم برابره.بستگی به نیازتون امکان داره تو بعضی از لنزها اختلافاتی باهم داشته باشن

سایت افرنگ،پیکسل و نورنگار رو هم سر بزنید.بین این سه خودتون مقایسه کنید و هر کدوم مناسب تر بود خرید کنید
    بله گارانتی ایده آل گارانتی خوبیه
    پیکسل قیمت بالا میزنه.افرنگ خوبه.پارس کنون هم خوبه.دیجی کالا هم اکثر محصولات رو با قیمت کف بازار عرضه میکنه و بن تخفیف برای خریدهای بعدی میده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

بابت راهنمایی از تمامی دوستان ممنونم .
    امروز بالاخره یه 550D دست دوم خریدم .
    sarlak تشکر می‌کند.

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

با سلام
    دوستان یک عدد 650D با مشخصات زیر با قیمت 1600 می ارزه به نظرتون؟
    لنز = 18-55
    تعداد شات = 2400
    گارانتی = 15 ماه ایده ال
    بیمه = 1ماه
    به همراه یک عدد کیف معمولی
    دوربین هم سالم و تمیز و دو ماه استفاده شده.
    با تشکر

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.jmsd نمایش پست ها
    با سلام
    لنز = 18-55
    تعداد شات = 2400
    گارانتی = 15 ماه ایده ال
    بیمه = 1ماه
    با تشکر
    آره خوبه :)
    hamid.jmsd تشکر می‌کند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

با سلام
    لنز = 18-55
    تعداد شات = 2400
    گارانتی = 15 ماه ایده ال
    بیمه = 1ماه
    با تشکر
    داداش باید مواظب باشی خودت باید بری دستگاه رو چک کنی.من یادمه یه سری یه نفر تعریف میکرد که دوربینی رو با تعداد شات 17 هزار شات (به گفته طرف فروشنده) خرید ولی وقتی براش پست کرد منزل دید که 74 هزار شات خورده بوده البته دوربین تمیز بود و طرف هم رفته بود یه کارت گارانتی براش جور کرده بود و به اسم 1سال کارکرد داش مینداخت!!
    hamid.jmsd تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط samad_nooran نمایش پست ها
    داداش باید مواظب باشی خودت باید بری دستگاه رو چک کنی.من یادمه یه سری یه نفر تعریف میکرد که دوربینی رو با تعداد شات 17 هزار شات (به گفته طرف فروشنده) خرید ولی وقتی براش پست کرد منزل دید که 74 هزار شات خورده بوده البته دوربین تمیز بود و طرف هم رفته بود یه کارت گارانتی براش جور کرده بود و به اسم 1سال کارکرد داش مینداخت!!
    برای اطمینان میتونی یه عکس باهاش بگیری بد ببینی چنتا شات کار کرده.
    hamid.jmsd تشکر می‌کند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

نقل قول نوشته اصلی توسط samad_nooran نمایش پست ها
    تعداد شات رو که میشه فهمید،واما گارانتی رو چطور باید فهمید؟

تشکر کرده
    97

تعداد شات رو که میشه فهمید،واما گارانتی رو چطور باید فهمید؟
    فکنم بشه با شرکتش تماس بگیری و سریال بدنه و لنزو بدی و مطلع بشی.
    hamid.jmsd تشکر می‌کند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه