صفحه 590 از 1201 نخستنخست ... 90 490 540 580 586 587 588 589 590 591 592 593 594 600 640 690 1090 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,891 تا 5,900 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    خوب اینجا اون بحث معروف رئالیسم علیه ایده آلیسم یا برعکس پیش میاد. اینکه شما دوست دارید بدنه ی بهتری داشته باشید ایده آلیسمه و اینکه بودجه تون به بیش از 55-18 و 135-18 نمی خوره ریالیسم. شما دوراه بیشتر ندارید. یا از یک بدنه ی پایینتر مثل 700D با یک لنز بهتر مثل 85-15 شروع کنید یا بدنه ی بهتری با لنز 135-18 STM بگیرید. من با خرید 55-18 یا 135-18 معمولی روی بدنه های دو رقمی و تک رقمی کنن موافق نیستم.
    البته 650D و 700D با ١٥-٨٥ هم حدود ٤ تومن آب ميخوره كه باز فراتر از بودجه منه. فكر نكنم در هر صورت بتونم ١٥-٨٥ بگيرم. ميمونه گزينه هاي زير:
    60D و 18-135 STM (خريد بادي و لنز به صورت مجزا)
    60D و 18-55 STM (خريد بادي و لنز به صورت مجزا) كه به لحاظ هزينه هم مقرون به صرفه ترين حالته
    70D و لنز كيت 18-55 STM
    حالا به نظرتون كدوم گزينه رو انتخاب كنم؟

كاربر جديد shabro آواتار ها
    تشکر کرده
    118

ضمن عرض سلام به دوستان و اساتید
    این اولین نوشته من در این سایت هست
    بنده مبتدی اما علاقه مند به عکاسی هستم و در حال حاضر بین دو تا دوربین برای خرید موندم
    (اون هم به دلیلی خاص که ذکر خواهم کرد)

اولی دوربین سوپر زوم سونی hx100
    دومی دوربین کنون 500d +18-55 بدون کارتن

به تفاوت این دو رده هم کاملا واقفم و می دونم که کیفیتی که لایک ها میدن قابل مقایسه با dslr ها نیست برای نمونه کنون مذکور حسگرش سه برابر بزرگتر از سونی هست

اما مشکل بنده با لنز 18-55 هست به این دلیل که فکر نمی کنم بتونم برای خرید لنز بهتر هزینه کنم، بنابر این با توجه به اینک لنز 18-55 به محدودیت های خودشو داره خیلی زود آدم رو دلزده نمی کنه؟

به خاطر همین محدودیت شخصی هست که دوست دارم برم سمت لایک ها که از نظر لنز در مضیقه نباشم
    در ضمن اگه میشه یه لنز خوب و ارزون و البته بهتر از 18-55 معرفی کنید که کاربرد عمومی داشته باشه و اگه می تونید قیمتش رو هم ذکر کنید
    بعد اینکه به نظرتون 18-135 خوبه؟

سوال دیگه اینکه کارتن نداشتن دوربین دست دوم مهم هست یا نه؟
    آیا میشه دوربین دست دوم رو بیمه کرد؟ ارزششو داره؟

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

شاید بیشتر از نصف کسانی که حرفه ای نیستن و اس ال آر میخرن با همون لنز 18 55 عکس و فیلم میگرین خیلی هم راضین . چون اختلاف کیفیتشون در مقایسه لنزها با همه نه با با دوربینهای slrlike . حتی برای زوم هم شما لنزهای ارزونقیمت زیر 1 تومن با مونت پیچی هم استفاده کنید بازم نتیجش خیلی بهتر از SLRLIKE هست .
    shabro تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    البته 650D و 700D با ١٥-٨٥ هم حدود ٤ تومن آب ميخوره كه باز فراتر از بودجه منه. فكر نكنم در هر صورت بتونم ١٥-٨٥ بگيرم. ميمونه گزينه هاي زير:
    60D و 18-135 STM (خريد بادي و لنز به صورت مجزا)
    60D و 18-55 STM (خريد بادي و لنز به صورت مجزا) كه به لحاظ هزينه هم مقرون به صرفه ترين حالته
    70D و لنز كيت 18-55 STM
    حالا به نظرتون كدوم گزينه رو انتخاب كنم؟
    نظر دوستان در مورد لنز بهترکاملا درسته اما،
    شما علاوه بر بدنه و لنز به چیزهای دیگری هم برای گرفتن عکسهای خوب نیاز دارید. یکی از آنها سه پایه است. بنظر من با وجود سه پایه حتی با لنز 18-55 و ضعیفترین بدنه عکسهای بهتری نسبت به 15-85 بعلاوه بدنه بهتر اما بدونه سه پایه خواهید گرفت. مورد بعدی فلش است مگر اینکه علاقه‌ای به پرتره نداشته باشید. بنظر من اگر برای هزینه‌های جانبی مبلغی کنار نگذاشته‌اید انها را هم به حساب بیاورید. مگر اینکه کیفیت تجهیزات برای شما بیشتر از کیفیت عکسها اهمیت داشته باشد.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نظر دوستان در مورد لنز بهترکاملا درسته اما،
    شما علاوه بر بدنه و لنز به چیزهای دیگری هم برای گرفتن عکسهای خوب نیاز دارید. یکی از آنها سه پایه است. بنظر من با وجود سه پایه حتی با لنز 18-55 و ضعیفترین بدنه عکسهای بهتری نسبت به 15-85 بعلاوه بدنه بهتر اما بدونه سه پایه خواهید گرفت. مورد بعدی فلش است مگر اینکه علاقه‌ای به پرتره نداشته باشید. بنظر من اگر برای هزینه‌های جانبی مبلغی کنار نگذاشته‌اید انها را هم به حساب بیاورید. مگر اینکه کیفیت تجهیزات برای شما بیشتر از کیفیت عکسها اهمیت داشته باشد.
    خوشبختانه سه پايه اي رو كه براي دوربين قبليم (كانن SX20) تهيه كرده بودم نفروختم و هنوز دارمش. تجهيزات جانبي ديگه رو هم به مرور زمان ميشه تهيه كرد.
    هرچي فكر ميكنم دلم به كمتر از بادي Mid-Size راضي نميشه (بادي مورد نظرم يقينا يا 60D هست يا 70D). شما كدوم لنز رو براي شروع پيشنهاد ميدين؟ (البته به بودجه من فقط ١٨-٥٥ و ١٨-١٣٥ معمولي و ١٨-٥٥ STM ميخوره).

تشکر کرده
    1982

خوشبختانه سه پايه اي رو كه براي دوربين قبليم (كانن SX20) تهيه كرده بودم نفروختم و هنوز دارمش. تجهيزات جانبي ديگه رو هم به مرور زمان ميشه تهيه كرد.
    هرچي فكر ميكنم دلم به كمتر از بادي Mid-Size راضي نميشه (بادي مورد نظرم يقينا يا 60D هست يا 70D). شما كدوم لنز رو براي شروع پيشنهاد ميدين؟ (البته به بودجه من فقط ١٨-٥٥ و ١٨-١٣٥ معمولي و ١٨-٥٥ STM ميخوره).
    اگر انتخاب بین دی60 با 18-135 و دی70 با 18-55 باشد من برای عکاسی دی60 و 18-135 را انتخاب میکنم. حداقل فاصله کانونی بلندتری دارد.
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    اگر انتخاب بین دی60 با 18-135 و دی70 با 18-55 باشد من برای عکاسی دی60 و 18-135 را انتخاب میکنم. حداقل فاصله کانونی بلندتری دارد.
    STM بودن ١٨-٥٥ رو هم در نظر گرفتيد؟ و اينكه شايد در آينده امكان تهيه لنز بهتر فراهم بشه ...

كاربر جديد shabro آواتار ها
    تشکر کرده
    118

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    شاید بیشتر از نصف کسانی که حرفه ای نیستن و اس ال آر میخرن با همون لنز 18 55 عکس و فیلم میگرین خیلی هم راضین . چون اختلاف کیفیتشون در مقایسه لنزها با همه نه با با دوربینهای slrlike . حتی برای زوم هم شما لنزهای ارزونقیمت زیر 1 تومن با مونت پیچی هم استفاده کنید بازم نتیجش خیلی بهتر از SLRLIKE هست .
    خیلی ممنونم
    توی خرید دوربین دست دوم داشتن کارتن مهم هست؟

تشکر کرده
    1982

STM بودن ١٨-٥٥ رو هم در نظر گرفتيد؟ و اينكه شايد در آينده امكان تهيه لنز بهتر فراهم بشه ...
    با بدنه 60دی که SMT بودن آنچنان مزیتی به حساب نمیاید.
    چه نوع لنزی؟! نظر شخصی من این است که این لنزها صرفا برای پر کردن فاصله کانونی مناسب هستند در عمل همه کاره و هیچ کاره! در آینده شما لنزهای تخصصی تری بنا به نیازتان خریداری خواهید کرد. در هر صورت جای18-135 یا 18-55 یا 15-85 محفوظ است.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

نقل قول نوشته اصلی توسط shabro نمایش پست ها
    خیلی ممنونم
    توی خرید دوربین دست دوم داشتن کارتن مهم هست؟
    در غير اين صورت ممكنه دوربين سرقتي رو خريداري كنيد
    shabro تشکر می‌کند.