صفحه 614 از 1201 نخستنخست ... 114 514 564 604 610 611 612 613 614 615 616 617 618 624 664 714 1114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,131 تا 6,140 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد Amirghasemi آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    من تعجب مي كنم شما كه قصد خريد نخستين DSLR رو داريد اينقدر روي عكسبرداري در حالت Auto با DSLR تاكيد و راجع به اون پرس و جو مي كنيد. همونطور كه خودتون مستحضريد براي استفاده از حداكثر پتانسيل يه DSLR بايستي خودتون آستينتون رو بالا بزنيد و كمتر به مود Auto فكر كنيد.
    در خصوص سوالتون در مورد تفاوت خروجي يه DSLR در مود Auto با يه كامپكت، اين نكته هم مهمه كه چه DSLR اي با چه كامپكتي؟ اخيرا با معرفي كامپكت هاي سطح پيشرفته اي كه قيمتشون هم دست كمي از يه DSLR سطح مبتدي نداره، مسلما تفاوت خروجي اين دو رده، مخصوصا اگر از DSLR در حالت Auto استفاده بشه (البته با استفاده از لنزهاي كيت)، كمرنگ تر شده است. مطالعه تاپيك زير رو توصيه مي كنم:

SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟
    اين كه چيزي نيست. دخترخاله بنده. يك كانن 7d داره با يه لنز ٢٤-٧٠ اف ١.٨ با كلي تجهيزات و. فيلترهاي گرون و اينا. يه سه پايه فيبر كربن هم داره ( نميدرنم برند رو).
    من با دوربين اون بود كه مجذوب عكاسي شدم. ولي چند ماه پيش فهميدم. فقط اين دوربين رو خريده كه اوتو عكس بگيره و اونم بده دست يكس ديگه ازش بگيره. و دعوا و قطع رابطه پيش اومد
    حالا اين آف تاپيك رو گفتتم بگم خيلي ها مثل اون هستن دي اس ال آر ر صرفا واسه اوتو و كلاس و ... ميخرند چيز عجيبي نيست
    C@non، SHOK53 و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا C@non آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    من تعجب مي كنم شما كه قصد خريد نخستين DSLR رو داريد اينقدر روي عكسبرداري در حالت Auto با DSLR تاكيد و راجع به اون پرس و جو مي كنيد. همونطور كه خودتون مستحضريد براي استفاده از حداكثر پتانسيل يه DSLR بايستي خودتون آستينتون رو بالا بزنيد و كمتر به مود Auto فكر كنيد.
    در خصوص سوالتون در مورد تفاوت خروجي يه DSLR در مود Auto با يه كامپكت، اين نكته هم مهمه كه چه DSLR اي با چه كامپكتي؟ اخيرا با معرفي كامپكت هاي سطح پيشرفته اي كه قيمتشون هم دست كمي از يه DSLR سطح مبتدي نداره، مسلما تفاوت خروجي اين دو رده، مخصوصا اگر از DSLR در حالت Auto استفاده بشه (البته با استفاده از لنزهاي كيت)، كمرنگ تر شده است. مطالعه تاپيك زير رو توصيه مي كنم:

خب راستش من با خیلی ها مشورت میکردم و اونا یه جور آدم رو میترسوندن که میگفتن اگه DSLR تا حالا نداشتی و استفاده نکردی و از عکاسی حرفه ای هم سر در نمیاری !! اصلا سمت دوربین حرفه ای نرو و اگه مثلا بذاری رو حالت اتو ، عکساش به درد آشغالی هم نمی خوره.....
    ولی خب با مشورت یکی از اعضا ( امیر کمیلی ) که واقعا من رو خوب راهنمایی کرد و وقت گذاشت ، به این نتیجه رسیدم که 5100 بهترین انتخاب برا من هست ( با توجه به پولم و نیاز فعلیم ) و حتی ایشون در مورد ادیت و این قضایا نکاتی رو اشاره کردند و گفتدند که واقعا مفید بود و حتی بنده رو به عکاسی نیمه حرفه ای علاقه مند کرد و دیگه از خرید DSLR شکی ندارم و مطمئنم کار با DSLR ، اون طور که خیلی ها میگن سخت نیست ، البته هر کاری که بخوای شروع کنی و ضمینه نداشته باشی سخته،، ولی خب با اندکی مطالعه و تجربه عملی ، آدم راه می افته.
    اینا رو گفتم که اگه یه روز یکی بین کمپکت حرفه ای و یه DSLR ارزون قیمت تر ، شک داشت ، ( البته اگه مشکلاتی مثل وزن و اندازه و .... DSLR براش زیاد مهم نبود ) بره به سمت خرید DSLR .
    بازم از همه اساتید متشکرم
    ویرایش توسط M.Mobin : Sunday 16 February 2014 در ساعت 20:12 دلیل: درخواست کاربر
    SHOK53 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    88

یک نکته دیگر هم هست که به بعضی از دوستان بگم ، خواهشا اگه از دوربینی اطلاعات کامل ندارند ، کسی رو راهنمایی نکنند
    چون من خودم خیلی اذیت شدم و هر کسی آدم رو راهنمایی میکرد.( البته تو انجمن های دیگه رو میگم و منظورم کسی در این انجمن نیست)

برا مثال طرف اومده به من میگه ، DSLR ها آنچنان هم میگن خوب نیستند ، عکس هاشون فقط دهن پر کنه و الکی بزرگش کردن !!!
    جالبه طرفهر مدلی رو هم نقد و بررسی میکرد.
    آخرش ازش پرسیدم تا حالا DSLR داشتی؟!! گفت نه ! گفتم باهاش کار که کردی؟؟!! گفت نه !!!!
    گفتم خدا خیرت بده پس چرا الکی داری ما رو راهنمایی میکنی؟!!!

منظورم این بود که اگه کسی خواست یه دوربین حرفه ای بگیره ، بیاد تو این انجمن تخصصی عکاسی و تو انجمن های دیگه نره
    بازم از همه اساتید ممنون

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط C@non نمایش پست ها
    یک نکته دیگر هم هست که به بعضی از دوستان بگم ، خواهشا اگه از دوربینی اطلاعات کامل ندارند ، کسی رو راهنمایی نکنند
    چون من خودم خیلی اذیت شدم و هر کسی آدم رو راهنمایی میکرد.( البته تو انجمن های دیگه رو میگم و منظورم کسی در این انجمن نیست)

برا مثال طرف اومده به من میگه ، DSLR ها آنچنان هم میگن خوب نیستند ، عکس هاشون فقط دهن پر کنه و الکی بزرگش کردن !!!
    آخرش ازش پرسیدم تا حالا DSLR داشتی؟!! گفت نه ! گفتم باهاش کار که کردی؟؟!! گفت نه !!!!

منظورم این بود که اگه کسی خواست یه دوربین حرفه ای بگیره ، بیاد تو این انجمن تخصصی عکاسی و تو انجمن های دیگه نره
    بازم از همه اساتید ممنون

اگر واقعا به عکاسی علاقه مند هستید یادگرفتن اصول آن اصلا کار سختی نیست.
    C@non، lamagra، Madjidm و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

بازم از همه اساتید ممنون
    دوست عزیز با یک گردشی در فروم متوجه میشید چه کسانی اطلاعات حرفه ای تر و موثق تری نسبت به دیگر دوستان دارند.بعنوان مثال مدیران فروم و فروم اسیستانت و ...ضمنا اگر به قسمت هنر عکاسی- عکس و عکاسی مراجعه کنید هم چشم شما با عکسهای مختلف آشنا میشه هم اینکه خروجی دوربینهای مختلف (البته در عکسهای بدون پروسس) رو مشاهده میکنید و با دوستان حرفه ای هم آشنا تر میشید.
    C@non و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    دوست عزیز با یک گردشی در فروم متوجه میشید چه کسانی اطلاعات حرفه ای تر و موثق تری نسبت به دیگر دوستان دارند.بعنوان مثال مدیران فروم و فروم اسیستانت و ...ضمنا اگر به قسمت هنر عکاسی- عکس و عکاسی مراجعه کنید هم چشم شما با عکسهای مختلف آشنا میشه هم اینکه خروجی دوربینهای مختلف (البته در عکسهای بدون پروسس) رو مشاهده میکنید و با دوستان حرفه ای هم آشنا تر میشید.
    پیشاپیش بابت آف تایپیک عذرخواهی میکنم
    دوست عزیز هر کس که مدیر فروم هستش که فقط عکاسی نیستش (جسارت به مدیرای محترم نشه)
    مدیرای این سایت واقعا عکاسهای فوق العاده خوبی هستش اما من نظرم به دید شما هستش
    شاید یه کاربر جدید که همین امروز عضو شده اطلاعاتی خیلی فراتر از اطلاعات من و شما داشته باشه و شاید اطلاعاتی داشته باشه که مدیران این سایت هم ندارن
    همیشه به باطن قضایا نگاه کنین
    نه به ظاهرشون
    هدف منم از این پست این نبود که چون خودم کاربر همراه هستم از خودم دفاع کنم
    اتفاقا من از همه ی آماتور های این سایت آماتور تر هستم و حرفی برای گفتن در مقابل اساتید بزگوار و سرشناس این سایت ندارم
    اما اینو گفتم که بدونین همه چی به سِمت نیستش

موفق و پایدار باشید
    sajjjad تشکر می‌کند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوستان من میخوام یه دوربین بگیرم. میخواستم ببینم موقع خرید به چه نکته هایی باید توجه کنم؟ (دوربین نو میخوام بگیرم)
    در ضمن اگه مغازه خوبی تو تهران میشناسید حتما بهم معرفی کنید. اگه نمیتونید اینجا بنویسد پیام خصوصی بدید

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوستان من میخوام یه دوربین بگیرم. میخواستم ببینم موقع خرید به چه نکته هایی باید توجه کنم؟ (دوربین نو میخوام بگیرم)
    در ضمن اگه مغازه خوبی تو تهران میشناسید حتما بهم معرفی کنید. اگه نمیتونید اینجا بنویسد پیام خصوصی بدید
    به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟
    BRAD تشکر می‌کند.

كاربر جديد Amirghasemi آواتار ها
    تشکر کرده
    16

بازم از همه اساتید ممنون
    داداش ، منم همينو ميخوام ولي شديد موندم بين يه مدل بالاترش به خاطر فكوسش :( بدبخت شدم از هنگ

تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirghasemi نمایش پست ها
    داداش ، منم همينو ميخوام ولي شديد موندم بين يه مدل بالاترش به خاطر فكوسش :( بدبخت شدم از هنگ
    به نظرم شما هم شرایطی من رو دارین.
    من یه عکاس آمانورم . و خیلی هم قرار نیست حرفه ای باشم ولی به این نتیجه رسیدم که 5100 با توجه به امکاناتش خیلی برای من خوبه.
    شما هم میتونید نیاز های خودتون رو ببینید و همچنین پولی که برای خرید دوربین دارید در نظر بگیرید ، خب اگه اصلا مشکل مالی ندارید ، میتونید 5200 بگیرید و البته 7000 به نظرم بهتره.
    ولی خب اگه مثل من حد اکثر پولتون 1.5 هست ، میتونید یه 5100 بگیرید و بعدن برا خرید یه لنز بهتر پول جمع کنید.
    آخه همش بدنه نیست و لننننز خیلی مهم تره!

بازم به نظرم خودتون بهترین انتخاب رو میتونید بکنید تا کسی دیگه ، چون نهایت خودت باید به نتیجه برسی.
    امیدوارم تونسته باشم یکم کمکت کرده باشم.