صفحه 627 از 1201 نخستنخست ... 127 527 577 617 623 624 625 626 627 628 629 630 631 637 677 727 1127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,261 تا 6,270 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

متاسفم!
    فرهاد حسيني

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی
    فکر میکنم شما منظور جناب حسینی را درست متوجه نشده اید ...
    فکر نمیکنم ایشان قصد ناراحت کردن شما را داشتند ...
    بلکه همانطور که نوشتند ، سعی کردند شما را ، برادرانه ، راهنمایی کنند ...
    قطعن نه شما و نه دیگر دوستان ، وقتی دوربین SLR می‌خرند ، با مود اتوماتیک عکاسی نمی کنند ...
    اما دانش عکاسی ، فقط این نیست ...
    مطالبی که شما در پست نخست خود نوشتید ، نشاندهنده این بود که هم تصمیم خرید نخست دوربین شما بر مبنای اطلاعات اشتباه بوده ، و هم تصمیم دوم شما ...
    بنابراین با این تصمیم اخیر ، شما دوبار ضرر می کنید ...
    و همه اینها بابت راهنمایی شما گفته شده ...
    این که شما کانن بخرید یا نیکون هم هیچ سودی را نصیب هیچ کس نخواهد کرد مگر فروشنده !
    شما اگر تمایل دارید خرید کنید ، پیش از خرید بیشتر به نیازهای خود فکر کنید و تحقیق کنید ...
    هرگز نمی شود با پول و هزینه یک دوربین اینتری لول ، همه امکانات را داشت ...
    اگر اینطور بود که هیچ کس دیگر به سراغ رده های بالاتر نمی رفت ...
    ضمن اینکه برای عکاسی در شب ، بدون نویز و تصویر ایده‌آل شما به دوربین فول فریم نیاز خواهید داشت ...
    هر چند دوستان بسیاری در این فروم با دوربین های کراپدار هم عکسهای بسیار مطلوبی گرفته اند که میتونید نمونه هاش رو ببینید ...
    ولی برای رسیدن به خروجی مطلوب ، شما باید کار با دوربین ، و مراحل پست پروسسینگ را به طور کامل تری بدانید ...
    و فقط عکاسی کردن در مود دستی کافی نیست ...
    .
    عکاسی شب ، یک ژانر بسیار تخصصی است و حتی عکاسان بسیار باتجربه نیز ، برای این کار ، نیاز به محاسبات و دانش و تجربه بسیار دارند ...
    .
    و اما چند نکته :
    نخست اینکه سری 3XXX نیکون هرگز براکتینگ نداشته و هر کس یا هر سایتی گفته اشتباه گفته ...
    دوم اینکه :
    اگر این رده دوربین شما را دلزده کرده ، باید رده بالاتری را _ چه در نیکون چه در کانن _ بخرید ...
    سوم اینکه :
    تفاوت این برندها اینگونه ای نیست که شما گفتید ...
    چهارم اینکه :
    شما به طور کلی لنز را نادیده گرفته اید و اصلن بحث خرید slr ، بحث استفاده از لنزهای تخصصی هر ژانر است و نه صرفا بدنه ...
    پنجم اینکه :
    در این سایت و بخش مقالات میتونید مطالب ارزنده ای را پیدا کنید ...
    و نکته آخر :
    زود به دل نگیرید ...
    اگر بخواهید به این سرعت ، دلگیر بشوید ، از راهنمایی های دوستان ، راه پیشرفت خود را ناهموارتر کرده اید ...
    اینجا دوستان ، قصد توهین و یا تحقیر کسی را ندارند ...
    بهتر است از دانش و تجربه ایشان استفاده کنید ...
    farhad44، usef، Mehrdad-PL و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Javad-ht نمایش پست ها
    سلام
    دوستان قصد خرید dslr دارم و بین دو برند نیکون و کنون هنوز مردد ام.
    بیشترین تردید ام هم بحث لنز هست.چون لنز هاشون رو که نگاه میکردم قیمت لنز های نیکون بیشتر از کنون بود.
    دوربین های مدنظرم فعلا d3200 و 600d هست.
    با توجه به اینکه بودجه ام محدوده پیشنهاد شما کدومه؟

دوست عزیز صرف نظر از انتخاب لنز، بنده نیکون D3200 رو برای شما پیشنهاد می کنم.
    Javad-ht تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام
    بیشترین تردید ام هم بحث لنز هست.چون لنز هاشون رو که نگاه میکردم قیمت لنز های نیکون بیشتر از کنون بود.
    سلام

با توجه به محدودیت بودجه و آینده نگری در این زمینه پیشنهاد من کنون 600 دی هست.
    SHOK53 و Javad-ht تشکر می‌کنند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

سلام
    پیشنهاد من :هیج کدوم!!!
    این دو بدنه 1500-1600 قیمت دارن که اگه بحث بودجه مطرحه زیاد فرقی تا 1800 نیست.پیشنهاد من D 5200 که بدنه بروز تریه به هر حال . به نظر من اگه در تاپیک مربوط به هر بدنه یک مطالعه جامع انجام بدید به نتیجه بهتری می رسید.
    Javad-ht تشکر می‌کند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

سلام
    با سلام!
    همونطور که دوستمون گفتند D5200 نیکون دوربین خیلی خوبیه ولی بنظرم باید آینده رو هم ببینی که زمان ارتقاء لنز هزینه لنزهای نیکون بیشتره و به احتمال زیاد اینکارو خواهی کرد, ضمن اینکه لنز دست دوم کنون هم چون برند پر فروش تریه تو فروشگاهها بیشتر موجود هست!
    من 600D کنون دارم و فعلا از عکسام راضیم در سطح ENTRY LEVEL , متعلقاتم هم در امضاء مشخصه ولی لنز 18-55 تا یه زمانی پاسخ نیازهاتو میده و موقعش که فرا برسه شک نکن که باید عوضش کنی (15-85 یا 18-135 حداقل) و اگه هزینه واست اهمیت زیادی داره بنظرم 600D گزینه معقول تریه!
    Javad-ht و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    پیشنهاد من :هیج کدوم!!!
    این دو بدنه 1500-1600 قیمت دارن که اگه بحث بودجه مطرحه زیاد فرقی تا 1800 نیست.پیشنهاد من D 5200 که بدنه بروز تریه به هر حال . به نظر من اگه در تاپیک مربوط به هر بدنه یک مطالعه جامع انجام بدید به نتیجه بهتری می رسید.
    ممنون
    راستش قصد خرید دست دوم دارم و d5200 دست دوم گیر نمیاد به این راحتی.اینطور که از ریویو ها و نظرات خوندم مثل اینکه نیکون مقداری تو عکسبرداری بهتر از کنون هم قیمتش عمل میکنه ولی قیمت لنز هاش بالاتره!

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام!
    همونطور که دوستمون گفتند D5200 نیکون دوربین خیلی خوبیه ولی بنظرم باید آینده رو هم ببینی که زمان ارتقاء لنز هزینه لنزهای نیکون بیشتره و به احتمال زیاد اینکارو خواهی کرد, ضمن اینکه لنز دست دوم کنون هم چون برند پر فروش تریه تو فروشگاهها بیشتر موجود هست!
    من 600D کنون دارم و فعلا از عکسام راضیم در سطح ENTRY LEVEL , متعلقاتم هم در امضاء مشخصه ولی لنز 18-55 تا یه زمانی پاسخ نیازهاتو میده و موقعش که فرا برسه شک نکن که باید عوضش کنی (15-85 یا 18-135 حداقل) و اگه هزینه واست اهمیت زیادی داره بنظرم 600D گزینه معقول تریه!
    سلام.در مورد لنز اگه بتونم همین اولش یا یه لنز پرایم در کنار 18-55 میگیرم و یا یه لنز به جاش!
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوستان بین دوتا دوربین 600D و 100D کدوم رو پیشنهاد میدید؟
    نظر خودم بیشتر به 100D هست، به خاطر اندازه کوچیکتر و سبکتر بودنش.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوستان بین دوتا دوربین 600D و 100D کدوم رو پیشنهاد میدید؟
    نظر خودم بیشتر به 100D هست، به خاطر اندازه کوچیکتر و سبکتر بودنش.
    با سلام خدمت شما
    100d بدنه بروزتری نسبت به 600d داره و اگه اشتباه نکنم از سنسور هیبریدی بهره میبره که از مزیت لنزهای stm هم میتونید استفاده کنید برخلاف 600d.اگر با گریپ کوچک و هندلینگ 100d مشکلی ندارید و وزن کم براتون اهمیت زیادی داره پیشنهاد من به شما همون 100d هست.موفق باشید
    SHOK53، a.g g.a و BRAD تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

یک باور غلطی که این روز ها توسط تازه واردان به دنیای عکاسی ( غالبا ) داره مطرح میشه گرون تر بودن لنز های نیکون هست
    اصولا بحث قیمت گذاری روی یک کالا پیرو فاکتور های پیچیده ای هست که از حوصله مخاطبین سایت عکاسی ، خارج خواهد بود

اما بخشی از اون رو که باید مورد نظر داشته باشیم ، سال ساخت لنز هاست ، لنز های قدیمی همیشه ارزانتر هستند و لنز های جدید تر همیشه گرانتر هزینه تحقیقات و ساخت یک لنز جدید ، باعث میشود اگر یک لنزی در قدیم وجود داشته باشد و نسخه جدید تر آن عرضه گردد حتما و حتما قیمتش بیشتر از نسخه قبلی خواهد بود.
    و این ربطی به برند خاصی نخواهد داشت. حداقل برند های اصلی مثل کنون و نیکون اینگونه هستند ( برند های غیر اصلی مثل سیگما و توکینا و تامرون ... بخاطر رقابت با برند های اصلی همیشه قیمت های رقابتی دارند)

از اینرو نمیتوان با مقایسه لنز A در برند نیکون که در سال 2012 فرضا تولید شده با لنز B هم رنج خودش در کنون که در سال 1994 ساخته شده نتیجه گیری و تعمیم داد که لنز های نیکون گرانتر هستند و یا بر عکس .

این باور غلط گاهی بین کاربران هر دو برند که مبتدی هم نیستند در برهه ای از زمان پیش آمده اما با گذر زمان این شبهات بر طرف شده است
    نمونه اش وقتی لنز نسخه دوم Nikkor 70-200 F2.8VR II نیکون در زمان خودش عرضه شد از آنجایی که قیمتش از Nikkor 70-200 f2.8 VR نسخه یک بیشتر بود همینطور از همه نسخه های 70-200 F2.8 کنون ، خیلی از کاربران با گلایه مندی از قیمت بیشتر اون لنز نیکون بیان داشتند که لنز های نیکون گرانتر است ، اما دیری نپایید که کنون هم 70-200 f2.8 نسخه جدیدش را عرضه کرد با قیمتی بالاتر از لنز یاد شده در نیکون و البته دیگر کسی به قیمت 70-200 ورژن جدید نیکون اعتراضی نکرد !

اینکه نیکون همه لنز های پرایمش آپدیت شده هستند و قطعا قیمت بیشتری از نسخه قدیمی تر شان دارند، امری بدیهی هست.
    مسلما نسخه قدیمی یک لنز باید قیمت کمتری داشته باشد که دارند.

پاینده باشید
    Mehrdad-PL، jebrahim، M.Nouri و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.