صفحه 646 از 1201 نخستنخست ... 146 546 596 636 642 643 644 645 646 647 648 649 650 656 696 746 1146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,451 تا 6,460 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    منظور دوست خوبمون از لنز بهتر، 18-135 کانن و یا 18-105 نیکون هست.
    ارادت

دقیقا عرض کردم خدمتتون در زمینه نیکون اطلاعات زیادی ندارم و خاطرم هم نیست!
    درسته فکر کنم 105-18 بود!
    Davood21 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    من پیشنهاد می کنم یک مبلغ مناسبی را حتما برای لنز خوب کنار بگذارید و بعد با باقیمانده مبلغ و متناسب با کیفیت بدنه را خریداری کنید!
    نکته مهمی که در خرید دوربین های SLR وجود داره اینه که لنز در صورتی که قصد تغییر برند دوربین را نداشته باشید به راحتی می توانید تا مدت ها مورد استفاده قرار بدهید ولی بدنه را هر چقدر هم که خوب بخرید بالاخره با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی زمانی خواهد رسید که نیاز به تعویض بدنه پیدا می کنید!
    این نکته مهمه که سرعت تغییر دوربین ها سریع تر از اعمال تغییرات در لنز ها هست و به همین دلیل شاید هنوز هم خیلی از افراد باشند که با اولین لنز خوبی که خریدند عکاسی می کنند (در دوربین های کنون یه زمانی 78-17 بعنوان لنزی خوب شناخته می شد و الان هم خیلی از افراد را می شناسم که همچنان از این لنز بهره می برند)
    مثلا خود من بدنه دوربینی که گرفتم را باید زودتر از این عوض می کردم ولی ترجیح دادم اول لنزهام را تهیه کنم و بعد به فکر تغییر دوربین باشم (البته الان دیگه فروش فکر کنم سودی برام نداشته باشه و باید یک بدنه دیگه تهیه کنم!)

در انتها هم با توجه به پیشنهاد خودتون عرض می کنم که بهتره به فکر خرید یک لنز بهتر از 18-55 باشید. البته این لنز هم خوبه ولی با کمی هزینه اضافی برای لنز می توانید لنزی مثل 18-135 تهیه بفرمایید که فکر می کنم جز لنزهای خوب نیکون باشه (اگر اشتباه بود دوستان نیکون کار اصلاح بفرمایند)

دوست گرامی لنز مورد نظر، 105-18 می باشد، نیکون لنز 135-18 هم داشت که لنز موفقی نبوده.
    msh2200 و Davood21 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

توصیه حقیر اینست که حتی الامکان DSLR رده‌ی Prosumer حال از هرکدام از برندهای مورد نظر تهیه کنید که دست کم تا 3-4 سالی نیاز به ارتقا پیدا نکنید و رمق عکاسی رو هم بکشید!مثلا در برند نیکون میتونید یک بادی D 7100&D 7000 خریداری کرده و یک لنز فوق العاده و نازنین 85-16 که من خیلی روش تاکید دارم بندازید روش.یا در برند کنون میتونید به 7D&70D&60D فکر کنید و یک لنز 135-18.
    ویرایش توسط fosoos : Wednesday 9 July 2014 در ساعت 17:37
    msh2200، SHOK53 و Davood21 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    توصیه حقیر اینست که حتی الامکان DSLR رده‌ی Prosumer حال از هرکدام از برندهای مورد نظر تهیه کنید که دست کم تا 3-4 سالی نیاز به ارتقا پیدا نکنید و رمق عکاسی رو هم بکشید!مثلا در برند نیکون میتونید یک بادی D 7100&D 7000 خریداری کرده و یک لنز فوق العاده و نازنین 85-16 که من خیلی روش تاکید دارم بندازید روش.یا در برند کنون متونید به 7D&70D&60D فکر کنید و یک لنز 135-18.
    البته برای کنون لنز های شرکت های دیگر هم هست!
    مثل تامرون 50-17
    یا توکینا 11-16 و یا حتی 28-12
    سیگما 70-17 که البته شخصا خیلی شناختی روی اون ندارم

و ممکنه برخی از این لنز ها برای نیکون هم مناسب باشه!

البته فرمایش دوستون هم کاملا صحیحه!
    لنز کنونی مناسب برای شما 18-135 هستش که لنز خوبیه
    در مورد اون لنز نیکون هم اشتباه کردم و عذرخواهی می کنم. دوستان محبت کردند 2 بار تذکر دادند. دیگه تذکر لازم نیست!
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 9 July 2014 در ساعت 16:23
    ata_m3، ali k و Davood21 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    205

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیز بنده هم هر چی دارم به لطف اساتید این فروم هست.

ببینید دوربین 60d کنون دوربین خوبیه مخصوصا فیلمبرداریش. این دوربین رقیب نیکون D7000 بود که تو سال 2010 معرفی شده بود. به عبارتی این دو یک رده بالاتر از دوربینهایی مثل 5100، 5200، 5300 نیکون و 500D، 550D، 600D،650D و 700D کنون جای می گیریند.

منتها این دو دوربین دیگه قذیمی شدند و کمپانی های مذکور، دوربین های جدید رو با سنسور های جدید با الگوریتمهای پردازش سریع و بهینه و امکانات جدید و خوب و استفاده از تکنولوژی روز رو ضمیمه محصولاتشون کردند.

نیکون سری 5xxx بین سری 3xxx که مبتدی ترین سری هست و 7xxx که بهترین رده دوربین های کراپدار نیکون هست قرار میگیره.

من به شما با توجه به جدید بودن دوربین و استفاده از تکنولوژی های روز، سنسور بهتر، داینامیک رنج بهتر، رفتار نویزی بهتر و امکانات بیشتر نیکون D5300 رو پیشنهاد میکنم و 100% مطمئن باشید که از انتخابتون پشیمون نخواهید شد به شرط اینکه از یک لنز خوب هم بهره ببرید مثل 105-18.

تو پستهای قبلی اشاره شده که این دو دوربین در یک رده نیستند و کاملا صحیحه. حرفه ای بودن 60d، به دلیل قدیمی بودن دلیل بر بهتر بودن نیست. منظور از حرفه ای بودن تنظیمات دوربینه که بله میشه گفت باید وقت بیشتری بذارید تا یاد بگیرید چون امکانات حرفه ای تری داره. همچنین من به شما پیشنهاد میدم تا با 5300 شروع کنید و رفته رفته و در صورت احساس نیاز به فول فریم کوچ کنید اما همین 5300 به راحتی پاسخگوی نیازهاتون خواهد بود.

دوست عزیز تو پستهای قبلی به ژانرهای مختلفی اشاره داشتید. اول بگم که عامل تاثیر گذار در کیفیت یک عکس، لنز هست نه دوربین و به عبارتی 80% کیفیت عکسها مربوط به لنز میشه. شما برای این ژانرها در صورت عکاسی حرفه ای باید ابزار مخصوص خودشو ( لنز مخصوص به خودشو ) تهیه کنید مثلا برای منظره اولترا واید یا واید، برای پرتره لنزهای ثابت 50 و 85، برای عکاسی شب لنز با دیاف باز و ...

اما همین لنز 105-18 تا حدودی بیشتر این ژانرها رو پوشش میده با کیفیت خوب.

شما اگه بهترین دوربین رو هم داشته باشی اما از یک لنز معمولی و نه چندان خوب استفاده کنی، از کیفیت کار راضی نخواهی بود و بر عکس این موضوع هم صادقه. شما حتی میتونی به گزینه های پایین تر مثل D5200 هم فکر کنی در عوض لنز بهتر بگیری.

یکیم اینکه به نمونه عکسهای دوربین های فوق و همچنین لنز 105-18 هم نگاهی بیندازید.

خلاصه کلام اینکه با توجه به صحبتهایی که شد و شناخت نیازهای شما، من برای شما 5300 با لنز 105-18 رو پیشنهاد میدم. اگه بودجتون کمه و نمی رسه از دوربین بزنید نه لنز.
    مثلا 5200 با 105-18 که شاید کمی از امکانات دوربین کم بشه اما از کیفیت عکسها کم نمیشه.
    عامل تاثیر گذار در کیفیت یک عکس، لنز هست نه دوربین و به عبارتی 80% کیفیت عکسها مربوط به لنز میشه.
    سلام
    با توجه به عکس پایین، لطفاً راهنمایی بفرمایید که چرا دوربین 700D کنون با لنز ساده 55، انقدر جزئیات تصویر رو بهتر از 3 دوربین دیگه ثبت کرده؟

http://8pic.ir/images/k72tquci1j6t68l9sags.png
    ویرایش توسط M.Mobin : Wednesday 9 July 2014 در ساعت 23:30 دلیل: حذف عکس به دلیل حجم بالا.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

با توجه به عکس پایین، لطفاً راهنمایی بفرمایید که چرا دوربین 700D کنون با لنز ساده 55، انقدر جزئیات تصویر رو بهتر از 3 دوربین دیگه ثبت کرده؟
    مقایسه عکسهای Jpeg شاید روش صحیحی برای سنجش شارپنس و جزئیات یک لنز نباشد چون دوربین ویرایشی روی عکس اولیه انجام داده است .
    msh2200، ata_m3، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Davood21 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز برای مقایسه خروجی سنسورها به طور دقیق همیشه از فرمت raw استفاده میشه و به عبارتی فرمت jpeg مطمئن نیست.

تو این عکسی که گذاشته اید، معلوم نیست تصویر d7000 و دوربین های دیگه با چه لنزی گرفته شده است. علاوه بر اون، الگوریتمهای پردازش تصاویر در سنسور و همچنین تکنولوژی های جدیدی که در ساخت سنسور ها به کار میروند، اندازه فتو دیودهاو همچنین داشتن یا نداشتن OLPF و عوامل دیگر، همگی در تعیین کیفیت عکس نقش دارند.

اما کیفیت عکس بیشتر مربوط به لنز میشه که در این عکس شما معلوم نیست.
    اگه اشتباه نکنم دوربین 700D نسبت به 3 دوربین دیگر هم جدید تر هست و احتمال اینکه از تکنولوژی های جدید تر هم استفاده کنه زیاد هست.

خلاصه اینکه:

1. ارزش ترکیب یک دوربین معمولی با لنز خوب، بیشتر از ارزش یک دوربین خوب با لنز معمولی هست.
    2. برای انجام چنین آزمایشاتی حتی از دو برند مختلف، باید سعی شود که از دو لنز نزدیک به هم ( تو مثال شما از نظر رزولوشن ) و فرمت raw استفاده شود.
    msh2200، SHOK53، BRAD و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

سلام

همانطور که دوستان فرمودند، شما 4 سنسور متفاوت را که به احتمال خیلی زیاد حتی فناوری متفاوت دارند به همراه 4 پردازشگر متفاوت و از دو شرکت متفاوت کنار هم گذاشتید و دارید مقایسه می کنید؟ از همه مهمتر اگر فرض کنیم لنز ها 55-18 هم باشه باز دو مدل مربوط به کنون و دو مدل نیکون هست!

حداقل باید یک وجه اشتراک بین همشون باشه!

هرچند این مقایسه هم شاید خیلی درست نباشه ولی صرفا جهت شاهده
    مقایسه لنز 55-18 روی دو دوربین 50D و 60D

اگر فاصله کانونی و دیافراگم را تغییر بدید، خیلی فرقی بین تصویر نهایی حاصل نخواهد شد

اما حالا به این لینک توجه بفرمایید
    مقایسه دو لنز 55-18 متفاوت بر روی یک دوربین! کافیه در دیافراگم و فاصله های کانونی متفاوت چک کنید تا تاثیر لنز را متوجه شوید!

این هم مقایسه لنز 135-18 ساده با Stm 135-18 بر روی دوربین 60D

در پایان هم این چیزی که دوستان خدمتتون فرمودند، حاصل تجربه است و صرفا مطالعات نیست!
    من زمان خرید اولین دوربینم لنزی برای دوربین خریدم که به اصطلاح همه کاره باشه! تازه علی رغم اینکه از نقاط ضعفش آگاه بودم و اساتید فروم هم در هنگام مشورت فرمودند لنز خوبی نیست! (200-18 سیگما)
    بعد از 3 سال مجبور شدم به فکر تخصصی کردن لنز و جدا کردن رنج فاصله کانونی باشم و الان تفاوت لنز را کاملا درک می کنم
    بعنوان مثال کیفیت تصویر لنز 50mm f/1.8 در دیاف 5.6 با فاصله کانونی 50mm سیگما در همان اف 5.6 مثل تفاوت از زمین تا آسمان هست!!
    SHOK53، ata_m3، fosoos و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    205

دوربین Canon 60D با لنز 135
    دوربین Nikon D7000 با لنز 105

هر دو دست دوم و هر دو به قیمت 2500 تومن. کدوم رو بخرم؟ و چرا؟

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

دوربین Canon 60D با لنز 135
    دوربین Nikon D7000 با لنز 105

هر دو دست دوم و هر دو به قیمت 2500 تومن. کدوم رو بخرم؟ و چرا؟
    باز هم همون جدال همیشگی بادی های هم رده در برندهای نیکون و کانن. از این موارد زیاده: 70D یا D7100؟ 650D یا D5200؟ 60D یا D7000؟ و ...
    مواردی که هیچ کس نمیتونه به طور قطع بگه این بهتر از اون یکیه و همونطور که قبلا هم گفته شده نیاز و سلیقه کاربره که تعیین کننده خواهد بود.
    اگه ال سی دی متحرک واستون ملاک مهمیه یا اگه فیلمبرداری در اولویت بالایی قرار داره احتمالا 60D مناسبتره.
    اگه سیلینگ بدنه اهمیت داره و در محیط های پر گرد و غبار یا مرطوب زیاد عکاسی می کنید شاید D7000 انتخاب بهتری باشه.
    اگه به برند کانن (یا نیکون) بیشتر از دیگری علاقه دارید و با اون بهتر ارتباط برقرار می کنید (بحث سلیقه)، باز قضیه متفاوته.
    و اگرهای بسیار دیگه ...
    SHOK53، darkness_land و Davood21 تشکر می‌کنند.