صفحه 652 از 1201 نخستنخست ... 152 552 602 642 648 649 650 651 652 653 654 655 656 662 702 752 1152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,511 تا 6,520 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1 نمایش پست ها
    سلام. من یه آماتور هستم و قصد دارم عکاسی رو به صورت جدی با خرید یه دوربین دی.اس.ال.آر شروع کنم. با توجه به بودجه‌ای که برای خرید دوربین در نظر گرفتم بین دو مدل Nikon D5200 و Canon EOS 650d موندم.
    در موردش تحقیق و جستجو کردم و بررسی‌های مختلف رو هم خوندم. اما در نهایت هنوز بین این دو مدل شک دارم. مزیت‌های هر مدل نسبت به مدل دیگه به خصوص برای من مبتدی تفاوت چشمگیری رو ایجاد نمی‌کنه. می‌شه من را در این زمینه راهنمایی کنید؟ کیفیت ساخت بدنه در کدوم مدل

و یه سوال دیگه: اگه کانن رو انتخاب کنم بین دو مدل 650d و 600d حدود 200 هزار تومن اختلاف قیمت هست. با توجه به بررسی‌هایی که من دیدم عمده تفاوت این دو در فیلم‌برداری هست، که فیلم‌برداری برای من زیاد مهم نیست. آیا پردازشگر جدیدی که توی این مدل استفاده شده تاثیر آنچنانی روی کیفیت عکس داره؟ و آیا می‌صرفه که 200 هزار تومن بیشتر برای مدل 650‌دی هزینه کنم؟
    دوست عزیز در دوربین SLR یکی از فاکتور های مهم برای تهیه دوربین لنزه!
    اگر سقف هزینه شما همین قدر هست، من پیشنهاد می کنم 600D یا مدل های قدیمی تر نیکون را تهیه کنید و مبلغی نزدیک 1 میلیون را برای لنز در نظر بگیرید!
    مثلا کیت کامل 600D با لنز 18-135 و یا یک دوربین نیکون با لنز 18-105
    SHOK53، Davood21 و armin1 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    با سلام به همه اساتید
    گاهی خود آدم جواب سوالش رو میدونه ولی چون از جوابش خوشش نمیاد دنبال یه جواب دیگه میگرده.
    ما یه دوربین 5DMKII داریم به همراه لنز های 70-24 و 200-70 و Macro 100 که در حال حاضر در آتلیه توسط خودم و بیشتر همسر گرامی در حال استفاده است.
    تا چند وقت پیش یه دوربین 400D هم داشتیم که با لنزکیت و یه 300-75 ازش استفاده میکردم.که فروختمش . دوربین خوبی بود و 7 سالی برامون کارکرد هرچند شاترش به 10K هم نرسید.
    حالا دنبال یه دوربین به عنوان دوربین دوم هستم که هم بشه در کنار MKII درآتلیه ازش استفاده کرد هم خارج از آتلیه در طبیعت و حتی برای عکس های روزمره و خانوادگی.
    به خاطر لنز هایی که داریم قطعا انتخاب از برند کنون هست. و ترجیح میدهم که دوربین کراپ دار باشد.
    انتخاب اول و شاید از نظر هزینه منطقی تر دوربین 60D است که هم کارایی خودش رو نشون داده هم در حال حاضر قیمت مناسبی داره.
    انتخاب دوم دوربین 70D است که در کنار سنسور جدیدتر و وضعیت فوکوس حتی بسیار بهتر از MKII امکانات بسیار عالی در حیطه تصویربرداری داره که برای آتلیه شاید بسیار کار آمد باشه. خوب قیمت یک و نیم برابری رو هم باید در نظر گرفت.و اینکه شاید اگر 90% کاربرد عکس گرفتن باشه تفاوت آنچنانی با 60D نداشته باشه ( من که با 400D هم مشکلی نداشتم بس که قانع هستم )
    انتخاب سوم تهیه دوربینی سبک و جمع و جور هست بدون در نظر گرفتن نیازهای آتلیه (ما تنها دوربینمون غیر از همین MKII در حال حاضر دوربین موبایله فکر کنید همیشه و همه جا که نمیشه MKII و یا حتی 60D رو آدم با خودش ببره) دوربینی مثل 100D که با یه لنز 135-18 STM به عنوان دوربین دوم همیشه همراه آدم باشه ( با M زیاد میونه خوبی ندارم )

از نظر دوستان کدوم منطقی تره و شما اگر بودید کدوم رو انتخاب میکردید.
    100d با اينكه كوچكترين dslr دنيا مي باشد ولي دوربين كاملي است. با خريدش ضرري نخواهيد كرد. البته تركيبش با لنزهاي كوچكتر از 18-135 خيلي بهتر خواهد شد. 100d مابين دو انتخاب ديگري كه فرموديد(eos m و 60d) مي باشد و فكر مي كنم تعادلي بين كوچكي و كارايي براي شما برقرار نمايد.
    kindlinessangel تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1 نمایش پست ها
    سلام. من یه آماتور هستم و قصد دارم عکاسی رو به صورت جدی با خرید یه دوربین دی.اس.ال.آر شروع کنم. با توجه به بودجه‌ای که برای خرید دوربین در نظر گرفتم بین دو مدل Nikon D5200 و Canon EOS 650d موندم.
    در موردش تحقیق و جستجو کردم و بررسی‌های مختلف رو هم خوندم. اما در نهایت هنوز بین این دو مدل شک دارم. مزیت‌های هر مدل نسبت به مدل دیگه به خصوص برای من مبتدی تفاوت چشمگیری رو ایجاد نمی‌کنه. می‌شه من را در این زمینه راهنمایی کنید؟ کیفیت ساخت بدنه در کدوم مدل

و یه سوال دیگه: اگه کانن رو انتخاب کنم بین دو مدل 650d و 600d حدود 200 هزار تومن اختلاف قیمت هست. با توجه به بررسی‌هایی که من دیدم عمده تفاوت این دو در فیلم‌برداری هست، که فیلم‌برداری برای من زیاد مهم نیست. آیا پردازشگر جدیدی که توی این مدل استفاده شده تاثیر آنچنانی روی کیفیت عکس داره؟ و آیا می‌صرفه که 200 هزار تومن بیشتر برای مدل 650‌دی هزینه کنم؟
    با سلام
    اختلاف 200 تومنی بین 600D و 650D ارزش اینو داره که 650D رو بگیرید هرچند ممکنه از قابلیت فیلمبرداریش زیاد استفاده نکنید ولی نمیتونید بگید اصلا استفاده نخواهم کرد.در کنار اون ممکنه از تاچ بودن صفحه لمسی لذت بیشتری ببرید و در استهلاک دکمه ها بی تاثیر نیست. اگر با تاچ کار کنید متوجه منظور بنده میشید ولی شاید در حال حاضر برای شما ملموس نباشه.کار بالنز بی سروصدا وسریع STM هم خیلی لذت بخشه. در مورد 5200 نیکون هم باید بگم تفاوت در این سطح با دوربینی مثل 650D زیاد حس نمیشه بنابراین پیشنهاد بنده:
    650D + 18-135 STM
    D5200+18-105
    در نهایت هر دو انتخاب بسیار خوبند ولی باید دوربینو دستت بگیری و ببینید از ارگونومی و منوی کدوم بیشتر خوشتون میاد وبا کدوم دوربین ارتباط بیشتری برقرار میکنی؟
    Davood21 و armin1 تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

با سلام به همه اساتید
    گاهی خود آدم جواب سوالش رو میدونه ولی چون از جوابش خوشش نمیاد دنبال یه جواب دیگه میگرده.
    ما یه دوربین 5DMKII داریم به همراه لنز های 70-24 و 200-70 و Macro 100 که در حال حاضر در آتلیه توسط خودم و بیشتر همسر گرامی در حال استفاده است.
    تا چند وقت پیش یه دوربین 400D هم داشتیم که با لنزکیت و یه 300-75 ازش استفاده میکردم.که فروختمش . دوربین خوبی بود و 7 سالی برامون کارکرد هرچند شاترش به 10K هم نرسید.
    حالا دنبال یه دوربین به عنوان دوربین دوم هستم که هم بشه در کنار MKII درآتلیه ازش استفاده کرد هم خارج از آتلیه در طبیعت و حتی برای عکس های روزمره و خانوادگی.
    به خاطر لنز هایی که داریم قطعا انتخاب از برند کنون هست. و ترجیح میدهم که دوربین کراپ دار باشد.
    انتخاب اول و شاید از نظر هزینه منطقی تر دوربین 60D است که هم کارایی خودش رو نشون داده هم در حال حاضر قیمت مناسبی داره.
    انتخاب دوم دوربین 70D است که در کنار سنسور جدیدتر و وضعیت فوکوس حتی بسیار بهتر از MKII امکانات بسیار عالی در حیطه تصویربرداری داره که برای آتلیه شاید بسیار کار آمد باشه. خوب قیمت یک و نیم برابری رو هم باید در نظر گرفت.و اینکه شاید اگر 90% کاربرد عکس گرفتن باشه تفاوت آنچنانی با 60D نداشته باشه ( من که با 400D هم مشکلی نداشتم بس که قانع هستم )
    انتخاب سوم تهیه دوربینی سبک و جمع و جور هست بدون در نظر گرفتن نیازهای آتلیه (ما تنها دوربینمون غیر از همین MKII در حال حاضر دوربین موبایله فکر کنید همیشه و همه جا که نمیشه MKII و یا حتی 60D رو آدم با خودش ببره) دوربینی مثل 100D که با یه لنز 135-18 STM به عنوان دوربین دوم همیشه همراه آدم باشه ( با M زیاد میونه خوبی ندارم )

از نظر دوستان کدوم منطقی تره و شما اگر بودید کدوم رو انتخاب میکردید.
    با سلام
    بنظر من هم G1X انتخاب شایسته تری بعنوان دوربین دوم با کیفیت و قابلیت حمل آسان برای استفاده روزمره و خانوادگی شما خواهد بود.
    kindlinessangel و Davood21 تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    بنظر من هم G1X انتخاب شایسته تری بعنوان دوربین دوم با کیفیت و قابلیت حمل آسان برای استفاده روزمره و خانوادگی شما خواهد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    100d با اينكه كوچكترين dslr دنيا مي باشد ولي دوربين كاملي است. با خريدش ضرري نخواهيد كرد. البته تركيبش با لنزهاي كوچكتر از 18-135 خيلي بهتر خواهد شد. 100d مابين دو انتخاب ديگري كه فرموديد(eos m و 60d) مي باشد و فكر مي كنم تعادلي بين كوچكي و كارايي براي شما برقرار نمايد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    با توجه به اینکه شما برخی از لنز ها را دارید من پیشنهاد می کنم یک mirror less از کنون هم بگیرید بهتره!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein Arabi نمایش پست ها
    این نظر بنده تا اساتید بیان و نظر بدهند

من از گزینه سوم تون شروع می کنم: چون هدف شما از این گزینه قابل حمل بودن است به نظر بنده چیزی مانند G1x (مارک یک یا دو) و یا سونی RX 100 (مارک یک یا دو) خیی بهتر از 100 دی به همراه 18-135 هست.

در مورد دو گزینه دیگر شخصا 70 دی را پیشنهاد می کنم مهم ترین دلیلم این است که 70 دی lens AF micro adjustment دارد که امکان بسیار مناسبی است و هنگام استفاده از لنزهای مختلف خیال آدم را راحت می کند و دلیل دیگر سیستم فوکوس بسیار بهتر 70 دی در عکاسی است.

برای همه ما پیش می آید که بخواهیم از یک جمع خانوادگی فیلم بگیریم، با هر دی اس ال آری غیر از 70 دی آدم جلو خانواده شرمنده می شود

ممنون از دوستان بابت راهنمایی هاشون
    حقیقت قضیه با میرورلس کنون بنیادی مشکل دارم ( بیشتر مشکل ظاهری)میرورلس های دیگر برند ها مثل الیمپوس،فوجی و سونی رو ترجیح میدم. البته اگه DSLR نگیرم ترجیح میدم به جای گزینه هایی چونM و G1x از دوربینهای بریج سونی و یا پاناسونیک که به تازگی معرفی شده بگیرم درسته بزرگتر هستند اما بالاخره یه چیزی توشون هست که آدم رو وسوسه کنه.(زیاد عجله ندارم)
    مشکل دیگری که این گزینه ها دارند اینه که اصلا توی آتلیه نمیشه روشون حساب کرد. در هر صورت ما در حال حاضر فقط یک دوربین داریم و شما اساتید خود بهتر میدانید مشکلات قابل وقوع را.

تا اینجای کار خودم بیشتر نظرم روی 70d هست هرچند خیلی کوچک نیست اما شاید بشه با ترکیب لنز 40mm STM برای استفاده های روزمره هم روش حساب کرد.بزرگترین حسن این انتخاب وجود دوربین دومی است که توی آتلیه هم بشه روش حساب کرد.
    msh2200 و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

حقیقت قضیه با میرورلس کنون بنیادی مشکل دارم ( بیشتر مشکل ظاهری)میرورلس های دیگر برند ها مثل الیمپوس،فوجی و سونی رو ترجیح میدم. البته اگه DSLR نگیرم ترجیح میدم به جای گزینه هایی چونM و G1x از دوربینهای بریج سونی و یا پاناسونیک که به تازگی معرفی شده بگیرم درسته بزرگتر هستند اما بالاخره یه چیزی توشون هست که آدم رو وسوسه کنه.(زیاد عجله ندارم)
    مشکل دیگری که این گزینه ها دارند اینه که اصلا توی آتلیه نمیشه روشون حساب کرد. در هر صورت ما در حال حاضر فقط یک دوربین داریم و شما اساتید خود بهتر میدانید مشکلات قابل وقوع را.

تا اینجای کار خودم بیشتر نظرم روی 70d هست هرچند خیلی کوچک نیست اما شاید بشه با ترکیب لنز 40mm STM برای استفاده های روزمره هم روش حساب کرد.بزرگترین حسن این انتخاب وجود دوربین دومی است که توی آتلیه هم بشه روش حساب کرد.
    بنظر من میرورلس کنون را فراموش کنید!
    در حال حاضر سه انتخاب دارید. یک میرورلس کوچک و قابل حمل مثلا یک مدل e-x1 فوجی با قیمت مناسب و کیفیتی بهتر از دی70 60 ! خودم در کنار دی6 از ان استفاده میکنم. بهتر بگم از دی6 به عنوان دوربین دوم کنار آن استفاده میکنم! در این حالت امکان استفاده از لنزهایان را نخواهید داشت که مهم هم نیست چون قرار است کوچک و سبک باشد وگرنه همان مارک دو .... در اتلیه هم میشود برای روز مبادا رویش حساب کرد ولی خوب با محدودیتهای لنزش! ولی برای موارد کمی حرفه ای تر خارج از اتلیه برای دوربین دوم ایت دوربینها قطعا مناسب نیستند.
    گزینه دومدی60 یا دی70 است! بنظر من جدا از امکانات و کیفیت عکس و فیلم، همان مارک دو میشود. یک بدنه خوب برای دوربین دوم ولی مشکلات حمل و نقل و ... باقیست. نمیدانم چرا هیچ وقت با ارگونومی این بدنه ارتباط خوبی نتوانستم برقرار کنم! در دستانم خوب نمینشند! بشخصه برای دوربین دوم سه رقمی ها را بیشتر میپسندم.
    انتخاب سوم دوربینی مثل دی100است. با این بدنه دوست داشتنی کار کردهام. بسیار خوشدست و عکاسی با ان لذت بخش بود. نسبت به مارک دو حسش شبیه به یک اسباب بازی است که تمام انتظاراتی که از یک اس ال آر کامل را دارید را بشما میدهد و میدانید کارش را کامل و بی عیب و نقص انجام میدهد! کیفیت بدنه خیلی خوبی دارد. بر خلاف انتظار از اندازه آن، در دست خیلی خوب قرار میگیرد. اختلاف اندازه را کاملا حس میکنید. برای روز مبادا هم در اتلیه میتوانید رویش حساب کنید.
    من اگر جای شما بودم دی100میگرفتم. هم 18-55 stm هم 18-135 stm لنزهای مناسبی هستند که خودتان بهتر میدانید کدام مناسب کار شماست.

یه مورد دیگه که الان به ذهنم رسید! شما یه دی400 داشتید که بعد از هفت سال 10000تا هم عکس نگرفتید پس اصولا زیاد عکس نمیگیرید! برای همان مواقعی که بندرت در خارج از اتلیه عکس میگیرید همان مارک دو خوب است! اصلا دوربین احتیاج ندارید .
    kindlinessangel، Nima Sadigh و Davood21 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

اگر عجله برای خرید ندارید و دوربین های بریج هم در لیستتون بود، یه نگاه هم به panasonic FZ1000 بندازید!
    بنظرم سنسور 1 اینچی این دوربین حتی برای داخل آتلیه چیز بدی نباید باشه (یاد آور سنسور بزرگ دوربین R1 سونیه)
    kindlinessangel و Davood21 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

سلام.من به عکاسی خیلی وقته علاقه دارم و آرزوی خرید یه دوربین dslr رو داشتم ولی پول نداشتم.تا اینکه سره کار میرم و پول جمع کردم و ازدواجم که کردم مسافرت زیاد میرم.عکاسی طبیعت و پورتره و باغ و فضاهای باز منو خیلی ارضا میکنه.میخوام یه دوربین بخرم و خودم کمکم شروع کنم به یاد گرفتن.خودم ایتقدر سمجم و تو این فروما میگردم که چیزی یاد بگیرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

من یه سوال پرسیدم معلوم نیس کجا رفته.مدیران عزیز لطفا کمک کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    سلام.من به عکاسی خیلی وقته علاقه دارم و آرزوی خرید یه دوربین dslr رو داشتم ولی پول نداشتم.تا اینکه سره کار میرم و پول جمع کردم و ازدواجم که کردم مسافرت زیاد میرم.عکاسی طبیعت و پورتره و باغ و فضاهای باز منو خیلی ارضا میکنه.میخوام یه دوربین بخرم و خودم کمکم شروع کنم به یاد گرفتن.خودم ایتقدر سمجم و تو این فروما میگردم که چیزی یاد بگیرم
    سلام گرامی.
    متأسفانه شما درخواستتون رو طوری مطرح نکردید که با پاسخ همراه باشه. توی همین فروم این سؤال که چه دوربینی بخرم خیلی مطرح شده و البته به همون تعداد هم تقریباً جواب داده شده چقدر بودجه دارید؟ اگر پاسخی نبوده احتمالاً به همین دلیله یا دوستان فعلاً در این زمان تو فروم حضور چندانی ندارند، صبور باشید پاسختون رو دریافت می کنید.
    موفق باشید.
    msh2200 و iardavan تشکر می‌کنند.