صفحه 683 از 1201 نخستنخست ... 183 583 633 673 679 680 681 682 683 684 685 686 687 693 733 783 1183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,821 تا 6,830 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط God of Camera نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی استاید زیباترین هنر دنیا ، عکاسی ! بالاخره بعد از 5 ماه عضو این سایت شدم . نمی دونم سوالم تکراریه یا نه ! دوستان عزیز بنده یه دوربین Fujifilm S200 داشتم که فروختم . چون من کارمندم مجبورم کم کم هزینه کنم . به نظر شما کار من درسته D7000 بادی بگیرم بعداً واسش لنز بگیرم ؟ این دوربین قدیمی نیست ؟ البته آگاهی کامل دارم در موردش ولی دو دلم ؟ این کار رو می خوام انجام بدم فقط به خاطر داشتن موتور فوکوس و محکم بودنی که داره . واسه این موتور فوکوس ارزش داره این بدنه رو بگیرم ؟ یا برم D5200 با کیتش رو بگیرم ؟ سوال دوم : بهترین لنز واسه طبیعت که که عکسهای شارپ بگیره و واسه D7000 بگیرم چیه ؟ چقدر تفاوت کیفیت تصویر و رنگبندی لنزی که گفتم روی D7000 و D5200 داره . البته انشاا... گرفتم سعی میکنم Raw بگیرم ؟ پیشاپیش ممنون میشم از تجاربتون در اختیارم بگذارید و جواب سوالم رو بدین . سپاس فراوان ...
    دوست عزیز با سلام و ضمن خوش آمد گوی برای شما.

بنده خودم D7000 دارم و طی این سه سالی که باهاش کار کردم ازش خیلی راضی بودم طوری که هیچ وقت احساس نیاز یا ارتقا به d7100 رو احساس نکردم.

این دوربین بهتر از 5200 هست، هم حرفه ای تر هست و هم تنظیمات اضافه تر و نویز کمتر تو عکسها، 5200 درسته دوربین جدیدتری هست و از یک سری امکانات جدید بهره میبره اما من D7000 رو براتون پیشنهاد میکنم که راه پیشرفتتون رو هم هموارتر میکنه.

در مورد عکاسی طبیعت و مناظر، شمامی تونید به این گزینه ها فکر کنید.

1. لنز 105-18 با قیمت کمتر از 1 میلیون تومان. این لنز یه لنز همه کاره هست و می تونید علاوه بر منظره، پرتره و سوژه های نه چندان دور رو هم عکاسی کنید، شارپنس خوبی داره و کیفیت راضی کننده.

2. لنز 85-16 که بهتر و شارپتر از لنز قبلی هست که کاربرد اون هم شبیه لنز قبلی هست. منتها 2 میلیمتر وایدتر در سر واید تفاوت فاحش داره و بیشتر به دردتون خواهد خورد. با قیمتی حدود 2.6

3. لنز tokina 11-16 که این لنز مختص مناظر وسیع هست و با دیاف بازی که داره میتونید عکاسی نجوم هم بکنید تنها ایرادش وجود Ca و فلر هست.

4. لنز 16-8 سیگما که واید تر از لنز قبلی هست. شاید ایرادی که بشه به این لنز گرفت بسته نشدن فیلتر روی این لنز و استفاده از فیلترهای مربعی باشه.

هر سه گزینه 2و3و4 جزو بهترین ها در ژانر خودشون هستند با شارپنس مثال زدنی.

شما اگه مثلا 85-16 رو روی هر دوی این دو دوربین ببندید کاری که لنز می کنه یکیه و تفاوتها رو دوربین ها مشخص خواهند کرد. 5200 با استفاده از سنسور جدید تر تصاویر با کیفیتی تولید می کنه اما سنسور d7000 درسته قدیمیه اما به قدری خوبه که اگه دقیق نشید تفاوتها محسوس نخواهد بود. ضمن اینکه از نویز کمتری هم بر خوردار خواهید بود.

مطمئن باشید با خرید d7000 پشیمان نخواهید شد.
    تازه کار، msh2200، johnny_depp و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    242

سلام
    بعد کلی تحقیق بین D5300 و 700D دیروز برای خرید دوربین D5300 به جمهوری رفتم و به توصیه دوستان قبل از خرید دوربین رو دستم گرفتم و متاسفانه دوربین برای من زیادی کوچیک بود و باهاش راحت نبودم
    بعدش 700D رو تست کردم که نسبت به D5300 باهاش راحت تر بودم ولی نتونستم خودم رو راضی کنم که بخرمش
    حالا دوباره برگشتم سر خونه ی اول و این بار بین D7100 و 70D ممنون میشم راهنماییم کنید که انتخاب کنم (این دو دوربین رو دستم گرفتم و مشکلی با هیچ کدوم نداشتم ولی مدل کانن خوش دست تر بود)
    کسی میدونه سری جدید این دو دوربین حدودا کی معرفی میشه؟
    این نتایج بررسی های سایت DP چقدر اعتبار داره؟ میشه روش حساب کرد؟ (توی Image Quality توی فرمت raw و jpeg امتیاز 70D از D5300 کمتره)
    این سریع گرد و غبار گرفتن سنسور D7100 مشکل ساز هست؟
    عکاسی برام مهم تر از فیلمبرداری هستش
    ممنون

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط princefarzad نمایش پست ها
    سلام
    بعد کلی تحقیق بین D5300 و 700D دیروز برای خرید دوربین D5300 به جمهوری رفتم و به توصیه دوستان قبل از خرید دوربین رو دستم گرفتم و متاسفانه دوربین برای من زیادی کوچیک بود و باهاش راحت نبودم
    بعدش 700D رو تست کردم که نسبت به D5300 باهاش راحت تر بودم ولی نتونستم خودم رو راضی کنم که بخرمش
    حالا دوباره برگشتم سر خونه ی اول و این بار بین D7100 و 70D ممنون میشم راهنماییم کنید که انتخاب کنم (این دو دوربین رو دستم گرفتم و مشکلی با هیچ کدوم نداشتم ولی مدل کانن خوش دست تر بود)
    کسی میدونه سری جدید این دو دوربین حدودا کی معرفی میشه؟
    این نتایج بررسی های سایت DP چقدر اعتبار داره؟ میشه روش حساب کرد؟ (توی Image Quality توی فرمت raw و jpeg امتیاز 70D از D5300 کمتره)
    این سریع گرد و غبار گرفتن سنسور D7100 مشکل ساز هست؟
    عکاسی برام مهم تر از فیلمبرداری هستش
    ممنون
    درود
    اگر دلیل انتظار شما برای ورود بدنه جدید بخاطر خرید آن هست باید بگم اشتباه می کنید ولی اگر برای خرید مناسب قیمت تر همین بدنه فعلی هست این ایده خوبیه!

- بدنه جدید قیمتش مطمئنا در بدو عرضه بالا خواهد بود
    - این بدنه چون هنوز کامل تست نشده ممکنه مشکلاتی داشته باشه که به مرور بروز کنه و چون ما در ایران نمایندگی رسمی نداریم که کالا را مرجوع کنند، بنظرم باید حدود 6 ماه صبر کنید تا ایرادات دوربین ها مشخص شود و بعد اگر مشکلی نبود به خرید اقدام کنید
    - سایت DPreview منبع بدی نسیت ولی شما می توانید از منابع دیگر هم استفاده کنید و مقایستون را کامل کنید
    - بین دوربین های D7100 و 70D هم اگر از نظر هزینه مشکل ندارید 70D را تهیه کنید و اگر نه که D7100
    - در مورد گرد و غبار گرفتن سنسور D7100 اگر اشتباه نکنم همه گیر نبود و برخی از اعضای فروم هم مطرح کردند تا به حال مشکلی با این قضیه نداشته اند! ولی در مجموع باز و بسته کردن لنز به خودی خود منجر به ورود غبار به محفظه اتاق آینه خواهد شد. با این حال بعید می دانم مشکل آنقدر که گفته می شود جدی باشه! (ما که هر زمان سنسور خاک می گیره با دمنده می افتیم به جونش و مشکل را حل می کنیم!)
    - در مورد انتخاب هم علاوه بر ملاک های دیگر همانطور که خدمتتون قبلا هم گفتم بهتره به علاقه هم توجه کنید! (اگر علاقه به دوربین نداشته باشید همیشه چشمتون دنبال مدلی هست که دوست داشتید!)
    ارادتمند
    تازه کار، johnny_depp، ata_m3 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

بری دوستم که رشته کارگردانیه می خواهم دوربین بگیرم
    60d چه ضعفهایی وچه برتریهایی در زمینه فیلمبرداری در برابر 700dدارد؟
    60dچه برتریهایی وچه ضعف هایی در زمینه عکاسی نسبت به700dدارد؟
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

كاربر جديد rfx3 آواتار ها
    تشکر کرده
    1

با سلام خدمت اساتید محترم

مدتیه که به دنبال یک دوربین DSLR میگردم که بتونم در موارد زیر ازش استفاده کنم:

- عکاسی در داخل کارگاه های صنعتی ( مثل کارگران در حال کار و عکس در حین جوش کاری و یا برشکاری ورق های فلزی و.... )
    - عکاسی در فضاهای خارجی مثل سایت های صنعتی نفت و گاز و پتروشیمی و ... ( ترجیحا با قابلیت عکاسی تایم لپس )
    - فلمبرداری از فضاهای ذکر شده و ساخت کلیپ های تصویری
    - امکان چاپ عکس در ابعاد بزرگ ( ابعاد بالای چند متر ) با حداقل میزان نویز
    - در کنار این ها عکاسی هنری هم واسه دل خودم انجام میدم.

بودجه ای که براش در نظر دارم حدود 2/500 هستش ولی اگه بدونم با این بودجه به هدفم نمیرسم میتونم بیشتر هزینه کنم.
    در ضمن اینم بگم که تاحالا دوربین DSLR نداشتم.
    از اونجایی که تو فک و فامیلو آشنا کسی رو واسه مشاوره نداشتم بناچار توی جمهوری برای تحقیق رفتم ولی خوب اونجا هر کس چیزی رو تبلیغ میکرد که داخل ویترینش موجود داشته...
    مطمئنم نظر شما دوستان بیشتر می تونه کمکم بکنه.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    یا حق

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    242

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اگر دلیل انتظار شما برای ورود بدنه جدید بخاطر خرید آن هست باید بگم اشتباه می کنید ولی اگر برای خرید مناسب قیمت تر همین بدنه فعلی هست این ایده خوبیه!

- بدنه جدید قیمتش مطمئنا در بدو عرضه بالا خواهد بود
    - این بدنه چون هنوز کامل تست نشده ممکنه مشکلاتی داشته باشه که به مرور بروز کنه و چون ما در ایران نمایندگی رسمی نداریم که کالا را مرجوع کنند، بنظرم باید حدود 6 ماه صبر کنید تا ایرادات دوربین ها مشخص شود و بعد اگر مشکلی نبود به خرید اقدام کنید
    - سایت DPreview منبع بدی نسیت ولی شما می توانید از منابع دیگر هم استفاده کنید و مقایستون را کامل کنید
    - بین دوربین های D7100 و 70D هم اگر از نظر هزینه مشکل ندارید 70D را تهیه کنید و اگر نه که D7100
    - در مورد گرد و غبار گرفتن سنسور D7100 اگر اشتباه نکنم همه گیر نبود و برخی از اعضای فروم هم مطرح کردند تا به حال مشکلی با این قضیه نداشته اند! ولی در مجموع باز و بسته کردن لنز به خودی خود منجر به ورود غبار به محفظه اتاق آینه خواهد شد. با این حال بعید می دانم مشکل آنقدر که گفته می شود جدی باشه! (ما که هر زمان سنسور خاک می گیره با دمنده می افتیم به جونش و مشکل را حل می کنیم!)
    - در مورد انتخاب هم علاوه بر ملاک های دیگر همانطور که خدمتتون قبلا هم گفتم بهتره به علاقه هم توجه کنید! (اگر علاقه به دوربین نداشته باشید همیشه چشمتون دنبال مدلی هست که دوست داشتید!)
    ارادتمند
    سلام
    ممنون از راهنمایتون
    اگر سایت های خوب و بی طرفی رو که دوربین ها رو مورد بررسی قرار میدن معرفی کنید ممنون میشم
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5142

سلام
    ممنون از راهنمایتون
    اگر سایت های خوب و بی طرفی رو که دوربین ها رو مورد بررسی قرار میدن معرفی کنید ممنون میشم
    دوست عزیز معتبر ترین سایت اینترنتی Digital Photography Review: Digital Photography Review هست.
    تازه کار، msh2200، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام
    ممنون از راهنمایتون
    درود
    دوست عزیز قبلا هم خدمتتون عرض کردم این سایت سایت معتبریه و در طول این 10 -12 سال جامع ترین بانک اطلاعاتی انواع دوربین و شرکت های سازنده را داره!
    مقایسه هاش را هم در مورد دوربین هایی که استفاده کردم تا 85 درصد درست بود!
    ولی این دو سایت هم برای مقایسه خوب هستند که متاسفانه به کاملی Dpreview نیستند!

The digital Picture

PhotoZone

دومی هم اگر اشتباه نکنم یک سایت آلمانیه ولی خیلی قابل استناد نیست!
    شما برای اطمینان می توانید با صرف وقت سایت اولی و Dp را با هم مقایسه کنید و نتیجه نهایی را بگیرید!
    البته سایت های دیگری هم هستند که بنده خیلی با محیط آنها آشنا نیستم و انشااله دوستان دیگر راهنماییتان می کنند

ارادتمند
    تازه کار، ata_m3 و princefarzad تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز قبلا هم خدمتتون عرض کردم این سایت سایت معتبریه و در طول این 10 -12 سال جامع ترین بانک اطلاعاتی انواع دوربین و شرکت های سازنده را داره!
    مقایسه هاش را هم در مورد دوربین هایی که استفاده کردم تا 85 درصد درست بود!
    ولی این دو سایت هم برای مقایسه خوب هستند که متاسفانه به کاملی Dpreview نیستند!

The digital Picture

PhotoZone

دومی هم اگر اشتباه نکنم یک سایت آلمانیه ولی خیلی قابل استناد نیست!
    شما برای اطمینان می توانید با صرف وقت سایت اولی و Dp را با هم مقایسه کنید و نتیجه نهایی را بگیرید!
    البته سایت های دیگری هم هستند که بنده خیلی با محیط آنها آشنا نیستم و انشااله دوستان دیگر راهنماییتان می کنند

ارادتمند

پیرو فرمایش دوست عزیزم،

هر دو سایت، سایت خوبی هستند و نتایج تستهاشون معتبر هست.

در مورد photozone تا حالا تمام آزمایشاتی که انجام دادند به خصوص در مورد لنزها همه اش رو من با لنزهایی که در دسترسم بوده تست کردم و به نتایج ایشان رسیدم و صدق گفتارشون برای من ثابت شده هست. خود من اولین سایتی که برای مقایسه لنزها مراجعه می کنم همین photozone هست. که یه سایت آلمانیه البته سایت دو زبانه هست و انگلیسی هم داره. یه عیبی که داره خیلی دیر به دیر آپدیت میشه. مثلا هنوز ریویویی از لنز Nikkor AF-S 35mm f/1.8G در دسترس نیست.
    تازه کار، msh2200، johnny_depp و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    پرو فرمایش دوست عزیزم،

در سایت the digital picture مقایسه لنزها بر اساس یک patten محدود سیاه سفید هست و خیلی نمیشه روش حساب باز کرد. اما درباره photozone که یه سایت آلمانی هست که دیر به دیر هم آپدیت میشود انصافا منبع خیلی خوبی هست.

تا حالا تمام آزمایشاتی که انجام دادند به خصوص در مورد لنزها همه اش رو من با لنزهایی که در دسترسم بوده تست کردم و به نتایج ایشان رسیدم و صدق گفتارشون برای من ثابت شده هست. خود من اولین سایتی که برای مقایسه لنزها مراجعه می کنم همین photozone هست.
    سلام
    جسارتاً عرض می کنم که Pattern مورد استفاده در سایت The Digital Picture پترن استاندارد ISO 12233برای اندازه گیری شارپنس عکس است و منحنی های MTF با استفاده از همین Pattern به دست می آیند. این چارت معیار بسیار خوبی برای سنجش CA و دیستورشن هم هست. در بخش بررسی فنی (Reviews) سایت هم نمونه عکس های رنگی و توضیحات کاملاً مفصل در خصوص لنز و مقایسه آن با لنزهای هم رده مشابه وجود دارد. بخش های مجزائی هم برای بررسی Flare، Distortion و Vignetting و نمونه عکس های لنز دارد.
    دقیق ترین بررسی لنزها را من در این سایت دیده ام.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 24 August 2014 در ساعت 20:10
    تازه کار، msh2200، aro1355 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.