صفحه 684 از 1201 نخستنخست ... 184 584 634 674 680 681 682 683 684 685 686 687 688 694 734 784 1184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,831 تا 6,840 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    192

بین دوربین های D7100 و 70D هم اگر از نظر هزینه مشکل ندارید 70D را تهیه کنید و اگر نه که D7100
    به نظر من این چنین توصیه ای با دیدی که خیلی ها از این انجمن دارند سازگار نیست.

سلام
    بعد کلی تحقیق بین D5300 و 700D دیروز برای خرید دوربین D5300 به جمهوری رفتم و به توصیه دوستان قبل از خرید دوربین رو دستم گرفتم و متاسفانه دوربین برای من زیادی کوچیک بود و باهاش راحت نبودم
    بعدش 700D رو تست کردم که نسبت به D5300 باهاش راحت تر بودم ولی نتونستم خودم رو راضی کنم که بخرمش
    حالا دوباره برگشتم سر خونه ی اول و این بار بین D7100 و 70D ممنون میشم راهنماییم کنید که انتخاب کنم (این دو دوربین رو دستم گرفتم و مشکلی با هیچ کدوم نداشتم ولی مدل کانن خوش دست تر بود)
    کسی میدونه سری جدید این دو دوربین حدودا کی معرفی میشه؟
    این نتایج بررسی های سایت DP چقدر اعتبار داره؟ میشه روش حساب کرد؟ (توی Image Quality توی فرمت raw و jpeg امتیاز 70D از D5300 کمتره)
    این سریع گرد و غبار گرفتن سنسور D7100 مشکل ساز هست؟
    عکاسی برام مهم تر از فیلمبرداری هستش
    ممنون
    ُسلام دوست عزیز

بنده هم مثل شما بین این دو مدل فوق العاده گیر کرده بودم. دلیل عضویتم در این انجمن هم استفاده از راهنمایی های اساتید این انجمن در همین رابطه بود که خوشبختانه به نتایج خوبی هم رسیدم. در طی این مدت تقریبا تمام ویدئوهای مقایسه بین 70 دی و دی 7100 رو از سایت یوتیوب دانلود کردم و با دقت نگاه کردم. علاوه بر این خیلی از سایت ها زا معتبر گرفته تا وبلاگ ها رو در این باره خوندم.

اگر فیلم برداری برای شما مهم هست و مورد توجهتون هست توصیه این حقیر هم مثل تمام اساتید رفتن به سمت 70 دی هست. دلیل اون هم امکانات بهتری است که این دوربین در این زمینه دارد از ال سی دی چرخان گرفته تا فوکوس لمسی و همچنین بی صدایی لنز در این فوکوس ها و ... . البته ناگفته نماند که این دوربین در عکاسی هم واقعا تواناست مخصوصا در عکاسی پیاپی از دوربین دی 7100 جلوتر هست . دلیل آن هم نه فقط بالاتر بودن 1 فریم بر ثانیه بلکه بالاتر بودن ظرفیت بافر این دوربین هم هست.
    این دوربین یعنی 70 دی سرعت فوکوس بالاتری در عکاسی داره در شرایط معمول

اما اگر هدفتون از تهیه ی دوربین عکاسی گرفتن عکس می باشد و فیلم برداری آنچنان برای شما مهم نیست می توانید با خیال راحت این دوربین رو انتخاب کنید. این دوربین دارای مگاپیکسل بالاتری از 70 دی هست ( در جریان هستم که مگاپیکسل بالاتر دلیل بر کیفیت بالاتر نیست اما مزایای خودش رو هم داره ) . شارپنس عکس های گرفته شده توسط آن به مقدار محسوسی بالاتر هست و ... به عنوان بهترین دوربین سال 2013 انتخاب شده و دوربین پر طرفداری هم هست. در مجموع در هیچ مقایسه ای من ندیدم که عنوان بشه یا به این نتیجه رسیده بشه که دوربین 70 دی در عکاسی بر این دوربین ارجعیت داره بلکه توی تمام اونها نظر بروی دی 7100 بود. ضمنا این دوربین موتور فوکوس داخل بدنه هم داره که می تونه هزینتون رو در تهیه ی برخی از لنزهای مشابه واقعا کاهش بده.

ناگفته نماند که دی 7100 هم کیفیت فیلم برداری بسیار بالایی داره در حدی که در برخی از تست ها حتی کیفیت تصویر ارائه شده به نظر من بالاتر از 70 دی و دلنشین تر بود و با توجه به ویدئو تست هایی که دیدم ضعف اصلی اون در فوکوس اتوماتیک و همچنین صدای لنز نسبت به 70 دی هست. در مورد صدای لنز هم دوستان فرمودند که میشه با یک میکروفون اکسترنال این مشکل رو پوشش داد. اما می مونه اون بحث فوکوس که واقعا این دوربین در مد اتوماتیک در برابر دی 70 حرفی برای گفتن نداره.

در مورد گرد و غبار هم گفتنی ها رو دوستان گفتند و موضوع فراگیری نیست (در ابتدای کار) اما در صورت بوجود آمدن ( که قطعا به مرور زمان بوجود خواهد آمد ) به راحتی می تونید خودتون این کار رو انجام بدید ( با استفاده از کیت های مخصوص و همچنین دقت زیاد البته من که باشم جراتش رو ندارم یا سپردن دوربین به گارانتی یا تعمیرکار ماهر برای انجام این کار)

بدنه ی دی 7100 از لحاظ استحکام و مقاومت در برابر رطوبت و گرد و غبار به مقدار محسوسی بالاتر از 70 دی هست .

کلا به قول یکی از دوستان هر کدام از این دو دوربین رو که بگیرید پشیمان نخواهید شد.

این بود نتایج تحقیقات من ( با عرض معذرت به علت به هم ریختگی مطالب . چون امشب مهمانی هستیم عجله ای شد)
    k200 و princefarzad تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    بری دوستم که رشته کارگردانیه می خواهم دوربین بگیرم
    60d چه ضعفهایی وچه برتریهایی در زمینه فیلمبرداری در برابر 700dدارد؟
    60dچه برتریهایی وچه ضعف هایی در زمینه عکاسی نسبت به700dدارد؟
    60D قابلیت فوکوس ممتد در حین فیلمبداری ندارد که 700D دارد.
    60D نسبت به 700D بدنه خوشدست تر با امکان بسیار بیشتر (منشور به جای آینه در مکانیزم ویزور، داشتن LCD بالائی، دکمه های بیشتر برای اعمال تنظیمات، نشان دهنده نقطه فوکوس در عکسی که گرفته اید و .......) دارد و نویز آن هم اندکی کمتر است.
    اصولاً بدنه 60D در یک کلاس بالاتر از 700D قرار دارد و با 70D در یک کلاس است.
    msh2200، k200 و princefarzad تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

نقل قول نوشته اصلی توسط *nvidia* نمایش پست ها
    به نظر من این چنین توصیه ای با دیدی که خیلی ها از این انجمن دارند سازگار نیست.

ُسلام دوست عزیز

بنده هم مثل شما بین این دو مدل فوق العاده گیر کرده بودم. دلیل عضویتم در این انجمن هم استفاده از راهنمایی های اساتید این انجمن در همین رابطه بود که خوشبختانه به نتایج خوبی هم رسیدم. در طی این مدت تقریبا تمام ویدئوهای مقایسه بین 70 دی و دی 7100 رو از سایت یوتیوب دانلود کردم و با دقت نگاه کردم. علاوه بر این خیلی از سایت ها زا معتبر گرفته تا وبلاگ ها رو در این باره خوندم.

اگر فیلم برداری برای شما مهم هست و مورد توجهتون هست توصیه این حقیر هم مثل تمام اساتید رفتن به سمت 70 دی هست. دلیل اون هم امکانات بهتری است که این دوربین در این زمینه دارد از ال سی دی چرخان گرفته تا فوکوس لمسی و همچنین بی صدایی لنز در این فوکوس ها و ... . البته ناگفته نماند که این دوربین در عکاسی هم واقعا تواناست مخصوصا در عکاسی پیاپی از دوربین دی 7100 جلوتر هست . دلیل آن هم نه فقط بالاتر بودن 1 فریم بر ثانیه بلکه بالاتر بودن ظرفیت بافر این دوربین هم هست.
    این دوربین یعنی 70 دی سرعت فوکوس بالاتری در عکاسی داره در شرایط معمول

اما اگر هدفتون از تهیه ی دوربین عکاسی گرفتن عکس می باشد و فیلم برداری آنچنان برای شما مهم نیست می توانید با خیال راحت این دوربین رو انتخاب کنید. این دوربین دارای مگاپیکسل بالاتری از 70 دی هست ( در جریان هستم که مگاپیکسل بالاتر دلیل بر کیفیت بالاتر نیست اما مزایای خودش رو هم داره ) . شارپنس عکس های گرفته شده توسط آن به مقدار محسوسی بالاتر هست و ... به عنوان بهترین دوربین سال 2013 انتخاب شده و دوربین پر طرفداری هم هست. در مجموع در هیچ مقایسه ای من ندیدم که عنوان بشه یا به این نتیجه رسیده بشه که دوربین 70 دی در عکاسی بر این دوربین ارجعیت داره بلکه توی تمام اونها نظر بروی دی 7100 بود. ضمنا این دوربین موتور فوکوس داخل بدنه هم داره که می تونه هزینتون رو در تهیه ی برخی از لنزهای مشابه واقعا کاهش بده.

ناگفته نماند که دی 7100 هم کیفیت فیلم برداری بسیار بالایی داره در حدی که در برخی از تست ها حتی کیفیت تصویر ارائه شده به نظر من بالاتر از 70 دی و دلنشین تر بود و با توجه به ویدئو تست هایی که دیدم ضعف اصلی اون در فوکوس اتوماتیک و همچنین صدای لنز نسبت به 70 دی هست. در مورد صدای لنز هم دوستان فرمودند که میشه با یک میکروفون اکسترنال این مشکل رو پوشش داد. اما می مونه اون بحث فوکوس که واقعا این دوربین در مد اتوماتیک در برابر دی 70 حرفی برای گفتن نداره.

در مورد گرد و غبار هم گفتنی ها رو دوستان گفتند و موضوع فراگیری نیست (در ابتدای کار) اما در صورت بوجود آمدن ( که قطعا به مرور زمان بوجود خواهد آمد ) به راحتی می تونید خودتون این کار رو انجام بدید ( با استفاده از کیت های مخصوص و همچنین دقت زیاد البته من که باشم جراتش رو ندارم یا سپردن دوربین به گارانتی یا تعمیرکار ماهر برای انجام این کار)

بدنه ی دی 7100 از لحاظ استحکام و مقاومت در برابر رطوبت و گرد و غبار به مقدار محسوسی بالاتر از 70 دی هست .

کلا به قول یکی از دوستان هر کدام از این دو دوربین رو که بگیرید پشیمان نخواهید شد.

این بود نتایج تحقیقات من ( با عرض معذرت به علت به هم ریختگی مطالب . چون امشب مهمانی هستیم عجله ای شد)
    البته این مورد رو باید اضافه کنم که این مورد گرد و خاک در سنسور D7100 شایع هست و یکی از دوستان بنده به دلیل اینکه سنسور دوربین D7100 ایشون بیشتر از حالت عادی خاک میگرفت و در عکسهای با زمینه روشن نمایان میشد مجبور به فروش دوربین شدند و سپس 70D رو تهیه کردند. که البته راضی هستند. البته ایشون کارشون عکاسی هست و یک فول فرم رو هم در کنار کراپ دارند.
    همینطور دوست دیگه ای دارم که دوربین D7100 رو تهیه کردند و مشکل ایجاد گرد و غبار روی سنسور رو ایشون هم با اولین عکسشون تائید کردند. ولی چون تهران هستند دسترسی به تعمیرگاه براشون راحته.و کلا زیاد حساس هم نیستند.
    در کل به حساسیت شما نسبت به وسیله هم بستگی داره. اگر نسبت به عملکرد 100 درصد مطلوب اون حساس هستید بهتره سمتش نرید. چیزی که من نتونستم باهاش کنار بیام و الان 70 دی دارم و چند باری هم در فضای آزاد لنز رو باز کردم ولی اثری از لکه و غبار روی عکسها نیست.
    در مورد کیفیت و کنتراست عکسها هم 70D هم چیزی از 7100 کم نداره. حداقل در فرمت RAW . و به نظر من گرفتن عکسهای خوب و شارپ بیشتر به مهارت شما و قدرت کار با دوربین برمیگرده تا صرفا دوربین.
    موردی که دوستان بهش اشاره نکردن هم صفحه لمسی 70D هست که کار با دوربین رو فوق العاده راحت کرده و کمک میکنه در کمترین زمان شما بتونید به منوی دلخواهتون برسید. همانند کار با موبایل های لمسی روان و لزذت بخش و البته سریع تر است تا زمانی که بخواهید با دکمه ها کار کنید که این هم مزیت کمی نیست .
    موفق باشید
    msh2200، roshan1200، k200 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر آشنا k200 آواتار ها
    تشکر کرده
    190

سلام دوستان عزیز، بنده قصد تهیه دوربین جدید دارم و نظرم روی 70d و 7d هست اما از یک طرف هم بزودی دوربین های جدید معرفی میشن و به احتمال خیلی زیاد مدل جدید7d معرفی میشه، بنظرتون صبر کنم؟ اگر تایک ماه دیگه معرفی بشه چقدر طول میکشه بیاد ایران؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    البته این مورد رو باید اضافه کنم که این مورد گرد و خاک در سنسور D7100 شایع هست و یکی از دوستان بنده به دلیل اینکه سنسور دوربین D7100 ایشون بیشتر از حالت عادی خاک میگرفت و در عکسهای با زمینه روشن نمایان میشد مجبور به فروش دوربین شدند و سپس 70D رو تهیه کردند. که البته راضی هستند. البته ایشون کارشون عکاسی هست و یک فول فرم رو هم در کنار کراپ دارند.
    همینطور دوست دیگه ای دارم که دوربین D7100 رو تهیه کردند و مشکل ایجاد گرد و غبار روی سنسور رو ایشون هم با اولین عکسشون تائید کردند. ولی چون تهران هستند دسترسی به تعمیرگاه براشون راحته.و کلا زیاد حساس هم نیستند.
    در کل به حساسیت شما نسبت به وسیله هم بستگی داره. اگر نسبت به عملکرد 100 درصد مطلوب اون حساس هستید بهتره سمتش نرید. چیزی که من نتونستم باهاش کنار بیام و الان 70 دی دارم و چند باری هم در فضای آزاد لنز رو باز کردم ولی اثری از لکه و غبار روی عکسها نیست.
    در مورد کیفیت و کنتراست عکسها هم 70D هم چیزی از 7100 کم نداره. حداقل در فرمت RAW . و به نظر من گرفتن عکسهای خوب و شارپ بیشتر به مهارت شما و قدرت کار با دوربین برمیگرده تا صرفا دوربین.
    موردی که دوستان بهش اشاره نکردن هم صفحه لمسی 70D هست که کار با دوربین رو فوق العاده راحت کرده و کمک میکنه در کمترین زمان شما بتونید به منوی دلخواهتون برسید. همانند کار با موبایل های لمسی روان و لزذت بخش و البته سریع تر است تا زمانی که بخواهید با دکمه ها کار کنید که این هم مزیت کمی نیست .
    موفق باشید
    از چه لنزی روی 70d استفاده می کنید؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط rfx3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم

مدتیه که به دنبال یک دوربین DSLR میگردم که بتونم در موارد زیر ازش استفاده کنم:

- عکاسی در داخل کارگاه های صنعتی ( مثل کارگران در حال کار و عکس در حین جوش کاری و یا برشکاری ورق های فلزی و.... )
    - عکاسی در فضاهای خارجی مثل سایت های صنعتی نفت و گاز و پتروشیمی و ... ( ترجیحا با قابلیت عکاسی تایم لپس )
    - فلمبرداری از فضاهای ذکر شده و ساخت کلیپ های تصویری
    - امکان چاپ عکس در ابعاد بزرگ ( ابعاد بالای چند متر ) با حداقل میزان نویز
    - در کنار این ها عکاسی هنری هم واسه دل خودم انجام میدم.

بودجه ای که براش در نظر دارم حدود 2/500 هستش ولی اگه بدونم با این بودجه به هدفم نمیرسم میتونم بیشتر هزینه کنم.
    در ضمن اینم بگم که تاحالا دوربین DSLR نداشتم.
    از اونجایی که تو فک و فامیلو آشنا کسی رو واسه مشاوره نداشتم بناچار توی جمهوری برای تحقیق رفتم ولی خوب اونجا هر کس چیزی رو تبلیغ میکرد که داخل ویترینش موجود داشته...
    مطمئنم نظر شما دوستان بیشتر می تونه کمکم بکنه.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    یا حق
    با مشخصات شما با بودجه ای که دارید فقط به یک دوربین میرسد
    D7000 و یک لنز 18-105 با قیمت 2900
    این هم مدل جدیدش
    D7100 و لنز 18-140 قیمت 4300
    ویرایش توسط siosha : Sunday 24 August 2014 در ساعت 22:44

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    از چه لنزی روی 70d استفاده می کنید؟
    18-135STM
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط k200 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز، بنده قصد تهیه دوربین جدید دارم و نظرم روی 70d و 7d هست اما از یک طرف هم بزودی دوربین های جدید معرفی میشن و به احتمال خیلی زیاد مدل جدید7d معرفی میشه، بنظرتون صبر کنم؟ اگر تایک ماه دیگه معرفی بشه چقدر طول میکشه بیاد ایران؟
    درود
    به طور حتم قیمتی که برای جایگزین 7D مطرح می شود بالاست و احتمال داره قیمتش به قیمت 6D نزدیک باشه!
    باید ببینید چقدر حاضرید هزینه کنید؟
    در ضمن در همین بخش هم قبلا عرض کردم، خرید یک بدنه تازه وارد بازار شده بخصوص برای ایران بنظر من عقلانی نیست!
    بهتره بگذارید یک مدت از ورودش تو بازار بگذره و اگر مشکلی داره برطرف بشه! بعنوان مثال ظاهرا در ابتدای تولید 5D MIII مشکلاتی وجود داشت که شرکت کنون از طریق نمایندگی های رسمی همه را از بازار جمع کرد و بعد دوباره با رفع مشکل عرضه شد!
    همین مسئله در مورد دوربین های شرکت نیکون (دقیقا خاطرم نیست کدام مدل بود) وجود داشت که چون در ایران نمایندگی رسمی این شرکت ها وجود نداره، برای مصرف کنندگان مشکلاتی را بوجود خواهد آورد.
    ata_m3 و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا k200 آواتار ها
    تشکر کرده
    190

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    به طور حتم قیمتی که برای جایگزین 7D مطرح می شود بالاست و احتمال داره قیمتش به قیمت 6D نزدیک باشه!
    باید ببینید چقدر حاضرید هزینه کنید؟
    در ضمن در همین بخش هم قبلا عرض کردم، خرید یک بدنه تازه وارد بازار شده بخصوص برای ایران بنظر من عقلانی نیست!
    بهتره بگذارید یک مدت از ورودش تو بازار بگذره و اگر مشکلی داره برطرف بشه! بعنوان مثال ظاهرا در ابتدای تولید 5D MIII مشکلاتی وجود داشت که شرکت کنون از طریق نمایندگی های رسمی همه را از بازار جمع کرد و بعد دوباره با رفع مشکل عرضه شد!
    همین مسئله در مورد دوربین های شرکت نیکون (دقیقا خاطرم نیست کدام مدل بود) وجود داشت که چون در ایران نمایندگی رسمی این شرکت ها وجود نداره، برای مصرف کنندگان مشکلاتی را بوجود خواهد آورد.
    ممنون از پاسختون، بودجه من چهارونیم میلیون هست حالا یکم کمتر یا بیشتر، میخام بدنه ای که میخام انتخاب کنم میخام برای مدت طولانی ازش استفاده کنم ونیازمو برطرف کنه و دیگه تا چدین سال نیازی به تعویض نباشه برا همین واقعا موندم کدوم رو انتخاب کنم، کیفیت عکس هاش هم برام خیلی مهمه ،پیشنهادشما چیه؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط k200 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون، بودجه من چهارونیم میلیون هست حالا یکم کمتر یا بیشتر، میخام بدنه ای که میخام انتخاب کنم میخام برای مدت طولانی ازش استفاده کنم ونیازمو برطرف کنه و دیگه تا چدین سال نیازی به تعویض نباشه برا همین واقعا موندم کدوم رو انتخاب کنم، کیفیت عکس هاش هم برام خیلی مهمه ،پیشنهادشما چیه؟
    خوب به نظرم D7100+18-105 گزینه خوبیه
    در رنج کنون هم بدون شک همان 70D+18-135 STM
    حالا انتخاب بین کنون و نیکون بستگی به شما داره!
    البته اگر به عکاسی حیات وحش علاقه داشته باشید و لنز تله نیاز داشته باشید که کمی داستان متفاوت خواهد شد!
    johnny_depp، ata_m3 و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات