صفحه 795 از 1201 نخستنخست ... 295 695 745 785 791 792 793 794 795 796 797 798 799 805 845 895 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,941 تا 7,950 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

با سلام به دوستان عزيز
    ايا در رنج قيمت دوربين 100d دوربين slr با لنز 18-55 stm بهتري نسبت به ان موجود مي باشد؟
    موارد استفاده هم موارد عمومي عكاسي ميباشد.
    با تشكر پيشاپيش

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزيز
    در رنج قيمت 1600 بهترين دوربين slr با لنز 18-55 stm چي پيشنهاد ميدهيد؟
    ايابهترين انتخاب 100d است يا انتخاب بهتري هم ميتوان تو اين رنج قيمت پيدا كرد؟
    با تشكر پيشاپيش
    سلام با کمی هزینه بیشتر این دوربین ها گزینه مناسب تری هستش :
    600D کنون با لنز 55-18 : 1600 تومان
    5200 نیکون با لنز 55-18 : 1700 تومان
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام من میخوام یک دوربین dslr برای شروع عکاسی بگیرم لطفا راهنمایی کنید چه مدلی بگیرم قیمتش حدود یک میلیون باشه ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام من میخوام یک دوربین dslr برای شروع عکاسی بگیرم لطفا راهنمایی کنید چه مدلی بگیرم قیمتش حدود یک میلیون باشه ممنون

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط miad77 نمایش پست ها
    چرا سه چهار هزار پست قبلی رو مطالعه نمی کنید؟بخدا جواب تمام سوالها در پست های قبلی هست.
    msh2200، peacekeeper، ehsan1 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

550D +18-55
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط mrkasasi نمایش پست ها
    اوكي. يه نگاه اجمالي انداختم به فوجي x-t1 بدك نيست.تكنولوژي بدون آينه رو داره. عكس نمونه در سايت فوجي رو بررسي كردم. كيفيت تصويرش از خوبهاي نيكون و كنون يه مقدار پايين تر بود. نكته مثبتش حجم كوچيكش بوده و نكته منفي اش قيمت بالاش نسبت به خیلی از dslr ها.

اساتيد موضوعي در مورد دوربين ها مي خوندم
    پاشيده شدن روغن روي سنسور در مدلهايي مثل دي 600 بعد از تعداد شات بالا
    نشستن گرد و غبار روي سنسور احتمالا با تعويزهاي لنز؛ حتي گاها بوجود آمدن لكها (شايد روغن) بدون تعويض لنز

مي خواستم بدونم اين موضوع براي dslr به صورت عام طبيعيه؟ و به طور خاص براي 7000 و 7100 چنين مشكلاتي بوده؟
    در یک کلام وقتی در فروم تخصصی کسی شما را راهنمایی می کند همه ی موارد را مد نظر دارد و کالای مناسب و بی اشکال معرفی می شود در صورتی هم اگر کسی اشتباهی کند دوستان فورا اصلاح میکنند بنابراین تردید کیفیت فنی بی مورد است
    هیچ کدام از ایراد های فوق در دیگر دوربین ها دیده نشده و اون دوربین استثنا بوده
    نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    چرا سه چهار هزار پست قبلی رو مطالعه نمی کنید؟بخدا جواب تمام سوالها در پست های قبلی هست.
    جانا سخن از زبان ...
    واقعا کباب لقمه به همه زندگی ما سرایت کرده
    ehsan1، خزان و mrkasasi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزيز
    ايا در رنج قيمت دوربين 100d دوربين slr با لنز 18-55 stm بهتري نسبت به ان موجود مي باشد؟
    موارد استفاده هم موارد عمومي عكاسي ميباشد.
    با تشكر پيشاپيش
    دوست عزیز اونچه 100دی رو متمایز میکنه اندازه جمع و جورشه نه قیمتش
    اصولا گروه هدف این دوربین کسانی هستند که دوربین دوم کوچک میخواهند
    یا کلا دنبال بدنه طریف هستند هرچند اگر لنز بزرگی روی همین بدنه هم ببندیم اندازه بزرگ و البته ناجور میشه
    خلاصه الان ارزان ترین دوربین اس.ال.آر بازار 1100 و 1200 از برند کانن هستند و در برند نیکون هم 3100 و 3200 قیمت پایینی دارند کلا بین این چهارتا هم من 3100 نیکونن رو بیشتر پسندیدم

شما هم همین راهنمایی براتون کاربرد داره
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

در مورد سوال دوستمون با نام کاربری mrkasasi و در ادامه صحبت های دوستان عزیز باید عرض کنم که دوست عزیزم عکس هایی که شما از سایت روزنه به عنوان مثال برای تشریح سلیقتون ارسال کرده بودید متوجه شدم شما به عکاسی اجتماعی و پرتره اجتماعی علاقه مندید.
    عرض کنم خدمت شما برای این سبک عکاسی کلا دوربین های کوچک کاربرد دارند در کل دنیا هم این موضوع رایجه برند محبوب این سبک از عکاسان هم لایکا هستش که همونطور که میبینید با ظاهر کوچک و بی ادعایی که داره موجب میشه عکاس مورد توجه سوژه قرار نگیره و اون بتونه مدت زیادی بدون جلب توجه و به هم خورد حال و هوای سوژه و محیط به کارش ادامه بده
    اما چون این برند اصولا قیمت های نجومی داره زیاد در ایران و اصولا بین تازه کارها در سرتاسر جهان جایی نداره اما برند فوجی تونسته با ایجاد ظاهری همسو کیفیتی بالا و اون هم در چند مدل دوربین و با قیمت های بسیار اقتصادی در میان این عده جای خوبی رو به دست بیاره حتی بسیاری از عکاس ها ی غیر اجتماعی هم یکی از این سری دوربین های فوجی به عنوان بدنه همیشه همراه خودشون استفاده میکنن

اما اگر میخواهید عکس پرتره تهیه بفرمایید جریان فرق داره واحتمالا خانواده فوجی یکی-دو گزینه در اختیار شما میگزاره که میشه لنزشون رو عوض کرد و لنز مناسب پرتره براشون تهیه کرد
    اینجا هم موردی پیش میاد به اسم ارگونومی در یک جلسه عکاسی شما معمولا 2-3 ساعت عکاسی میکنید دوربین دائما دستتونه و باهاش حرکت میکنید وقتی دوربین توی دستتون راحت نباشه اون وقته که پدر عکاس درمیاد و عکاس ناراحت مساویست با عکسهای ...!!!

در یک کلام متاسفانه شما با کلی گویی کمی همه رو گیج کردید با مطالعه پست های قبل میشه به وضوح متوجه این امر شد فقط در مورد بدنه ها، از مدیوم فرمت تا بدون آینه و فول فریم و ... همه و همه توی بحث هستند.

ببینید بگزارید واضح بیان کنم اگر شما سواد فنی و عکاسی مناسب نداشته باشید خروجی تمام دوربین های اس.ال.آر موجود در خط تولید براتون یکسان خواهد بود.
    اونچه عکسی رو خوب و دیگری رو بد میکنه عکاسه نه دوربین.

اما در مورد اهمیت لنز در عکاسی دیجیتال عرض کنم اگر میشد همین الان یک سوال بین اعضای عکاس فروم برگزار بفرمایید و بپرسید: میخواهیم عکاسی پرتره انجام دهیم و عکس ها را در اندازه 100در70 س.م چاپ کنیم بین "کانن 600 به همراه لنز 24-70م.م اف 2.8 کانن" یا "5دی مارک3 به همراه لنز 28-90 اف 3.5-5.5 تامرون" کدام یک را انتخاب میکنید؟
    باور بفرمایید گزینه اول اکثر آراء رو کسب میکنه با وجود این که بدنه اول در برابر دومی طفل نابالغی بیش نیست

خیلی پر حرفی کردم ببخشد امیدوارم انتخاب مناسبی انجام بدید
    کلی مورد دیگه هم بود که میخواستم بگم اما باشه برای یک فرصت دیگه
    Nima Sadigh، reza-ngg، Amin.Zallaghi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد mrkasasi آواتار ها
    تشکر کرده
    22

مرسي از نظراتتون. خواهشا بفرماييد در صورت انتخاب از برند نيكون گارانتي نيكو نگرش(گرونتر) يا ايده آل كدومش بهتره؟ مثلا در دوربين دي 610 ، 380 هزار تومان اختلاف قيمت دارن، آيا ارزششو داره؟ يا فرقي نداره؟
    ویرایش توسط mrkasasi : Tuesday 10 March 2015 در ساعت 21:10