صفحه 934 از 1201 نخستنخست ... 434 834 884 924 930 931 932 933 934 935 936 937 938 944 984 1034 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,331 تا 9,340 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط vida.sharifian نمایش پست ها
    ممنونم از توضیحاتتون دوستان عزیزم
    راستش با بررسی هایی که از لحاظ ظاهر کار انجام دادم
    d7200 از 70d بهتره
    میمونه بحث شارپنس که هنوز از لحاظ sample images بررسی نکردم ولی از مزیت اصلی 70d به نظرم ال سی دی چرخونش هست که میتونه زاویه های خاصی رو برای عکاسی بده و بیشتر به خاطر فوکوسی که داره برای فیلم برداری مناسب تره که اصلا من تو این 7 سال با دوربینم فیلم برداری نکرده بودم
    امید وارم d7200 انتخاب خوبی برام باشه اما قبل از اینکه بادی رو بخرم باید لنزهام رو هم انتخاب بکنم
    قطعا یدونه 18-140 باید داشته باشم
    اما برای پرتره نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم که با این بادی آداپته باشه
    50 f1.8 G
    50 f1.8 D
    35 f 1.8
    85 f1.8
    با سلام،

در زمینه عکاسی که بله 7200 بهتر از 70D کنون هست ولی در زمینه فیلمبرداری این کنونه که همچنان حرف اول رو میزنه به دلیل سنسورهای Dual pixel AF و لنزهای STM. در کل نیکون تکنولوژی خاصی در زمینه فیلمبرداری نداره بر خلاف کنون.

در مورد لنز هم 50mm f/1.8G یکی از بهترین لنزها هست و با توجه به اینکه روی دوربین کراپدار معادل فاصله کانونی 75 فول فریم رو میده میشه باهاش پرتره های نیم قد خوبی گرفت.

ولی در مورد پرتره های کلوز آپ بهترین گزینه 85mm f/1.8G هست که فاصله کانونی معادل 127.5 فول فریم رو میده که از این نظر بسیار مناسب هست.

هر دو لنز شارپنس بسیار خوبی دارند فقط ca لنز 85 هست که در محیطهای پرکنتراست در دیافهای باز آزار دهنده هست و میشه در مراحل پست پروسس تا حدی اون رو رفع کرد.
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    درمورد این فرض غلط که از قدیم بین هنرمندان عکاس رواج یافته که لنز مهمتر از بدنه هست هم باید عرض کنم :
    اتفاقا این مورد فرض نیست بلکه صحیحه
    تست های لنزهای متفاوت بر روی بادی یکسان به وفور در نت موجوده!
    برای بند بند دلایلتون هم می تونم نقض گفتار داشته باشه
    ... بله در زمان بدنه های آنالوگ که لنزها قابلیت تعمیر داشتند و هنوز قطعات الکترونیکی در آنها بکار برده نشده بود...
    یعنی کی؟
    دهه 50 تا 80 میلادی؟
    کلا الان هم تعمیر لنزهای جدید مشکل خاصی نیست به شرط وجود تعمیرگاه معتبر

...ولی در حال حاضر که لنزها بسیار پیشرفته و حساس هستند و المانهای بیشتر و فشرده تری نیز دارند که متاسفانه نمیتوان آنها را تا زمان زیادی نگه داشت این امر صحیح نیست چرا که اولا کمپانی ها دیگر به فکر تولید محصولی با زمان ماندگاری بالا نیستند....
    بنده خیلی ها رو می شناسم هنوز دارند از لنز 400-100 کنون قدیمی، 85 F/1.8 و ... استفاده می کنند و هیچ مشکلی هم باهاشون ندارند.
    تازه ارتقا لنزها هم توسط شرکت سازنده معمولا زمانی صورت می گیره که نقض جدی و یا رقیب جدید برای یک لنز در بازار وجود داشته باشه!
    مثلا ارتقاع لنز 70-24 کنون معمولی به ورژن 2 برای ارتقا کیفیت و رفع مشکلات.
    یا برای مثال دیگه، 200-70 تایپ 2 کنون تقریبا رقیبی برای خودش نداره! چرا باید شرکت هزینه پژوهش محصول آینده خودش را فدای بازار بی رقیب بکنه!؟

رده تله ها تا قبل از عرضه 600-150 تامرون شاید خبری از 400-100 جدید کنون،500-200 نیکون (اگر اشتباه نکنم)، و یا 500-200 کنون و 600-150 های سیگما نبود! اما بازار و تقاضا باعث شد شرکت ها مجبور به ایجاد بازار رقابتی بشوند.

کلا شرکت های تولید کننده اگر تا 2 سری محصول جلوتر را در حال پژوهش و آماده عرضه نداشته باشند با مشکل روبرو می شوند. بنابراین شرکتی زمانی محصول جدید خودش را عرضه می کنه که رقیب یا مشکل جدی داشته باشه!
    نمونه کاملش بازار خودرو هست که دیگه نیاز نیست در موردش بحث بشه!

و از این گذشته شرایط محیطی و آب و هوایی خود به خود باعث میشوند لنز به مرور زمان غبار گرفته و راندمان واقعی خود را نداشته باشد ... .
    یک سری لنزهای خاص بله ممکنه اینطور بشوند. بنده لنزی را برای مدت 8 سال داشتم و هزار نوع بلای متفاوت سرش پیاده کردم! جالب اینکه این لنز یک لنز سوپر زوم و مستعد غبار و ... بود و نکته قابل توجه ای که داشت این هست که زمانی که برای فروش بردم حتی یک ذره گرد و غبار داخل لنز وجود نداشت. این نشان کیفیت در ساخت محصول بود.
    شاید مهمترین مشکلی که خیلی از لنزهای با کارکرد بالا باهاش مواجه می شوند از بین رفت خاصیت لاستیک رینگ زوم و فوکوس باشه که البته اون هم قابل برطرف کردنه.

... ضمن اینکه تعمیر اینگونه لنزها ( فقط تمیز کردن) منحصرا تعمیرگاههای فوق پیشرفتهای را طلب می کند که گمانم فقط در کارخانه سازنده میسر باشد،
    تو همین ایران خودمون تعمیرگاه مرکزی و جناب آقای قاسمی و همکارانشون تقریبا مشکل شکستگی اپتیک کار تعمیری نیست که نتوانند روی لنز انجام دهند.

پس بنا بر این اگر لنز ما کارایی لازم را نداشته باشد و در عبور نور اخلالی هر چند جزیی ایجاد کند قطعا خرید بدنه ای پیشرفته تر و جدیدتر توجیهی ندارد چرا که کیفیت آن فدای مشکلات لنز خواهد شد مشکلاتی که بعضا چشمان ما هم قادر به دیدن آنها نیستند
    درود که این یکی را دقیقا درست گفتید و دقیقا نقض گفتار قبلی خودتون بود.
    ارادتمند
    lamagra، I.Givili، rasoul2014 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

دوستان احساس نمی کنید که یکم دارید به حاشیه میرید ؟! ایشون کمک خواستن بین 2 گزینه با صحبت های شما ایشون نه تنها راهنمایی نشدند بلکه فکر میکنم گیج تر هم شدند ! در کل هم میخوام یه نظر کلی درباره تمام این بحث ها بدم نظرمم قبلا بهشون گفتم . به نظرم در امکانات دو دوربین همرده نباید جستجو کرد ! مهمترین عامل ها راحتی شما با دوربین و کاربردتون با اون دوربین هست . شاید یکی امکانات لازمش در دوربین d7000 هم تامین بشه اما میره به سمت دوربینی مثل d800 ! اهمیت لنز و دوربین هم باید یه اندازه باشه نه بریم یه دوربین خوب بگیریم با لنز 18-55 و نه یک دوربین مبتدی با مثلا 24-70 ! به نظرم ترکیب d7100 + 16-85 + 50mm خوب باشه البته به دنبال دست 2 تمیز اگر باشند یا همون گزینه خودشون d7200 + 18-105 + 50mm
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    اتفاقا این مورد فرض نیست بلکه صحیحه
    تست های لنزهای متفاوت بر روی بادی یکسان به وفور در نت موجوده!
    برای بند بند دلایلتون هم می تونم نقض گفتار داشته باشه

یعنی کی؟
    دهه 50 تا 80 میلادی؟
    کلا الان هم تعمیر لنزهای جدید مشکل خاصی نیست به شرط وجود تعمیرگاه معتبر

بنده خیلی ها رو می شناسم هنوز دارند از لنز 400-100 کنون قدیمی، 85 F/1.8 و ... استفاده می کنند و هیچ مشکلی هم باهاشون ندارند.
    تازه ارتقا لنزها هم توسط شرکت سازنده معمولا زمانی صورت می گیره که نقض جدی و یا رقیب جدید برای یک لنز در بازار وجود داشته باشه!
    مثلا ارتقاع لنز 70-24 کنون معمولی به ورژن 2 برای ارتقا کیفیت و رفع مشکلات.
    یا برای مثال دیگه، 200-70 تایپ 2 کنون تقریبا رقیبی برای خودش نداره! چرا باید شرکت هزینه پژوهش محصول آینده خودش را فدای بازار بی رقیب بکنه!؟

رده تله ها تا قبل از عرضه 600-150 تامرون شاید خبری از 400-100 جدید کنون،500-200 نیکون (اگر اشتباه نکنم)، و یا 500-200 کنون و 600-150 های سیگما نبود! اما بازار و تقاضا باعث شد شرکت ها مجبور به ایجاد بازار رقابتی بشوند.

کلا شرکت های تولید کننده اگر تا 2 سری محصول جلوتر را در حال پژوهش و آماده عرضه نداشته باشند با مشکل روبرو می شوند. بنابراین شرکتی زمانی محصول جدید خودش را عرضه می کنه که رقیب یا مشکل جدی داشته باشه!
    نمونه کاملش بازار خودرو هست که دیگه نیاز نیست در موردش بحث بشه!

یک سری لنزهای خاص بله ممکنه اینطور بشوند. بنده لنزی را برای مدت 8 سال داشتم و هزار نوع بلای متفاوت سرش پیاده کردم! جالب اینکه این لنز یک لنز سوپر زوم و مستعد غبار و ... بود و نکته قابل توجه ای که داشت این هست که زمانی که برای فروش بردم حتی یک ذره گرد و غبار داخل لنز وجود نداشت. این نشان کیفیت در ساخت محصول بود.
    شاید مهمترین مشکلی که خیلی از لنزهای با کارکرد بالا باهاش مواجه می شوند از بین رفت خاصیت لاستیک رینگ زوم و فوکوس باشه که البته اون هم قابل برطرف کردنه.

تو همین ایران خودمون تعمیرگاه مرکزی و جناب آقای قاسمی و همکارانشون تقریبا مشکل شکستگی اپتیک کار تعمیری نیست که نتوانند روی لنز انجام دهند.

درود که این یکی را دقیقا درست گفتید و دقیقا نقض گفتار قبلی خودتون بود.
    ارادتمند
    دوست عزیز با فرمایشات شما مخالفم، گرد و غبار و دوده ای که روی المانها ی لنز میشینه و بعد جابه جا شدن در نواحی سرد و گرم که کمی رطوبت هوا بیشتر باعث میشه تا اون گرد و غبار روی المانهای لنزفیکس بشه این مساله حتی شامل لنزهای ضد آب پنتاکس هم میشه ، ضمنا بحث من در مورد تولید لنز بروز یا دیروز نبود منظورم لنزهای دوربینهای غیر آنالوگ بود ، بله تعمیرگاههای زیادی برای دوربین و لنز در سطح شهر هستند همین سر کوچه ما دوتا هست ، یعنی اونا میتونن لنز تعمیر کنند؟ تعمیر قطعات الکترو نیک خیر تعمیر و سرویس المانهای نوری؟ آقای قاسمی این کارو می کنند؟ منکه گمان نکنم غیر از خود کمپانی های معظم کسی چنین کاری انجام دهد، چون مهم انجام این کار نیست مهم استاندارد های لازم برای این کاره، ضمنا توجیه نداشتن خرید بدنه پیشرفته و جدید همراه با لنزهای کهنه و کارکرده هرگز نقض حرفهای من نیست!!! چرا که کل کیفیت سنسور اون بدنه فدای کهنه بودن لنز میشه، شما جواب منو اینطور بدید که چرا ما برای عبور مثلا 1 هزارم نور بیشتر حاضریم چندصد هزارتومان پول بیشتری هزینه کنیم؟ قطعا چون دنبال کیفیت بیشتر هستیم شاید این برای خیلیا مهم نباشه خودم دوستی داشتم که شیشه فیلتر دوربینش موج داشت ولی همچنان با همون عکاسی می کرد، آیا چون اون دوست داره منم باید همون راهو برم؟ لنز وقتی کارکرده میشه یعنی مقداری از راندمان و عبور نورش کاهش پیدا میکنه، حالا شما بیا واسه خودت توجیه کن که نه افت نمیکنه، بنظرم این نظر شما پایه علمی نداره
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

دوست عزیز با فرمایشات شما مخالفم...

حسین جان فکر میکنم موضوع دارد بی خودی کش پیدا میکند ، شاید یک بار دیگر لازم باشد پست آقا مصطفی را بخوانی...

مصطفی عزیز از کاربران فدیمی و با اطلاع این فروم هستند ، فکر میکنم توضیحات ایشان به حد کفایت ،کافی بود .
    اصرار شما روی نظر خودتون هم کاملا محترم حسین جان ، اما بد نیست بدانید دوستانی مثل دکتر روشن ، کاوه قبادی (مدتی ااست متاسفانه از ایشون بی خبر هستیم در فروم) ، جناب فرهاد ، آقای چگینی و مصطفی عزیز( که فکر میکنم 1 دهه از حضور ایشون در فروم میگذرد) خیلی از دوستان دیگر به قدری با اطلاع هسنتد که نمی توان به راحتی و اطلاعات جست گریخته من و شما به بحث با این دوستان پرداخت .
    با ایکنه بحث به بی راه رفت آما بشخصه در نهابت استفاده کردم ،
    پست آخر مصطفی جان این بحث رو بخ خودی خود مختومه میکند .

با تشکر

پ.ن : از مدیران تقاضا درارم پست بنده رو بعد رویت و در صورت صلاح حذف نمایند
    msh2200، lamagra، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دوست عزیز با فرمایشات شما مخالفم، گرد و غبار و دوده ای که روی المانها ی لنز میشینه و بعد جابه جا شدن در نواحی سرد و گرم که کمی رطوبت هوا بیشتر باعث میشه تا اون گرد و غبار روی المانهای لنزفیکس بشه این مساله حتی شامل لنزهای ضد آب پنتاکس هم میشه ، ضمنا بحث من در مورد تولید لنز بروز یا دیروز نبود منظورم لنزهای دوربینهای غیر آنالوگ بود ، بله تعمیرگاههای زیادی برای دوربین و لنز در سطح شهر هستند همین سر کوچه ما دوتا هست ، یعنی اونا میتونن لنز تعمیر کنند؟ تعمیر قطعات الکترو نیک خیر تعمیر و سرویس المانهای نوری؟ آقای قاسمی این کارو می کنند؟ منکه گمان نکنم غیر از خود کمپانی های معظم کسی چنین کاری انجام دهد، چون مهم انجام این کار نیست مهم استاندارد های لازم برای این کاره، ضمنا توجیه نداشتن خرید بدنه پیشرفته و جدید همراه با لنزهای کهنه و کارکرده هرگز نقض حرفهای من نیست!!! چرا که کل کیفیت سنسور اون بدنه فدای کهنه بودن لنز میشه، شما جواب منو اینطور بدید که چرا ما برای عبور مثلا 1 هزارم نور بیشتر حاضریم چندصد هزارتومان پول بیشتری هزینه کنیم؟ قطعا چون دنبال کیفیت بیشتر هستیم شاید این برای خیلیا مهم نباشه خودم دوستی داشتم که شیشه فیلتر دوربینش موج داشت ولی همچنان با همون عکاسی می کرد، آیا چون اون دوست داره منم باید همون راهو برم؟ لنز وقتی کارکرده میشه یعنی مقداری از راندمان و عبور نورش کاهش پیدا میکنه، حالا شما بیا واسه خودت توجیه کن که نه افت نمیکنه، بنظرم این نظر شما پایه علمی نداره
    اتفاقا عکاسان حرفه ای درگیر یک هزارم!! نور بیشتر یا کمتر نیستند یا اینکه لنزشون کهنه شده و چندتا گرد و غبار به اون راه پیدا کرده ...عکاس عکاسیش رو میکنه و کسی که درگیر چنین شمارش ها و مقایسه های میلی متری نامحسوسه تجربه من بهم میگه در حال درجا زدن در موضوعات بی اهمیته و تنها اتفاقی که برای چنین افرادی نمی افته پیشرفت در عکاسی است.
    این موارد میلی متری رو هم که شما میشمارید رو مبتدی ها و حتی از مبتدی ها جلوتر هم نمیبینند.راستش روی چاپ هم چشم آدم اونها رو نمیبینه!
    هر دو برند بسیار به هم نزدیکند و در مواردی از هم پیشی گرفتند.اما تا اونجایی که من یادم بوده این پیشی گرفتن ها هم مقطعی است و فردا ممکنه ورق برگرده.همانطور که قبلا هم بارها گفتم پتانسیل بدنه ها و لنزهای امروزی بسیار بیشتر از نیاز اکثر عکاسانه.بهتر مسیر رو برای کسی که قصد شروع داره ساده و کوتاه بکنیم و بگذاریم سریعتر وارد اصل قضیه که عکاسی است بشوند.
    msh2200، I.Givili، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    حسین جان فکر میکنم موضوع دارد بی خودی کش پیدا میکند ، شاید یک بار دیگر لازم باشد پست آقا مصطفی را بخوانی...

مصطفی عزیز از کاربران فدیمی و با اطلاع این فروم هستند ، فکر میکنم توضیحات ایشان به حد کفایت ،کافی بود .
    اصرار شما روی نظر خودتون هم کاملا محترم حسین جان ، اما بد نیست بدانید دوستانی مثل دکتر روشن ، کاوه قبادی (مدتی ااست متاسفانه از ایشون بی خبر هستیم در فروم) ، جناب فرهاد ، آقای چگینی و مصطفی عزیز( که فکر میکنم 1 دهه از حضور ایشون در فروم میگذرد) خیلی از دوستان دیگر به قدری با اطلاع هسنتد که نمی توان به راحتی و اطلاعات جست گریخته من و شما به بحث با این دوستان پرداخت .
    با ایکنه بحث به بی راه رفت آما بشخصه در نهابت استفاده کردم ،
    پست آخر مصطفی جان این بحث رو بخ خودی خود مختومه میکند .

با تشکر

پ.ن : از مدیران تقاضا درارم پست بنده رو بعد رویت و در صورت صلاح حذف نمایند
    درود
    از شما سپاسگزارم ولی بنده هم شاگرد همان دوستانی هستند که اسم بردید!
    بنده از راهنمایی های دوستانی مثل جناب قبادی، دکتر روشن و آقای چگینی استفاده زیادی کردم چه در خرید دوربین و چه لوازم.
    حتی دوستان قدیمی تری هم بودند که هرچی می گردم نام کاربریشون را پیدا نمی کنم و از عدم حضورشون در فروم مثل استاد قبادی و روشن تاسف می خورم.
    بنده هنوز هم هنر آموزم و نتیجه بحث برای خود من هم سازنده است! البته این بحث اگر بنا شد ادامه پیدا کنه باید در جای مناسب خودش باشه و مطمئنا بنده در پیام خصوصی در خدمتشون هستم. حتی دوستان هم مایل بودند می توانم رونوشت را براشون ارسال کنم.

برای اینکه آف تاپیک نباشه!!!

در پست قبلی هم خدمت دوستمون عرض کردم!
    برای انتخاب بین دو دوربین دوستمون اگر هیچ پیش زمینه ای ندارند پیشنهاد می کنم بادی را دستشون بگیرند و امتحان کنند. اما دقت داشته باشند نمی شه دوربینی مثل 70D را با D7200 از نظر کیفیت سنسور و امکانات نرم افزاری مقایسه کرد چون در دو سال متفاوت تولید شده اند.
    اگر قرار به مقایسه باشه باید منتظر عرضه دوربینی مثل 80D باشید و احتمالا محصول جدید نیکون که ممکنه D7300 باشه!
    نکته ای که باعث این اختلاف در تولید شده استفاده نیکون از سنسور های سونی و اتکا کنون به سنسور های تولیدی خودشه. بنده شخصا منتظر عرضه 80D هستم چون باید تغییرات جالبی نسبت به 70D داشته باشه و احتمالا رقیب جدی برای نیکون خواهد بود.

وگرنه بنده شخصا D7200 را در شرایط فعلی برای عکاسی عمومی مناسبتر از 70D می بینم.
    کلا رنگ های نیکون و داینامیک رنج ها سنسور ها هم طبق مشاهدات شخصی بنده و هم طبق نتایج تست ها بهتر از کنون هست و این مسئله برای کاربر عمومی مناسبه.
    برای کارهای جدی همه عکاسان از فایل های خام استفاده می کنند که در این صورت تفاوت بین دو دوربین به جرات شاید در حد 20 الی 30 درصد باشه.

نتیجه نهایی: همانطور که دوستان هم فرمودند، تفاوت این دو دوربین اینقدر نیست که بخواهید یکی را کلا خط بزنید و دیگری را انتخاب کنید (مثل انتخاب بین 30D و D70 در روزگاری یا انتخاب بین D80 و 40D)
    بنابراین ابتدا دوربین را بگیرید دستتون و ببینید از کدام بیشتر لذت می برید و بعد خرید کنید.
    اراتدمند
    lamagra، I.Givili، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط vida.sharifian نمایش پست ها
    ممنونم از توضیحاتتون دوستان عزیزم
    راستش با بررسی هایی که از لحاظ ظاهر کار انجام دادم
    d7200 از 70d بهتره
    میمونه بحث شارپنس که هنوز از لحاظ sample images بررسی نکردم ولی از مزیت اصلی 70d به نظرم ال سی دی چرخونش هست که میتونه زاویه های خاصی رو برای عکاسی بده و بیشتر به خاطر فوکوسی که داره برای فیلم برداری مناسب تره که اصلا من تو این 7 سال با دوربینم فیلم برداری نکرده بودم
    امید وارم d7200 انتخاب خوبی برام باشه اما قبل از اینکه بادی رو بخرم باید لنزهام رو هم انتخاب بکنم
    درود
    بنده یکسال و اندی با 70d کار کردم. در یک کلام دوربین فوق العاده ایی بود. سرعت فوکوس خیلی خوب، ال سی دی متحرک که در بعضی جاها بسیار کارآمد بود مخصوصأ قابلیت تاچش که تو فیلمبرداری برای تعویض نقطه فوکوس عالی بود، دقت فوکوس در فیلمبرداری مخصوصأ با لنزهای stm واقعأ معرکه بود و اصلأ ندیدم گیج بزنه و امکانات دیگه که همگان واقفند. کیفیت عکس خوب اما انتظار من از این بدنه در ایزوی بالا فراتر از یک کراپدار بود و انتظار داشتم در حد یه فول فریم عمل کنه! چون من عاشق عکاسی در محیط های کم نور هستم! به همین خاطر عوضش کردم!!!

حالا یه نیکون d750 دارم. بجز رفتار نویزی بسیار عالی و قابلیت بیشتر در ریکاوری سایه ها که مربوط به دینامیک رنج میشه، تفاوت خاصی با 70d احساس نمیکنم. (البته این دو قابلیت چون هدف بنده بودن از نظر خودم خرید این بدنه واقعأ ارزشش رو داشت و از این بابت کاملأ راضی هستم)

این مقدمه را نوشتم تا عرض کنم :

1- اگه 50-50 فیلم و عکس میگیرید فقط 70d (البته d7200 هم کیفیت فیلم خوبی داره اما اگه حال و حوصله فوکوس دستی رو داشته باشید!)
    2- اگه 80 درصد عکس و 20 درصد فیلم هر کدوم رو بخرید ضرری نکردید اما d7200 از نظر سایت معتبر dpreview نزدیک ترین کیفیت عکس مشابه فول فریم را در سری کراپدار ارائه میکنه و بخاطر دینامیک رنجش دست عکاس برای ریکاوری سایه ها بازتره. در مورد رفتا نویزی هر دو هم خودتون میتونید مقایسه کنید.

در مورد ارگونومی هم بنده وقتی نیکون رو دستم گرفتم یه کم ترسیدم! ولی بعد از یک هفته کار کاملأ برام آشنا شد و الان تو کار با کنون مشکل دارم!
    ولی در کل چیدمان دکمه های کنون بهتره چون هر گونه تغییری در تنظیمات را میشه فقط با دست راست انجام داد و نیازی به برداشتن دست چپ از زیر لنز نیست!
    ولی در نیکون برای تغییر ایزو و یا تغییر مود عکاسی باید دست چپ وارد عمل بشه.

اینم راهنمایی بنده!

یا حق
    یا حق
    obsidiyan، MEHRDAD.D، hosseinhmj و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اتفاقا عکاسان حرفه ای درگیر یک هزارم!! نور بیشتر یا کمتر نیستند یا اینکه لنزشون کهنه شده و چندتا گرد و غبار به اون راه پیدا کرده ...عکاس عکاسیش رو میکنه و کسی که درگیر چنین شمارش ها و مقایسه های میلی متری نامحسوسه تجربه من بهم میگه در حال درجا زدن در موضوعات بی اهمیته و تنها اتفاقی که برای چنین افرادی نمی افته پیشرفت در عکاسی است.
    این موارد میلی متری رو هم که شما میشمارید رو مبتدی ها و حتی از مبتدی ها جلوتر هم نمیبینند.راستش روی چاپ هم چشم آدم اونها رو نمیبینه!
    هر دو برند بسیار به هم نزدیکند و در مواردی از هم پیشی گرفتند.اما تا اونجایی که من یادم بوده این پیشی گرفتن ها هم مقطعی است و فردا ممکنه ورق برگرده.همانطور که قبلا هم بارها گفتم پتانسیل بدنه ها و لنزهای امروزی بسیار بیشتر از نیاز اکثر عکاسانه.بهتر مسیر رو برای کسی که قصد شروع داره ساده و کوتاه بکنیم و بگذاریم سریعتر وارد اصل قضیه که عکاسی است بشوند.
    جناب احمدی عزیز البته با این فرمایش شما موافقم که: مهمترین چیز همان خوب دیدن است و خلاقیت های فردی و بحث کیفیت و تجهیزات در مرحله دوم مطرح می شود، توضیحات بنده هم فقط جنبه بحث علمی قضیه بود و خدای نکرده قصد بی احترامی به دیگر دوستان عزیزم را نداشتم و اگر خدای ناکرده چنین برداشی شده همینجا از عزیزان پوزش می طلبم، ما همه اینجاییم برای تعالی هرچه بهتر این فروم و چقدر خوبه که لااقل اینجا داخل فروم، دیگر حاشیه های دنیای بیرون عکاسی را شاهد نباشیم، حاشیه هایی که باعث دورشدن عزیزان عکاس از یکدیگر شده، که در فروم وقتی صحبت از راهنمایی میشه بنظر من بهتره دقیقتر گفته بشه وگرنه البته که الان تجهیزات خصوصا در سالهای اخیر اینقدر بهم نزدیک شده و رقابتها تنگاتنگ شده که انتخاب واقعا مشکله
    بعضی با یک پین هول، عکاسی می کنند و از کارشان هم بسیار لذت می برند، بعضی با دوربینهای ببین و بگیر، بعضی هزارم نور براشون مهمه و بعضی تصاویرو تعمدا نویزی می پسندن، اما این دلیلی بر حرفه ای بودن یا عدم حرفه ای بودن هم نیست، هرکسی دوست داره با یه تجهیزاتی کار کنه و با سبک خودش عکاسی کنه، منی که اینجام اگه اومدم راهنمایی کنم فقط وظیفم اینه که درست و علمی راهنمایی کنم، بعضی دوستان هم دوست داشتند کلی راهنمایی کنند، امیدوارم در مجموع بتوانیم به دیگر دوستان اطلاعات مفیدی ارائه دهیم، حقیقتا من خودم خیلی مسائلی بوده که نمیدونستم اما از همین فرمایشات دوستان بسیار آموختم ...
    بازهم از توجه شما و دیگر دوستان سپاسگزارم
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

یه سوال

وزن دوربین dslr چقدر تو استفاده روزمره تاثیر داره ؟
    چون الان از 450 گرم در حد 2 تا 3 ملیون هست تا 800 گرم

بگذارید سوال رو به نحو دیگه ای مطرح کنم
    من میخوام 70Dرو برای مصارف خانوادگی بخرم
    اما مساله اینجاست که ذهنیت درستی در مورد تفاوت وزنی ندارم

نمیتونم به این مساله فکر کنم که این تفاوت وزن ها هنگام کار به چشم خواهد اومد یا نه

ممنون میشم دوستان چون همه دوربین به دست هستند من رو راهنمایی کنن

ممنون
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر