صفحه 939 از 1201 نخستنخست ... 439 839 889 929 935 936 937 938 939 940 941 942 943 949 989 1039 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,381 تا 9,390 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Javadsadeghi نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنونم که وقت گذاشتید و پاسخ دادید

البته خود دوربین هم حتما تاثیر داره

هر کدوم از این 2 تا دوربین رو که بخوام بگیرم با کیت لنز 18-135 کنون و 18-140 نیکون میگیرمشون

با این 2 تا لنز کدوم بهتر عمل میکنه ؟؟
    عملکرد بسیار نزدیکی به هم دارند فقط نسخه کنونی فوکوس اس تی ام دارد که برای فیلم برداری کاربردی است.

اگر امکانش رو دارید هردو دوربین را از نزدیک ببینید هر کدام به دلتون نشست همون رو خریداری کنید.

كاربر آشنا aekrami آواتار ها
    تشکر کرده
    80

با سلام . من تا کنون با دوربین DSLR کار نکرده ام و دوره مقدماتی عکاسی را گذرانده ام و قصدم از خرید دوربین صرفا علایق شخصی و عکاسی از طبیعت و پرتره میباشد و نه کسب درآمد . با یک عکاس مشورت کردم و ایشان گفتند به جای خرید دوربین نو سطح مبتدی و یا متوسط بهتر است یک دوربین فول فریم دست دوم با لنزهای فول فریم بخری . من به کرات خوانده ام که برای یک عکاس لنزها میماند ولی ممکن است بادی عوض شود . با توجه به اینکه برای استفاده از دوربین های فول فریم باید لنز مخصوص خودش را استفاده نمود و من هم پس از کسب تجربه نهایتا باید دوربین فول فریم بخرم آیا به نظر شما نیز بهتر است که طبق گفته دوست عکاسم از ابتدا یک فول فریم بخرم تا لنز های آن هم برایم ماندگار باشد . حقیقتا من شناخت درستی از لنزها ندارم سوال دیگرم این است که اگر یک دوربین غیر فول فریم مثل نیکون 5300 با یک لنز 55-18 VRII بخرم (و یا هر لنز دیگری برای یک دوربین سطخ مبتدی یا متوسط) برای دوربین های فول فریم قابل استفاده نیست ؟ با تشکر .

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

چه کسی گفته هر کسی که تجربه کافی کسب کرد، حتما فول فریم می‌خرد!؟ که شما از الان بروید سراغش! فول‌فریم و کراپ دار، و همینطور انواع مختلف لنز (از جهان مختلف) کاربرد خاص خودشان را دارند. وقتی تجربه کافی پیدا کنید و علایق و نیاز‌های خودتان را بشناید، بعد می‌توانید تصمیم بگیرید که چه تجهیزاتی لازم دارید.
    به نظر من بهتر است برای شروع یک لنز همه کاره مثل ۱۸-۱۳۵ یا ۱۸-۱۰۵ یا ۱۸-۱۴۰ بگیرید که حدود یک میلیون قیمت دارند و همیشه هم برای فروش مشتری دارند؛ متناسب با بودجه باقیمانده و علاقه‌تان، یک بدنه میان رده یا مبتدی هم بگیرید. بعد کم کم دستتان می‌آید که چیز بیشتری هم لازم دارید یا نه!
    این لنز‌ها هم، چیز ماندگاری هستند و اگر هم بعدا با لنز‌های بهتر رنجشان را پوشش دادید و احساس کردید دیگر نیازشان ندارید، یا اصلا قرار شد به فول‌فریم کوچ کنید و دوربین دوم هم نخواستید، همیشه مشتری دارند.
    milad_iut، nicebluesky، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با سلام خدمت دوستان
    برای خرید دوربینی که مناسب عکاسی باشه چه پیشنهاد می کنید؟ با توجه به اینکه مخاطب ثابت است و متحرک نیست و محیط هم بسته است چه دوربین و لنزی پیشنهاد می کنید؟ مگه لنز 55-18 برای این کار بده که همه عزیزان 140-18 و ... را معرفی میکنند؟

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

اصلا و به هیچ وجه
    بخصوص 55-18 های جدید مانند 55-18 stm کانن و 55-18 vrII نیکون که فراتر از قیمتشان هستند
    دلیل اینکه مثلا در کانن 135-18 و در نیکون 140-18 توصیه میشود نکاتی مانند رنج وسیعتر بعنوان یک لنز همه کاره کاربردی تر هستند و نیاز به لنز دوم را کمتر میکند کیفیت ساخت بالاتر و مانت فلزی و لرزشگیر موثرتر میباشد
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط aekrami نمایش پست ها
    با سلام . من تا کنون با دوربین DSLR کار نکرده ام و دوره مقدماتی عکاسی را گذرانده ام و قصدم از خرید دوربین صرفا علایق شخصی و عکاسی از طبیعت و پرتره میباشد و نه کسب درآمد . با یک عکاس مشورت کردم و ایشان گفتند به جای خرید دوربین نو سطح مبتدی و یا متوسط بهتر است یک دوربین فول فریم دست دوم با لنزهای فول فریم بخری . من به کرات خوانده ام که برای یک عکاس لنزها میماند ولی ممکن است بادی عوض شود . با توجه به اینکه برای استفاده از دوربین های فول فریم باید لنز مخصوص خودش را استفاده نمود و من هم پس از کسب تجربه نهایتا باید دوربین فول فریم بخرم آیا به نظر شما نیز بهتر است که طبق گفته دوست عکاسم از ابتدا یک فول فریم بخرم تا لنز های آن هم برایم ماندگار باشد . حقیقتا من شناخت درستی از لنزها ندارم سوال دیگرم این است که اگر یک دوربین غیر فول فریم مثل نیکون 5300 با یک لنز 55-18 VRII بخرم (و یا هر لنز دیگری برای یک دوربین سطخ مبتدی یا متوسط) برای دوربین های فول فریم قابل استفاده نیست ؟ با تشکر .
    درود.
    همان طور که دوست عزیز گفتن. داشتن یا نداشتن تجربه دلیل بر خرید فول فریم یا هالف فریم نیست . در واقع شناخت علایق در عکاسی و کاری که میخواهید با دوربین انجام دهید را برای خرید ملاک قرار دهید. ممکن است شما کاری را بخواهید انجام دهید و از همان اول نیاز به فول فریم داشته باشید و یا بر عکس شما به هیچ عنوان به فول فریم نیاز پیدا نکنید. کسب تجربه باعث میشه که شما علایق. خود را بهتر بشناسید و بعد مناسب با آن ابزار بهتری را انتخاب کنید.
    و اما در مورد اینکه لنز ها ماندگار هستند بلی تا حدودی درست است .
    اینکه بادی عوض میشود به این دلیل است که. بادی های جدید تر و به روز تر بیشتری نسبت به لنز ها می آید و یا شما از بادی زیاد کار کشیده اید و به قولی عمر بادی را تمام کرده اید.
    در مورد لنز هم. بلی لنز های کراپدار را نمیتوانید برای دوربین های فول فریم استفاده کنید .
    در کانن میتوانید لنز های فول فریم رو بر روی بادی های هالف فریم. استفاده کنید .
    در دوربین های نیکون بنده اطلاعات کافی ندارم ولی از دوستان نیکون دار پرسیده بودم همین شرایط را دارد . بهتر است کمی بیشتر تحقیق کنید .
    اگر خرید لنز برایتان مهم است و فکر میکنید که بعد ها به فول فریم کوچ خواهید کرد.
    در حال حاضر سرمایه گذاری برای خرید لنز بهتر را انجام دهید و بعد ها مناسب با شرایط آینده بادی خود را عوض کنید.
    لنز های پیشنهادی دوستمان هم بسیار مناسب هستند.
    aekrami تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    چه کسی گفته هر کسی که تجربه کافی کسب کرد، حتما فول فریم می‌خرد!؟ که شما از الان بروید سراغش! فول‌فریم و کراپ دار، و همینطور انواع مختلف لنز (از جهان مختلف) کاربرد خاص خودشان را دارند. وقتی تجربه کافی پیدا کنید و علایق و نیاز‌های خودتان را بشناید، بعد می‌توانید تصمیم بگیرید که چه تجهیزاتی لازم دارید.
    به نظر من بهتر است برای شروع یک لنز همه کاره مثل ۱۸-۱۳۵ یا ۱۸-۱۰۵ یا ۱۸-۱۴۰ بگیرید که حدود یک میلیون قیمت دارند و همیشه هم برای فروش مشتری دارند؛ متناسب با بودجه باقیمانده و علاقه‌تان، یک بدنه میان رده یا مبتدی هم بگیرید. بعد کم کم دستتان می‌آید که چیز بیشتری هم لازم دارید یا نه!
    این لنز‌ها هم، چیز ماندگاری هستند و اگر هم بعدا با لنز‌های بهتر رنجشان را پوشش دادید و احساس کردید دیگر نیازشان ندارید، یا اصلا قرار شد به فول‌فریم کوچ کنید و دوربین دوم هم نخواستید، همیشه مشتری دارند.
    همیشه همه میگن فول فریم برای کار های خاص و نیاز های متفاوت

میخوام برای اطلاعاتم بدونم فول فریم الان برای چه کاری ضروری است ؟ من هم موقع خرید دوربین از طرف دوستان به خرید فول فریم تشویق میشدم ولی بعد به این نتیجه رسیدم کسی روی این دوربین سرمایه گذاری میکنه که بتونه از اون استفاده کنه

ولی همیشه این سوال برام باقی مونده که کدوم کاره که نیاز به فول داره و با کراپ انجام نمیشه
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

مطمئن باشید کراپ دار برای استفاده علایق شخصی کاملا جوابگو هست. البته اگر از نظر مالی مشکلی نباشه خیلی از دوستان هم هستند که از عکاسی کسب درآمد ندارند و برای دل خودشان عکاسی میکنند و فول فریم دارند و هستند کسانی که عکاسی منبع درآمد شان هست و کراپدار دارند
    عمده تفاوت فول فریم با کراپدار یکی نویز کمتر و دومی عمق میدان کمتر که هر دو بدلیل سنسور بزرگتر است
    این را هم در نظر داشته باشید علاوه بر اینکه بدنه فول فریم از کراپ گرانتر هست، لنز های فول فریم نیز گرانتر هستند
    ناگفته نماند که کراپدارهای فعلی از نظر کنترل نویز خیلی پیشرفت کرده اند مثلا در ایزوهای پایین تفاوتشان با فول فریم خیلی کم است از ایزو 800 و بالاتر تفاوت‌ها دیده میشوند
    DELL، nicebluesky، davoud maani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    همیشه همه میگن فول فریم برای کار های خاص و نیاز های متفاوت

میخوام برای اطلاعاتم بدونم فول فریم الان برای چه کاری ضروری است ؟ من هم موقع خرید دوربین از طرف دوستان به خرید فول فریم تشویق میشدم ولی بعد به این نتیجه رسیدم کسی روی این دوربین سرمایه گذاری میکنه که بتونه از اون استفاده کنه

ولی همیشه این سوال برام باقی مونده که کدوم کاره که نیاز به فول داره و با کراپ انجام نمیشه
    این بیشتر به سیاست شرکت ها بر میگرده . تا چند سال قبل اگر کسی به طور جدی به دنبال عکاسی بود باید به سراغ فول فریم ها می رفت که هم امکانات پیشرفته را داشتند و هم بدنه های مرغوب و با کیفیت را. ولی خوشبختانه با معرفی 7دی این مشکل برطرف شد چون همه به سنسور های گران قیمت فول فریم برای چاپ بزرگ یا جزئیات بسیار بالا احتیاج ندارند و یا اینکه اولویت شان کیفیت ساخت بدنه بهتر و امکانات بیشتر هست تا قابلیت های سنسور فول فریم. به هر روی امروز دیگر نمی شود گفت برای عکاسی جدی لزوما و حتما باید به سراغ بدنه های فول فریم رفت.
    M.Nouri و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

سلام دوستان.و اساتید محترم و عزیز
    من دوربین نیکون دی 5100 دارم و میخوام ارتقا بدم به فول فریم
    به نظرتون. هزینه ای که میخوام واسه ارتقا بدم. چند تا لنز (مثلا 70 200 سیگما یا لنز های آرت و 1755 و...)و فلاش و وسایل جانبی بگیرم بهتر نیست؟
    یا همون فول فریم با کیت لنز تصمیم بهتریه؟
    پیشاپیش از راهنماییتون تشکر میکنم