صفحه 1039 از 1201 نخستنخست ... 39 539 939 989 1029 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1049 1089 1139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,381 تا 10,390 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط nazibazi نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. راستش من دوربینم رو تغییر دادم الا یک دوربین نیکون دارم با لنز 18 - 140 عکساش خوبه. من هدفم عکس پرسنلی و پرتره هست.
    یک سوال دارم هیچ جا کسی جواب نداد: لطفا بفرمایید بهترین حالت گذاشتن سه فلش 160 ژول به همراه چتر و سافت باکس چطوریه؟ یعنی محل قرارگیریشون نسبت به سوژه. لطف میکنید اگر جواب بدهید.
    Studio Portrait Lighting - دانشنامه عکاسی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام
    دوربین نیکون 3300 جدیدا با لنز کیت afp به بازار آمده کیفیت و محاسن و معایب آن را می خواستم از سروران عزیز نسبت به لنز کیت قبلی afs جویا شوم

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    سلام
    دوربین نیکون 3300 جدیدا با لنز کیت afp به بازار آمده کیفیت و محاسن و معایب آن را می خواستم از سروران عزیز نسبت به لنز کیت قبلی afs جویا شوم
    لنز جدید afp نیکون ، با موتور لرزش‌گیر سریع‌تر و ساکت‌تری‌ست بهینه‌شده برای فیلم‌برداری . و با دو عنصر غیرکروی ، عملکرد بهتری در کاهش خطاهای اپتیک از جمله دیستورشن و انحراف کروی لنز دارد .
    SHOK53، obsidiyan، خزان و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

سلام
    محبت بفرمایید این دو صفحه رو مطالعه کنید
    Nikon AF-P DX NIKKOR 18-55mm f:3.5-5.6G VR
    کوروش و kabirimasih تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

از پاسخ سریع دوستان ممنونم
    من اولین دوربین dslr است که می خواهم تهیه کنم که دوربین نیکون d3300 18-55 vr afp را برای خرید انتخاب کرده ام لطفا چون تجربه و اطلاعات زیادی درباره متعلقات ضروری جانبی ندارم راهنمایی فرمایید تا متعلقات ضروری با کیفیت خوب و کارایی مطلوبی برایش تهیه کنم
    نوع و مارک مموری ،فیلتر یا هود و ...

تشکر کرده
    3572

از پاسخ سریع دوستان ممنونم
    من اولین دوربین dslr است که می خواهم تهیه کنم که دوربین نیکون d3300 18-55 vr afp را برای خرید انتخاب کرده ام لطفا چون تجربه و اطلاعات زیادی درباره متعلقات ضروری جانبی ندارم راهنمایی فرمایید تا متعلقات ضروری با کیفیت خوب و کارایی مطلوبی برایش تهیه کنم
    نوع و مارک مموری ،فیلتر یا هود و ...
    مبارکتون باشه امیدوارم از عکاسی با دوربینتون لذت ببرید
    مهمترین چیزی که از دید اکثر خریدارا پنهان میمونه و به چشم هم نمیاد کتابچه راهنمای دوربینه اگه مدلی که میخرید راهنماش موجود نبود یک مدل پایین تر رو تهیه کنید یا حتی دو مدل پایین تر تا با کلیت کارکرد دستگاه آشنا باشید
    بیشتر وقتتون رو برای مطالعه اختصاص بدید و ببینید تو چه نوع عکاسی راحت تر هستید یا وقتش رو دارید وقتی مسیرتون مشخص شد میتونید اقلام مورد نیاز رو تو همون سبک تهیه کنید
    برای مثال سه پایه تا وقتی سبک عکاسیتون مشخص نباشه هزینه کردن برای سه پایه شاید اشتباه باشه چون از 100 تومن تا چند میلیون انواع سه پایه هست شاید برای کار شما یه سه پایه معمولی کافی باشه تا چند سال و شاید هم نه
    پس هزینه کردن اوایل عکاسی برای متعلقات شاید منجر به ضرر بشه
    یک کیف مناسب جهت حمل و نقل تهیه کنید من چندین سال یک ونگارد پوزه ای داشتم و کاملا راضی بودم الان هم از یک کوله ونگارد استفاده میکنم و کماکان رضایت دارم
    برای رم خودم از سن دیسک استفاده میکنم سری extreme با حجم 16 گیگ ( نیاز های من رو پوشش میده ) میتونید همین مدل رو تهیه کنید یا 32 گیگ همین سری رو فیلتر و هود هم باز به نظرم الان تهیه نکنید نهایتا هود جهت حفاظت از لنز که اون هم نمونه های معمول تو بازار با قیمت 20-30 تومن برای این لنز موجود هستن
    SHOK53، obsidiyan و kabirimasih تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    اینجا تالار تخصصی است نه چت روم تمام کلمات برای خریداران سند است
    بقول امین سایه سیاهی که اطلاعات غلط ایجاد میکند به این راحتی ها پاک نمیشود

خود من در یک سایت تخصصی مطلبی خواندم نویسنده اشتباه فاهشی داشت و من بر اساس این اطلاعات و اینکه جنس چینی بود و اطلاعات کاملی در موردش وحود نداشت این کالا را خریدم بعد متوجه شدم کاملا اشتباه کرده بودند
    مطمئنا در تالار گفتگو ممكن است اطلاعات اشتباه يا راهنمايي اشتباه توسط كاربري ارايه بشود. ولي در 99 درصد موارد نهايتا نظر جمع، راه درست را نشان خواهد داد.
    اگر اشتباهي توسط يك كاربر نوشته شود از ديگر كاربران انتظار مي رود با استدلال و منطق اشتباه را اصلاح نمايند. همين طور كه در اين مورد دوستان نظرات اصلاحي خودشان را ارايه كردند.
    به نظر من تعداد افرادي كه به صفحات قبلي اين تاپيكها سر مي زنند بسيار كم است. اين روزها فقط بحثهاي جاري پربيننده هستند. بنابراين نگراني بابت ثبت شدن اطلاعات غلط! و پر شدن اين تاپيكها! درست یه نظر نمی آید.

در مورد به صرفه بودن فول فریم ها همان طوری که کوروش خان اشاره کردند، بهتر است بحثش در تاپیک خودش ادامه داده شود. فقط اشاره کنم که این روزها قیمت فول فریمهای برندهای معروف به عدد شگفت انگیز 1400 دلار رسیده است. فکر میکنم همین چند سال پیش بود که اولین دوربین فول فریم یا قیمت زیر 2000 دلار به بازار آمد. درآن زمان دوربینهای کراپ سری میانی با همین قیمت 1400 دلار عرضه می شدند. بنابراین معادلات بازار بسیار تغییر پیدا کرده است.
    امروزه گوشی های موبایل مجهز به سنسور 1/2.5" شده اند. تصمیم های خرید باید به روز شوند. راهنماییهای 3 سال پیش الان اصلا کاربردی ندارند.
    چشم ها را کمی باید شست؛ سرعت تغییر تکنولوژی هر روز بالاتر می رود. شاید نظرات نه چندان دلچسب و بعضا غیر منطقی یک کاربر جرقه ای باشد تا نگرش ما به روز شود.
    SHOK53، obsidiyan، خزان و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    مطمئنا در تالار گفتگو ممكن است اطلاعات اشتباه يا راهنمايي اشتباه توسط كاربري ارايه بشود. ولي در 99 درصد موارد نهايتا نظر جمع، راه درست را نشان خواهد داد.
    اگر اشتباهي توسط يك كاربر نوشته شود از ديگر كاربران انتظار مي رود با استدلال و منطق اشتباه را اصلاح نمايند. همين طور كه در اين مورد دوستان نظرات اصلاحي خودشان را ارايه كردند.
    به نظر من تعداد افرادي كه به صفحات قبلي اين تاپيكها سر مي زنند بسيار كم است. اين روزها فقط بحثهاي جاري پربيننده هستند. بنابراين نگراني بابت ثبت شدن اطلاعات غلط! و پر شدن اين تاپيكها! درست یه نظر نمی آید.

در مورد به صرفه بودن فول فریم ها همان طوری که کوروش خان اشاره کردند، بهتر است بحثش در تاپیک خودش ادامه داده شود. فقط اشاره کنم که این روزها قیمت فول فریمهای برندهای معروف به عدد شگفت انگیز 1400 دلار رسیده است. فکر میکنم همین چند سال پیش بود که اولین دوربین فول فریم یا قیمت زیر 2000 دلار به بازار آمد. درآن زمان دوربینهای کراپ سری میانی با همین قیمت 1400 دلار عرضه می شدند. بنابراین معادلات بازار بسیار تغییر پیدا کرده است.
    امروزه گوشی های موبایل مجهز به سنسور 1/2.5" شده اند. تصمیم های خرید باید به روز شوند. راهنماییهای 3 سال پیش الان اصلا کاربردی ندارند.
    چشم ها را کمی باید شست؛ سرعت تغییر تکنولوژی هر روز بالاتر می رود. شاید نظرات نه چندان دلچسب و بعضا غیر منطقی یک کاربر جرقه ای باشد تا نگرش ما به روز شود.
    نیمای عزیز
    کاملا قبول دارم که اطلاعات اشتباه امکان دارد توسط هر کدام از ما ارایه شود اما اشتباه یک قسمت است پذیرش اشتباه قسمت دیگر و "اصرار بر نپذیرفتن" اشتباه کلا داستانی دیگر.در مورد دوست عزیزی که اشاره میکنید ایشان چندین بار ( در صفحات قبل تر ) دچار اشتباه شدند و در این مدت بارها از سوی سایر دوستان راهنمایی شدند ولی کماکان اصرار بر حرف خود داشتند و دارند.حتی نمونه عکسی گذاشتند و اگر اشتباه نکنم آقای دانش پایه راهنماییشان کردند که هم ایراد فوکوس داشت و هم اینکه فول فریم هم در همچین تصویری اعجازی نمیکرد!
    اما در مورد قیمت دلاری که فرمودید اجازه مخالفت دارم ؟
    در آشفته بازار داخلی ما در برند نیکون- حداقل قیمت یک فول فریم 4 میلیون ناقابل است ( 610 ) در حالی که بهترین کراپ حال حاضر نیکون 7200 قیمتی حدود 2800 دارد و اختلاف قیمت کمی نیست
    610 بدون لنز از زنبور بدون عسل هم بی فایده تر است درست مانند 7200 بدون لنز که مبالغ لنز را هم اضافه کنیم یکم وضعیت حادتر هم میشود.
    در کل به نظر من و دیدگاه شخصی لنز عامل اصلی در انتخاب کراپ و فول فریم است ( در مورد عکاسی تفریحی گپ میزنیم نه حرفه ای که خب تکلیف حرفه ای با خودش مشخص است )
    میتوان نزدیک 10 میلیون هزینه کرد و فول فریم گرفت با دو لنز ( مابقی ادوات مانند رم و سه پایه و... مشترک است ) یا میتوان با همین هزینه کراپ گرفت با 5 لنز. من با توجه به نوع عکاسی خودم گزینه دوم رو انتخاب میکنم.
    ولی اگر بنا باشد به اینکه یک دوربین با یک لنز داشته باشم یا نهایت دو لنز چرا نباید به فول فریم فکر کنم ؟
    نکته ی دیگری هم که باید به آن توجه کرد فاکتور تجربه است که خیلی از دوستان فکر میکنند بهترین دوربین و لنز بهترین عکس را هم میگیرد در حالی که تاثیر تجربه و ادیت خیلی مهم تر از سنسور و لنز است.
    من گاها تاپیک ویرایش پیشنهادی شما را که میبینم و تاثیر ادیت های متفاوت روی یک عکس بیشتر به این نکته میرسم که ابزار صرفا وسیله ایست در برای یک ذهن سیال که توان بهره گیری از آن ابزار را دارد وگرنه چه بسیار عکاسان مستعدی که با در آرزوی همین ادواتی که بنده دارم هستند و در توانشان نیست ولی بنده توان استفاده ی حداکثری از ابزارم را ندارم
    تا وقتی من توانایی استفاده حداکثری از توان همین بدنه را نداشته باشم به رده ی بالاتر از آن فکر نخواهم کرد
    ----
    اگر این نوشتار برای این تاپیک مناسب نیست از مدیران محترم تقاضای انتقال به صفحه ی مناسب را دارم
    ---
    هم نام عزیز خیلی خیلی ارادت
    Nima Sadigh، SHOK53، reza-ngg و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام بر سروران گرامی :
    برای فیلمبرداری فول اچ دی با دوربینهای DSLR هر ساعت فیلمبرداری چه مقدار ظرفیت حافظه نیاز دارد ؟ و دوام باطری دوربینها حدودا تا چند دقیقه فیلمبرداری است ؟
    (دوربینم D3300 نیکون می باشد )

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام
    لنز 18-55 afp دوربین نیکون را که شامل یک دگمه برای جمع شدن است و بایستی برای کار کردن دگمه را فشار داد تا لنز باز شود حال اگر این چرخش را ادامه دهیم و عدد روی لنز از 18 کمتر شود آیا هرز گردی آن در این شرایط طبیعی است ؟