صفحه 940 از 1201 نخستنخست ... 440 840 890 930 936 937 938 939 940 941 942 943 944 950 990 1040 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,391 تا 9,400 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    سلام دوستان.و اساتید محترم و عزیز
    من دوربین نیکون دی 5100 دارم و میخوام ارتقا بدم به فول فریم
    به نظرتون. هزینه ای که میخوام واسه ارتقا بدم. چند تا لنز (مثلا 70 200 سیگما یا لنز های آرت و 1755 و...)و فلاش و وسایل جانبی بگیرم بهتر نیست؟
    یا همون فول فریم با کیت لنز تصمیم بهتریه؟
    پیشاپیش از راهنماییتون تشکر میکنم
    درود
    مهم ترین بحث در حال حاضر دلیل تصمیم گیری شما برای ارتقاع به فول فریم است. دوربین فعلی شما جواب گوی کارتان نیست؟ یا فقط صرف اینکه میخواهید فول فریم داشته باشید قصد ارتقاع دارید؟
    اگر فقط میخواهید تجربه کار با فول فریم را داشته باشید . باید بگویم که وقتی لنز های اندک و محدودی داشته باشید آنچنان فرقی با دوربین های هالف فریم را مشاهده نخواهید کرد.
    اینکه تعداد لنز با بازده های بیشتری داشته باشید بسیار لذت بخش تر خواهد بود .چه در فول فریم و چه در هالف فریم .
    و اگر دوربین فعلی شما دیگر جواب گوی کارتان نیست . خرید فول فریم را تبریک میگم;)
    ویرایش توسط hamid.abroun : Friday 4 December 2015 در ساعت 11:28

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام خسته نباشید . لطفا راهنمایی کنید من قصد خرید دوربین به همراه لنز حداکثر تا 4 تومان. زیاد فیلمبرداری نمیکنم بیشتر خروجی عکس خوب میخوام زیاد از منظره عکس نمیخوام بگیرم بیشتر عکسهای پرتره و خانوادگی عکاس حرفه ای نیستم فقط میخوام عکسهای خوب و با کیفیتی داشته باشم . حوصله ی بردن عکس زیر فوتو شاپ رو هم ندارم . یه دوربین میخوام تا 7 8 سال عکسهای خوب و شفاف ثبت کنم . اینکه دوربین مشکلات نداشته باشه برام مهمه یه بدنه خوب و بدون مشکل از یه طرفم توی دی پی ریویو عکسای دوربینای فول فریم رو با سنسور ای پی اس مقایسه میکنم خیلی بهتره فول فریم طوری که راضی نیستم ای پی اس بگیرم پول فول فریم رو هم ندارم . ظمنا دیدن نمونه عکسای دوربین هاسلبلاد باعث شد به این فکر بیفتم که عکس خوب بگیرم ولی میدونم نیکون و کنون تا قیامت به پای هاسلبلاد نمیرسه . نظزتون در مورد لنز 50 mm و بدنه 5300 چیه یا 7200 با لنز 18-140?
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید . لطفا راهنمایی کنید من قصد خرید دوربین به همراه لنز حداکثر تا 4 تومان. زیاد فیلمبرداری نمیکنم بیشتر خروجی عکس خوب میخوام زیاد از منظره عکس نمیخوام بگیرم بیشتر عکسهای پرتره و خانوادگی عکاس حرفه ای نیستم فقط میخوام عکسهای خوب و با کیفیتی داشته باشم . حوصله ی بردن عکس زیر فوتو شاپ رو هم ندارم . یه دوربین میخوام تا 7 8 سال عکسهای خوب و شفاف ثبت کنم . اینکه دوربین مشکلات نداشته باشه برام مهمه یه بدنه خوب و بدون مشکل از یه طرفم توی دی پی ریویو عکسای دوربینای فول فریم رو با سنسور ای پی اس مقایسه میکنم خیلی بهتره فول فریم طوری که راضی نیستم ای پی اس بگیرم پول فول فریم رو هم ندارم . ظمنا دیدن نمونه عکسای دوربین هاسلبلاد باعث شد به این فکر بیفتم که عکس خوب بگیرم ولی میدونم نیکون و کنون تا قیامت به پای هاسلبلاد نمیرسه . نظزتون در مورد لنز 50 mm و بدنه 5300 چیه یا 7200 با لنز 18-140?
    اگر بک هاسلبلاد هم بگیرید تا برای عکاسی و پست پروسس حوصله به خرج ندید عکس خوب نخواهید گرفت. اگر حوصله فوتوشاپ ندارید پیشنهاد میکنم یک دوربین کامپکت رده بالا بخرید و از عکاسی لذت ببرید
    AmirS، M.Nouri، akbar-agha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

سلام

اول از همه با توجه به سابقه سوالات من و تناقض این سوال با قبلی ها !! بگم این سوال رو از طرف یکی از دوستان میپرسم:

برای عکاسی طبیعت و منظره شما کدوم رو پیشنهاد میکنید:

Canon EOS 5DS R یا Canon EOS 5D iii ؟

میشه گفت عکاس به صورت تخصصی عکس منظره و کوه میگیره و به ندرت از افراد عکس میندازه
    عکاس رو نمیشه در رده عکاس های خیلی ماهر طبقه بندی کرد ولی میشه واژه ماهر رو به ایشون اختصاص داد اما خیلی از اوقات در مود اتو عکس میگیره

ولی از نظر مالی هیچ مشکلی پیش روی ایشون نیست

ممنون میشم هم در مورد لنز و هم در مورد دوربین راهنمایی کنید
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    سلام

اول از همه با توجه به سابقه سوالات من و تناقض این سوال با قبلی ها !! بگم این سوال رو از طرف یکی از دوستان میپرسم:

میشه گفت عکاس به صورت تخصصی عکس منظره و کوه میگیره و به ندرت از افراد عکس میندازه
    عکاس رو نمیشه در رده عکاس های خیلی ماهر طبقه بندی کرد ولی میشه واژه ماهر رو به ایشون اختصاص داد اما خیلی از اوقات در مود اتو عکس میگیره

ولی از نظر مالی هیچ مشکلی پیش روی ایشون نیست

ممنون میشم هم در مورد لنز و هم در مورد دوربین راهنمایی کنید
    سلام
    براي عكاسي منظره (دوربين روي سه پايه) دوربين Canon EOS 5DS R با توجه به دايناميك رنج و رزولوشن بهتر، گزينه بهتري است. البته توجه كنيد كه براي چنين دوربيني بايستي فقط از بهترين و شارپترين لنزهاي موجود در بازار كه كمترين خطاهاي اپتيكي را داشته باشند، استفاده گردد كه من لنزهاي EF 11-24mm f/4L USM و EF 24-70mm f/2.8L II USM‌ و EF 70-200mm f/2.8 IS USM II را توصيه مي كنم. قيمت كل مجموعه دوربين و لنزها هم حدود 42 ميليون تومان است.
    ضمناً براي استفاده مناسب از چنين دوربين و لنزهائي، بايستي دانش عكاسي مناسبي داشت و مسلماً با عكاسي در مد Auto نمي توان انتظار خروجي متناسب با هزينه انجام شده را داشت و شايد نتيجه، دوستتان را نا اميد و پشيمان كند. توصيه مي كنم دوست شما با قدري مطالعه و آموزش اطلاعات و مهارت عكاسي خود را هم افزايش دهند.
    ارادتمند
    M.Kazemi، M.Nouri، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها

سلام
    همانگونه که جناب چگینی عزیز هم فرمودند بین این دو دوربین با شرط داشتن بهترین لنز منظره، 5Ds بهتر است اما اگر قدری راحتی کار و لنزهای ارزانتر را بخواهید خرید 5D III و یا حتی 6D گزینه بهتری است. این توصیه برای یک عکاس حرفه ای و ماهر صادق است ولی برای دوست شما که قرار است با مود اتو عکاسی کند به نظرم هیچ تفاوتی بین این سه بدنه و یا بدنه های ارزانتری مثل 5D II و یا 7D و حتی 700D وجود ندارد. کسب دانش و مهارت برای ایشان از خرید بدنه و لنز واجب تر است

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    با توجه به جمیع فرمایشتون به اعتقاد من خرید 5300 بهتر است چون ادیت خود دوربین بر روی عکس قبل از فشرده سازی در دوربین های رده پایین بهتر است که علتش هم کاربران این رده ها است که شاید 90 درصدشان تنها از خروجی jpg و مود های اتوماتیک استفاده میکنند و لذا باید عکسهای تمیزی از بدنه تحویل بگیرند. حال آنکه همان سازنده برای بدنه های حرفه ای ترش چون کاربرشان نیز حرفه ای تر است و قرار است در حالت raw عکاسی کرده و سپس خودش عکس را ادیت کند خیلی روی ادیت در بدنه مانور نمیدهد.

اما اون بخش صحبتتان راجع به کیفیت عکس با سنسور بزرگ: اگر واقعا به کیفیت خروجی فول فریم علاقه دارید با هزینه 4 میلیون قادر به تهیه 5D II به همراه 24-105 به صورت کارکرده خواهید بود. اما دقت کنید که همه آنچه که پیرامون پروسس داخل بدنه برای مدل های حرفه ای گفتم اینجا وجود دارد و برای داشت بهترین کیفیت لاجرم نیازمند پست پروسس حرفه ای خواهید بود.
    پیروز باشید
    obsidiyan، Dariush Chegini، Amirhoseingh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982
    M.Nouri، davoud maani، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    Capture.PNG

كاربر جديد
    تشکر کرده
    107

سلام
    بین سه مدل nikon : D5300 , D5200 , D3300 موندم کدومو بگیرم
    با توجه به کیفیت و امکانات و با درنظر گرفتن قیمت کدوم مدل رو بخرم ؟
    تاحالا وارد حرفه عکاسی نشدم و اولین تجربه خریدم هست
    به عکاسی نجومی بسیار علاقه مندم

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.k نمایش پست ها
    سلام
    بین سه مدل nikon : D5300 , D5200 , D3300 موندم کدومو بگیرم
    با توجه به کیفیت و امکانات و با درنظر گرفتن قیمت کدوم مدل رو بخرم ؟
    تاحالا وارد حرفه عکاسی نشدم و اولین تجربه خریدم هست
    به عکاسی نجومی بسیار علاقه مندم
    بین این 3 مدل خوب قطعا D5300 بهتره اما بودجتون رو معلوم کنید بهتره چون تفاوت قیمت بین این 3 گزینه کم نیست ! برای عکاسی نجومی هم یک سه پایه مستحکم ، لنز واید مناسب و ریموت و ... در کنار بادی و دانش کافی در زمینه عکاسی نجومی لازم هست . موفق باشید
    Amirhoseingh و saber.k تشکر می‌کنند.