صفحه 980 از 1201 نخستنخست ... 480 880 930 970 976 977 978 979 980 981 982 983 984 990 1030 1080 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,791 تا 9,800 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط AMinAM نمایش پست ها
    در این باره هرکی یه نظری داره اما به شخصه بادی سطح بالاتر رو ترجیح میدم.چون تفاوت خروجی بین این بادی ها در سطحی نیست که جز در مصارف خاص خودشو نشون بده.
    کلا حس داشتن بادی سطح بالاتر چیز خوبیه!
    یا علی.
    ممنون پس دیگه نظرمو عوض نمیکنم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلام.
    دوست عزیز همونطور که جناب توسلی فرمودند عکاسی مجموعه ای از مهارت ها و شناختها و تجربه هست و در کنارش تجهیزات و خود دوربین.
    درباره سایز هم که من با 30D که 8 مگاپیکسل هم هست اون سایزهایی که فرمودید بدون مشکل چاپ میگیرم.
    در مورد هزینه 4-5 میلیونی برای تجهیزات وقتی دارید شروع به کار میکنید ریسک زیادیه.مخصوصا که درآمدی هم از این راه ندارید.شاید برای کسانی که شناخت پایه از عکاسی ندارند اما به هر نحوی درآمد دارند از این راه هزینه معقول باشه چون متاسفانه متاسفانه متاسفانه در بازار کار در کارهای سفارشی مشتری اول نگاه به تجهیزات میکنه.
    به نظرم شما اول با یه بادی ارزون قیمت و شاید دست دوم در حد نهایت 1 تمن که الان به راحتی میشه یه 600D بسیار تمیز تهیه کرد بگیرید و اصلا ببینید با دوربین میتونید ارتباط برقرار کنید یا نه.اگر اوکی بود که تو مدت اولیه که این دوربین دستتونه نیازهاتون رو هم میشناسید و خرید مطمئن تری برای هزینه های بالا خواهید داشت و هروقتم بخوایید بفروشید نهایت 100 و شاید 150 تمن ضرر میکنید که به نظرم ضرر نیست و پول شناختتون رو دارید میدید.اما اگر شما الان 5 تمن پول تجهیزات بدید و ببینید که اون چیزی که میخوایید نیست حداقل 1.5 اون تجهیزات رو با ضرر باید بفروشید.
    یا علی
    دوست گرامی حدود 3 سال با 5100 نیکون کار کردم اما نه علمی و نه مستمر اما چون قیمت مناسب مشتری داشت و من هم نیاز مالی فروختمش 4 ماه پیش
    واسه همین هست که موضوع به این شکل داره تداعی میشه و در مورد مطالب علمی فیلم های مختلفی مثل بن لاگ رو چندین بار دیدم و کارگاه های عکاسی استاد کاکاوند شرکت کردم و چند مقاله دیگه
    اما الان برای تهیه مجدد بادی و لنز مردد هستک گه 70دی رو ترجیح بدم با لنز کیت 18-135 یا اگر بتونم لنز 24-105 و یا در مقابل آن بادی فول فریم 6دی با لنز 50 پرایم 1.8 برای کیفیت بهتر البته اونوقت هزینه فلاش اکسترنال و لنز تله یا واید به قوت خودش باقیست

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    دوست گرامی حدود 3 سال با 5100 نیکون کار کردم اما نه علمی و نه مستمر اما چون قیمت مناسب مشتری داشت و من هم نیاز مالی فروختمش 4 ماه پیش
    واسه همین هست که موضوع به این شکل داره تداعی میشه و در مورد مطالب علمی فیلم های مختلفی مثل بن لاگ رو چندین بار دیدم و کارگاه های عکاسی استاد کاکاوند شرکت کردم و چند مقاله دیگه
    اما الان برای تهیه مجدد بادی و لنز مردد هستک گه 70دی رو ترجیح بدم با لنز کیت 18-135 یا اگر بتونم لنز 24-105 و یا در مقابل آن بادی فول فریم 6دی با لنز 50 پرایم 1.8 برای کیفیت بهتر البته اونوقت هزینه فلاش اکسترنال و لنز تله یا واید به قوت خودش باقیست
    دوست عزیز شما اگر از تجهیزاتتون میفرمودید طور دیگه ای جواب داده میشد.
    خوب شما که با 5100 کار کردید و در جمع اساتید کلاس رفتید دیگه در جریان سایز چاپ ها در نسیت مگاپیکسل هستید دیگه.
    اگر دوربین داشتید و میخوایید ارتقا بدید همون 6D رو بگیرید.
    یا علی
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

دوست عزیز شما اگر از تجهیزاتتون میفرمودید طور دیگه ای جواب داده میشد.
    خوب شما که با 5100 کار کردید و در جمع اساتید کلاس رفتید دیگه در جریان سایز چاپ ها در نسیت مگاپیکسل هستید دیگه.
    اگر دوربین داشتید و میخوایید ارتقا بدید همون 6D رو بگیرید.
    یا علی
    با تشکر از لطفتان
    والا کمی ذیق مالی هست طبق معمول حالا یا باید 6D بگیرم با یه لنز پرایم مثل 50 f1.8 یا 70D با لنز کیت 18-135 که اگر بخواهم برابری هزینه داشته باشم و لنز کمی بهتر شاید همون 70D با 24-105 f4 L که هزینه تقریبا یکسانی داره و با این لنز شاید بعدا اگر پولی جور شد فقط هزینه تهیه بادی فول فریم داشته باشم یا برعکس بادی فول فریم 6دی رو بگیرم و بعدا که پولم جور شد لنز بگیرم مثلا 24-105 یا شاید 70-200 F4 یا 24-70 بسته به ژانری که فعالیت خواهم کرد یا مشابه نیکونی در همه مواردش
    حالا سوال این هست که کدام گزینه معقول و بهتر هست ؟؟ در راستای کیفیت و آینده نگری بیشتر
    1- nikon d7200 + 18-140
    2- canon 70D+18-135
    3- canon 70D+ 24-105 f4 L
    4- canon 6D + 50 f1.8
    اساتید و دوستان عزیز شاید تو این مدت خیلی سوالات متعددی مطرح شده اما یه نظر عمومی از همه منت بزرگی هست برام
    یا علی
    ویرایش توسط hossein_ashrafi : Friday 29 January 2016 در ساعت 14:25 دلیل: تکمیل

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    دوستان من میخواستم دوربینی تهیه کنم که باهاش بتونم این کارها رو انجام بدم :

1 عکاسی از آسمان شب و ستارگان و کهکشان راه شیری
    2 عکاسی از ماه با جزئیاتش
    3 عکاسی ماکرو

آیا میتونم با بودجه کمتر از 2 میلیون این کار رو انجام بدم ؟
    و اینکه آیا برای این کارها نیاز به لنزهای متفاوت دارم ؟

اگر لطف کنید و مدل مناسب دوربین و لنز رو با قیمتهاشون ذکر کنید ممنون میشم.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من میخواستم دوربینی تهیه کنم که باهاش بتونم این کارها رو انجام بدم :

1 عکاسی از آسمان شب و ستارگان و کهکشان راه شیری
    2 عکاسی از ماه با جزئیاتش
    3 عکاسی ماکرو

آیا میتونم با بودجه کمتر از 2 میلیون این کار رو انجام بدم ؟
    و اینکه آیا برای این کارها نیاز به لنزهای متفاوت دارم ؟

اگر لطف کنید و مدل مناسب دوربین و لنز رو با قیمتهاشون ذکر کنید ممنون میشم.
    با سلام.
    برای عکاسی از آسمان شب به لنز نه واید بلکه اولترا واید نیاز دارید.
    برای عکاسی از ماه با جزئیات یا به لنزهای بالای 600mm نیاز هست و یا به سوپر زوم ها نیاز هست.
    برای عکاسی ماکرو هم که به لنز ماکرو نیاز دارید(البته راه ارزانترش هم رینگهای ماکرو گرافی هم معکوس میتونه باشه و هم میتونه حلقه های سه تایی باشه)
    و هر کدام از این موارد به تنهایی میلیونی خرج برمیداره.
    برای کمتر از دو تمن میشه یه بادی مثلا 600D یا 650D با کیت 18-55 تهیه کنید به اضافه یه رینگ معکوس و همچنین یه لنز 10-18 کانن.
    اینجوری ماکرو گرافی و عکاسی نجومی و همچنین عکاسی عمومی رو دارید و ماه هم ولش کنید ! کلا ما از یه جهت ماه رو میبینیم و یک عکس ازش میتونیم داشته باشیم ولاغیر.چیز جدیدی نداره که بخواد عکاسی بشه.
    البته برای عکاسی نجومی و همچنین ماکروگرافی به سه پایه خوبی نیاز دارید.
    یا علی.
    M.Nouri، Mahdi.A.Tabar و حامی تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با تشکر از لطفتان
    والا کمی ذیق مالی هست طبق معمول حالا یا باید 6D بگیرم با یه لنز پرایم مثل 50 f1.8 یا 70D با لنز کیت 18-135 که اگر بخواهم برابری هزینه داشته باشم و لنز کمی بهتر شاید همون 70D با 24-105 f4 L که هزینه تقریبا یکسانی داره و با این لنز شاید بعدا اگر پولی جور شد فقط هزینه تهیه بادی فول فریم داشته باشم یا برعکس بادی فول فریم 6دی رو بگیرم و بعدا که پولم جور شد لنز بگیرم مثلا 24-105 یا شاید 70-200 F4 یا 24-70 بسته به ژانری که فعالیت خواهم کرد یا مشابه نیکونی در همه مواردش
    حالا سوال این هست که کدام گزینه معقول و بهتر هست ؟؟ در راستای کیفیت و آینده نگری بیشتر
    1- nikon d7200 + 18-140
    2- canon 70D+18-135
    3- canon 70D+ 24-105 f4 L
    4- canon 6D + 50 f1.8
    اساتید و دوستان عزیز شاید تو این مدت خیلی سوالات متعددی مطرح شده اما یه نظر عمومی از همه منت بزرگی هست برام
    یا علی
    دوستان منتظر نظرات ارزشمندتون هستم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

ممنون از راهنماییتون
    D700 canon هم با توجه به فرمایشتون میتونه خوب باشه ؟
    ضمنا اون مدل و لنزی که فرمودید قیمتش رو به صورت مشخص ممکنه بفرمایید ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام.
    برای عکاسی از آسمان شب به لنز نه واید بلکه اولترا واید نیاز دارید.
    برای عکاسی از ماه با جزئیات یا به لنزهای بالای 600mm نیاز هست و یا به سوپر زوم ها نیاز هست.
    برای عکاسی ماکرو هم که به لنز ماکرو نیاز دارید(البته راه ارزانترش هم رینگهای ماکرو گرافی هم معکوس میتونه باشه و هم میتونه حلقه های سه تایی باشه)
    و هر کدام از این موارد به تنهایی میلیونی خرج برمیداره.
    برای کمتر از دو تمن میشه یه بادی مثلا 600D یا 650D با کیت 18-55 تهیه کنید به اضافه یه رینگ معکوس و همچنین یه لنز 10-18 کانن.
    اینجوری ماکرو گرافی و عکاسی نجومی و همچنین عکاسی عمومی رو دارید و ماه هم ولش کنید ! کلا ما از یه جهت ماه رو میبینیم و یک عکس ازش میتونیم داشته باشیم ولاغیر.چیز جدیدی نداره که بخواد عکاسی بشه.
    البته برای عکاسی نجومی و همچنین ماکروگرافی به سه پایه خوبی نیاز دارید.
    یا علی.
    ممنون از راهنماییتون
    D700 canon هم با توجه به فرمایشتون میتونه خوب باشه ؟
    ضمنا اون مدل و لنزی که فرمودید قیمتش رو به صورت مشخص ممکنه بفرمایید ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

دوستان منتظر نظرات ارزشمندتون هستم
    گزینه 1

انتخاب به کاربری شما بستگی دارد
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.