صفحه 1048 از 1201 نخستنخست ... 48 548 948 998 1038 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1058 1098 1148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,471 تا 10,480 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    سلام
    در حین فیلمبرداری با دوربین نیکون برای انجام فوکوس اتوماتیک کاری را بایست انجام دهیم ؟ من به تازگی دوربین گرفتم و وقتی که شاسی را تا نیمه در حین فیلمبرداری می گیرم فقط فوکوس انجام می شود
    فقط بعضی از بدنهای کنون در حین فیلم برداری فکوس میکنند. یا دستی فکوس کنید یا شاسی را هر وقت لازم شد تا نیمه فشار دهید و صدای فکوس لنز را هم تحمل کنید یا فیلم نگیرید.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

سلام به همه اساتید عکاسی من هرچی بیشتر تحقیق می کنم بیشتر سردرگم می شم ممنون می شم چنتا از اساتید جواب سوالات من رو کامل بدن به خدا صواب داره
    1.اولا بینه نیکون دی 3300 و 5300 موندم و البته تفاوت 400 هزار تومنی که 5300 السیدی چرخان و با کیفیت تر و نقاط فوکوس بیشتر و البته داشتن وایفای و جی پی اس ایا 400 هزار تومن اختلاف واقعا ارزش دارد من پولم 1300 هست یعنی تنها گزینم فقط 3300 هست البته می تونم 5300 بخرم یه کم بهم فشار میاد اما اگر واقعا یکی از دوستان منو قانع کنه که 400 هزار ارزش داره میرم سمتش ببینید دوستان من تازه از کامپکت اومدم سمت dslr برای همین واقعا نمی دونم نیازم چیه یا اینکه این امکانات بدردم می خورده

2.لنز نیکون کیتش ظاهرا چند مدل هست DX ED II مدل بعدیش afp که تفاوت 60 تومنی هست ایای ارزش داره ؟

3.همراه دوربین چه لوازم دیگه لازم هست مثلا محافظ لنز می خاد ؟قیمت حدودش چنده البته یه رم 4 گیگ اس دی دارم دیگه چه لوازمی بگیرم همراه دوربین که لازم باشه
    4.گارنتی من شنیدم نیکو نگرش یکی از دوستان گفتن نمایدنگی رسمی نیکون هست اما در بازار فقط گارانتی ایده ال هست و یکی دیگه که الان یادم نیست
    5.این جریان بیمه نامه 15 ماه کارافرین دیجیکالا چیه ؟
    4.الان موقع مناسبی هست یا صبر کنم مدلهای جدیدتر بیاد

ممنون به خدا من خودم پولم کارگری و واقعا سخته برام برای همین خیلی خیلی برام سخته انخاب درست
    ویرایش توسط aminjpo : Sunday 26 June 2016 در ساعت 20:23 دلیل: اطلاح

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjpo نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید عکاسی من هرچی بیشتر تحقیق می کنم بیشتر سردرگم می شم ممنون می شم چنتا از اساتید جواب سوالات من رو کامل بدن به خدا صواب داره
    1.اولا بینه نیکون دی 3300 و 5300 موندم و البته تفاوت 400 هزار تومنی که 5300 السیدی چرخان و با کیفیت تر و نقاط فوکوس بیشتر و البته داشتن وایفای و جی پی اس ایا 400 هزار تومن اختلاف واقعا ارزش دارد من پولم 1300 هست یعنی تنها گزینم فقط 3300 هست البته می تونم 5300 بخرم یه کم بهم فشار میاد اما اگر واقعا یکی از دوستان منو قانع کنه که 400 هزار ارزش داره میرم سمتش ببینید دوستان من تازه از کامپکت اومدم سمت dslr برای همین واقعا نمی دونم نیازم چیه یا اینکه این امکانات بدردم می خورده

2.لنز نیکون کیتش ظاهرا چند مدل هست DX ED II مدل بعدیش afp که تفاوت 60 تومنی هست ایای ارزش داره ؟

3.همراه دوربین چه لوازم دیگه لازم هست مثلا محافظ لنز می خاد ؟قیمت حدودش چنده البته یه رم 4 گیگ اس دی دارم دیگه چه لوازمی بگیرم همراه دوربین که لازم باشه
    4.گارنتی من شنیدم نیکو نگرش یکی از دوستان گفتن نمایدنگی رسمی نیکون هست اما در بازار فقط گارانتی ایده ال هست و یکی دیگه که الان یادم نیست

ممنون به خدا من خودم پولم کارگری و واقعا سخته برام برای همین خیلی خیلی برام سخته انخاب درست
    1.خودتون پاسخ دادید دیگه! اگر امکانات اضافی براتون حیاتی نیست صرفنظر کنید! چون بعدا متوجه میشید بهتره هزینه بیشتر رو برای لنز انجام بدید! البته منظور من این نیست که بدنه خیلی ارزونی بخرید ولی بقول دوستان دی3300 برای گرفتن عکس خوب از کافی هم بالاتره!

2.بله ارزش داره! ولی حواستون باشه 4تا لنز وجود داره! فقط نسخه های لرزشگیر دار ارزش خرید دارند (یعنی VRII و AFP VR)

3. رم خودتون کمه! البته رم الان خیلی هزینه بر نیست میتونید 16 گیگ بخرید حدود 25 تومن! البته بهتره همراه دوربین نخرید و بزارید زا جای مخصوص خوشد رم رو بخرید!

4و5 .بگردید داخل فروم در مورد بیمه و گارانتی توضیحات فراووان داده شده!

مجددا 4 . بستگی به خود شما داره! اگر اینقدر عجله ندارید صبر کنید چون دوربین مثله گوشی مدام در حال افته و مدام هم مدل جدید معرفی میشه! ولی انتظار نداشته باشید طرف مدت 1ماه مدل جدید بیاد و مدلهای قدیمی افت کنه! بحث در مورد 6ماه الی 1ساله!
    obsidiyan و aminjpo تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

5200 بگیرید با گارانتی و بیمه لنز هم فرقی ندارد آخرین مدل را بگیرید
    تفاوت ها ارزش هزینه را دارد
    گارانتی ایده آل خوبه
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    سلام
    در حین فیلمبرداری با دوربین نیکون برای انجام فوکوس اتوماتیک کاری را بایست انجام دهیم ؟ من به تازگی دوربین گرفتم و وقتی که شاسی را تا نیمه در حین فیلمبرداری می گیرم فقط فوکوس انجام می شود
    با این دوربین ها برای فیلمبرداری دستی فکوس می کنند نه اتوماتیک به این موضوع عادت کنید
    دکمه ضبط را میزنید بعد فکوس می کنید چه دستی چه اتوماتیک وقتی دکمه را میزنید فکوس انجام میشود برای شروع فیلم برداری دکمه قرمز را بزنید

كاربر آشنا Electro_officer آواتار ها
    تشکر کرده
    162

دوستان برای عکاسی منظره و طبیعت کدوم دوربین از بین دوربین هایی چون 5D Mark III، D750 و D810 رو پیشنهاد میکنند؟ به گواه سایت های ریویو D750 گزینه ای به صرفه و خوبه.. علت تفاوت قیمتش با بقیه دوربین ها چیه؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    5200 بگیرید با گارانتی و بیمه لنز هم فرقی ندارد آخرین مدل را بگیرید
    تفاوت ها ارزش هزینه را دارد
    گارانتی ایده آل خوبه
    استاد عزیز شما که ضحمت کشیدید پس کامل جواب می دادید ما حرفی از 5200 نزدیم ما

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

یه سوال دیگه دوستان
    1.بیام مثلا 3300 رو وردارم الته منهای لنز کیتش حدود 200 برمیدارن و یه 18-140 بردارم ممنون می شم اولا اینکه اینکارو بکنم یا نه؟چون چنتا لنز معمولا سخته حملش و 1 لنز همیشه بهتز از چنتا لنز هست یا اینکه نه لنز کیتش رو نگه دارم و بعدا لنز بخرم ممنون ممنون الان فقط پرتره و منظره کار می کنم ممنون می شم کمک کنید اگر خودتون بودید چیگکار می کردید

2.وسایل جانبی مثلا محافظ لنز نیاز هست؟
    3.ایزی کاور چی؟
    4.کیف چی ؟
    5.ممنون می شم توصیه چیزی دارید بهم بگیید چون 3 شنبه میخوام برم برای خرید

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Electro_officer نمایش پست ها
    دوستان برای عکاسی منظره و طبیعت کدوم دوربین از بین دوربین هایی چون 5D Mark III، D750 و D810 رو پیشنهاد میکنند؟ به گواه سایت های ریویو D750 گزینه ای به صرفه و خوبه.. علت تفاوت قیمتش با بقیه دوربین ها چیه؟
    یه مقداری الان بعضی دوستان روی نیکون حساس شدند چون سری اول بدنه دی600 و دی750 کمی ایراد داشت ولی فکر نمیکنم الان اینقدر مهم باشه این ماجرا. ولی بطور کلی من جای شما بودم با توجه به کاربردم سعی میکردم لوازم ضروری رو لیست کنم و قیمتشون رو جمع بزنم و بعد قیاس قیمت لوازم ضروری بدنه بخرم! لنز مناسب + 3پایه و هد مناسب + تک پایه و هد مناسب + داشتن ابزارهایی برای کنترل شاتر (اعم گریپ های مخصوص یا ریموت مناسب یا حتی داشتن امکان اتصال به اسمارت فون خود بدنه) + فیلتر های با کیفیت و مناسب + لوازم محافظت از لنز و دوربین در طبیعت + سایر مواردی که بگردید متوجه میشید که واقعا بهشون احتیاج دارید! ممکنه با بهترین بدنه ممکن شما بدون وسایلی که عرض کردم نتیجه حتی در حد متوسط هم نگیرید! فکر میکنم نزدیک 5میلیون تومان باید برای همین اقلام اضافی هزینه کنید!
    برای انتخاب خود بدنه چیزی که تو بدنه برای کار طبیعت مهم جلوه میکنه رزولوشن ائه! البته اونم الان اینقدر حیاتی نیست ولی بهرحال 5Ds و D810 رزولوشن بالاتری نسبت به بدنه های متوسط دارند! D750 و 6D وای فای داخلی دارند که عرض کردم برای کار شما مزیته! ولی بطور کلی نمیشه گفت یه بدنه خاص از یه برند خاص برای عکاسی با سبکی که شما میگید ارجخیت مطلق داره! هزینه هاتون رو بسنجید و بعدش خرید کنید! دی750 به نظر خود منم گزینه خیلی بدی نیست گرچه داشتن امکانات اضافی (سرعت و عملکزد بهتر تو شرایط کم نور) خیلی شاید برای شما مهم نباشه ولی با توجه به گرون بودن سایر وسایل شاید 1میلیون تومان اختلاف بدنه برای شما سرجمع خیلی سنگین نباشه!
    M.Nouri، obsidiyan، Amirhoseingh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

یه سوال دیگه دوستان
    1.بیام مثلا 3300 رو وردارم الته منهای لنز کیتش حدود 200 برمیدارن و یه 18-140 بردارم ممنون می شم اولا اینکه اینکارو بکنم یا نه؟چون چنتا لنز معمولا سخته حملش و 1 لنز همیشه بهتز از چنتا لنز هست یا اینکه نه لنز کیتش رو نگه دارم و بعدا لنز بخرم ممنون ممنون الان فقط پرتره و منظره کار می کنم ممنون می شم کمک کنید اگر خودتون بودید چیگکار می کردید

2.وسایل جانبی مثلا محافظ لنز نیاز هست؟
    3.ایزی کاور چی؟
    4.کیف چی ؟
    5.ممنون می شم توصیه چیزی دارید بهم بگیید چون 3 شنبه میخوام برم برای خرید
    1. شما توجه دارید که اگر با تئوری چند تا لنزه سختته و 1لنز بهتره بخواید جلو برید بهتره اصلا DSLR تخرید! دلیل تولید کامپت سنسور بزرگ همینه که شما سایز و حمل نقل راحت رو فدای DSLR بودن نکنید! سری G کنون چندین مدل با رنج مختلف فوکال لنز داره که میتونید انتخاب کنید! ولی اگر DSLR میخرید دیر یا زود مجبور به خرید و حمل لنز اضافی یا عادت کردن به رنج های محدود و پرایم هستید! من در مورد 18-140 اصلا بحثی ندارم که خریدش درسته یا غلطه ولی خودتون یه سرچی بزنید ببینید چند% کاربران مبتدی از 18-140 راضی هستند! نظر شخص من (با توجه به نیاز شما و سلقه خود من و نه ایه منزل که کار درست فقط همینه) اینه که اگر دی3300 میخرید لنز کیتش رو نگه دارید (مخصوصا AFP VR اگر حریدید) چون قسمت واید لنز و همینطور ماکرو وقعا بکارتون میاد و قیمتشم خیلی بالا نیست و یه لنز 35/1.8 DX هم کنارش بخرید! خیلی لنز ها بزرگ و دست و پا گیر نیستند که برای حمل هم اذیت بشید.

2.محافظ لنط اگر خیلی ارزون بخرید کمی کیفیت رو پایین میاره! خیلی گرون متناسب با قیمت لنزتون نیست که بخواد ازش حفاظت کنه! برای لنز کیت ارزون خیلی حساس نشید بهتره! ولی فیلتر پلاریزه شاید برای منظره های سرسبز و احیانا دم اب غیره بدردتون بخوره!

3.اگر جایی میرید که میدونید کاور احتیاج یشه بخرید! خیلی ماجرای پیچیده ای نیست. من باشم اولکار نمیخرم! میتونید با سلفون هم کارتون رو راه بندازید!

4.اگر ندارید یه کیف کوچیک و ارزون ضرری نداره! میتونید کیف رو بعدش بندازید داخل کولتون! با توجه به اینکه روی حجم و تعدد وسایل حساس هستید کیف بزرگ خیلی بکارتون نمیاد!

5. همه لوازم رو از یک مغازه نخرید! 3پایه ارزون برای طبیعت نیاز دارید ولی اگر امکان هزینه کردن برای 3پایه خوب رو دارید و قصد دارید در اینده جدیتر عکاسی کنید خریدش توصیه میشه!
    obsidiyan، Amirhoseingh، hossein_ashrafi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.