صفحه 1082 از 1201 نخستنخست ... 82 582 982 1032 1072 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1092 1132 1182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,811 تا 10,820 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام . خدمت اساتید ، در مورد خریددوربین دچار دوگانگی شدم .با توجه به مطالعاتی که جهت خرید دوربین داشتم D7200 نیکون رو برای عکاسی انتخاب کردم ولی هنوز نخریدم. ولی برا اساس مشاهدات دوربین های عکاسی که در دست عکاسان دیدم اکثرا مارک کنون استفاده می کردن . اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید .1-برای عکاسی چه نوع و مدل دوربینی جهت عکاسی مناسب هست که از نظر به صرفه بودن هزینه خرید لنز و کیفیت در آینده دچار مشکل نشوم و
    2-چرا اکثرا کنون استفاده می کنن؟؟
    درود بر شما

دعوای نیکون و کنون تمامی ندارد )

نیکون و کنون مثل بنز و بی ام دبلیو هستن.هرکدام در شرایطی خاص اندک مزیت و برتری دارن.به عنوان کسی که دو سال پیش از کنون به نیکون تغییر جهت دادم باید عرض کنم اگر بیشتر در طبیعت ( خارج از استودیو ) عکاسی میکنید نیکون بهتر است.البته میدونم این مطلب خوشایند دوستان کنونی نیست و ممکنه معترض بشن ولی واقعیت این هستش که در سالهای اخیر کیفیت بدنه های نیکون از نظر مقاومت در برابر گرد و غبار و رطوبت کمی بهتر شده.از نظر لنز هم به عقیده من نیکون بهتره.به عنوان مثال ۲۸-۳۰۰ نیکون با قیمتی کمتر از نصف معادل کنونی سری L وجود داره که از نظر خروجی و کیفیت تفاوت چندانی نداره.
    از نظر داینامیک رنج هم که هم بر روی کاغذ بهتره و هم در عمل.ولی اگر به صورت حرفه ای بخواهیم به فیلم برداری نگاه کنیم کنون کمی پیشتاز است.
    انتخاب 7200 از نظر من یک انتخاب عالیست.

موفق باشید
    Shikar، harrypotter2020، Ebif_GSM و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

دوستان عزیز و گرامی پیشاپیش معذرت میخوام اگه احیانا سوالمو جای درستی مطرح نکرده ام:
    میخواستم بدونم مانت لنز کنون 80D چی هست؟ ef باید بگیرم یا efs
    ضمنا سایز فیلتر که در نوع لنز انتخابی تاثیری نداره و همینطور stm بودن یا usm بودن لنز. درسته؟
    خیلی ممنون از توجهتون

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam نمایش پست ها
    دوستان عزیز و گرامی پیشاپیش معذرت میخوام اگه احیانا سوالمو جای درستی مطرح نکرده ام:
    میخواستم بدونم مانت لنز کنون 80D چی هست؟ ef باید بگیرم یا efs
    ضمنا سایز فیلتر که در نوع لنز انتخابی تاثیری نداره و همینطور stm بودن یا usm بودن لنز. درسته؟
    خیلی ممنون از توجهتون
    سلام
    هر دو رده لنزهای EF و EF-S بر روی این دوربین قابل استفاده است. سایز فیلتر تاثیری در انتخاب لنز ندارد ولی هزینه های فیلتر را بیشتر می کند.
    لنز کیت این دوربین از نوع USM است ولی نسل جدید آن که از نظر سرعت و بی صدا بودن فوکوس از STMها بهتر است ولی STM ها از نظر سرعت و بی صدایی فوکوس (که در فیلمبرداری مهم است) از USM های نسل قبل سریعتر هستند.
    ارادت
    hesam و Alpha_850 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

سلام . خدمت اساتید ، در مورد خریددوربین دچار دوگانگی شدم .با توجه به مطالعاتی که جهت خرید دوربین داشتم D7200 نیکون رو برای عکاسی انتخاب کردم ولی هنوز نخریدم. ولی برا اساس مشاهدات دوربین های عکاسی که در دست عکاسان دیدم اکثرا مارک کنون استفاده می کردن . اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید .1-برای عکاسی چه نوع و مدل دوربینی جهت عکاسی مناسب هست که از نظر به صرفه بودن هزینه خرید لنز و کیفیت در آینده دچار مشکل نشوم و
    2-چرا اکثرا کنون استفاده می کنن؟؟
    با تشکر از بزرگوارانی که راهنمایی فرمودند ، ولی باز هم رفع تردید نشده برای من و صد البته دوگانگی بین مارک ها و تردید در انتخاب با مشاهده صفحه لیست تجهیزات اعضای سایت که بیش از 95 درصد افراد از کنون استفاده کردند بیشتر شد، خواهشمندم در راهنمایی به این سوال به من کمک کنند.
    میزان استفاده از دوربین : عکاسی 70% فیلم برداری 30%
    ویرایش توسط harrypotter2020 : Sunday 23 October 2016 در ساعت 09:10

تشکر کرده
    20782

با تشکر از بزرگوارانی که راهنمایی فرمودند ، ولی باز هم رفع تردید نشده برای من و صد البته دوگانگی بین مارک ها و تردید در انتخاب با مشاهده صفحه لیست تجهیزات اعضای سایت که بیش از 95 درصد افراد از کنون استفاده کردند بیشتر شد، خواهشمندم در راهنمایی به این سوال به من کمک کنند.
    سلام
    اول از همه، به نظرم دوربين خوبي انتخاب كرده ايد. در خصوص اختلاف هاي اساسي بين 80D (رقيب كانني D7200) و D7200 مي توان به اختلاف دايناميك رنج (قابليت ثبت همزمان مناطق بسيار روشن و بسيار تاريك در يك كادر) اشاره كرد كه گرچه 80D‌پيشرفت بسياري داشته ولي هنوز به D7200 نرسيده است و در سمت ديگر، قابليت سيستم فوكوس دوال پيكسل كه در كانن وجود دارد و در نيكون نيست و در فيلمبرداري و عكاسي Live View بسيار به كار مي آيد (صفحه نمايش چرخان با قابليت كنترل لمسي هم به همچنين).
    دقت كنيد كه شما با انتخاب و خريد دوربين، فقط يك بدنه نمي خريد بلكه يك سيستم انتخاب كرده ايد كه بدنه فقط يك جزء آن است و فلاش ها، لنزها، گريپ، ريموت كنترل و ... اجزاء ديگر آن را تشكيل مي دهند كه باعث مي شود بعداً‌ در همان برند بمانيد يا با تحمل هزينه تغيير برند بدهيد.
    يكي از عوامل مهم لنزهاي مورد نياز شماست. بايد ببينيد كه در چه ژانري بيشتر عكاسي مي كنيد. مثلاً اگر محدوديت بودجه داريد و نمي خواهيد هزينه زيادي انجام دهيد، در لنزهاي اولترا وايد كه در عكاسي منظره به كار مي آيد كانن لنز بسيار ارزان قيمت ولي با كيفيت EF-S 10-18 STM را به قيمت كمتر از يك ميليون تومان عرضه مي كند كه نظير نيكوني ندارد و براي ارزان ترين لنزي كه به دوربين نيكون بخورد بايد حداقل دو برابر هزينه كنيد. همچنين است لنز ارزان و با كيفيت EF-S 55-250 STM به قيمت تقريبي 500 هزار تومان. از سوي ديگر نيكون هم لنزهاي با كيفيت و ارزاني دارد كه دوستان قبلاً‌ اشاره كردند.
    نهايتاً خوشدستي و ارتباط با دوربين هم به نظرم مهم است و بهتر است هر دو دوربين را در دست بگيريد و مقايسه كنيد.
    نهايتاً به نظرم با توجه به اينكه لنز و لوازم جانبي براي هر دو برند نيكون و كانن در بازار ايران موجود و به راحتي قابل تامين است خيلي به بيشتر بودن كاربران كانن توجه نكنيد و بنا به نياز و نوع كاربري مورد نظرتان دوربين را انتخاب كنيد.
    در خاتمه باز هم تاكيد مي كنم كه به نظرم بدنه خوبي انتخاب كرده ايد.
    ارادت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    دقت كنيد كه شما با انتخاب و خريد دوربين، فقط يك بدنه نمي خريد بلكه يك سيستم انتخاب كرده ايد كه بدنه فقط يك جزء آن است و فلاش ها، لنزها، گريپ، ريموت كنترل و ... اجزاء ديگر آن را تشكيل مي دهند كه باعث مي شود بعداً‌ در همان برند بمانيد يا با تحمل هزينه تغيير برند بدهيد.
    يكي از عوامل مهم لنزهاي مورد نياز شماست. بايد ببينيد كه در چه ژانري بيشتر عكاسي مي كنيد. مثلاً اگر محدوديت بودجه داريد و نمي خواهيد هزينه زيادي انجام دهيد، در لنزهاي اولترا وايد كه در عكاسي منظره به كار مي آيد كانن لنز بسيار ارزان قيمت ولي با كيفيت EF-S 10-18 STM را به قيمت كمتر از يك ميليون تومان عرضه مي كند كه نظير نيكوني ندارد و براي ارزان ترين لنزي كه به دوربين نيكون بخورد بايد حداقل دو برابر هزينه كنيد. همچنين است لنز ارزان و با كيفيت EF-S 55-250 STM به قيمت تقريبي 500 هزار تومان. از سوي ديگر نيكون هم لنزهاي با كيفيت و ارزاني دارد كه دوستان قبلاً‌ اشاره كردند.
    با تشکر از راهنمایی شما بزرگوار ، و عذر خواهی بابت سوالات زیاد این حقیر، با توجه به عکاسی 100% خانواده گی و 60%پرتره ، و 80%منظره و تا حدودی هم عکاسی از آسمان شب و با توجه به اینکه در هر زمینه لنز و فیلتر خاص خودش را می طلبد ، از نظر شما و بقیه اساتید ، چه مارکی و مدل را پیشنهاد می کنید ، که هزینه خرید لوازم برابر با کیفیت مناسب عکس خروجی باشد(كانن لنز بسيار ارزان قيمت ولي با كيفيت EF-S 10-18 STM را به قيمت كمتر از يك ميليون تومان عرضه مي كند كه نظير نيكوني ندارد)
    payabana تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

با تشکر از راهنمایی شما بزرگوار ، و عذر خواهی بابت سوالات زیاد این حقیر، با توجه به عکاسی 100% خانواده گی و 60%پرتره ، و 80%منظره و تا حدودی هم عکاسی از آسمان شب و با توجه به اینکه در هر زمینه لنز و فیلتر خاص خودش را می طلبد ، از نظر شما و بقیه اساتید ، چه مارکی و مدل را پیشنهاد می کنید ، که هزینه خرید لوازم برابر با کیفیت مناسب عکس خروجی باشد(كانن لنز بسيار ارزان قيمت ولي با كيفيت EF-S 10-18 STM را به قيمت كمتر از يك ميليون تومان عرضه مي كند كه نظير نيكوني ندارد)
    به نظرم لنز STM 18-135 كانن يا 18-140 نيكون براي عكاسي خانوادگي و عمومي (لنز Walk Around) و لنز 85 f/1.8 هر دو برند براي پرتره مناسب هستند . لنز ارزان قيمت 10-18 كانن براي عكاسي منظره كاملا مناسب است ولي چون روزنه (ديافراگم) بسته اي دارد (f/4-5.6) و نتيجتا نورگيري زيادي ندارد چندان به كار آسمان شب نمي آيد. اگر عكاسي آسمان شب هم مورد نظر شماهست لنز اولترا وايد سريع (با اپرچر يا همان ديافراگم باز) به كار شما مي آيد كه هم براي منظره مناسب است و هم براي آسمان شب. در اين صورت به نظرم انتخاب نسبتاً ارزان و مناسب Tokina 11-16 f/2.8 يا Tokina 11-20 f/2.8 است كه براي هر دو برند كانن و نيكون توليد مي شود.
    Shikar، mehran2190، peacekeeper و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام خدمت اساتید
    من تصمیم دارم برای عکاسی از محصولاتمون برای سایت و کاتالوگ یه دوربین بخرم
    کارمون نقره اس و ابعاد زیر 1 متر

گشت و گذاری که تو نت کردم و جیبم به D5300 رسوند
    حالا اومدم مشورت بگیرم ببینم اصن برا کارم مناسب هست یا نه؟
    و اینکه تو همین حدود قیمت گزینه بهتری هم هست برام؟
    و اینم مورد نیاز ب مشاوره بعدی
    لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon
    ممنون
    payabana تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام اساتید عکاسی
    من یه طبیعت گرد و عکاس آماتور هستم که سالها با eos 350d و لنز کیت 55-18تو طبیعت عکاسی کردم . مدتی است که قصد خرید یه دوربین پیشرفته تر((ترجیحا فول فریم )) و لنز مناسب کردم . به تاریخ امروز یعنی 10.8.95 من بودجه ای تا 10 میلیون تومان برای تمام موارد از جمله لنز و دوربین و کیف در نظر گرفتم اما گشت و گذار زیاد تو اینترنت و فروشگاه های عکاسی و دست گرفتن دوربینهای زیاد کاملا منو سر در گم کرده .به دوربینی احتیاج دارم که در نور کم و شب ها عکس عالی بگیره و تو ایزو های بالا نویز خیلی کمی داشته باشه . همچنین فوکوس خوبی رو سوژه های در حرکت که من بیشتر تو طبیعت باهاشون درگیرم داشته باشه ، به طور کلی دوربینی باشه که سالها نیاز به تعویض نداشته باشه چون اهل تعویض لنز و بادی نیستم . کلا بین بادی خوب و لنز خوب اولویت برام رو بادیه چون لنز به مرور زمان میتونم بخرم .جسارتا تعصبی هم روی کنون یا نیکون ندارم . پیشاپیش از همه اساتید ، دوستان و مدیر این فروم خوب و کاربردی تشکر میکنم.
    payabana تشکر می‌کند.

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط R EZ A نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید
    من تصمیم دارم برای عکاسی از محصولاتمون برای سایت و کاتالوگ یه دوربین بخرم
    کارمون نقره اس و ابعاد زیر 1 متر

گشت و گذاری که تو نت کردم و جیبم به D5300 رسوند
    حالا اومدم مشورت بگیرم ببینم اصن برا کارم مناسب هست یا نه؟
    و اینکه تو همین حدود قیمت گزینه بهتری هم هست برام؟
    و اینم مورد نیاز ب مشاوره بعدی
    لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon
    ممنون
    با سلام.
    مطمئنا برای کاربری شما که عکاسی صنعتی هست و نیاز به سرعت و فکوس و بافر بالا ندارید کفاف کارتون رو میده و گزینه مناسبیه.
    در عکاسی صنعتی مطمئنا عملکرد تجهیزات نور حرف اول رو میزنند تا بادی.
    یا علی مدد.
    R EZ A و payabana تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید