صفحه 1096 از 1201 نخستنخست ... 96 596 996 1046 1086 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1106 1146 1196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,951 تا 10,960 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام دوستان یکی از دوستان من با هزینه ی 10 میلیونی میخواد دوربین و لنز بخره با هم به 2 تا نتیجه رسیدیم میخواستم نظر شما رو بدونم ممنون میشم
    7200 + 24-70 f2.8 vr

810 + 24.120

هدف عکاسی منظره و پرتره بوده با بهترین خروجی
    درود

بدلیل اینکه بنده هردو دوربین را به ترتیبی که شما ذکر کرده اید داشته ام و از هردو نیز بهره های لازم را برده ام،شاید ذکر این نکات کوچک ولی مفید یاری کننده باشد: اگر ایشان نمی خواهند که قطع بزرگ پرینت برای پوسترهای چاپ بزرگ بگیرند،فعلا عکاسی را حرفه خود پیشه نخواهند کرد،تاکنون اصلا تجربه دوربین کراپ دار و یا فول فریم بهیچ وجه نداشته اند، بوکه و عمق میدان کمی بهتر و شفاف تر با جزئیات بیشتر در تصویر برایشان ضرورتی ندارد،دوربین D7200 توصیه می شود..

یادم هست وقتی سالیان پیش در پاساژ پایتخت تهران،بدنبال خرید بدنه دوربین بودم،و در انتخاب DX و FF هم مردد بودم،فروشنده محترم چنین بنده را راهنمایی(!) کردند:

1)مایه چی داری؟ اگه خوبشو داری،فول فریم،اگه نداری که کراپ دار!
    2)می خوای بترکونی با عکسات یا می خوای کم خرج اعیان نشین (ب)شی و پُزشو بدی که دوربین دستته؟
    3)می خوای واسه کلکسیون لنزات مایه بذاری یا به همین تک لنز کیت،قانعی؟
    بهت بگم لنز کیت ها زاغارتن ها! گفته باشم که نگی تَلَکه ام کردن!

بدرود تا درودی دیگربار
    Kavian، kiavash، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

24-70 به‌درد 7200 نمی‌خورد . واید آن روی 7200 می‌شود 36 و عملن واید را از دست می‌دهد . گزینه‌های بهتری برای این دوربین موجود‌است با قیمت‌مناسب‌تر .
    این لنز برای فول‌فریم رنج و کیفیت مناسبی دارد ولی برای کراپ ، رنج مناسبی نیست .
    Kourosh Kahal، M.Nouri، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    دوستان به نظر شما از 50D+15-85 خروجی بهتری میتونم بگیرم یا D7000+18-140؟

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

سلام دوستان یکی از دوستان من با هزینه ی 10 میلیونی میخواد دوربین و لنز بخره با هم به 2 تا نتیجه رسیدیم میخواستم نظر شما رو بدونم ممنون میشم
    7200 + 24-70 f2.8 vr

810 + 24.120

خوب اگه واقعا ۱۰ تومن فراهم هست و مشکلی (بعضی ها ابتدا یه سرمایه‌ای برای بدنه و لنز خرید میکنند ولی با کوچکترین مشکل و فشار مالی اقدام به فروش لوزام میکنند یعنی اون ۱۰ تومن دار و ندارشون هست مثال بارزش خودم هستم!)
    پیشنهاد میکنم بدنه فول فریمی مثل D610 یا D750 بردارند بجای D810
    میشه بجای 70-24 نیکون ، همین لنز البته تارون اش را خرید کرد
    Kourosh Kahal، obsidiyan، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    24-70 به‌درد 7200 نمی‌خورد . واید آن روی 7200 می‌شود 36 و عملن واید را از دست می‌دهد . گزینه‌های بهتری برای این دوربین موجود‌است با قیمت‌مناسب‌تر .
    این لنز برای فول‌فریم رنج و کیفیت مناسبی دارد ولی برای کراپ ، رنج مناسبی نیست .
    سلام گزینه های بهتر کدام هست؟ لنز غیر فول فریم من بهش پیشنهاد دادم نگیره هرگز

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Nouri نمایش پست ها
    خوب اگه واقعا ۱۰ تومن فراهم هست و مشکلی (بعضی ها ابتدا یه سرمایه‌ای برای بدنه و لنز خرید میکنند ولی با کوچکترین مشکل و فشار مالی اقدام به فروش لوزام میکنند یعنی اون ۱۰ تومن دار و ندارشون هست مثال بارزش خودم هستم!)
    پیشنهاد میکنم بدنه فول فریمی مثل D610 یا D750 بردارند بجای D810
    میشه بجای 70-24 نیکون ، همین لنز البته تارون اش را خرید کرد
    لنز انتخاب شده همون نیکون 24-70 2.8 vr منتها دیگه پولی واسه بدنه فول نمیمونه . میخواد یه بار هزینه کنه تا سالها استفاده کنه حتی دیگه پول واسه 610 هم نمیمونه . 24-70 تامرون حتما یه دلیلی داره به نظرم که نصف قیمت نمونه ی نیکونی هست

تشکر کرده
    6030

لنز انتخاب شده همون نیکون 24-70 2.8 vr منتها دیگه پولی واسه بدنه فول نمیمونه . میخواد یه بار هزینه کنه تا سالها استفاده کنه حتی دیگه پول واسه 610 هم نمیمونه . 24-70 تامرون حتما یه دلیلی داره به نظرم که نصف قیمت نمونه ی نیکونی هست
    اگه پافشاری بر لنز نیکون دارند حتما بخرند، روی دوربین شما تست کنید اگه واقعا ببینند با این رنج روی کراپ میتونند کنار بیان ، یدونه ۷۲۰۰ بخرند
    اگه دیدند نمیتونند ، اونوقت کمی افزایش بودجه بدن و D610 بخرند.
    (هیچ اصراری به خرید تامرون نیست ، اما قبل از حذفش از گزینه‌های خرید رویوها را بخوانند امثال فتوزون photozone.de )

پ.ن: فکر کنم با ۱۰ تومن میشه d610 با 70-24 VR نیکون خرید؟ نمیشه؟
    obsidiyan و kato تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6030

7200 + 24-70 f2.8 vr

810 + 24.120

در ضمن گزینه دوم شما بیش از ۱۰ تومن هست و اینکه شما با ۱۴۰-۱۸ مخالفید ، مطمئناً ۱۲۰-۲۴ بر روی بدنه ۸۱۰ براتون نا امید کننده تر خواهد بود
    obsidiyan، mehran2190 و kato تشکر می‌کنند.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

برادر امثال شما هستند که به شرکت های مختلف این جرات رو دادند با شعور خریدار ها بازی کنند! مثال بزنم! شما جزو اون دسته ی "داداش اگر فرقی نداره پس چرا گرونتره" هستید که مثلا میره دوربین سونی رو لیبل هسلبلد میخره! یا پانسونیک رو با لیبل لایکا! 2برابرم پول میده برای برچسب! اگر قرار باشه شعور و عقل و ریویو و منطق رو کنار بزارید و بگید من کاری به ریویو و دلیل و تست ندارم فقط همینکه خودم میگم هستش و شما هم منو تایید کنید یه آرامشی برای انجام عمل اشتباه خودم داشته باشم! تایید تا زمانیه که منطق هم توش باشه! شما الان برو ببین پنتکس 15-30 چرا گرونتر از تمرون 15-30 ائه! چون پنتکس لطف کرده لرزشگیر رو برداشته و ارم پنتکس رو زده رو لنز تمرون و چون ادمایی با تفکر شما هم پیدا میشن دارن 300-400 دلار بالاتر میفروشه! حتی تو یه برند شما این تست رو ببینید:
    Nikon 24mm Sharpness Comparison
    چرا وقتی 24-85 حدود 70--800 تومن میتونه در حد 24-70 باشه تو این فوکال من باید برم 10برابر هزینه کنم؟

نکته دوم بطرز عجیبی اصرار دارید بگید ایشون قصد دارند یکبار هزینه کنند و خلاص! من فکر میکنم کار عکاسی رو با چیز دیگه اشتباه گرفتید! چطور عکاس میتونه بگه من همیشه بهترین انتخابم یه بدنه و یه لنزه! اصلا چه اصراری هست این همه دوربین تولید بشه؟ بیان یه 24-70 بزارن روی دی810 و خلاص! اونی که داره با 24-70 و دی810 عکس میندازه تو کیفش یا سرکارش یا خونش برای کار پرتره 85/1.8 هم داره! برای واید 14-24 هم داره! 70-200 هم داره! 3پایه و هد و فیلتر و غیره هم که بماند! شما خودتون تو سیر سینوسی بسیار خوب و بسیار بد گفتن از یه سری محصولات قرار دارید و با منطقی 180درجه بر خلاف حرف خودتون که میگید لنز کیت همه کاره انتظار عکاس رو براورده نمیکنه بیاید و با یه لنز همه کاره انتظار یه نفر تو همه نیاز ها براورده کنید! مشکل 18-140 و 24-70 و غیره نیست! اگر بود هیچ عکاسی روی کره زمین نمیرفت لنز پرایم بخره! کیف یه عکاس با تجربه تو همین زمینه ها که شما گفتید رو باز کنید توش دی610 و 85/1.8 و 50/1.8 و یه لنز واک اراند ارزون و یه لنز واید مناسب و 3پایه مناسب و کیف مناسب و فیلترهای مناسب! همون 10 تومن رو هم هزینه کرده!

پس این تفکرات رو واقعا بزارید کنار! هیچ چیزی رو فدای چیز دیگه نکنید!
    MahBaz، M.Nouri، Amin.Zallaghi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    برادر امثال شما هستند که به شرکت های مختلف این جرات رو دادند با شعور خریدار ها بازی کنند! مثال بزنم! شما جزو اون دسته ی "داداش اگر فرقی نداره پس چرا گرونتره" هستید که مثلا میره دوربین سونی رو لیبل هسلبلد میخره! یا پانسونیک رو با لیبل لایکا! 2برابرم پول میده برای برچسب! اگر قرار باشه شعور و عقل و ریویو و منطق رو کنار بزارید و بگید من کاری به ریویو و دلیل و تست ندارم فقط همینکه خودم میگم هستش و شما هم منو تایید کنید یه آرامشی برای انجام عمل اشتباه خودم داشته باشم! تایید تا زمانیه که منطق هم توش باشه! شما الان برو ببین پنتکس 15-30 چرا گرونتر از تمرون 15-30 ائه! چون پنتکس لطف کرده لرزشگیر رو برداشته و ارم پنتکس رو زده رو لنز تمرون و چون ادمایی با تفکر شما هم پیدا میشن دارن 300-400 دلار بالاتر میفروشه! حتی تو یه برند شما این تست رو ببینید:
    Nikon 24mm Sharpness Comparison
    چرا وقتی 24-85 حدود 70--800 تومن میتونه در حد 24-70 باشه تو این فوکال من باید برم 10برابر هزینه کنم؟

نکته دوم بطرز عجیبی اصرار دارید بگید ایشون قصد دارند یکبار هزینه کنند و خلاص! من فکر میکنم کار عکاسی رو با چیز دیگه اشتباه گرفتید! چطور عکاس میتونه بگه من همیشه بهترین انتخابم یه بدنه و یه لنزه! اصلا چه اصراری هست این همه دوربین تولید بشه؟ بیان یه 24-70 بزارن روی دی810 و خلاص! اونی که داره با 24-70 و دی810 عکس میندازه تو کیفش یا سرکارش یا خونش برای کار پرتره 85/1.8 هم داره! برای واید 14-24 هم داره! 70-200 هم داره! 3پایه و هد و فیلتر و غیره هم که بماند! شما خودتون تو سیر سینوسی بسیار خوب و بسیار بد گفتن از یه سری محصولات قرار دارید و با منطقی 180درجه بر خلاف حرف خودتون که میگید لنز کیت همه کاره انتظار عکاس رو براورده نمیکنه بیاید و با یه لنز همه کاره انتظار یه نفر تو همه نیاز ها براورده کنید! مشکل 18-140 و 24-70 و غیره نیست! اگر بود هیچ عکاسی روی کره زمین نمیرفت لنز پرایم بخره! کیف یه عکاس با تجربه تو همین زمینه ها که شما گفتید رو باز کنید توش دی610 و 85/1.8 و 50/1.8 و یه لنز واک اراند ارزون و یه لنز واید مناسب و 3پایه مناسب و کیف مناسب و فیلترهای مناسب! همون 10 تومن رو هم هزینه کرده!

پس این تفکرات رو واقعا بزارید کنار! هیچ چیزی رو فدای چیز دیگه نکنید!
    عزیز جان طرف میلیاردره اصلا براش مهم نیست عکاسی هم بلد نیست فقط گفته واسه شروع کار 10 تومن هزینه میکنم اگر خوشم اومد علاقه پیدا کردم و وقتشو داشتم به متعلقات دیگه میپردازم اگرم نه که هیچ دوربین میره گوشه ی اتاق و چون دوست بسیار صمیمی بنده هست ممکنه همه اینا رو به قیمت یک پنجم بده به خود من