صفحه 1158 از 1201 نخستنخست ... 158 658 1058 1108 1148 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,571 تا 11,580 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.R.Sanati نمایش پست ها
    درود. دوست عزیز توجه بفرمایید که برای تهیه تجهیزات بادوام نزدیک به 1میلیون برای خرید سه پایه، کیف، مموری، فیلترها و... هزینه میشود.

در ضمن توجه کنید که دوربینهای فول فریم در کنار مزایای بیشمارشان (داینامیک رنج و تحمل نویز بهتر، عمق تصویر کمتر و...) سنگین و حجیم هستند و به تجهیزات جانبی (کیف، سه پایه، لنزهای) گرانتری احتیاج دارند.

پیشنهادات به ترتیب اولویت (بر اساس تجربه شخصی با این دوربینها و موارد مشابه):
    1) Fuji XT10 kit 18-55f2.8-4 + prime XF 35mm f2

2) Fuji XT10 kit 18-55f2.8-4 + zoom XF 55-200

3) Nikon D7200 body + 16-85DX + prime 35mm f1.8g

4) Nikon D7200 kit 18-140 + prime 35mm f1.8g

5) Canon 80D kit 18-135usm + prime 50mm f1.4usm

موفق باشید.
    دوست من بنده اصلا با پیشنهادات شما موافق نیستم
    دوربین فوجی اونم برای کسی که اطلاعات نداره و تازه میخواد شروع کنه؟؟؟
    لنز 16-85 ؟؟؟؟
    پرایم های 35 برای پرتره؟؟؟؟

استارتر عزیز پیشنهاد بنده به شما :

Nikon D7200 دوربین > قیمت حدود سه تومن
    لنز اول برای منظره : 18-55 AFP > قیمت = 280 تومن
    لنز دوم برای پرتره : 85mm f1.8g > قیمت حدود 1700
    اگر برای منظره نیاز به لنز واید تر و تخصصی داشتید، و 18-55 کارتون رو راه ننداخت در آینده 10-20 نیکون به زودی ریلیز میشه و در صورت نیاز خریداری کنید
    hobor971، SHOK53، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط Faab نمایش پست ها
    سلام. من با بودجه ۲.۵ یه دوربین نیمه حرفه ای میخوام برای عکاسی از بچه و در واقع پرتره. دست دوی خوب هم پیدا کنم میخرم.
    بین کنون و نیکون پیشنهادتون چیه دوستان.
    700d یا 750d یا
    D5300
    با لنز بگیرم یا بادی بگیرم لنز جدا بخرم.

سلام
    با توجه به اینکه احساس میکنم علاقمند به عکاسی هستین از گرفتن Dslr نترسین
    منم وقتی اولین بار میخواستم دوربین بخرم فروشنده گفت اگه Dslr بگیری سخته برات و باید بری کلاس و ازین حرفا و باعث شد من اونموقع یدونه Canon Sx1 بگیرم و در واقع یادگیری عکاسی منو حوحدا 3 سال عقب انداخت.
    به نظر من Nikon D5300 دوربین بسیار خوبیه و خیلی بیشتر از هزینه ای که میکنید براتون بازدهی داره و حالا حالا نیاز به تعویض بدنه نخواهید داشت.
    اگه بخواید تعویض لنز نداشته باشین با یدونه لنز Nikon 18-140 بگیرید اما اگه میخواید پرتره های با کیفیت بگیرید یدونه لنز Nikon 18-55 Afp با یدونه لنز Nikon 35 - Dx بگیرید و از عکاسیتون لذت ببرید.
    Faab تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط davood نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اینکه احساس میکنم علاقمند به عکاسی هستین از گرفتن Dslr نترسین
    منم وقتی اولین بار میخواستم دوربین بخرم فروشنده گفت اگه Dslr بگیری سخته برات و باید بری کلاس و ازین حرفا و باعث شد من اونموقع یدونه Canon Sx1 بگیرم و در واقع یادگیری عکاسی منو حوحدا 3 سال عقب انداخت.
    به نظر من Nikon D5300 دوربین بسیار خوبیه و خیلی بیشتر از هزینه ای که میکنید براتون بازدهی داره و حالا حالا نیاز به تعویض بدنه نخواهید داشت.
    اگه بخواید تعویض لنز نداشته باشین با یدونه لنز Nikon 18-140 بگیرید اما اگه میخواید پرتره های با کیفیت بگیرید یدونه لنز Nikon 18-55 Afp با یدونه لنز Nikon 35 - Dx بگیرید و از عکاسیتون لذت ببرید.
    كاملا در اشتباهيد. پرتره هاي با كيفيت با 55-18 و 35mm؟؟؟
    قبول دارم لنزهاي خوبي اند براي شروع ولي اينا كه مناسب پرتره نيستن
    براي " پرتره باكيفيت " بايد 85mm گرفت يا حداقل 50mm

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوست من بنده اصلا با پیشنهادات شما موافق نیستم
    دوربین فوجی اونم برای کسی که اطلاعات نداره و تازه میخواد شروع کنه؟؟؟
    لنز 16-85 ؟؟؟؟
    پرایم های 35 برای پرتره؟؟؟؟

استارتر عزیز پیشنهاد بنده به شما :

Nikon D7200 دوربین > قیمت حدود سه تومن
    لنز اول برای منظره : 18-55 AFP > قیمت = 280 تومن
    لنز دوم برای پرتره : 85mm f1.8g > قیمت حدود 1700
    اگر برای منظره نیاز به لنز واید تر و تخصصی داشتید، و 18-55 کارتون رو راه ننداخت در آینده 10-20 نیکون به زودی ریلیز میشه و در صورت نیاز خریداری کنید
    دقیقا با پیشنهادتون موافقم .
    اضافه کنم با این بودجه به هیچ وجه دوربین بالاتر از سه تا سه و نیم میلیون نخرید و بقیه هزینه را صرف خرید لنز و تجهیزات نمایید . واجب هم نیست همین الان خرید کنید . یک بدنه مثل نیکون 7200 بایک لنز همه کاره مثل 18-140 بخرید و بعد از مدتی که اشنا تر شدید لنزهای بیشتر تهیه کنید . اگر بخواهید سمت فول فریم بروید اولا باید کل بودجه را فقط بدنه بخرید . دوم اینکه با سطحی که الان دارید نیازی به فول فریم ندارید . دوربینهای بدون آینه هم هستند که من اطلاعی ندارم و کلا برای کار حرفه ای ندیده ام کسی پیشنهاد کند .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

دوستان گرامی و عزیز که قصد خرید دوربین جدید دارید اگر به همین صفحه نگاه کنید اختلاف نظرهای جدی را بین چند نفر از دوستان میبینید که همه سعی در راهنمایی درست دارند ولی اصولا اگر کسی میزان دانش عکاسی شما را نداند راهنمایی نتیجه بخشی نخواهد داشت مگر اینکه شما نیاز های خود را بشناسید و نوع دوربین خود را تعیین کنید اگر بین دو یا چند مدل نزدیک به هم دچار تردید شدید در فروم راهنمایی بگیرید
    تجربه چند ساله بنده این است که اگر نیاز واقعی خود را نمیدانید یک dslr ارزان قیمت تهیه کنید بعد از مدتی تجربه با اندک ضرری میتوانید به دوربینهای بهتر کوچ کنید
    شبتان خوش
    obsidiyan و naghli تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.amin نمایش پست ها
    قبول دارم لنزهاي خوبي اند براي شروع ولي اينا كه مناسب پرتره نيستن

استاد بزرگوار و دوست گرانقدرم فکر میکنم جوابی رو که من حقیر سراپا تقصیر و گم کرده ره لازم بود بهتون بدم خودتون توی همین جمله فرمودید.
    البته منظور من این نبود که با ۵۵-۱۸ پرتره بگیرند ، لنز ۳۵ رو بهشون پیشنهاد دادم که روی سنسور کراپ بهشون فوکال ۵۰ بده و برای شروع میتونه براشون کاملا مناسب باشه به جهات مختلف که یکیش هم پرتره از کودک دلبندشونه.
    آخه ایشون هم مثل بنده تصمیم به شروع عکاسی دارند.
    اگه فرصت بشه پرتره هایی از همین لنز ابتدایی و بی کیفیت میتونید توی نت پیدا کنید
    کدوم قانون نانوشته میگه پرتره رو باید فقط با ۸۵ گرفت؟
    کدوم پرتره با کدوم کادر؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام. ۷۰۰ دی خریدم بسیار هم راضی ام‌. من هم دوربین کامپکت داشتم‌. هم گوشی ام اس ۵ ه. ولی خب ۷۰۰ دی زمین تا آسمون عکسبرداریش فرق داره. نمیدونم چطور شما اینارو با هم مقایسه میکنید. بعدش اینکه هیچوقت نمیشه بدون داشتن دوربین آدم بمونه و آموزش ببینه. چیزی آدم اینجوری متوجه نمیشه تا دوربین دستت نگیری. موفق باشید
    SHOK53 و davood تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط Faab نمایش پست ها
    سلام. ۷۰۰ دی خریدم بسیار هم راضی ام‌. من هم دوربین کامپکت داشتم‌. هم گوشی ام اس ۵ ه. ولی خب ۷۰۰ دی زمین تا آسمون عکسبرداریش فرق داره. نمیدونم چطور شما اینارو با هم مقایسه میکنید. بعدش اینکه هیچوقت نمیشه بدون داشتن دوربین آدم بمونه و آموزش ببینه. چیزی آدم اینجوری متوجه نمیشه تا دوربین دستت نگیری. موفق باشید
    مبارک باشه
    ایشالا که از عکاسی با دوربینتون نهایت لذت رو ببرید.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط davood نمایش پست ها
    استاد بزرگوار و دوست گرانقدرم فکر میکنم جوابی رو که من حقیر سراپا تقصیر و گم کرده ره لازم بود بهتون بدم خودتون توی همین جمله فرمودید.
    البته منظور من این نبود که با ۵۵-۱۸ پرتره بگیرند ، لنز ۳۵ رو بهشون پیشنهاد دادم که روی سنسور کراپ بهشون فوکال ۵۰ بده و برای شروع میتونه براشون کاملا مناسب باشه به جهات مختلف که یکیش هم پرتره از کودک دلبندشونه.
    آخه ایشون هم مثل بنده تصمیم به شروع عکاسی دارند.
    اگه فرصت بشه پرتره هایی از همین لنز ابتدایی و بی کیفیت میتونید توی نت پیدا کنید
    کدوم قانون نانوشته میگه پرتره رو باید فقط با ۸۵ گرفت؟
    کدوم پرتره با کدوم کادر؟
    فوکال فقط کادر نیست، فوکال فقط زوم نیست
    پرتره فقط عمق میدان باریک نیست، پرتره فقط بوکه نیست

هر فوکال برسبک عکاسی خودش دلالت میکنه، هر فوکال حس خاصی از صورت رو ثبت میکنه اگر قرار بود اونجوری باشه یه لنز 35 با F1.2 میساختن دیگه بوکش از 105 F2.8 هم بیشتر میشد و دیگه نیازی به استفاده از هیچ لنزی برا پرتره نبود

حتی اگر این موارد رو هم در نظر نگیریم، فوکس بسیار ضعیف لنز 35MM و اپتیک ضعیف و شارپنس پایینش در مقایسه با لنز کیت و 50MM، باعث شده که هرگز این لنز رو به تازه کار ها پیشنهاد نکنم. مشکل فوکس این لنز به گونه ای هست که حتی به یک میزان خاصی بک فوکس و فرانت فوکس ندارد که بشه با دوربین هایی که سینک فوکس دارند هم مشکلشو حل کرد، گیجی فوکس دارد و در یک عکس فوکس پشت و در یک عکس میاد جلو، حتی سه شات پشت هم که زده میشه فوکس هر سه شات متفاوت هستند، این لنز به هیچ وجه برای کسی که عکاسی رو شروع میکنه مناسب نیست.

8221150184081133325_aaad.jpg
    BRAD و kato تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    فوکال فقط کادر نیست، فوکال فقط زوم نیست
    پرتره فقط عمق میدان باریک نیست، پرتره فقط بوکه نیست

هر فوکال برسبک عکاسی خودش دلالت میکنه، هر فوکال حس خاصی از صورت رو ثبت میکنه اگر قرار بود اونجوری باشه یه لنز 35 با F1.2 میساختن دیگه بوکش از 105 F2.8 هم بیشتر میشد و دیگه نیازی به استفاده از هیچ لنزی برا پرتره نبود

حتی اگر این موارد رو هم در نظر نگیریم، فوکس بسیار ضعیف لنز 35MM و اپتیک ضعیف و شارپنس پایینش در مقایسه با لنز کیت و 50MM، باعث شده که هرگز این لنز رو به تازه کار ها پیشنهاد نکنم. مشکل فوکس این لنز به گونه ای هست که حتی به یک میزان خاصی بک فوکس و فرانت فوکس ندارد که بشه با دوربین هایی که سینک فوکس دارند هم مشکلشو حل کرد، گیجی فوکس دارد و در یک عکس فوکس پشت و در یک عکس میاد جلو، حتی سه شات پشت هم که زده میشه فوکس هر سه شات متفاوت هستند، این لنز به هیچ وجه برای کسی که عکاسی رو شروع میکنه مناسب نیست.

8221150184081133325_aaad.jpg
    راستش برداشت کلی من از فرمایشات شما این بود که اون لنز ۳۵ که دست شما بوده مشکل داشته ، باقیشو دیگه نمیدونم.
    ظاهرا شما درک درستی از شروع کار با تجهیزات متناسب با بودجه و ارتقا در زمان نیاز ندارید.
    واسه خروج از آف تاپیک من این بحث رو همینجا تمام میکنم.
    موفق باشید.