صفحه 68 از 206 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 671 تا 680 , از مجموع 2059
Like Tree2546تشکر

موضوع: کیف های تجهیزات عکاسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

پیش فرض پاسخ: کیف های ارزانتر

سلام
    من بيشتر اين تاپيك رو گشتم ولي همش در مورد كيف هاي بالاي 40-50 تومن صحبت شده بود.
    اگه ميشه چند مدل كيف براي اس ال ار كه زير20-30 باشه معرفي كنين يا حد اقل اگه نميخواين با اين تاپيك قاطي بشه يه تاپيك مجزا براش درست كنين.
    با تشكر...
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    سلام
    من بيشتر اين تاپيك رو گشتم ولي همش در مورد كيف هاي بالاي 40-50 تومن صحبت شده بود.
    اگه ميشه چند مدل كيف براي اس ال ار كه زير20-30 باشه معرفي كنين يا حد اقل اگه نميخواين با اين تاپيك قاطي بشه يه تاپيك مجزا براش درست كنين.
    با تشكر...
    اون جور کیف ها معمولا فقط محافظی سطحی هستن دور دوربین. من خودم اصلا این کیف ها رو قبول ندارم.

شما وقتی 20 تومن می دی کیف بگیری بهتره 20 تومن دیگه هم بدی که ضد آب و خاک و ... باشه
    mreza1001 و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    عليرضا تارا

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: کیف های تجهیزات عکاسی

من خودم Tamrac 3385 رو دیدم چیز خوبی بود. چطوره؟
    من همین مدل رو (البته بدون جای لپ تاپش) روخریدم تو تاپیک آخرین قیمت توضیح دادم.

یک هفته برای آشنایی با خودم حملش کردم.

از قسمت بالاییش که جای لوازم است زیاد استفاده می کنم. البته اگر جای لپ تاپ دارش رو بخرید میشه کتاب و تخته شاسی رو توش گذاشت.

در حال حاضر لوازمی که توش می گذارم این هاست :

1 - بدنه دوربین K20 پنتاکس + لنز 135-50 ( کمی از 200-70 کنون کوتاه تره اما چاق تر است من بدون هود می گذارم اما با هود بر عکس هم جا می شود ولی خیلی کیپ ) من گربپ ندارم اما با گریپ هم باشه جا میشه. مثلاً یک کنون با گریپ و 200-70 راحت توش جا میشه. هود رو همراه یک پیراهن آستین بلند توی قسمت لوازم بالا می گذارم.

لنز اضافی :

2 - 55-18 کیت با هود برعکس

3 - 320-80 که گرچه کمی بلند است و باعث میشه اگر قسمت تهتانی باشه کمی بهش فشار بیاد اما قسمت فوقانی یعنی با لای دوربین کاملا جا می شود.

4 - 50 مم اف 1.7 + اکستنشن تیوب ( من یک اکستنشن بیشتر ندارم که یکی از دوستان هدیه دادن اما اگر ست 3 تاییش هم باشه جا میشه یا الان می تونم لنز 28 مم اف 3.5 رو هم با یک اسپیسر روش بگذارم.)

لنز ها هر سه عمودی

5 - فلاش SB80DX نیکون که اگر نباشه یک لنز دیگر هم جا میشه.

6 - باطری شارژر با یک باطری اضافه روش ( که البته من چون نیاز ندارم باطری اضافه رو حمل نمی کنم اما تست کردم جا شد و اینکه شارژر رو چون لنزم از 200-70 کوتاهتره در قسمت جلوی لنز با یک اسپیسر می گذارم اگر لنزتان 200-70 یا مشابه است این مورد را کم کنید)

دو عدد جیب روی در اصلی(من توش سیم های رابط و ... گذاشتم) و 2تا جای مموری و ریدر روی درب کناری داردیکی هم جای فیلتر که بزرگتر است(البته فکر کنم 77 جا نشه.

قسمت بالا هم 2 تا جیب توری دارد که هارد اکسترنال و تو یکیش هم گیرنده های رادیو فلاش گذاشتم . (فرستنده اغلب روی دوربین است)

زیر کیف امکان نصب سه پایه است با بند مخصوص که فکر کنم حدود 20 هزار توامن است و جدا باید خریده شود. روی درب هم یک جیب توری برای خرت و پرت های فوری است.

کنار یک طرف جای قمقمه که من کشف کردم سه پایه فلاش کوچک رو همراه با هد رابط که بهش وصل باشه میشه عمودی تو گذاشت و البته با ید بالاش رو با کش یا بند مهار کرد ;)

این لوازم که توش گذاشتم یک عدد از پد های اسپیسر هم اضافه آمد که گذاشتم توی جیب توی در.

رنگش مشکلی است که برای بیابان گردی و تو تابستان من رو کمی نگران میکنه چون افتاب رو جذب می کنه اما یک مدتی که داخل ماشین مانده بود تو آفتاب دیدم بیرونش داغه اما توش کاملاً خنک مانده بود اما باید یک کاور سفید براش بخرم به هر حال نمیشه ریسک کرد!

دو عدد جای کیف اضافی هم روی بند ها هست روی هر بند یکی که میشه با توجه به نیاز کیفش رو خرید مثلا جای موبایل جای قمقمه جای فلاش و باطری جای خرت و پرت و فیلتر یا جای یک لنز یا یک هود که این ها را جداگانه می شود خرید و موجود است .

با تشكر...

کیف های ارزان معمولاً دوام و حفاظت کمتری دارند . به راحتی پاره می شوند امکان در رفتن دستگیره و بند هست که خطرناک است و اگر خیس شود آب پس میده ..

و اینجا هم که بحث نمیشه چون نه سایتی داره و نه جای مشخص اما از باب همایون و ناصر خسرو و گاهی منوچهری قابل تهیه است باید بروید از نزدیک ببینید. و یک خوبش رو بخرید.
    ویرایش توسط mreza1001 : Sunday 20 June 2010 در ساعت 12:11
    xman_a تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    یکی از ویژگی های کیف های تامراک حفظ دمای داخل کیف در شرایط نامتعادل است.

مثلاً در یک پروژه ساختمانی در جنوب کار می کنید و 1 ساعت برای صرف ناهار زیر کولر گازی وارد کانکس می شوید. ;) دوربین و لنز ها را که نمی توانید همان بیرون قرار دهید . . .

اتفاقاً همان زیپ ها به این حفظ دما کمک می کنند . توضیحی که در خورد سایتش در باره زیپ ها داده :

کد HTML:
    http://www.tamrac.com/welcome.htm

گویا منظور رو بد رسوندم. اگر تمام تکنولوژی هایی که در تولید کوله های کوه استفاده می شود در کیف عکاسی استفاده نکنند یعنی حرفه ای نیستند یا بلد نیستند؟ منظورم این است که اگر استفاده نمی کنند حتماً دلیلی دارد و اگر از چیزی در عکاسی استفاده شود و در کوهنوردی استفاده نشود دلیل بر بد یا ناکارا بودنش نیست.هست؟

ضمناً کوله های تامراک هم از همان روکش های کذایی تکنولوژیک دارند که جداگانه فروخته می شود و قابل تهیه است. البته کمی گران است (حدود 20 - 30هزار تومان ) و ارزانترش از فروشگاه های لوازم کوهنوردی قابل تهیه است (5 الی 10 هزار تومان).
    جناب ميلاني
    مثل هميشه متعصب و حيرت انگيز بحث مي كنيد!
    من تجربه شخصي خودم رو در مورد زيپها و روكشها بيان كردم و بر اساس حدس و گمان و احتمال بحث نكردم
    يعني اگر بحث كوهنوردي را ميان كشيدم، به اين دليل است كه در اين زمينه هم تجربه خوبي دارم و اشتراك تكنولوژيك كيفهاي اين دو زمينه كاري رو حس كردم و مي دانم زيپهاي كوله هاي كوهنوردي كمترين وزن را تحمل مي كنند و اتفاقا تنظيم دماي داخل و خارج كوله در كوهنوردي، بسيار بسيار مهم است!
    دليل ندارد همه بحثها به يك انتخاب منتهي شود...مي توان چندين انتخاب داشت
    كه قطعا سليقه، بودجه و نوع كاربري، در نهايت تعيين كننده خواهد بود
    فعلا...
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

جناب ميلاني
    مثل هميشه متعصب و حيرت انگيز بحث مي كنيد!
    :biggrin: لطف دارید.

بنده هم بر اساس حدس و گمان نگفتم.

مثال پروژه ساختمانی رو دقیقا از نزدیک دیده ام من اونجا عکاس نبودم ولی 2 تا عکاس بود که این مشکل رو داشتند.

نقل قولی هم که فرمودید از نظر من توضیح یک سوء تفاهم بود.

بله نظرات مختلف است. ضمن احترام به نظر شما فکر می کنم شرکت لوآلپاین گرچه معتبر و بزرگ است اما در زمینه کوله های کوهنوردی بهترین انتخاب نیست. احتمالاً خودتان هم می دانید.

اشتراك تكنولوژيك كيفهاي اين دو زمينه كاري رو حس كردم
    و بر فرض که باشد چه دلیلی دارد که بهترین کوله های عکاسی را بسازد؟

حالا اینکه تمایل خاصی در بین بچه های فروم به یک شرکت خاص مثلاً مرکز ... وجود دارد و اینکه چرا چنین تمایلی بوجود آمده بحث دیگری است.

اما سوال من این است : اگر همان شرکت مثلاً کاتا یا تامراک را وارد می کرد آیا در این فروم جای تامراک و لوپرو عوض نمی شد؟ و حرف هایی که الان من می زنم از زبان دیگر دوستان نمی شنیدم؟

تمام تلاش من اینه که به دوستان بگویم با فکر باز تصمیم بگیرید. تمام انتخاب ها را بررسی کنید . هرگز نگفتم که فلان برند بد است. اما می گویم تنها مورد خوب هم نیست.

از شما هم ممنونم که همیشه در مقابل بحث های بنده جواب های منطقی و دوستانه ارائه می کنید. :)
    K_NMT، Omid Araki و M.R.Mir تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    مدل های مشابه که دوربین از کنار باز شه و همچنین فضا برای چیز های عمومی زیاد (بیشتر دراز بودن فضا مد نظرمه برای کتاب و کاغذ، که البته میشه توی جای لپ تاپ گذاشت) رو اگه میشه پیشنهاد بدید.(حتما نیاز نیست از کنار باز شه. فقط دسترسی به دوربین پر سرعت باشه)

من خودم Tamrac 3385 رو دیدم چیز خوبی بود. چطوره؟

در ضمن هر چی کیف شل و ول تر باشه (مثل کوله های معمولی) بهتره!
    اگر دسترسی راحت به دوربین میخواهید، قید اینجور کوله ها مثل همین مدل تامراک را بزنید. یا باید کوله ای بخرید که فضای داخلش از پشت باز شود (مثل Lowepro Flipside)، و یا کوله ای مثل Lowepro Primus که دسترسی به دوربین در آن واقعا ساده است و اصلا نیاز به کار اضافه ای ندارد.

من مدل Lowepro Primus AW را دارم، یکی دو بار در اردوهای غیر عکاسی امتحانش کرده ام. به عنوان یک کوله همه وقتی کمی بزرگ است (میتوانید مدل کوچکتر Primus Minimus را بخرید) اما به عنوان کوله ای برای سفرهای کوتاه یا طولانی، از همه جهت عالی است.

اول، دسترسی به دوربین (اگر بدنه تان حداکثر به اندازه D300s نیکون باشد نه بزرگتر) به معنای واقعی کلمه آسان است.
    دوم، دو بخش مجزا دارد و به عنوان یک کوله پشتی برای سفرهای دو منظوره (عکاسی و منظور دوم!!!) بسیار عالی است.
    سوم، همه زیپهایش از پشت باز میشوند، بنابراین دسترسی به همه وسایل داخل کوله بدون زمین گذاشتن آن ممکن است.
    چهارم، جنسش به هیچ وجه آب و رطوبت را جذب نمیکند و از آنجا که زیپهایش هم پوشیده و در قسمت نزدیک به بدن هستند، میتوانید در باران سبک کاور را هم فراموش کنید و آسوده باشید.
    پنجم، جا برای فلاسک، سه پایه، لباس و چیزهایی مثل دیفیوزر هم دارد.
    ششم، سیستم harness آن واقعا عالی طراحی شده و به محض اینکه درست تنظیمش کنید احساس میکنید کوله پشتی مثل یک بچه شما را از پشت بقل کرده و به طور بسیار موثری وزن را روی شانه ها، پشت و کمرتان پخش میکند.

تنها مشکلش شاید قیمت آن باشد که کمی گران است (240 تومان برای مدل متوسط).

و یک نکته دیگر. من شخصا به این نتیجه رسیده ام که روی طراحی و ساخت کیفهای Lowepro، بسیار بیش از آنکه از یک "کیف" انتظار میرود تجربه و تفکر مهندسی و تکنولوژی با هم اعمال میشود. خیلی وقتها پیش می آید که در شرایط استثنایی و نادر، حکمت بسیاری از ظرافتهای طراحی کیف Lowepro تان را متوجه میشوید.
    Mashhadi Vahid، Omid Araki، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

با سلام

براي کوله دوربين مي خواستم نظر دوستان رو بدونم . البته دليل انتخاب کوله اينه که چون زياد در سفرم ، حمل دوربين و متعلقاتش برام راحت تر باشه .

براي 50D با لنز 18-200 با فرض اينکه کوله مورد بحث امکان حمل حد اکثر يکي دو لنز و مقداري وسايل ريزه ميزه شخصي (پارتيشن مناسب ) و ترجيحا محل بستن سه پايه رو بهم بده ، انتخاب ها ميتونه چي باشه ؟

ترجيحا کوله بزرگ نباشه و امکان دسترسي به دوربين هم سهل و آسون باشه ... ضد آب بودن و يا نبودنش خيلي مهم نيست ... و در نهايت

lowepro لطفا !!!

( راستي يادم رفت ! کسي از FastPack 100 استفاده کرده ؟ به نظرتون براي نياز من مناسبه ؟ )

كاربر جديد Ehsan_polimi آواتار ها
    تشکر کرده
    61

بحث های فنی رو دوستان انجام دادندولی بعنوان کسی که از tamrac استفاده میکنه اون رو به همه ی دوستان توصیه میکنم
    من یک ساله از advanture 9 تو محیط بارونی اروپااستفاده میکنم و تا حالا موردی پیش نیومده که فکر کتم کاش tamrac این مورد رو میداشت.
    با دوستان ایتالیایی هم که گاها میریم عکاسی اون ها همین نظر رو دارن. یکی از مدل هایی که دستشون دیدم و خوشم اومده tamrac 5613 اگه کسی کوله پشتی نخواهد این بهترین انتخابه
    رضا کیف جدید مبارک.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    Dare to dream, Dare to try
    Pentax K200D /DA18-55 ,50-200mm,50 f1.7 ,Pm28 f2.8

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    سلام
    با تشكر...
    تاپیک کیفهای زیر 30-20 تومان ؟! ;)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

فكر ميكنم دو تا از بهترين و ارزانترين مدلهاي كيفهاي پوزه دار (كه هم امكان شانه آويز شدن دارند و هم كمري بسته ميشوند) اينها باشند:

Cirrus TLZ 25 كه 25000 تومان است

و Topload Zoom 2 كه 35000 تومان است

اينها براي مواقعي كه بخواهيم فقط!! يك لنز همه كاره (مثل 200-18) را به همراه خودمان داشته باشيم، ميتوانند بهترين انتخاب باشند.

البته مدلهاي ديگري هم هستند كه كمي قيمتشان بالاتر است (و البته كيفيت و ظرفيتشان) ، مثل Topload Zoom AW و Toploader 70 AW، Toploader 75 AW و Toploader 65 AW
    کد:
    http://products.lowepro.com/catalog/Products,1.htm
    http://ppec.ir/products/?c=31
    اينهم بروشور PDF محصولات لوپرو Lowepro به حجم 18.2 مگابايت:
    کد:
    http://www.lowepro.com/assets/files/08_LP_Slim_LO-Res.pdf
    نمیدانم عکسها برایتان قابل رویت است یا نه, اگر نبود به سایت لوپرو مراجعه کنید.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    حالا اینکه تمایل خاصی در بین بچه های فروم به یک شرکت خاص مثلاً مرکز ... وجود دارد و اینکه چرا چنین تمایلی بوجود آمده بحث دیگری است.

اما سوال من این است : اگر همان شرکت مثلاً کاتا یا تامراک را وارد می کرد آیا در این فروم جای تامراک و لوپرو عوض نمی شد؟ و حرف هایی که الان من می زنم از زبان دیگر دوستان نمی شنیدم؟
    آقا رضا, اینهم از آن حرفها بود ها !

آن مرکز ... چه گـُلی به سر دوستان زده که همگی بخواهند متفق القول از کالای آنها حمایت کنند؟!!

همان مرکز ... کیفهای کره ای matin را هم عرضه میکند, چرا هیچکس تا حالا از این برند صحبت هم نکرده ؟ (چه برسد به تعریف)
    Anoosh-Em، KHAKSAR، M.Mobin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 68 از 206 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 168 ... آخرینآخرین