صفحه 129 از 366 نخستنخست ... 29 79 119 125 126 127 128 129 130 131 132 133 139 179 229 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

خلاصه اینکه بجای تک‌پایه نمی‌تونید 3 پایه بخرید. بجای 3 پایه هم نمی‌تونید تک‌پایه بخرید.

وقتی اینجا هست؟ چرا از فروشنده مشاوره می‌گیرید؟ کی فروشندگان اطلاعات فنی درست و کافی داشتند و یا اطلاعات رو صادقانه بیان کردند؟
    Kaveh Ghobadi، Maysam.P، Fereidoon و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

شات بدون لرزش؟!!
    من با سه پایه 20 تومنی ام کلی شات بی لرزش گرفتم...چطور شما لذت شات بی لرزش رو تجربه نکردید؟
    خرجش صرف 5 ثانیه زمان بیشتره (استفاده از مد سلف تایمر دوربین) یا خیلی که ولخرجی کنید یه ریموت یا ریلیز کیبل!
    سلام
    من هم همه روش های ذکر شده از قبیل ریموت ، Mirror lock-up و ... رو امتحان کردم ؛ ولی
    زمانی که از یه دوربین سنگین(سنگین تر از ظرفیت واقعی و نه اسمی سه پایه) و لنز تله روی یه سه پایه جایزه دار*(از این اصطلاح خوشم اومده ) استفاده کنید ، حتی وزش باد هم روی عکس تاثیر می زاره ، البته من باید ذکر می کردم که همیشه این مشکل پیش نمی یاد.
    به هر حال نتیجه این شده که من دیگه به سه پایه جایزه دار اعتماد ندارم.

*مثلا یکی از این جایزه ها کیفه، به نظر من کیف ونگارد ، کیف حساب نمیشه! فقط یه چیزیه که سه پایه رو می پوشونه!!
    ahmad.abaee و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

سلام به همه دوستان.
    میخواستم ببینم عزیزان کسی قیمت هد های پانوراما و مدل و احیانا مکانی برای فروشش سراغ داره که معرفی کنه ؟
    ممنون از محبتتون.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر آشنا hmirzaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1044

سلام
    اخیرا با کلی گشتن یکی از پیکسل به قیمت حدودا 640 ابتیاع شد
    ولی خیلی سخت گیر میاد اونایی هم که دارن تا 780 قیمت میدن البته بنده مانفروتو رو خدمتتون عرض کردم
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    میخواستم ببینم عزیزان کسی قیمت هد های پانوراما و مدل و احیانا مکانی برای فروشش سراغ داره که معرفی کنه ؟
    ممنون از محبتتون.
    omid mohebbi، Miri و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    www.hmirzaei.com
    حسین میرزایی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

سلام به همه دوستان
    در مورد انتخاب یک هد با قدرت پایداری بالا و نسبتا جمع و جور (ترجیحا بال هد) برای سه پایه 055xprob دچار تردید هستم، لطفا از تجارب خود بنده را مستفیض گردانید.

تشکر کرده
    1405

سلام
    اخیرا با کلی گشتن یکی از پیکسل به قیمت حدودا 640 ابتیاع شد
    ولی خیلی سخت گیر میاد اونایی هم که دارن تا 780 قیمت میدن البته بنده مانفروتو رو خدمتتون عرض کردم
    ممنونم آقا حسين گرامي.
    چون فرمودين خريداري كرديد اگه ايرادي نداشته باشه سئوالي كه مدتي ذهنم من و درگير كرده ازتون بپرسم :
    محور افقي كه دوربين روي ريل اون حركت ميكنه در هد هاي پانوراما طبق عكسهايي كه من ديدم خيلي بلند نيست. فكر كنم نهايتا اين ريل افقي 30 سانتي متر باشه.( اگه اشتباه ميكنم اصلاح بفرمائيد ) و دوربين رو هم معمولا عمودي نصب ميكنن. خوب ايا اين ريل 30 سانتي كفايت ميكنه براي عكاسي از مناظر ؟ مثلا شاتهاي خيلي نزديك به هم نخواهند بود ؟ ( اميدوارم درست پرسيده باشم ) مثلا منظره شما دامنه و عرض وسيعي داره و شما لنز وايد هم استفاده ميكنيد آيا اين ريل افقي ميتونه تعداد شاتهايي رو كه ميخواهيد داشته باشيد تامين كنه و كم نمياره ؟ اين رو از اين نظر پرسيدم كه من با هد 804 خودم پانوراما گرفتم و اتفاقا خوب هم شده. و چون ميتونم تو يه شعاع نيم دايره از هد استفاده كنم ميتونم شاتهاي بيشتري داشته باشم. اما با ديدن محور افقي هد پانوراما و طول اون اين سئوال برام پيش اومده.
    ضمن اينكه در هد هاي پانوراما دوربين در محوري افقي و در خطي مستقيم حركت ميكنه اما در بال هدهايي مثل 804 اگه بخوايم پانوراما بگيريم. دوربين حركتي نيم دايره خواهد داشت و ايا اين مورد در كل عكس و پانوراماي نهايي تاثيري منفي خواهد داشت ؟
    ببخشيد اگه سئوالاتم خيلي اماتور بود.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

ممنونم آقا حسين گرامي.
    چون فرمودين خريداري كرديد اگه ايرادي نداشته باشه سئوالي كه مدتي ذهنم من و درگير كرده ازتون بپرسم :
    محور افقي كه دوربين روي ريل اون حركت ميكنه در هد هاي پانوراما طبق عكسهايي كه من ديدم خيلي بلند نيست. فكر كنم نهايتا اين ريل افقي 30 سانتي متر باشه.( اگه اشتباه ميكنم اصلاح بفرمائيد ) و دوربين رو هم معمولا عمودي نصب ميكنن. خوب ايا اين ريل 30 سانتي كفايت ميكنه براي عكاسي از مناظر ؟ مثلا شاتهاي خيلي نزديك به هم نخواهند بود ؟ ( اميدوارم درست پرسيده باشم ) مثلا منظره شما دامنه و عرض وسيعي داره و شما لنز وايد هم استفاده ميكنيد آيا اين ريل افقي ميتونه تعداد شاتهايي رو كه ميخواهيد داشته باشيد تامين كنه و كم نمياره ؟ اين رو از اين نظر پرسيدم كه من با هد 804 خودم پانوراما گرفتم و اتفاقا خوب هم شده. و چون ميتونم تو يه شعاع نيم دايره از هد استفاده كنم ميتونم شاتهاي بيشتري داشته باشم. اما با ديدن محور افقي هد پانوراما و طول اون اين سئوال برام پيش اومده.
    ضمن اينكه در هد هاي پانوراما دوربين در محوري افقي و در خطي مستقيم حركت ميكنه اما در بال هدهايي مثل 804 اگه بخوايم پانوراما بگيريم. دوربين حركتي نيم دايره خواهد داشت و ايا اين مورد در كل عكس و پانوراماي نهايي تاثيري منفي خواهد داشت ؟
    سلام جناب محبی
    فکر نکنم از هد پانوراما برای حرکت افقی استفاده بشه و تا اونجایی که میدونم برای اصلاح چرخش دوربین حول نودال پوینت هست تا بشه از لنزهای زاویه باز براحتی برای پانوراما استفاده کرد.

Nodal Point: نقطه ای است که آنجا شکست نوری ایجاد می‌شود، اگر دوربین حول آن نچرخد باعث به وجود آمدن Parallax Error می‌شود.
    Parallax Error: جا به جایی تصویر در اثر شکست نور.که به دلیل گردش دوربین حول نقطه ای غیر از Nodal Point به وجود می‌آید.
    دو تا مقاله هم هست که امیدوارم براتون مفید باشه و در خرید هد جدید کمکتون کنه!
    چگونه عکس پانوراما بیافرینیم؟ - قسمت اول
    چگونه عکس پانوراما بیافرینیم؟ - قسمت دوم

با تشکر
    hmirzaei، Walkman، omid mohebbi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

تشکر کرده
    1405

ممنونم اقا مهدي گرامي
    من تصورم بر اين بود كه دوربين روي ريل افقي حركت ميكنه كه با ديدن عكسهاي هد به نظرم فضاي و طول ريل ناكافي ميمومد. كه با پاسخ شما موضوع برام روشن شد.
    اون مقالات رو هم حتما مطالعه خواهم كرد.
    پي نوشت :
    بد عادت شدم مقالات خوب سايت رو با بي توجهي از كنارشون رد ميشم. !
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

ممنونم آقا حسين گرامي.
    بله هد پانوراما ریل افقی دارد. اما برای آن منظوری که شما فکر می کنید نیست!
    دوربین های مختلف ابعاد محتلفی دارند. برای اینکه بتوان از همه دوربین ها روی هد استفاده کرد. اجزایی که در تنظیم نودال پوینت دخالت دارند، متحرک ساخته می شوند به صورتی که قابل رگلاژ باشند.

پ.ن: خط اندر خط اندر خط!!!
    Mehdi Rojaie و omid mohebbi تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    1405

ممنونم جناب عبدل پناه گرامي.
    حقيقت امر اينه كه من تصور ميكردم كه براي يه پانوراماي خوب دوربين بايد حركتي افقي داشته باشه. تا بشه پانوراماي درست و مناسبي ايجاد كرد ممنون از راهنمائيتون.
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.