صفحه 211 از 366 نخستنخست ... 111 161 201 207 208 209 210 211 212 213 214 215 221 261 311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,101 تا 2,110 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر جديد goran آواتار ها
    تشکر کرده
    95

با عرض سلام

چند وقتیه تو سایت منفروتو یه هد میبینم که ظاهرا خیلی خوب به نظر میرسه دوستانی که احیانا این هد رو دارن یا از نزدیک دیدن نظرتون در موردش چیه ؟ با تشکر

1034870.jpg MHXPRO-3W 3-Way Pan/Tilt Head

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط goran نمایش پست ها
    با عرض سلام

چند وقتیه تو سایت منفروتو یه هد میبینم که ظاهرا خیلی خوب به نظر میرسه دوستانی که احیانا این هد رو دارن یا از نزدیک دیدن نظرتون در موردش چیه ؟ با تشکر

1034870.jpg MHXPRO-3W 3-Way Pan/Tilt Head
    سلام

این هد رو هفته ی پیش در بندرعباس رویت کردیم قیمتشم به گمانم حدود 450 هزارتومان بود
    کیفیت ساخت و مقاومت بیشتری نسبت به مدل 804 نیز داشت.
    گویا همراه با سه پایه های جدید مانفروتو آمده.
    nicebluesky، goran، 2105 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

سلام

مطالبي اندر نكوهش خريد و استفاده از سه پايه:
    در پاسخ جناب soteddel و افراد با شرایط مشابه ایشون که به دنبال سه پایه برای دوربین جديدشان هستند باید عرض کنم که به نظر من امروزه سه پایه از فهرست تجهیزات ضروری عکاسی خارج شده است. وجود حساسیت های بالا همچون 6400 ISO، سیستمهای لرزشگیر قوی، محدودیت دیفرکشن در اپچرهای بسته(حتي f/8 و F/11) و .... در دوربینهای معمولی dslr(كراپ و فول فريم) نياز به استفاده از سه پایه را روز به روز کمتر كرده است. دوران فيلم به پايان رسيده است اما عادت ها و توصيه هاي قديمي همچنان باقي مانده اند.
    از جمله معايب استفاده از سه پايه مي توان به از بين رفتن خلاقيت در عكسها اشاره كرد: عكاسي با سه پايه به راحتي مي تواند آزادي حركت در تغيير ارتفاع و زاويه دوربين را از ما بگيرد و به عكاسي از يك ارتفاع و زاويه خاص عادت كنيم.
    خود من با اينكه سه پايه سبك و جمع وجوري دارم يادم نيست آخرين بار چه زماني از سه پايه استفاده كرده ام(حداقل 4-5 ماه پيش) و چندين وقت هست نمي دانم آنرا كجا گذاسته ام(احتمالا 5-6 ماه است زير صندلي ماشين جا مانده است!) و در اكثر عكس هاي دسته جمعي و يادگاري كه مي گيرم دوربين بر روي زمين يا كيف دوربينم قرار داشته است.
    البته در برخي ژانرها كه نياز به تركيب چند فريم عكس از يك صحنه خاص مي باشد(مثل منظره، ماكروگرافي، HDR، تبليغاتي و تجاري) و همچنين عكاسي با نوردهي طولاني(مثل عكاسي در شب،‌ نجومي) استفاده از سه پايه كار را راحت تر مي كند.(قسمتي از مطالب بالا از نظرات آقاي كن راكول گرفته شده است)
    nicebluesky، a.g g.a، mehran2190 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام
    البته در برخي ژانرها كه نياز به تركيب چند فريم عكس از يك صحنه خاص مي باشد(مثل منظره، ماكروگرافي، HDR، تبليغاتي و تجاري) و همچنين عكاسي با نوردهي طولاني(مثل عكاسي در شب،‌ نجومي) استفاده از سه پايه كار را راحت تر مي كند.(قسمتي از مطالب بالا از نظرات آقاي كن راكول گرفته شده است)
    البته دربیشتراین مواردی که مثال زدید،سه پایه کاملاضرورت دارد!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام

مطالبي اندر نكوهش خريد و استفاده از سه پايه:
    در پاسخ جناب soteddel و افراد با شرایط مشابه ایشون که به دنبال سه پایه برای دوربین جديدشان هستند باید عرض کنم که به نظر من امروزه سه پایه از فهرست تجهیزات ضروری عکاسی خارج شده است. وجود حساسیت های بالا همچون 6400 ISO، سیستمهای لرزشگیر قوی، محدودیت دیفرکشن در اپچرهای بسته(حتي f/8 و F/11) و .... در دوربینهای معمولی dslr(كراپ و فول فريم) نياز به استفاده از سه پایه را روز به روز کمتر كرده است. دوران فيلم به پايان رسيده است اما عادت ها و توصيه هاي قديمي همچنان باقي مانده اند.
    از جمله معايب استفاده از سه پايه مي توان به از بين رفتن خلاقيت در عكسها اشاره كرد: عكاسي با سه پايه به راحتي مي تواند آزادي حركت در تغيير ارتفاع و زاويه دوربين را از ما بگيرد و به عكاسي از يك ارتفاع و زاويه خاص عادت كنيم.
    خود من با اينكه سه پايه سبك و جمع وجوري دارم يادم نيست آخرين بار چه زماني از سه پايه استفاده كرده ام(حداقل 4-5 ماه پيش) و چندين وقت هست نمي دانم آنرا كجا گذاسته ام(احتمالا 5-6 ماه است زير صندلي ماشين جا مانده است!) و در اكثر عكس هاي دسته جمعي و يادگاري كه مي گيرم دوربين بر روي زمين يا كيف دوربينم قرار داشته است.
    درود بر شما ...
    مواردی هست که نیاز به سه پایه نیست و کسی منکرش نیست ... مثل همون عکس دسته جمعی و یادگاری و امثالهم ...

اما هیچوقت یک عکس از آسمان شب (بیشتر انواعش) یا عکاسی تبلیغاتی و امثال آن که شما وقتی کادر بندی رو روی سه پایه میکنید و باید طی چندین شات، المانهای تصویر رو جابجا کنید تا به چیدمان مناسب برسید و نیز عکاسی مکرو با تکنیک Focus-Stacking رو نمیتونید مثل عکس یادگاری و با اتکا به ایزوی ۶۴۰۰ یا بیشتر و سایر مواردی که اشاره کردید، به سر منزل مقصود برسونید.

با یه دوچرخهء کورسی میتونید روی آسفالت و تا حدی در راه خاکی کوبیده رکاب بزنید ... اما در مسیر مالرو (Off-Road) و سنگلاخ و امثالهم امکانش نیست
    هر ابزاری کارکرد خودش رو داره و تا نیازی بهش نباشه، مسلماً کاربر به سمتش نمیره ...
    ولی جایی که باید استفاده بشه، نبودش مساوی با انجام نشدن کاره ...

در نهایت، خیلی از انواع عکاسی که در آخرین جملهء پست تون اشاره کردید، بدون سه پایه در بیشتر موارد نشدنی هستند یعنی کار را «راحت تر» نمیکنند، بلکه «ممکن» میکنند.

پیروز باشید.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    درود بر شما ...
    مواردی هست که نیاز به سه پایه نیست و کسی منکرش نیست ... مثل همون عکس دسته جمعی و یادگاری و امثالهم ...

اما هیچوقت یک عکس از آسمان شب (بیشتر انواعش) یا عکاسی تبلیغاتی و امثال آن که شما وقتی کادر بندی رو روی سه پایه میکنید و باید طی چندین شات، المانهای تصویر رو جابجا کنید تا به چیدمان مناسب برسید و نیز عکاسی مکرو با تکنیک Focus-Stacking رو نمیتونید مثل عکس یادگاری و با اتکا به ایزوی ۶۴۰۰ یا بیشتر و سایر مواردی که اشاره کردید، به سر منزل مقصود برسونید.

با یه دوچرخهء کورسی میتونید روی آسفالت و تا حدی در راه خاکی کوبیده رکاب بزنید ... اما در مسیر مالرو (Off-Road) و سنگلاخ و امثالهم امکانش نیست
    هر ابزاری کارکرد خودش رو داره و تا نیازی بهش نباشه، مسلماً کاربر به سمتش نمیره ...
    ولی جایی که باید استفاده بشه، نبودش مساوی با انجام نشدن کاره ...

در نهایت، خیلی از انواع عکاسی که در آخرین جملهء پست تون اشاره کردید، بدون سه پایه در بیشتر موارد نشدنی هستند یعنی کار را «راحت تر» نمیکنند، بلکه «ممکن» میکنند.

پیروز باشید.
    جالب است من هم در ابتدا به جاي واژه ي"راحتتر مي كند" از واژه "ضروري است" در آن جمله استفاده كردم ولي بعدا فقط بنا به اينكه از قانون گذاشتن در عكاسي بدم مي آيد آنرا عوض كردم.
    لپ كلام بنده اين بود كه فردي كه مثلا 2-3 تومان براي خريد اولين دوربين ديجيتال خوبش خرج نموده است نيازي نيست بلافاصله پس از خريد دوربينش در فكر خريد يك سه پايه عمري! باشد؛ كاربر معمولي كه ممكن است سالي 3 بار از سه پايه استفاده كند و كلا 5-6 فريم عكس در سال با كمك آن بگيرد....
    در عين حالي كه استفاده از سه پايه معايب خودش را هم دارد كه به گوشه اي از آن اشاره شد.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من یه سه پایه 294 مانفروتو گرفتم با هد 804
    قیمتش هم 380 هزار تومن
    به نظرتون با یه 190prob عوض کنم
    کدام یکی بهتر هست
    ممنون میشم یکی جواب من رو بده

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

دوستان کسی vanguard alta CA 233AP رو باهاش کار کرده؟
    می خوام Alta+ 263AP مقایسه کنم.
    ویرایش توسط Moeen Salehi : Tuesday 8 July 2014 در ساعت 07:21

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام
    من خيلي مبتدي هستم و مدتي كهبه قصد اشنايي با عكاسي يك دوربين 400 D دست دوم تهيه كردم . كه روي دوربين يك لنز 17 _70 سيگما هم بوده . الان قصد خريد سه پايه دارم . نكاتي كه برام مهمه اينكه سه پايه سبك باشه كه در سفر راحت باشم . و تحمل وزن خوبي داشته باشه كه در اينده با ارتقا مدل دوربين و لنزكمتر به مشكل بخورم . و البته هزينه خيلي بالايي هم لازم نباشه ......... امروز تو فروشگاه يك مدل مانفروتو ديدم يك كيت ( كيف كوله + سه پايه 732 YB + هد 482K ) به قيمت 600 هزار تومن . ممنون ميشم اگر نظرتون بديد .و راهنمايي كنيد .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2038

نقل قول نوشته اصلی توسط leila 1360 نمایش پست ها
    با سلام
    من خيلي مبتدي هستم و مدتي كهبه قصد اشنايي با عكاسي يك دوربين 400 D دست دوم تهيه كردم . كه روي دوربين يك لنز 17 _70 سيگما هم بوده . الان قصد خريد سه پايه دارم . نكاتي كه برام مهمه اينكه سه پايه سبك باشه كه در سفر راحت باشم . و تحمل وزن خوبي داشته باشه كه در اينده با ارتقا مدل دوربين و لنزكمتر به مشكل بخورم . و البته هزينه خيلي بالايي هم لازم نباشه ......... امروز تو فروشگاه يك مدل مانفروتو ديدم يك كيت ( كيف كوله + سه پايه 732 YB + هد 482K ) به قيمت 600 هزار تومن . ممنون ميشم اگر نظرتون بديد .و راهنمايي كنيد .
    سلام.ضمن عرض خوشامد به شما باید عرض کنم اگر هدف اصلی شما سبک بودن و راحتی در سفر است (که بسیار هم مهم است) بد نیست نیم نگاهی هم به سه پایه mefoto از شرکت بنرو داشته باشید.این سه پایه با حجم و اندازه ی کم ، تحمل وزن و کیفیت ساخت خوبی دارد.اطلاعات دقیقتر را می توانید در صفحات قبلی همین تاپیک و یا با سرچ در اینترنت بدست آورید.
    راجع به سه پایه پیشنهادی شما ، سایر دوستان اطلاعات بیشتری خواهند داد.
    Nima Sadigh، fosoos و leila 1360 تشکر می‌کنند.