صفحه 46 از 181 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 96 146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: کارت حافظه (Memory Card )

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    سوال مهمی‌ که همیشه در نظرم بود و تمایل داشتم که تاپیک جداگانه‌ای در موردش صحبت بشه، انتقال عکسها و فیلم‌های گرفته شده به کامپیوتر، مموری کارت، یا......

---------------------------------------

حالا اگر ما بخواهیم که عکسها و فیلمها را انتقال بدهیم، چهdevice
    کم حجم تر،کم هزینه تر و کلا بهتر هست اگر بخواهیم از لپ‌تاپ استفاده کنیم که بحث حجم، مشکلات شارژ باطری و ... به میان میاید

اما حتما دوستان میدنند که همچنین میتونیم از
    me morey card backup deviceهم برای این کار استفاده کنیم که کم حجم، سبک،و ارزان هست،
    آیا استفاده از اینdeviceدر کیفیت عکسها و فیلمها تاثیر می‌گذرد؟
    و کلا پیشنهاد میشود?
    اگر در خارج زندگی می‌کنید، امکان تهیه این وسایل با قیمت معقول وجود دارد. در صورتی که نوع عکاسی‌تان به گونه ای است که سفر عکاسی یا پروژه های محیطی زیاد دارید می‌توانید آنها را تهیه کنید. مشکلی در کیفیت عکس ایجاد نمی‌کنند و فایلهای RAW را نیز نشان می‌دهند.
    مدلهای پیشنهاد شده یکی اپسون ها هستند:
    کد:
    http://www.epson.com/cgi-bin/Store/consumer/consDetail.jsp?oid=63076681
    و دیگری hyperdrive که نقدهای مثبت زیادی دریافت کرده است:
    کد:
    http://www.hypershop.com/category-s/119.htm
    کد:
    http://www.luminous-landscape.com/reviews/accessories/hyperdrive.shtml
    راه آلترناتیو کمی اقتصادی تر خرید Netbook است. فقط برای انتقال و مشاهده عکس. با قیمت بسیار مناسب ( در خارج ۲۰۰-۴۰۰ دلار). اندازه کوچک دارد و به هر حال یک کامیپوتر است.

راه لوکس‌تر دیگر خرید Ipad است همراه با کیت Apple iPad Camera Connection Kit . که امکان انتقال عکس را با کابل usb و کارت حافظه فراهم می کند. عکس‌های RAW را می‌توانید درمانیتور بزرگش ببینید. محدودیت ۶۴ گیگابایت حجم دارد.
    کد:
    http://store.apple.com/us/product/MC531?mco=MTc0MjU1ODU#
    A_Maddah، Keivani، reza_Bahman و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امشب عروس و داماد داشتیم متاسفانه مموری SD دی 90 ماترسند اصل بود ولی ظاهرا گند زد به کارمون و تعداد 20عدد عکس آخر رو خراب کرده.یعنی نه دوربین می تواند فایلها رو بخواند و نه وقتی فایلها رو کپی می کنی این 20عدد فایل Pest می شوند.
    بگذریم .فکر کنم بهترین نوع مموری سندیک باشد.درسته؟
    می خواهم برای این دی 90 یک مموری سندیسک خوب بگیرم البته 4گیگ.دوستان مطلع چه نوع مموری سندیسک را معرفی می کنید.
    اگر مموری بهتر هم سراغ دارید لطف کنید راهنمایی کنیدهمچنین یک مموری ریدر خوب.اگر قیمتها را هم لطف کنید که دیگر نور................
    پایدار باشید
    یا حق

درود

جناب مداح اینقدر زود تسلیم نشوید ، ممکن است دلایل دیگری برای Paste نشدن عکسها وجود داشته باشد و هنوز بشود به عکسها دست یافت ، راههای آن را بررسی کنید شاید ویروس خاصی روی مموری شما بوده و باعث این کار میگردد. یا شاید بشود با نرم افزار های ریکاوری و راههای دیگر کاری کرد ... به هر صورت من فکر میکنم هنوز 30 درصد شانس برای بر گرداندن آنها هست خود دوربین عکسها رو نشون میده ؟ اگر میده روی عکسها در دوربینOK را بزنید ( تا به منوی ویرایش دوربین دسترسی پیدا کنید) و یک تغییر سطحی بدهید و به عنوان یک فایل جدید ذخیره کنید ببینید موثر واقع میشود بهر حال به نظرم زود تسلیم شدید من که احتمال وجود ویروس را میدهم اخیرا ویروس هایی پیدا میشوند که با وجود نصب آنتی ویروس در سیستم از وجود آنها در سیستم خود بیخبریم! من که بعد از هر بار خالی کردن مموری را فورا توسط خود دوربین فرمت میکنم.

موفق باشید

انوش
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    اگر در خارج زندگی می‌کنید، امکان تهیه این وسایل با قیمت معقول وجود دارد. در صورتی که نوع عکاسی‌تان به گونه ای است که سفر عکاسی یا پروژه های محیطی زیاد دارید می‌توانید آنها را تهیه کنید. مشکلی در کیفیت عکس ایجاد نمی‌کنند و فایلهای RAW را نیز نشان می‌دهند.
    مدلهای پیشنهاد شده یکی اپسون ها هستند:
    کد:
    http://www.epson.com/cgi-bin/Store/consumer/consDetail.jsp?oid=63076681
    و دیگری hyperdrive که نقدهای مثبت زیادی دریافت کرده است:
    کد:
    http://www.hypershop.com/category-s/119.htm
    کد:
    http://www.luminous-landscape.com/reviews/accessories/hyperdrive.shtml
    راه آلترناتیو کمی اقتصادی تر خرید Netbook است. فقط برای انتقال و مشاهده عکس. با قیمت بسیار مناسب ( در خارج ۲۰۰-۴۰۰ دلار). اندازه کوچک دارد و به هر حال یک کامیپوتر است.

راه لوکس‌تر دیگر خرید Ipad است همراه با کیت Apple iPad Camera Connection Kit . که امکان انتقال عکس را با کابل usb و کارت حافظه فراهم می کند. عکس‌های RAW را می‌توانید درمانیتور بزرگش ببینید. محدودیت ۶۴ گیگابایت حجم دارد.
    کد:
    http://store.apple.com/us/product/MC531?mco=MTc0MjU1ODU#
    جناب روشن ممنون برای پاسخ ، شاید سوالم تکراری باشد اما برای این که مطمئن بشم ۱ بار دیگه می‌پرسم،

آیا کمپکت فلش sandisk 16GB(16x
    EXTREME
    با کمپکت فلش x32) sandisk 16GB

pro extreme غیر از سرعت در کیفیت هیچ تفاوتی‌ ندارند ? به سپاس فراوان
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

جناب مداح اینقدر زود تسلیم نشوید ، ممکن است دلایل دیگری برای Paste نشدن عکسها وجود داشته باشد و هنوز بشود به عکسها دست یافت ، راههای آن را بررسی کنید شاید ویروس خاصی روی مموری شما بوده و باعث این کار میگردد. یا شاید بشود با نرم افزار های ریکاوری و راههای دیگر کاری کرد ... به هر صورت من فکر میکنم هنوز 30 درصد شانس برای بر گرداندن آنها هست خود دوربین عکسها رو نشون میده ؟ اگر میده روی عکسها در دوربینOK را بزنید ( تا به منوی ویرایش دوربین دسترسی پیدا کنید) و یک تغییر سطحی بدهید و به عنوان یک فایل جدید ذخیره کنید ببینید موثر واقع میشود بهر حال به نظرم زود تسلیم شدید من که احتمال وجود ویروس را میدهم اخیرا ویروس هایی پیدا میشوند که با وجود نصب آنتی ویروس در سیستم از وجود آنها در سیستم خود بیخبریم! من که بعد از هر بار خالی کردن مموری را فورا توسط خود دوربین فرمت میکنم.

موفق باشید

انوش
    سلام انوش جان
    راستش مموری را هنوز نگه داشتیم ان را اسکن کردیم ویروس نداشت.مگر اینکه ویروسی باشد که هنوز انتی ویروس آپدیت ما در شناخت ان عاجز باشد.عکس های مشکل دار را دوربین هم نمی تواند نشان دهد.و پیامی می دهد که معنی اش تقریبا این بود که نمی تواند فایل یا دیتا را بخواندیا یک همچین چیزی.(دقیقا پیام را یادم نیست.).البته هنوز انرا با برنامه های ریکاوری تست نکرده ام اما می دانم که ریکاوری هم جواب نخواهد داد.چرا که فایل ها هستند و حجم هم دارند اما کپی نمی شوند و حتی بصورت تمبنیل هم دیده نمی شوند..برنامه های ریکاوری فقط فتیل را بازیابی می کنند اما مشکا عکس را رفع نمی کنند.والبته مورد مشکوکی در کامپیتور مغازه وجود دارد که احتمال وجود ویروس را زیاد می کند اما آنتی ویروس نود32 انرا شناسایی نمی کند.
    پایدار باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام
    عامو من ماسماسك زير رو چند ماه پيش خريدم 4 گيگ.
    راضي بيدم هم تو burst moe هم سرعت

http://www.sandisk.com/products/imag...me-sdhc-cards-
    A_Maddah و rostamiani تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    سلام
    عامو من ماسماسك زير رو چند ماه پيش خريدم 4 گيگ.
    راضي بيدم هم تو burst moe هم سرعت

http://www.sandisk.com/products/imag...me-sdhc-cards-
    متشکرم
    قیمتش چفدر بود ؟
    با چه گارانتی ؟

كاربر جديد surrealist آواتار ها
    تشکر کرده
    10

من هم از این سری سن دیسک استفاده کردم و خیلی هم راضی بودم سرعت و کیفیت خوبی داره

http://www.sandisk.com/products/imag...eme-sdhc-cards

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

قیمتش چفدر بود ؟
    با چه گارانتی ؟
    45- نورنگار

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    جناب روشن ممنون برای پاسخ ، شاید سوالم تکراری باشد اما برای این که مطمئن بشم ۱ بار دیگه می‌پرسم،

آیا کمپکت فلش sandisk 16GB(16x
    EXTREME
    با کمپکت فلش x32) sandisk 16GB

pro extreme غیر از سرعت در کیفیت هیچ تفاوتی‌ ندارند ? به سپاس فراوان
    برای کارتهای حافظه بغیر از سرعت دو فاکتور Reliability و Durability ( یعنی قابلیت اعتماد و دوام) اهمیت دارد. این‌دو فاکتور بر خلاف سرعت قابل سنجش نیستند. بیشتر بر اساس گزارشات کاربران می‌توان در مورد آنها اطلاعات کسب کرد. قابلیت دوام در شرایط دمایی متفاوت و مقاومت در برابر ضربه نیز اهمیت دارد. کارتهای sandisk و Lexar در دنیای عکاسی حرفه‌ای مشتریان زیادی دارند که راضی هستند. من جایی ندیده‌ام که تفاوتی از لحاظ این دو معیار در مورد کارتهای مختلف سندیسک و لکسار صحبتی شده باشد.

در مورد تفاوت سرعت بین این کارتها یک نکته دیگر هم وجود دارد و آن پشتیبانی از UDMA است. انتقال اطلاعات بین این کارتها و دوربینهایی که از این حالت پشتیبانی می‌کنند بیشتر خواهد بود. همچنین اگر Reader نیز از UDMA پشتیبانی کند، انتقال اطلاعات به کامپیوتر بیشتر است. پشتیبانی از UDMA فقط در برخی سری‌های کارتهای Sandisk و Lexar وجود دارد.

در نهایت فکر می کنم چیزی که در مورد این کارتها مهم است همان قابلیت اعتماد آنهاست که امر ثابت شده‌ای است. هر چند از اینها بهتر هم وجود دارد که Rate خرابی‌شان فوق‌العاده کم گزارش شده است. مانند کارتهای Hoodman
    کد:
    http://www.hoodmanusa.com/products.asp?dept=1007
    SBadri، Persian، A_Maddah و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا majid-ms آواتار ها
    تشکر کرده
    497

با سلام ودرود .
    من هم زمانی که دوربین " کانن S 5 " داشتم چند کارت حافظه (SD) خراب کردم :biggrin:.

به نظر من نوع کانکشن این نوع کارتها SD , Micro ,... که بصورت تیغه های نازک ( کنتاکت ) در تماس با کنتاکتهای دوربین و رم ریدر ها قرار میگیرند ، بدلیل اینکه امکان این را دارند که هنگام جابجایی توسط دست لمس شوند چرب یا مرطوب و بتدریج اکسیده شده ( حتی به مقدار کم و در سطح مولکولی !! ) و عدم اتصال صحیح را موجب میشوند و بنابراین بیش از انواع ( CF ) که بصورت سوزنی هستند دچار مشکل میگردند

- اغلب قطع و وصل شدن در اثر اتصال ناقص به کارت خوانها باعث پاک شدن یا سوختن اطلاعات ( کلی یا جزئی ) یا سوختن خود کارت میشود - بنابر این باید مراقب بود .

* حتما" هنگام جدا کردن کارتهای حافظه از کامپیوتر آنها را از طریق آیکن مربوطه در Taskbar خاموش کنید .

* هر از چندی باکمی الکل سفید و پنبه کنتاکتها کارت را تمیز کنید : .

Be
    A_Maddah، rostamiani و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    مجید اسماعیلی
    Canon EOS 40D / EF-s 15-85 IS USM / EF-S 18-55 IS / EF-S 55-250 IS
    / Speedlite 430EX II / LowPro 200AW

صفحه 46 از 181 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 96 146 ... آخرینآخرین