صفحه 86 از 112 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

با سلام

تصور می کنم منظور آقای سعادت ثبتی باشد در نور خیلی خیلی کم ، که حتما عکس نویزی خواهد بود خصوصا در مناطق تیره تر عکس ، حتی در ایزوی 800 ... که اگر منظورشان این باشد با ایشان موافقم، هم 350 ، هم 50 و هم 7 دی حین عکاسی در نورکم در سطوح خاکستری مخصوصا قسمتهای تیره تر ، خروجی پرنویزتری نسبت به شرایط معمولی دارند که برای دوربینهای در این حد و قوراه طبیعی است.
    اما من 7 دی را با خودش در شرایط مختلف مقایسه می کنم که بسته به شرایط نوری و کیفیت لنز می تواند عالی ، خوب ، متوسط یا بد باشد.

یکبار همین 7 دی مادر مرده را با لنز کیت (55-18) توی ایزوی 12800 و اف نامبر 36 ! دمدمای غروب تست کردم (شاید این بدترین شرایط تست باشه) که خروجی اش برای وب بد نبود ...ما یه مثل داریم میگه شتر هر چقدر مردنی باشه پوستش بار یه .... ، حالا این 18 مپ هر چقدر نویزی باشه و لنز هر چقدر درپیت باشه، خروجی دیگه به درد گذاشتن توی فیس بوک می خوره ! حکمت وجود ایزوهای بالا هم همینه که صحنه از دست نره ...

چند روز پیش با 400-100 یه عکس توی ایزوی 12800 در شرایط نوری معمولی گرفتم با ادیت سرسری نتیجه این شد که برای وب خوبه :

کد:
    http://www.meshkin.org/7d-h-iso/IMG_0020.jpg
    نتیجتا این بدنه با این قیمت به شرط استفاده از لنز خوب در شرایط نوری معمولی تا ایزو 1600 دوربین بسیار خوبی است و من از یک بدنه 1.6 میلیونی (قیمت سابق) انتظار ندارم که برایم تقلید صدا بکنه ، آفتاب بالانس بزنه و لزگی هم برقصه !
    yaghoobi، Saadat، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در DXOmark

Nikon D3s کم نویزترین دوربین حال حاضر است. و پایین‌تر لیست دوربین‌های دیگر.
    بر اساس لیست Dxo وضعیت دوربینهای مورد بحث اینگونه است:

1---D3s 3253
    2---d700 2303

3----d3 2290
    4---d3x 1992
    5----5dMk II 1815
    6---1ds MK III 1663
    7---1ds MK II 1480
    .
    .
    .
    11---1320 Canon EOS 1D Mark IV

هرجوری فکر می‌کنم نمی‌فهمم ۱دی اینجا چی‌کار می‌کنه!

...رتبه‌ی ۱۴ و ۱۵ لیست هم نیکون دی۵۱۰۰ و دی ۷۰۰۰ هستند.
    .
    .
    25--- 977 Nikon D90
    32--- Canon 7d 854
    43---787 Nikon D300s

این ارقام وضعیت نویزی دوربینهای مورد بحث. حالا نکته اینه که مگاپیکسل این دوربینها چقدر است؟ و وضعیت نویزی این دوربینها در چه کانالی قرار دارد و هنگام نویزگیری چه چیزهایی از دست می‌رود.
    براورد و امتیازدهی به این تغییرات کار من و شما نیست. فقط می‌توانیم گمانه‌زنی‌های خودمون رو بیان کنیم. به فرض اینکه دسترسی به آزمایشگاههای دقیق هم داشته باشیم، نحوه‌ی امتیازدهی به هر معیار خودش بحث تخصصی و مورد مناقشه‌ای خواهد بود. همانطور که کماکان نسبت به امتیازهای لخت DXO بحث و مناقشه وجود داره.
    یه فرض شخصی مطرح می‌کنم اونم اینه:
    گمان می‌کنم تنها دوربینی که می‌تونه رشد مناسبی در امتیازدهی، نسب به وضعیت نویزی دوربین، هنگام کاهش سایز بدست بیاورد ۵دی مارک ۲ کانن است. تصویر تولیدی ۵دی و دیتای موجود در تصویر این دوربین کاملا متفاوت است با کراپ ۱.۵ و ۱.۶ ها.

K_NMT، Amir Tavakoli، ashkan 78 و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdanparast نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز در پاسخ دبرخی از وستان گرامی و اساطید بنده که معتقدند نویز 7d بسیار زیاد است باید عرض کنم بد نیست سرس به سایت juzaphoto.com بزنید ببنید یک عکاس ایتالیایی با 7d چه عکاسهای بی نظیری تهیه کرده است لینک سایت را برای سروزان عیز در ذیل می گذارم م موفق باشید
    http://www.juzaphoto.com/index2.php?...rie&idutente=1
    هرچند کمیت "زیاد" رو برای نویز دوربین 7دی به طور مطلق نامناسب میدونم اما عکسهای سایت مذکور هیچ بینه ای برای رد این سخن نداشت.
    فقط برخی از عکسها مربوط به 7دی بود که معمولا در ایزوی 100 یا 200 یا 400 گرفته شده بود. بالاترین ایزو عدد 800 بود که مشخصا نویزی نداشت
    اینجا صحبت از ایزوی 3200 یا 6400 آن هم در شرایط نوری نامناسب است
    (اما جدا تصاویر زیبایی بود)
    Saadat تشکر می‌کند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdanparast نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز در پاسخ دبرخی از وستان گرامی و اساطید بنده که معتقدند نویز 7d بسیار زیاد است باید عرض کنم بد نیست سرس به سایت juzaphoto.com بزنید ببنید یک عکاس ایتالیایی با 7d چه عکاسهای بی نظیری تهیه کرده است لینک سایت را برای سروزان عیز در ذیل می گذارم م موفق باشید
    http://www.juzaphoto.com/index2.php?...rie&idutente=1
    درود

آن مواردی را که فرمودید برخی دوستان گفته اند باید منظور کلیشان را دریابید اصولا معیار زیاد یا کم بودن
    برای نویز وجود ندارد و صرفا در مقایسه با دیگر بدنه ها ( رایج )هست که گفته میشود فلان بدنه کم نویز تر است یا نویز بیشتری دارد.

اما این نویز کمتر زمانی اهمیت دارد که منجر به کاربرد بشود ، حال چه زمانی منجر به کاربرد میشود زمانی که بدنه ای مثل d5100 از نظر کم نویزی در مقایسه با d300 نویزش نزدیک به یک استاپ کم نویز تر شده است درواقع همان مقدار نویزی که d5100 در ایزوی 3200 دارد d300 در ایزوی 1600 دارد.
    و این یک استاپ هم تازه زمانی کاربرد دارد که قرار باشد از ایزوی های بالای 1600 استفاده کنیم.

Nikon D5100...........1183
    Nikon D7000...........1167
    977.............. Nikon D90
    Canon 7d ................854
    787............ Nikon D300s
    Nikon D300.............679

فرقی که بین d300 و D300s هست در عمل آنقدر نیست که بخواهد برای تصمیم گیری اساسا مطرح شود ، همینطور فرق بین 7d و d300s چون حتی در عکسها با چشم اختلاف نویزی آنها بسختی دیده خواهد شد اما وقتی قرار باشد بصورت ریاضی و دقیق فرقها روی کاغذ البته نشان داده شود مسلما نمره بیشتر بهتر به نظر می رسد اما نباید فراموش کرد که زمانی میتوان صحبت از برتری مطلق کرد که شما بتوانید در عمل یک استاپ ایزو را بالاتر ببرید و همان مقدار نویز را داشته باشید مثل فرق بین d5100 با d300 .

پی نوشت: جناب سعادت اگر میدانستم یک امضاء حتما از شما میگرفتم

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 13 December 2011 در ساعت 14:13
    F.KamranNia، Saadat، Mohamad_Ali و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض Canon EOS 7D

سلام دوستان : از جناب آقایان سعادت ، انوش عزیز ، اسماعیل زاده و MSRS کمال تشکر را بابت نوشته هایتان و لطفی که به بنده داشته اید دارم و از دقت نظرتان سپاس گذارم شکی نیست که هرچه نوبز دوربین کمتر باشد بهتر است اما بودجه ما که به d3s نمی رسد با این بودجه ای که دارم اگر می خواستم دوربین انتخاب کنم باز هم 7d را انتخاب می کزدم البته کمتر بودن نویز ، آنهم در ایزوی 3200 و بالاتر پارامتر مهمی است اما تنها شرط لازم جهت انتخاب بدنه نیست بلکه پارامتر های دیگر نظیر فوکوس و نورسنجی ، خوش دستی ، کیفیت ساخت ، امکان خرید تجهیزات جانبی (و لنز) و خدمات پس از فروش ، برای برخی فیلم برداری و در نهایت قیمت تمام شده (بهمراه ادوات جانبی مورد نیاز) مهم می باشد. در ذیل توجه شما سروران را به فایلی که اطلاعات آن را از سایت dpreview گرد آوری نموده ام و به برخی از این پارامترها اشاره نموده است جلب می نمایم.

بنده حدود 1.5 سال است با 7d عکاسی می کنم (لنز 105-24) واقعا راضیم بخاطر کیفیت عکس هایم فقط با فرمت raw عکس می گیرم و تا حالا از ایزوی 3200 که هیچ بلکه از ایزوی 1600 هم خیلی بندرت استفاده می کنم معمولا در شرایط نوری نامناسب با سه پایه عکس می گیرم

دوستانی که می خواهند عکس هایشان با کیفیت (کم نویز) و ژوزنالیستی باشد می توانند دوربین فول فریم یا حتی بزرگتر (مانند لایکا S2) انتخاب نمایند البته شرکت کانن به تازگی دوربین 1d x را معرفی نموده و ادعا کرده که کم نویزترین دوربین بازار خواهد شد (تا ببینیم)

اینجانب البته راه ساده تری را در پیش گرفته ام بعد از گرفتن عکس با فرمت raw با یک نرم افزار عکس ها را نویز گیری می نمایم هرچند در برحی موارد اندکی جزئیات عکس ها محو می شوند

بنده هرگز ادعا نکرده ام که کانن بهتر از نیکون می باشد نیکون هم بدنه های خیلی خوبی دارد (شاید هزینه نیکون بیشتر باشد) بلکه بسته به نوع عکاسی باید بدنه ای مناسب انتخاب نمود

در پایان از کلیه دوستانی که با نظرات خود بنده را راهنمایی می فرمایند کمال تشکر را دارم
    Emtiaz.pdf
    MSRS تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

در راستای بررسی نویز 7d در شرایط مختلف
    فایل خام ثبت شده با ایزوی 100 در acr

کراپ 100%

خروجی نهایی فایل فوق با چندین مرحله نویز ریداکشن تخصصی..

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام جناب سعادت
    این عکس ها بریده ای از صفحه روزنامه است ؟

قطع به یقین سنسور دوربین شما یک عیب اساسی دارد ، والا همچین کیفیتی دیگه توی خروجی ارزان ترین دوربین های کامپکت هم دیده نمی شه !

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

!!!!!!! ISO 100 !!!!!!
    دوربین 50D ما که به نویزی بودن معروفه، در ایزوی 1600 هم چنین خروجی ای نداره!
    amir.g و netwalker تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

دوربین من در ایزو 100

100% کراپ

Saadat، lamagra، amir.g و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

مجید جان اگزیف همراه عکس نیست ,بدنه مورد استفاده چیست؟
    برای این عکسی که گذاشتید و شرایط نوری موجود ,همین مقدار نویز نیز زیاد است حتی برای 7d
    دوستان ظاهرا توجهی به شرایط ثبت ها ندارند منظور بنده بررسی نویز در شرایط خاص و دشوار نوری بوده
    این که اگر نویز 100 باشدنویزی نخواهیم داشت تصور اشتباهی است.....

صفحه 86 از 112 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 ... آخرینآخرین