صفحه 89 از 112 نخستنخست ... 39 79 85 86 87 88 89 90 91 92 93 99 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 881 تا 890 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

جناب سعادت در لینک زیر تصویر و کراپ 4 دقیقه یا 240 ثانیه ای توسط 7 دی است که طرف شاکی بوده از نویزهای رنگی ولی باز هم به بدی تصویر شما نیست
    شاید تاثیر فیلتر روی لنز شما باشه البته اگر فیلتری بسته باشین

7D Long Exposure Noise ... Help?: Canon EOS 7D / 60D - 10D Forum: Digital Photography Review
    nejadi و Miri تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    جناب سعادت در لینک زیر تصویر و کراپ 4 دقیقه یا 240 ثانیه ای توسط 7 دی است که طرف شاکی بوده از نویزهای رنگی ولی باز هم به بدی تصویر شما نیست
    شاید تاثیر فیلتر روی لنز شما باشه البته اگر فیلتری بسته باشین

7D Long Exposure Noise ... Help?: Canon EOS 7D / 60D - 10D Forum: Digital Photography Review

فیلتر چه ربطی‌ به نویز و بندینگ داره؟

در ضمن اگر منظور شما همون فردی هست که این مشکل نویز در نوردهی بالا رو در سایت dpreview مطرح کرده باید توجه کنید که ایشون دیگه "بازیابی مناطق سایه" رو انجام نداده. احتمالاً اگر این کار رو انجام میداد، نتیجه کار چیزی شبیه عکس بردیا میشد.

حدس من این هست که عکس بردیا بسیار under exposed بوده و در هنگام افزایش exposure این مشکلات برای عکس پیش اومده.

حتما در چنین مواردی از نویز ریداکشن دوربین استفاده کنید.با هیچ پلاگینی نمیتوان به نتیجه نویزگیری دوربین رسید.
    حتا با مبدل عکس خام مربوط به شرکت سازنده دوربین؟ خیلی‌ منطقی‌ به نظر نمیاد.
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها

در ضمن اگر منظور شما همون فردی هست که این مشکل نویز در نوردهی بالا رو در سایت dpreview مطرح کرده باید توجه کنید که ایشون دیگه "بازیابی مناطق سایه" رو انجام نداده. احتمالاً اگر این کار رو انجام میداد، نتیجه کار چیزی شبیه عکس بردیا میشد.

حدس من این هست که عکس بردیا بسیار under exposed بوده و در هنگام افزایش exposure این مشکلات برای عکس پیش اومده.
    .
    اتفاقا گاهي اوقات نويز به فيلتر هم ربط پيدا ميكنه حتي فيلتر يو وي ، من خودم روي ٢٢-١٠ از فيلتر marumi استفاده ميكردم و آسمون عكس هام حتي در زير نور آفتاب و ايزو ١٠٠ نويزي بود كه با تعويض به فيلتر سيگما درست شد، تو اون عكس دي پريويو هم كه اشاره كرديد اينجور نيست ، قانون احتمالات رو هم بيخود وارد قضيه نكنيد چون اگر ١٠بار هم بازيابي ميكرد اوضاع واحوال عكسش مثل عكس جناب سعادت نميشد ، اين حدس!! آخرتون هم اشتباست چون عكس قبل از افزايش exposure داراي نويز بوده
    ویرایش توسط nejadi : Tuesday 27 December 2011 در ساعت 07:47
    lamagra تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7162

اگر فیلتر به هر دلیلی با عث کاهش میزان نور ورودی باشد مانند ND ها نمیتوان انتظار ایجاد نویز را داشت؟
    در ضمن بستن خود این فیلترها باعث نیاز به افزایش زمان نوردهی و گرم شدن سنسور طبق گفته ها خواهد شد
    بنابراین در مورد این فیلترها 2 اثر مستقیم و غیرمستقیم در ایجاد نویز می تواند مطرح باشد
    بنابراین هرگونه اشتباه در انتخاب فیلتر مناسب و کیفیت و درجه آن را می توان در اندراکسپوز شدن و ایجاد نویز مطرح دانست
    در مورد آدرسی که مطرح کردم به هر حال 240 ثانیه نوردهی 24 برابر نوردهی آقای سعادت بوده است و بازهم به بدی عکس ایشان نیست فکر نمیکنم مطرح کردن آن کار نادرستی بوده باشد
    ویرایش توسط Madjidm : Tuesday 27 December 2011 در ساعت 09:08
    Amir Abdolpanah و lamagra تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

اگر فیلتر به هر دلیلی با عث کاهش میزان نور ورودی باشد مانند ND ها نمیتوان انتظار ایجاد نویز را داشت؟
    در ضمن بستن خود این فیلترها باعث نیاز به افزایش زمان نوردهی و گرم شدن سنسور طبق گفته ها خواهد شد
    بنابراین در مورد این فیلترها 2 اثر مستقیم و غیرمستقیم در ایجاد نویز می تواند مطرح باشد
    بنابراین هرگونه اشتباه در انتخاب فیلتر مناسب و کیفیت و درجه آن را می توان در اندراکسپوز شدن و ایجاد نویز مطرح دانست
    در مورد آدرسی که مطرح کردم به هر حال 240 ثانیه نوردهی 24 برابر نوردهی آقای سعادت بوده است و بازهم به بدی عکس ایشان نیست فکر نمیکنم مطرح کردن آن کار نادرستی بوده باشد

دوست عزیز، شما خودت داری میگی‌ که طرف ۲۴۰ ثانیه نور دهی‌ کرده و عکسش‌ این میزان نویز نداره. حالا میگین که بستن فیلتر باعث کاهش نور ورودی می‌شه و سنسور داغ میشه و این باعث افزایش نویز هست؟ خوب معلومه که بستن فیلتر باعث این مسائل میشه اما نه دیگه اینجوری که شما فیلتر ببندی و زمان نور دهی‌ بشه ۱۰ ثانیه و عکست نویزی تر از یه عکس با زمان نور دهی‌ ۲۴۰ ثانیه بشه.

به عبارت ساده تر، فیلتر بستن ذاتا تاثیری در افزایش نویز نداره (البته لک‌ها و معایبی که نتیجهٔ کثیف بودن یا جنس معیوبه فیلتر هست رو نویز به حساب نمیاریم، منظور chroma noise هست). اما به واسطه‌ افزایش میزان نور دهی‌ میتون نویز رو تشدید میکنه. در این حالت چیزی که باعث ایجاد نویز میشه، فیلتر نیست بلکه زمان نور دهی‌ بالا هست و از این بابت هیچ تفاوتی‌ بین نویز دو عکسی‌ که هر دو یک زمان ثابت نور دهی‌ داشتند، یکی‌ فیلتر داشته و دیگری بدون فیلتر و با دیافراگم بسته، وجود نداره. اینطوری نیست که فکر کنیم زمان نور دهی‌ ۱۰ ثانیه با فیلتر باید نویزی تر از عکس با نور دهی‌ ۲۴۰ ثانیه بدون فیلتر باشه. منظور من از اینکه فیلتر در محاسبات هیچ پارامتر معنی‌ داری نیست هم همینه. همین که میدونیم زمان نور دهی‌ چقدر هست کافیه. دیگه اینکه فیلتر بسته شده بوده یا دیافراگم بسته بوده یا نور کم بوده یا هر کدوم از این مورد، بی‌ تاثیر هست. اصولاً اپتیک میتونه در میزان نویز تاثیر داشته باشه، منتها فقط از طریق تاثیر در زمان نور دهی‌.

مطرح کردن اون موضوعی که فرمودید نه تنها کار نا درستی‌ نیست بلکه کاملا به جا و مناسب هست.
    Madjidm و Miri تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    7162

موضوع همینه دیگه
    وقتی نوردهی زمان بیشتری داشته و نویز کمتر مشکل یا به سنسور دوربین آقای سعادت بر میگرده یا به اپتیک تجهیزاتشون از جمله فیلتر
    به هر حال امیدوارم به زودی مشکل ایشان حل شود
    pinar و Miri تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    7162

سلام دوستان برای استفاده از نرم افزار magiclantern در این دوربین چه راه مناسب و امنی وجود دارد
    ممنون
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام دوستان برای استفاده از نرم افزار magiclantern در این دوربین چه راه مناسب و امنی وجود دارد
    ممنون
    ها ...... ایکه گفتی یعنی چه ؟

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    ها ...... ایکه گفتی یعنی چه ؟
    یک firmware است که در دوربین 5dii و چند دوربین دیگر روی کارت حافظه نصب میشه و امکانات جالب رو در حین فیلمبرداری اضافه می کند در 7 چون دو پروسسور داریم هنوز به خوبی نتونستند این سیستم رو برای اون اضافه کنند البته در یوتیوب در مورد 7 و این نرم افزار لینکی هست ولی من فیلتر شکن ندارن شاید شما بتونی ببینی و استفاده کنی
    ظاهرا حتی میشه HDR هم فیلمبرداری کرد امکانات صدا هم داره
    لینک زیر هم آقای میر M.R.Mir برام فرستاده خیلی جالب است

http://philipbloom.net/2011/12/24/ma...canon-t2i550d/
    nejadi، M. Beyrami و nadersharp تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajiabadi نمایش پست ها
    با تشکر از جناب دکتر روشن
    این مطلب هم از ایشان منظورشان همین بحث های ماست..

و عکسی که خدمت دوستان عرض کرده بودم:
    دوربین 40D و لنز 17-85

من دیگه صحبتی ندارم،فرض هم بر این میگذارم که بدنه ای که دستم بوده در پردازش تصویر خروجی مشکل داشته!
    دوستان خود این عکس را با عکس پست 572 مقایسه کنند.
    موفق باشید
    بنده الان صحبت های آقای حاجی آبادی را متوجه شدم این 7دی خداییش دیتیل مناسبی نداره
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

صفحه 89 از 112 نخستنخست ... 39 79 85 86 87 88 89 90 91 92 93 99 ... آخرینآخرین