صفحه 5 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 216

موضوع: Canon S2IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

توی سایت dpreview فرمت این دوربین رو کامپکت نوشته...تا اونجا که من میدونم کامپکت به دوربین های فشرده اطلاق میشه..اما حالا میخوام بدونم فرق این دوربین با مثلا fz20که فرمتش رو slr like ذکر کرده چیه(اگه تعریفم از کامپکت اشتباه هستش لطفا راهنمایی کنید)
    ممنون!

كاربر آشنا just_bekind آواتار ها
    تشکر کرده
    0

جناب غروی تا انجا که من میدانم برداشت شما از compact درست است شاید dpreview از نظر اندازه سنسور این اشاره را کرده باشد چون من این دوربین را در بسیاری از سایتها در طبقه بندی super zoom دیده ام و انرا با fz5 ,H1 مقایسه کرده اند و با توجه به تفاوتهای fz5,و Fz20 میتوان گفت S2 IS هم تقریبا همان تفاوتها را دارد
    مهرداد مسلمی
    Canon S2 IS,tripod Panasonic GS120 Canon MFP370

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

میشه در مورد این اندازه ی سنسور توضیح بدید که چگونه این اندازه را ملاک قرار میدهند؟
    ممنون!

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    میشه در مورد این اندازه ی سنسور توضیح بدید که چگونه این اندازه را ملاک قرار میدهند؟
    ممنون!
    اندازه سنسور را با مقایسه ان با قطع یك فیلم 35 میلیمتری در دوربینهای انالوگ می سنجند اندازه سنسور دوربینهای DSLR معمولا 26 تا 100 درصد فریم فیلم 35 میلیمتری است که به موارد اخر Full Frame گفته میشود که بدلیل اندازه بزرگتر سنسور و Pixel دارای کیفیت عکس بسیار خوب حتی در ISO های بالا مانند1600 و 3200 هستند در مقابل سنسور دوربینهای compact معمولا حدود 9/1 تا 7/6 درصد فیلم 35 میلیمتری است اندازه سنسور S2 IS 1/2.5 یعنی حدود 9/2 درصد فیلم 35 میلیمتری است
    مهرداد مسلمی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ممنون از توضیح و توجهتون!

كاربر آشنا amingol آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت دوستان عزیز

من در شرف خرید دوربین كنون اس تو آی اس هستم و این سوال رو داشتم كه آیا كیفیت عكسهای این دوربین برای چاپ در ابعاد A4 مناسب هست یا نه در رابطه با این دوربین كه مطالعه كردم اكثر سایتها متفق القول گفته اند كه این دروبین یك مقدار نویز بیشتر از سونی اچ 1 داره !!

حالا آیا این مقدار نویز تاثیری تو چاپ عكس در ابعاد A4 میذاره یا نه ؟؟؟؟ ممنون میشم كه قیمت مموری 1 گیگ برای این دوربین بهم بگین .

متشكرم.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط just_bekind
    اندازه سنسور را با مقایسه ان با قطع یك فیلم 35 میلیمتری در دوربینهای انالوگ می سنجند اندازه سنسور دوربینهای DSLR معمولا 26 تا 100 درصد فریم فیلم 35 میلیمتری است که به موارد اخر Full Frame گفته میشود که بدلیل اندازه بزرگتر سنسور و Pixel دارای کیفیت عکس بسیار خوب حتی در ISO های بالا مانند1600 و 3200 هستند در مقابل سنسور دوربینهای compact معمولا حدود 9/1 تا 7/6 درصد فیلم 35 میلیمتری است اندازه سنسور S2 IS 1/2.5 یعنی حدود 9/2 درصد فیلم 35 میلیمتری است
    اما جناب مسلمي اندازه ي سنسور هر دو دوربين يكي هست؟؟!!!!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط amingol
    با سلام خدمت دوستان عزیز

من در شرف خرید دوربین كنون اس تو آی اس هستم و این سوال رو داشتم كه آیا كیفیت عكسهای این دوربین برای چاپ در ابعاد A4 مناسب هست یا نه در رابطه با این دوربین كه مطالعه كردم اكثر سایتها متفق القول گفته اند كه این دروبین یك مقدار نویز بیشتر از سونی اچ 1 داره !!

حالا آیا این مقدار نویز تاثیری تو چاپ عكس در ابعاد A4 میذاره یا نه ؟؟؟؟ ممنون میشم كه قیمت مموری 1 گیگ برای این دوربین بهم بگین .

متشكرم.
    جناب amingolفكر نكنم شما بتونيد با يه دوربين 5مگا يه چاپ a4با كيفيت مطلوب داشته باشيد چون اگه بخاهيد با رزولوشن300 عكستون رو چاپ كنيد حدود 21 در 16 ميشه اندازه ي عكس....
    اگه ميشه بگيد اون چاپ a4رو براي چه كاري مي خواهيد؟
    البته براي منحرف نشدن موضوع اين تاپيك اينجا سوال كنيد:::
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=69

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    اما جناب مسلمي اندازه ي سنسور هر دو دوربين يكي هست؟؟!!!!
    اقای غروی معمولا اندازه sensor دوربینهای 4 و 5 مگاپیکسل در همین محدوده است و یکی بودن اندازه سنسور انها خیلی غیر عادی نیست

بهر حال من متوجه منظور دقیق شما نشدم ممکن است بیشتر توضیح دهید
    مهرداد مسلمی

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amingol
    با سلام خدمت دوستان عزیز

متشكرم.
    دوست عزیز برای چاپ A4 با این دوربین مشکلی نخواهید داشت به متن زیر از کتاب Mastering Digital Printing کنید

So what is the best file or image resolution for digital printing? There is no standard ruleof-thumb for all digital devices as there is with commercial offset lithography. There, it’s well accepted that the ppi-to-lpi ratio (lpi is the “screen frequency”), which is also called the “halftone factor,” should be somewhere between 1.5 and 2.0. In other words, if you have an image that will be printed as a poster by a commercial print shop, the normal screen frequency would be 150 lpi. Multiply that by 1.5, and you get 225 ppi. Substitute 2.0, and you get 300 ppi. So your best image resolution in this example of commercial offset printing is usually between 225–300 ppi at final print size.
    However, with most high-quality digital processes, there is no “lpi” in the same sense as with offset. In the early days of inkjets, some people used the 1/3 Rule: Take the highest resolution of the printer and divide by 3. For example, an older Epson inkjet printer with a 720 maximum resolution would require a 240 ppi file for optimal results (the “Magic Resolution Number”). But then Epson printhead-based printers started coming out with 1440, then 2880, and now 5760 resolutions. One-third of 5760 is 1920 ppi, an absurdly high and unnecessary image resolution. Some photographers and artists still swear by the 240-ppi formula for even the latest models of desktop printers, claiming, correctly, that, for desktop Epsons, the “native driver resolution” is still 720, so the 1/3 Rule remains in effect. (According to Epson data, the “input resolution”—the resolution that data is rasterized at—is 720 “dpi” for desktops and 360 “dpi” for wide formats.) However, Epson now recommends 300–360 ppi at the size you intend to print as their current Magic Number; if you get below 240 you may start to see a difference in image quality, and conversely, you won’t see any improvement with bitmapped images by going over 360 ppi.
    (Note: unlike bitmaps, vector art is “resolution-independent,” which means that you can
    blow it up or down without any loss of definition or clarity.)
    Hewlett-Packard (HP) has an “internal render resolution” of either 600 dpi or 1200 dpi,
    depending on the quality setting, and they recommend 150–200 ppi (or even up to 300
    ppi) at final size for their inkjet printers. (HP likes to call it “pixels per printed inch” or
    PPPI.) They claim that scientists doing satellite photo reproduction for the government
    on their printers typically find that 125 ppi is adequate. In my own experience, 200 ppi
    is a good image resolution target for most HP inkjet printers.
    Canon, also with a native printhead resolution of 600 dpi on many of its inkjets, says that an image must be greater than 180 ppi “to avoid pixelation that shows as staggering in contrast points.” They go on to recommend 200 ppi (see Table 2.1) as the target with 300 ppi as the maximum needed for their inkjets. (To see what printheads look like, go to the “Inkjet” section near the end of this chapter.)
    For continuous-tone printers that don’t use halftoning or dithering (explained below), try
    to have your image resolution match the printer resolution. Most dye sublimation printers are around 300 dpi, so make your final image also 300 ppi. Same for LightJets and

Table 2.1 The Magic Numbers of Inkjet File Resolution
    Brand Manufacturer’s PPI Recommendation at Final Size

Canon 200–300 ppi
    Epson 300–360 ppi
    HP 150–200–300 ppi

Lambdas, which are, respectively, 300 dpi and 400 dpi at their maximum settings; an
    image resolution of 300 ppi should work well for them, too.
    Chances are that if you are anywhere between 240 to 360 ppi in terms of image resolution at final print size, you’re going to be fine with most digital print devices, although the best answer is to either test several resolutions with the intended output device and evaluate the resulting prints, or ask a printmaker for recommendations if you’re using an outside printing service.

همانطور که مشاهده میکنید وجود 300ppi برای چاپ حالت ایده ال است و برای این دوربین در سایز A4 تقریبا 225ppi
    وجود دارد که برای چاپ در این سایز با توجه نظرات سازندگان چاپگرها مناسب است لیکن بهترین نتیجه در آزمایش عملی بدست می اید من خودم تا به حال در این اندازه چاپ نکرده ام ولی تصمیم به اینکار دارم از نتیجه شما مطلع خواهم کرد

در ضمن من خودم یک ممو ری کارت 1گیگ خریدم البته حدود تیر ماه با سرعت 60 70000 تومان
    در ضمن برای جلوگیری از مشکل نویز که مشکل عمومی دوربینهای با سنسورهای compact است بایستی سعی شود در نور مناسب و حساسیتهای پایینتر عکسبرداری شود
    ویرایش توسط just_bekind : Wednesday 7 December 2005 در ساعت 12:36
    مهرداد مسلمی

صفحه 5 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین