صفحه 63 از 83 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 621 تا 630 , از مجموع 830
Like Tree1428تشکر

موضوع: Fujifilm FinePix HS20EXR

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    معمولا در ابتدا و انتهایی ترین فاصله کانونی لنز مشکلات اینچنین مشاهده می شود این عکس احتمالا کراپ شده یک عکس در انتهای تله باشه اگه آقای فیروزبخش اطلاعاتی بیشتری در باره این عکس دارید لطفا اعلام فرمایید. تشکر.
    آقا حمیدرضا درست می فرمایند،

البته بیشتر در انتهایی ترین حالت زوم پیش میاد، این نوع خطا که معمولا با جدا شدن رنگ بنفش از حاشیه های سوژه دیده می شه یه اسمی هم داره که متاسفانه الان که دارم می نویسم اسم این نوع خطا یادم رفت ! (نوک زبونم بودا) البته حالا اسمش مهم نیست، این خطا می شه گفت به خاطر ضعف لنز هست، من اون عکس رو کراپ کردم تا رنگ بنفش بهتر دیده شه، از بین سه دوربین تقریبا هم کلاس و رقیب، Fuji HS20-Canon SX30 و Sony HX100 بیشترین خطا رو Canon داره! و از بین این سه مدل سوپر زوم فوجی اصلا این نوع خطا رو نداره ! حتی من همچین خطایی رو با لنز های DSLR SONY Alpha 100 داشتم، این خطا بیشتر به خاطر ضعف طراحی و تولید لنز و عدسی هاست. توی کلاس DSLR که معمولا هر چی بیشتر پول بدی بیشتر آش می خوری، یعنی لنز های ارزون قیمت همشون این خطا رو دارن و هر چه لنز مرغوب تر و گرون تر باشه این خطا کم تره !
    و دوباره البته، از بین این سه مدل بیشترین نویز رو فوجی داشته!
    در کل هر کدوم از این مدل ها برتری ها و ضعف هایی دارند که مدل رغیب نداره.
    اینها هم همش بر می گرده به سیاست های اقتصاد جهانی، اگر دقت کرده باشید هیچ دوربینی نیست که بدون ضعف باشه، حتی بار ها شده دوربینی تولید می شه با یک قابلیت برتر و خوب و چند نقطه ضعف. و در نسخه بعدی اون دوربین اون چند ضعف برطرف می شه ولی اون یک نقطعه قوت، ضعیف می شه، تا تعادل در بازار خرید به وجود بیاد.
    نمونه اش مقایسه HS20 و HS10
    hkhaghani و momo000000 تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

بهش میگن color(chromatic) abberation و البته به شرایط نوری هم ربط داره. لنز تنها مقصر نیست
    جالبترین تعریفش اینجاست.
    کد HTML:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chromatic_aberration
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    Canon SX30
    نویز کم تری داره ولی یک ضعف بزرگ داره، خطای لنز ... !

فایل پیوست 20289
    Shafy و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    آقا حمیدرضا درست می فرمایند،

البته بیشتر در انتهایی ترین حالت زوم پیش میاد، این نوع خطا که معمولا با جدا شدن رنگ بنفش از حاشیه های سوژه دیده می شه یه اسمی هم داره که متاسفانه الان که دارم می نویسم اسم این نوع خطا یادم رفت ! (نوک زبونم بودا) البته حالا اسمش مهم نیست، این خطا می شه گفت به خاطر ضعف لنز هست، من اون عکس رو کراپ کردم تا رنگ بنفش بهتر دیده شه، از بین سه دوربین تقریبا هم کلاس و رقیب، Fuji HS20-Canon SX30 و Sony HX100 بیشترین خطا رو Canon داره! و از بین این سه مدل سوپر زوم فوجی اصلا این نوع خطا رو نداره ! حتی من همچین خطایی رو با لنز های DSLR SONY Alpha 100 داشتم، این خطا بیشتر به خاطر ضعف طراحی و تولید لنز و عدسی هاست. توی کلاس DSLR که معمولا هر چی بیشتر پول بدی بیشتر آش می خوری، یعنی لنز های ارزون قیمت همشون این خطا رو دارن و هر چه لنز مرغوب تر و گرون تر باشه این خطا کم تره !
    و دوباره البته، از بین این سه مدل بیشترین نویز رو فوجی داشته!
    در کل هر کدوم از این مدل ها برتری ها و ضعف هایی دارند که مدل رغیب نداره.
    اینها هم همش بر می گرده به سیاست های اقتصاد جهانی، اگر دقت کرده باشید هیچ دوربینی نیست که بدون ضعف باشه، حتی بار ها شده دوربینی تولید می شه با یک قابلیت برتر و خوب و چند نقطه ضعف. و در نسخه بعدی اون دوربین اون چند ضعف برطرف می شه ولی اون یک نقطعه قوت، ضعیف می شه، تا تعادل در بازار خرید به وجود بیاد.
    نمونه اش مقایسه HS20 و HS10

حالا کدوم بلخره؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ببخشید دوستان کسی میتونه به من بگه چجوری میشه عکسسیاه و سفید با این دوربین گرفت؟؟؟
    من هرچقدر گشتم پیدا نکردم
    اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.soheil نمایش پست ها
    ببخشید دوستان کسی میتونه به من بگه چجوری میشه عکسسیاه و سفید با این دوربین گرفت؟؟؟
    من هرچقدر گشتم پیدا نکردم
    اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم
    Shooting Menu-> Film Simulation -> B&W
    حمید رضا خاقانی

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط navidfe نمایش پست ها
    حالا کدوم بلخره؟؟
    همشون ضعف هایی دارن، پس می مونه امکانات کلی، و از لحاظ امکانات، فوجی برتری داره.
    momo000000 و navidfe تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر جديد Iman.H آواتار ها
    تشکر کرده
    17

واقعا با یه ادیت ساده در حد 1 دقیقه میشه عکس ها رو این دوربین رو عالی کرد!
    اینجا واقعا در حد یک SLR تو شب عکس انداختم باهاش!
    DSCF1559.JPG
    ermia83، ali_ab، hkhaghani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

دوستان عزیز بد نیست به این عکس هم توجه کنید که با HS20 و البته بر روی دست گرفته شده.
    DSCF3561.jpg
    Shafy، ermia83، MamuMehdi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من مدتی این دوربین رو داشتم . به عنوان دوربین دوم ام که میخواستم یک سوپرزوم قابل حمل و راحت داشته باشم . قبل از اون هم hs-10 داشتم . متاسفانه افزایش مگاپیکسل در سنسور کوچک ، باعث افزایش نویز قابل توجهی در خروجی این دوربین شده . اما تا حدود 50 درصد از سایز اصلی هر عکس قابل قبوله . و اگر شما نیاز به چاپ عکس در ابعاد بزرگ رو ندارید ، دوربین بسیار خوبی است . ولی در کراپ صددر صد کمی مشکل سازه . با این حال حتمن باید با نرم افزار روی عکسها کار کنید و نویز و شارپنس رو حتمن کنترل و تصحیح کنید . و در اون صورت به عکس نسبتا قابل قبولی خواهید رسید . تفاوت ها در این رده بین دوربین های مشابه بسیار جزیی است و آنهم کمی در کراپ صددرصد قابل مشاهده اند . اما امکانات نزدیک به DSLR و زوم دستی و داشتن دکمه های عملکردها با دسترسی سریع ، اونقدر خوب هستند که برخی ایرادات دیگر را می پوشانند . به ویژه فوکوس دستی که هر چند هرزگرده ولی در جاهایی که نیاز به دقت بیشتر دارید و البته سوژه ثابت خیلی به درد میخوره . همینطور زوم دستی که سرعت کادربندی رو بسیار افزایش میده . فرمت RAW و البته بهتر از همه قیمت مناسب . چون دوربین های دیگر هم رده با کمترین اختلاف در خروجی عکس ، گاه تا دویست هزار تومان و بیشتر گرانتر هستند . اما معتقدم که اگر عجله ای ندارید مدت دیگری صبر کنید تا X-S1 که قرار بوده در ماه ژانویه وارد بازار بشه ، بیاد . هر چند که ممکنه قیمت اش ، با توجه به افزایش دلار ، بسیار زیادتر بشه . اما سنسور بزرگ و جدید ، با تجربه مهندسان فوجی از ضعف های دوربین های قبلی ، به نظرم ارزش صبر کردن رو داشته باشه .
    Shafy، hkhaghani و momo000000 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط M.karami نمایش پست ها
    دوستان عزیز بد نیست به این عکس هم توجه کنید که با HS20 و البته بر روی دست گرفته شده.
    DSCF3561.jpg
    بر روی دست !؟
    واقعا !؟!؟!؟!؟!؟

من تا حالا ندیدم با یه دوربین حرفه ای بشه در چنین شرایطی عکسبراداری کرد، حالا چه برسه به دوربین نیمه حرفه ای!
    شفیع فیروزبخش
    گالری

صفحه 63 از 83 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 ... آخرینآخرین