صفحه 101 از 120 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    d800e

نتیجه گیری شخصی پس از نصف روز کلنجار رفتن و تستهای متعدد :
    D800e عموما خروجیهای شارپی را ارایه نمیدهد! ,مربوط به لنز هم نیست زیرا که لنز مشابه در شرایط مشابه بر روی مثلا d7100 خروجیهای بسیار بسیار شارپی را.....

کراپها 200% می باشند.

سلام جناب سعادت
    به نظر می آید تار بودن عکس های دی 800 به دلیل لرزیدن دوربین و یا نا کار آمدی سیستم لرزشگیر و یا عدم استفاده قفل آیینه است. مخصوصا اینکه سرعت شاتر یک سوم ثانیه + لنز تله بوده است. از طرفی این نکته هم وجود دارد که یک لنز خاص بر روی بدنه های مختلف خروجی یکسانی از نظر اتو فوکوس(جلو و عقب بودن) ندارند.

به نظر من با وجود سایتهایی که با داشتن آزمایشگاه های مجهز همین مقایسه ها را در دسترس ما قرار می دهند انجام این تستها اتلاف وقت است و در نهایت منجر به بحثهای بی پایه و اساس می گردد.
    6319 تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام جناب سعادت
    به نظر می آید تار بودن عکس های دی 800 به دلیل لرزیدن دوربین و یا نا کار آمدی سیستم لرزشگیر و یا عدم استفاده قفل آیینه است. مخصوصا اینکه سرعت شاتر یک سوم ثانیه + لنز تله بوده است. از طرفی این نکته هم وجود دارد که یک لنز خاص بر روی بدنه های مختلف خروجی یکسانی از نظر اتو فوکوس(جلو و عقب بودن) ندارند.

به نظر من با وجود سایتهایی که با داشتن آزمایشگاه های مجهز همین مقایسه ها را در دسترس ما قرار می دهند انجام این تستها اتلاف وقت است و در نهایت منجر به بحثهای بی پایه و اساس می گردد.
    سلام و عرض ادب
    امکان لرزش تقریبا صفر بوده زیرا که تستها با سه پایه و تایمر با تاخیر 10 ثانیه انجام پذیرفته و فوکوسها نیز دقیق بوده به عبارت دیگر قضیه بک فوکوس و فرانت فوکوس و این مسایل متنفی... و این شرایط برای بدنه های دیگر کاملا مشابه بوده!
    از طرفی ,
    همین لنز 70-200 نیکون بر روی بدنه 7100 که چگالی پیکسلی به مرتب بیشتری نیز دارد نتایج به مراتب بهتر(شارپ تر) ارایه میدهد
    در مورد این تستها قبلا زیاد بحث شده ,همین DXO را در نظر بگیرید
    کافی است سری به آنجا بزنید و بلافاصله نتیجه گیری نمایید که این حسگرهای کانن اگر آشغالهایی هستند!!
    به هر روی شخصا دوست دارم تمام آن رویوها را هم ببینم ولی تستهای خودم را هم انجام دهم و به تجربه های عینی خود بیشتر باور دارم تا.....

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    امکان لرزش تقریبا صفر بوده زیرا که تستها با سه پایه و تایمر با تاخیر 10 ثانیه انجام پذیرفته و فوکوسها نیز دقیق بوده به عبارت دیگر قضیه بک فوکوس و فرانت فوکوس و این مسایل متنفی... و این شرایط برای بدنه های دیگر کاملا مشابه بوده!
    از طرفی ,
    همین لنز 70-200 نیکون بر روی بدنه 7100 که چگالی پیکسلی به مرتب بیشتری نیز دارد نتایج به مراتب بهتر(شارپ تر) ارایه میدهد
    در مورد این تستها قبلا زیاد بحث شده ,همین DXO را در نظر بگیرید
    کافی است سری به آنجا بزنید و بلافاصله نتیجه گیری نمایید که این حسگرهای کانن اگر آشغالهایی هستند!!
    به هر روی شخصا دوست دارم تمام آن رویوها را هم ببینم ولی تستهای خودم را هم انجام دهم و به تجربه های عینی خود بیشتر باور دارم تا.....
    قفل آیینه؟
    فاصله کانونی متفاوت؟
    لنزهای متفاوت؟
    قصد ادامه دادن بحث را ندارم ولی 1001 عامل در این گونه مقایسه ها تاثیر گذار است که اشاره به آنها در این تاپیک نمی گنجد. باز هم اصرار دارم که چرا باید همچین تستهایی را با امکانات محدود خودمان انجام بدهیم.

ارادتمند شما
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

بردیا جان یه سوالی برای من پیش اومده، رزولوشن D800e و 5Dii و D7100 به ترتیب 36 و 21 و 24 مگاپیکسل هستند.

از طرفی کراپهای 200% شما با ابعاد برابر باز هم تصاویری شبیه به هم ارائه داده اند ، یعنی برای اینکه بخشی از سوژه که در کادر میگنجد در هر سه دوربین یکی باشد (حدود 740×740 پیکسل) ، شما از سه فاصله کانونی مختلف (باز هم به ترتیب 200 و 135 و 102 ) استفاده کردین.
    درست متوجه شدم ؟

حالا آیا به نظر شما این تغییر فاصله کانونی در سه تست ، اشکالی ندارد؟

همه ما کراپهایی که از چارتهای مخصوص این کار گرفته میشود را دیده ایم، و به دلیل استفاده از فاصله کانونی های مشابه، کراپ مربوط به دوربین با رزولوشن بالاتر بزرگنمایی بیشتری دارد ؛ ولی باز هم در اینجا بزرگنمایی ها یکی است.

در واقع به نظرم نمیشود نقش تغییر فاصله کانونی را در این داستان در نظر نگرفت.

باعث سوء تفاهم نشود، منهم به تستهای DXO اعتماد ندارم ، ولی ....
    nmroshan، Persian، GM710 و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

به نظر من عکسهای d800 e فکوس نیستند.
    مشکل فکوس فقط فرانت فکوس یا بک فکوس نیست.در بعضی از موارد نقطه ای که فکوس روی آن انجام شده کاملا فکوس نیست که میتواند مشکل از لنز یا بدنه باشد.که اینجا ظاهر مشکل از لنز نیست.
    Kholeno، Amir Abdolpanah، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

کاملا درسته وحید جان از فواصل کانونی متفاوت استفاده کردم ولی با فاصله ثابت لنز از نقطه فوکوس ,در مورد نیکون لنز بر روی سه پایه محکم بود و فقط بدنه ها تعویض میشدند ,برای کانن هم همان فاصله حفظ میشد یعنی فاصله لنز تا نقطه فوکوس و با تغییر فاصله کانونی کادر بندی مشخصی انجام می...
    در ادامه رزولوشن دو بدنه نیکون را به مقدار رزولوشن 5dmII کاهش دادم تا هر سه برابر باشند
    قبل از ثبت نیز فوکوسها را در مد live view و بزرگنمایی حداکثری بررسی کردم
    ببینید اگر بخواهیم مته بر روی خشخاش بگزاریم و همش دنبال اشکال و ایراد بگردیم بی نهایت میتوان ایراد اشکال کرد ,این بدنه مشکل دار بوده اون بدنه خیلی خوب بوده این لنز خوب بوده اون لنز بد بوده ,در اینجا فوکوس صحیح بوده با آن بدنه فوکوس درست نبوده و و و

چیزی که برای من جالب بود و کنجکاو شدم این تست را با امکانات محدود خودم انجام دهم موضوعی بود که ذهنو مشغول کرده بود و آن زمانی بود که اولین بار خروجی D800 یکی از دوستان را بررسی میکردم و احساس کردم یک سافتی خاصی وجود دارد که در بزرگنماییهای زیاد احساس میشه در آن زمان تصور میکردم که چون شاتها بر روی سه پایه نبودند و یا لنزها شاید مشکل داشته و یا با بدنه کالیبره نباشند ,این اتفاق افتاده ولی امروز و پس از انجام این تستها اینبار با D800e دارم به این نتیجه میرسم که خروجیهای این بدنه یک جورایی سافته
    به طوری که (تحت هیچ شرایطی) چه با فواصل کانونی متفاوت و چه با لنزهای مختلف به آن شارپنس حداکثری که انتظار آن میرود نمیتوان رسید!
    در پایان فکر نمیکنم نیازی به ذکر این نکته وجود داشته باشه که تستهای اینجانب جنبه کاملا شخصی داشته و میتوانند صحیح نباشند و کسی هم ادعا نکرده که این تستها مرجع هستند.

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

با تشکر از جناب سعادت بابت توضیحاتشون، مشکل بنده هم دقیقا از اونجایی پیدا شده بود که بعد از دانلود حدود 30 عکس پرتره از این دوربین (حتی عکس های سایت نیکون) فقط 2عکس شارپنس قابل قبولی داشتند و ...، که به نظر میرسد این قضیه عمومیت دارد، احتمالا برای این فشردگی پیکسل فقط لنزهای زایس جوابگو خواهند بود و نمیشه روی لنزهای نیکون حساب کرد (هر چند لنزهای نیکوری هم که به طور معمول بشه برای این بدنه خرید بسیار محدود هستند). یعنی اگه کسی بخواد با 15-20 تومن لنز و دوربینش رو جمع کنه باید بیخیال این مدل بشه. (در صورتی که علاقه به حداکثر کیفیت داره)
    yaghoobi، Saadat و Pedram.m تشکر می‌کنند.
    بهرنگ میرصادقی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بردیا عزیز، اگر می‌خواهی رزولوشن دوربینها را مقایسه کنی، تست را با شرایط زیر تکرار کن:

۱- لنزی مانند 50f1.4 یا 50f1.8 را انتخاب کن و حداقل در ۳-۴ دیافراگم در حوالی شارپ ترین دیافراگم عکس تهیه کن.
    ۲- با تکنیک فوکوس براکتینگ حداقل برای هر دیافراگم ۳ عکس تهیه کن ( از حاصل شاتهای بند ۱ و ۲، بهترین شان را انتخاب کن)
    ۳-سرعت برای لنزی مانند ۵۰ میلیمتر حداقل باید یک صدم تا یک دویستم باشد. باید از فلاش استفاده کنی. از لنز زوم و لنز تله استفاده نکن.
    ۴- عکسها به دو فرمت RAW و JPEG باشند.
    ۵- عکسهای RAW را در ACR با شارپنس صفر و نویزگیری صفر پروسس کن ( یکسان بودن شارپنس کافی نیست باید صفر باشند چون شارپنسی که ACR اعمال می‌کند برای دوربینهای متفاوت، الزاماً یکی نیست)
    ۶- عکسهای خروجی ACR را با فرمت TIFF در فتوشاپ با USM و مقادیر ۱۰۰/ radius=0.6/Threshold=0 شارپ کن
    ۷- از کراپ صد استفاده کن
    ۸- چارت تست به صورتی باشد که بتوان فواصل خطوط به هم نزدیک شونده را چک کرد

نکته مهم در قیاس Resolving Power این است که باید شما حداکثر ممکن این رزولوشن را در هر دوربین بدست بیاوری و بعد با یکدیگر مقایسه کنی. یعنی به عبارت بهتر، هدف این نیست که چند دوربین در شرایط یکسان با یکدیگر مقایسه شوند. اینکه بگوییم شرایط برای همه دوربینها یکی بوده، کافی و صحیح نیست. چون شرایط نامناسب این تست روی دوربینهای مختلف، تاثیرات متفاوتی خواهند داشت.

تست دقت و رزولوشن نیازمند شرایط فوق است تا شما به حداکثر قدرت دوربین برسی و بعد با همدیگر مقایسه کنی. این مقدار حداکثری معمولاً در شرایط معمول عکاسی بدست نمی‌آید و نیازمند مقدمات و شرایط دقیقی است که باید رعایت شود. وگرنه این تست معتبر نخواهد بود. حداکثر قدرت Resolving دوربین حدی است که دوربین نتواند دو خط نزدیک هم را تشخیص دهد و اگر مانتوانیم به این حد برسیم، عملاً نام این تست، مقایسه رزولوشن دوربین نخواهد بود. آن شارپ سازی بند ۵ هم به همین علت است که اولاً باید در فتوشاپ باشد و ثانیاً هم باید حتماً انجام شود. چون رزولوشن و شارپ سازی دو چیز متفاوت هستند اما برای نیل به حداکثر روزلوشن سنسور، شما باید ابتدا اون مقدار عدم شارپ بودن حاصله از کل سیستم را خنثی کنید.
    Arash، ME، yasin-m و 35 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

جناب نعما م. روشن گرامی، فرمایش شما کاملا صحیح است، تست های دقیق آزمایشگاهی بالاترین سطح دقت دوربین هارو مشخص میکنه، با این وجود تست های عملی و اینکه در عمل این دستگاهها چقدر میتونن درست عمل کنند و به نتایج خوب دست پیدا کنند هم دارای اهمیت هستش و بخش مهمی از مقایسه رو شامل میشه، فقط نمیشه به اعداد و ارقام تست های دقیق که در بهترین شرایط انجام شده اکتفا کرد، بایستی به میزان مورد اطمینان بودن دوربین در شرایط نرمال و سخت هم توجه کرد.
    yaghoobi، Saadat و Pedram.m تشکر می‌کنند.
    بهرنگ میرصادقی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

شرایطی که اقای دکترگفتند ازمایشگاهی نیست , شرایط مقایسه صحیح ست.

صفحه 101 از 120 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 ... آخرینآخرین