صفحه 105 از 120 نخستنخست ... 5 55 95 101 102 103 104 105 106 107 108 109 115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

روی سخن این پست با شخص خودم هم هست.

به نظرم، این پست جناب رنجبر باید در قسمتی بالای فروم همیشه دیده شود.

این‌جا، یک محیط تخصصی برای تبادل نظر است. تفاوت آرا و برداشت‌ها طبیعی است و همه هم مجازند نظر خود را بنویسند، تا وقتی هم که متنی حاوی نظرِ افراد در مورد موضوع تخصصی این انجمن باشد، افراد آزادند نظرات خود را بنویسند. از دیگر کاربران هم انتظار می‌رود حرفه‌ای برخورد کنند. برداشت عمومی این است که کاربرانِ این‌جا برای وقتِ خود و دیگران ارزشی بسیار بیشتر از حمله‌ی شخصی به‌دیگران متصور هستند، هر برخوردی به‌جز این هم باعث ارسالِ اخطار، حذف پست‌های توهین‌آمیز و درنهایت اخراج کاربر خاطی می‌شود.

اگر تحملِ نقدِ عکس‌ها، نوشته‌ها و دیگر کارهایتان را ندارید، یا انتظار دارید به‌صورت یک‌طرفه در این‌جا چیزی منتشر کنید، محیط اشتباهی را برای فعالیت انتخاب کرده‌اید. در موردِ بازخورد کارهایتان، می‌توانید یا با ارسال پاسخ مناسب و البته غیرشخصی سعی کنید نظر خود را شفاف‌تر توضیح دهید و یا می‌توانید قضاوت را برعهده‌ی خوانندگان بگذارید.

اگر هم در پستی برخوردی شخصی با شما شد، توصیه می‌کنم کمی صبر کنید، در بسیاری از موارد نیازی به پاسخ‌گوییِ سریع‌نیست و جوابِ نادرست در مدت کوتاهی حذف خواهدشد؛ در غیر این‌صورت به‌جای ارسالِ جوابیه، کافیست مدیران را مطلع کنید.

در آخر هم یادآوری می‌کنم سابقه‌ی عضویت در این‌جا یا دیگر فعالیت‌ها ملاکی برای ارزشیابی کاربران نیست. خوش‌بختانه این‌جا نه رابطه‌ی مرید و مراد داریم و نه استاد و شاگرد. یکی از خوبی‌های این جمع هم همین است.
    خلاصه اینکه اینجا هستیم که در اصطکاک با همدیگر بیشتر بیاموزیم، محیط مجازی به اندازه کافی سوتفاهم برانگیز است و واقعا شایسته نیست اینچنین با کلمات همدیگر را برنجانیم.
    nmroshan، yasin-m، ehssanehs و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پدرام عزیز،راستش من جواب سوال هام رو دارم.اما بعید میدونم شما داشته باشید.
    اما از این که بگذریم...
    من هم این بدنه رو بارها در برابر بقیه بدنه ها تست کردم داستان لرزش و شارپنس و ...رو همین دیروز هم بررسی میکردم و راستش به نتیجه ای متفاوت رسیدم.اینکه دی 800 جزئیات بسیار بالایی داره.عکسهای زیادی دارم که با دی800 و 85اف 1.8 گرفتم و هر وقت قراره با دوستان کنونی کل کل بکنم اون عکسها رو روی سیستمم نشون میدم تا جزئیات رو با چشم خودشون ببینند.ولی اینکه بیام اونها اینجا منتشر بکنم به نظرم کمک خاصی نمیکنه وقتی مثلا سایتی مثل دی پی با کارشناسان بسیار خبره و ورزیده وجود داره و نتایج رو با سایز اصلی منتشر میکنه و بی طرف هم هست و سابقه دار و...اگر قراره تست دقیق یا به قول شما آزمایشگاهی نتایج متفاوتی داشته باشه پس احتمالا مارک 2 یا مارک 3 یا... به درد عکاسی آزمایشگاهی نمیخورند! و مثلا دی800 دوربین بهتری در آزمایشگاه هاست!(بخوانید استدیو و شرایط کنترل شده)
    همان سرعتهایی که لازم دارم تا با اونها عکس شارپ و بی لرزش با 60دی یا6دی و 70مم سیگما بگیرم برای دی800 و 85مم هم صادقند(حدودا) و به این نتیجه رسیدم که اگر با 6دی(که الان اینجا دارم) دقت به خرج ندم عکس شارپ نمیگرم.مسلما با دی800 هم همینطور.
    حالا من بیام دوتا کراپ بگذارم از 6دی و دی800:
    _DSC1484.jpg
    دی800
    f/8.1/6sec.iso100
    _MG_0108.jpg
    6دی
    f/8. 1/3sec.iso100
    لنز استفاده شده برای کنون 70مم ماکروی سیگماست.(عکسها فقط ریسایز شدند و با کیفیت 91 برای وب ذخیره شدند).ثبتها بر روی 3پایه و با استفاده از تایمر بوده.
    اینکه میگید بدنه رو باید دست گرفت درسته،اما الان شمایی که با دی800 کار نکردید الان با دیدن همین چند نمونه از بردیا و من با شرایط تست در منزل در مورد خرید این بدنه تصمیم میگیرید؟ پس اون دست گرفتن خودتون چی؟ یعنی همین چند عکس پرونده یک بدنه رو به کلی میبنده؟

پ.ن:راستش من اصلا قصد رنجوندن پدرام صادقی یا حمله به ایشون یا هر کس دیگر رو ندارم.تعصب خاصی هم روی بدنه یا برندی ندارم(از 3 برند استفاده میکنم).فقط سوال برام پش آمد.
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 8 December 2013 در ساعت 23:12 دلیل: افزودن پی نوشت
    Arash، MAHosseini، KHAKSAR و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جناب پدرام
    آقای احمدی یک سوال ساده کردند ...
    میدان جنگ کدومه ؟
    چرا دوستان میان یک مطلب مبهم رو مطرح میکنند و بعد میگن که پاسخی نداریم و مشکل خواننده است و ... ؟!
    .
    شرایط آزمایشگاهی عملی نیست یعنی سایت‌هایی که شرایط آزمایشگاهی رو بررسی کرده‌اند و امتیاز می‌دهند برای خودشان و شرایط آزمایشگاهی‌شان داده‌اند ؟!

خب اگر اینطور است لطفن شما و بقیه دیگر از هیچ سایتی ( اعم از DXO و DP ) نقل قول نکنید یا منبع نیاورید ...
    چون همه اینها در شرایط آزمایشگاهی تست شده اند و ارزش عملی ندارند !
    .
    من این صحبت‌ها را به خاطر خواهم داشت و اگر بعدا جنابعالی و دیگر دوستان هم فکر شما از این سایتها ( حتی در برندهای مورد علاقه خویش !) نقل قول یا رفرنس بیاورند ، میتوان همین جواب مبهم را داد ....
    و از این همین تاپیک رفرنس میآورم
    این را کاملن با روی گشاده می‌نویسم و هیچ لحن تندی هم ندارم ...
    برعکس کاملن متعجبم که چطور ما به سادگی و به راحتی نتایج تست‌های سایت‌های معتبر را غیرعملی می‌دانیم !

.
    اما در مورد عکاسی روی دست و روی سه پایه نکته ای رو لازم میدانم بگویم
    چون به نظر برعکس همه شرایط اصولی ، گویا در اینجا روی سه پایه عکس گرفتن یک نکته منفی محسوب می‌شود :
    از کتاب عکاسی دیجیتال نوشته اسکات کلبی :
    « در واقع موردی که یک عکاس حرفه‌ای را از یک عکاس آماتور از هم تفکیک می‌کند ، استفاده همیشگی عکاسان حرفه‌ای از سه پایه به هنگام عکاسی است . با وجود اهمیت این امر متاسفانه عکاسان آماتور از این نکته غفلت می‌کنند »
    .
    اگر دوستان نگران استفاده از سه‌پایه هستند ، باید بدانند که اصولن در عکاسی حرفه‌ای ( به ویژه در منظره و حیات وحش با نور محیط ) عکاسی با سه‌پایه مهم‌ترین عامل رسیدن به عکس‌های تک‌شارپ است ...
    در این زمینه کتاب‌ها و منابع و عکس‌های پشت صحنه بسیاری وجود دارد از عکاسان برجسته ای که در حال عکاسی با سه پایه هستند ...
    و این یک نکته بازدارنده و منفی نیست که برخی ابراز نگرانی می‌کنند ...
    .
    اما به هر حال من فکر نمی‌کنم توضیحات بیشتری بیش از این نیاز باشد ، چون به نظر نمی‌رسد صحبت‌های اخیر ، اصلن دلیل علمی داشته باشند و بیشتر به حساسیت‌های برندی آمیخته شده‌اند ...
    Amir Mohebi، Persian، yaghoobi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

Nikon D800 Review: Digital Photography Review
    The specification commanding the most attention with the D800 is undoubtedly its 36.3MP resolution sensor and you can read the resolution page of this review to see just just what this means in our testing environment. Yet, in the real world there is more to image quality than pixel count. After spending a lot of time shooting with, and evaluating images from the D800, it is in characteristics like noise reduction, dynamic range and metering that we find ourselves most impressed.
    جالبه اين سايتی که شما اينقدر ازش دم ميزنيد هم بين دنيای واقعی و شرايط ازمايشگاهی تفاوت قائله اما از نظر شما تفاوتی وجود نداره

جناب عبدل پناه
    من کار های شما رو خيلی دوست دارم چون با حداقل امکانات بهترين خروجی ها رو ميگيريد که خيلی از دوستان پر ادعا که از بالا به پايين با بقيه حرف ميزنند با بهترين تجهيزات نميتونند.

خیلی اوقات مشکل این است که بدون این‌که دفترچه دوربین را مطالعه کرده باشیم و یا تجربه کاری با دوربین‌های مشابه داشته باشیم و یا تسلط حداقلی به اصول اولیه عکاسی و یا منوی دوربین، در مورد دوربین نظر می‌دیم.
    استاد عزيز
    بد نيست شما با اينهمه وقت و سرمايه اي که هدر داديد يه نگاهی به پرتوفوليو خودتون هم بکنيد بعد به تمسخر بقيه بپردازيد
    کسی که اينقدر ادعا و وسايل کامل داره نبايد چنين کار هايی رو توی نمونه کارهاش داشته باشه
    نور پردازی حرفه اي
    http://www.kosuf.com/photo/00509-03-chiken.jpg
    مطالعه کامل دفتر چه و استفاده بهينه از ايزو برای تنظيم سرعت شاتر
    http://www.khosoof.com/archive/552.php#000552
    عکس های کامريکال حرفه اي که به فروش بيشتر اين ماشين بسيار کمک کرده
    http://www.khosoof.com/archive/464.php#000464

اگر قرار به ايراد گرفتن از بقيه باشه شما هم بی عيب نيستيد
    فقط فرقه شما با بقيه اينه عمرتون رو پای عکاسی گذاشتيد وفرصت بيشتری برای عکس گرفتن داشتيد, يکی مثل من فقط وقت اضافيم رو برای عکاسی صرف کردم انتظار ندارم با 5000 شات عکس های ماندگاری بگيرم ، اما اين دليل اين نيست به اندازه شما اطلاعات تئوری نداشته باشم

درسته 1 سال عکاسی رو شروع کردم و فقط وقت کمی برای تمرين دارم اما به اندازه کافی مطالعه دارم که مشکلی با منو های پيشرفته اين دوربين نداشته باشم
    (اين پستتون ظاهراً با من بوديد چون غير من همه با اين بدنه کار کرده بودند)

بد نيست نمونه کارهاتون رو با دوستانی جز من که به تمسخره گرفتيد مثل پدرام , سعادت مقايسه کنيد شايد به اين نتيجه برسيد که شما هم آپولو اي هوا نکرده ايد
    ویرایش توسط Majix : Monday 9 December 2013 در ساعت 01:05
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب سعادت، با پیش فرض غلط نمی‌توان به نتیجه درستی رسید.
    شما سعی کردید چیزی شبیه به تست‌های Dp را شبیه سازی کنید. با مقایسه چشمی عکسها و تست‌های Dpreview می‌بینیم که دی۸۰۰ جزییات بیشتری نسبت به ۵دی مارک ۳ و یا دی ۷۱۰۰ ثبت می‌کنه. اما در تست‌های شما این داستان بطور کامل برعکس است. یا تست‌های شما اشکال دارد و یا Dpreview به شدت تقلب کرده. گمان نمی‌کنم نکته عجیبی این وسط وجود داشته باشد.

Amir Mohebi، maziyarsh، Nima Sadigh و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

شخصا تست ها و مطالب DP را همواره دنبال میکنم و شکی در بی طرفی و صحت مطالبش ندارم.(در مورد DXO موضوع 180 درجه متفاوت...)
    موردی که در اینجا مطرح میشود شرایطی است که تحت آن و با رعایت آنها میتوان به چنین نتایجی دست یافت
    در تستهای شخصی که انجام دادم هرگز نخواستم حداکثر قابلیت این یا آن بدنه را مورد بررسی و آزمایش قرار دهم بلکه سعی کردم در شرایطی برابر(در حد امکان) مقایسه ای انجام دهم
    ببینید تستهای مجزا یک مسعله هست مقایسه یک مسعله دیگر ,در مقایسه سعی میشود شرایط حدالامکان برابر باشد
    قبول میکنیم که D800 جزییات بیشتری نسبت به بقیه ثبت میکند و شارپتر هم هست همچنین کم نویزتر و و و ,ولی
    تحت چه شرایطی و چگونه
    زمانی که در شرایط عادی و معمول (سرعت-های شاتر متعارف,عدم استفاده از فلاش ,لنزهای خاص ,قفل آینه و و و و) نتوان به چنان نتایجی رسید
    چیزی که در عمل و در دنیای واقعی عمل بدانها چندان هم ساده نباشد ,پس یک جای کار اشکال دارد و این محدودیت باید دانسته شود
    تصور نمیکنم فاکتور کم اهمیتی هم باشد...

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    شخصا تست ها و مطالب DP را همواره دنبال میکنم و شکی در بی طرفی و صحت مطالبش ندارم.(در مورد DXO موضوع 180 درجه متفاوت...)
    موردی که در اینجا مطرح میشود شرایطی است که تحت آن و با رعایت آنها میتوان به چنین نتایجی دست یافت
    در تستهای شخصی که انجام دادم هرگز نخواستم حداکثر قابلیت این یا آن بدنه را مورد بررسی و آزمایش قرار دهم بلکه سعی کردم در شرایطی برابر(در حد امکان) مقایسه ای انجام دهم
    ببینید تستهای مجزا یک مسعله هست مقایسه یک مسعله دیگر ,در مقایسه سعی میشود شرایط حدالامکان برابر باشد
    قبول میکنیم که D800 جزییات بیشتری نسبت به بقیه ثبت میکند و شارپتر هم هست همچنین کم نویزتر و و و ,ولی
    تحت چه شرایطی و چگونه
    زمانی که در شرایط عادی و معمول (سرعت-های شاتر متعارف,عدم استفاده از فلاش ,لنزهای خاص ,قفل آینه و و و و) نتوان به چنان نتایجی رسید
    چیزی که در عمل و در دنیای واقعی عمل بدانها چندان هم ساده نباشد ,پس یک جای کار اشکال دارد و این محدودیت باید دانسته شود
    سلام

از سلامت كامل بدنه مطمئن هستيد؟ به نظر من براي نتيجه گيري صحيح لازم است آزمايش حداقل با يك بدنه D800 ديگر هم تكرار شود.
    Saadat، lamagra، alir. و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

تحت چه شرایطی و چگونه!؟
    بردیای عزیز، در سفر هستم و خلاصه می‌نویسم:

۱- در تستی D800 بیشترین جزییات را نسبت به تمام دوربین‌های DSLR ثبت می‌کند. (Dpreview)
    2- در تست دیگری(تست شما) کم‌ترین.

در اولین نظر بسیاری به چگالی بالای دی۸۰۰ اشاره می‌کنند، اما دی۷۱۰۰ این داستان رو نقض می‌کند. دو وضعیت داریم:

۱- تست شما سالم نبوده.(حالا به هر دلیلی)
    ۲- یک اشکال دیگر در دی ۸۰۰ وجود دارد. مثل سافت‌شدن تصویر در تایم طولانی شاتر.(گویا این تایم طولانی می‌تواند ۱/۳۰ هم باشد!) چیزی مثل لق بودن سنسور! یا لنگر آینه یا هر چیز این‌چنینی دیگری.
    Elend، Saadat، KHAKSAR و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    Nikon D800 Review: Digital Photography Review

جالبه اين سايتی که شما اينقدر ازش دم ميزنيد هم بين دنيای واقعی و شرايط ازمايشگاهی تفاوت قائله اما از نظر شما تفاوتی وجود نداره

جناب عبدل پناه
    من کار های شما رو خيلی دوست دارم چون با حداقل امکانات بهترين خروجی ها رو ميگيريد که خيلی از دوستان پر ادعا که از بالا به پايين با بقيه حرف ميزنند با بهترين تجهيزات نميتونند.

استاد عزيز
    بد نيست شما با اينهمه وقت و سرمايه اي که هدر داديد يه نگاهی به پرتوفوليو خودتون هم بکنيد بعد به تمسخر بقيه بپردازيد
    کسی که اينقدر ادعا و وسايل کامل داره نبايد چنين کار هايی رو توی نمونه کارهاش داشته باشه
    نور پردازی حرفه اي
    http://www.kosuf.com/photo/00509-03-chiken.jpg
    مطالعه کامل دفتر چه و استفاده بهينه از ايزو برای تنظيم سرعت شاتر
    http://www.khosoof.com/archive/552.php#000552
    عکس های کامريکال حرفه اي که به فروش بيشتر اين ماشين بسيار کمک کرده
    http://www.khosoof.com/archive/464.php#000464

اگر قرار به ايراد گرفتن از بقيه باشه شما هم بی عيب نيستيد
    فقط فرقه شما با بقيه اينه عمرتون رو پای عکاسی گذاشتيد وفرصت بيشتری برای عکس گرفتن داشتيد, يکی مثل من فقط وقت اضافيم رو برای عکاسی صرف کردم انتظار ندارم با 5000 شات عکس های ماندگاری بگيرم ، اما اين دليل اين نيست به اندازه شما اطلاعات تئوری نداشته باشم

درسته 1 سال عکاسی رو شروع کردم و فقط وقت کمی برای تمرين دارم اما به اندازه کافی مطالعه دارم که مشکلی با منو های پيشرفته اين دوربين نداشته باشم
    (اين پستتون ظاهراً با من بوديد چون غير من همه با اين بدنه کار کرده بودند)

بد نيست نمونه کارهاتون رو با دوستانی جز من که به تمسخره گرفتيد مثل پدرام , سعادت مقايسه کنيد شايد به اين نتيجه برسيد که شما هم آپولو اي هوا نکرده ايد
    بنده انتظار چنین پستی را از شما نداشتم در شان شما و فروم نبود بهتره یه تجدید نظر بفرمایید.
    ALI.Barutkub و Pedram.m تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    ۱- تست شما سالم نبوده.(حالا به هر دلیلی)
    ۲- یک اشکال دیگر در دی ۸۰۰ وجود دارد. مثل سافت‌شدن تصویر در تایم طولانی شاتر.(گویا این تایم طولانی می‌تواند ۱/۳۰ هم باشد!) چیزی مثل لق بودن سنسور! یا لنگر آینه یا هر چیز این‌چنینی دیگری.
    ضمن تشکر از جناب عاشوری نیا بابت توضیحات جامع و منطقی
    با توجه به امکان سالم نبودن تست های قبلی و مواردی که از طرف دوستان بیان شد ,تصمیم به اجرای دوباره تستها(ی مقایسه ای) منتها اینبار در شرایطی بهتر و دقیقتر
    1- تستها با سه بدنه D800 و D800e و 5dmII (و احتمالا 5dmIII نیز خواهد بود)
    2- به جای لنزهای متعدد از تک لنز Nikkor AF-S 50mm f/1.4 G برای تستها استفاده..(برای بدنه کانن نیز این لنز با استفاده از مبدل مخصوص بسته خواهد شد)
    3- دیاف انتخابی هم 5.6 خواهد بود که شارپترین دیاف این لنز می باشد
    4- بدنه ها بر روی یک سه پایه مشخص که از قبل با فاصله معینی از iso 12233 test chart استوار شده ,سوار خواهند شد
    5- از ریموت به جای فشار دادن دگمه شاتر استفاده..

و اما گزینه دوم ,
    در پی صحبتی که با یکی از اساتید انجمن داشتیم(اگر صلاح دانستند خودشان اعلام کنند).. حدس بدنه هم دقیقا همین مورد بود حتی به طور خاص به آیینه اشاره کردم که ظاهرا در حین انجام ثبت و با توجه به عمل کرد آیینه ,لرزش ایجاد شده در این فرایند.. به نوعی به حسگر منتقل میشود که باعث بروز این اشکال....