صفحه 109 از 433 نخستنخست ... 9 59 99 105 106 107 108 109 110 111 112 113 119 159 209 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    علی جان شما دیگه چرا؟ این کارتن سفید با اون کارتن سفید فرق می کنه.

در ممالک آزاد (منظورم ممالکی که شامل تحریم نیستند) لنز و تجهیزات کارتن سفید به معنی Refurbished هستند و کمپانی ها معمولا اینگونه کالاها را گارانتی نمی کنند. در مملکت خودمان هم مثلا ایران خودرو خودروهایی را که به هر علتی در پروسه ی تولید دچار مشکلی می شوند (مثلا در خیابانهای ایران خودرو توسط کارمندان بخش حمل و نقل به در و دیوار کوبانده می شوند یا خط و خشی بر می دارند یا ... که مجبور می شوند ماشین را لکه گیری کنند و ... ) به جای فروش در سیستم عادی در پروسه ی مزایده و با حدود 20% زیر قیمت می فروشند ولی اینگونه ماشینها را گارانتی نمی کنند و معمولا دلالها این اتوموبیلها را در مزایده می خرند و در بازار حدود 5% زیر قیمت می فروشند.
    حالا شرکت های معتبر و پرفروشی مثل B&H چون فروش بالایی دارند این تجهیزات Refurbished جعبه سفید را خودشان گارانتی می کنند که مردم راحت تر بخرند. در ایران اما لنز جعبه سفید بیشتر به معنی لنزی است که لنز کیت بوده و از روی کیت برداشته شده است.

و اما اطلاع موثق و دقیق دارم که برخی وارد کنندگان و توزیع کنندگان معروف ایرانی دوربینهای Refurbished را با قیمت پایینتر می خرند و با چاپ جعبه در چاپخانه های زیر زمینی آنها را به اسم دوربین معمولی می فروشند که البته این کارتن ها معمولا یا سریال نامبر ندارند و یا سریال نامبر آنها به صورت برچسب با دوربین هماهنگ شده است!
    جناب حسینی آیا همه دیفربیش ها لزوما مشکل دارند؟و دیگر اینگه آیا لنرهای کیت که در کارتن دوربین هستند و کارتن سفید هم هستند در بازار ایران همگی ریفر هستند؟ممنون

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    جناب حسینی آیا همه دیفربیش ها لزوما مشکل دارند؟و دیگر اینگه آیا لنرهای کیت که در کارتن دوربین هستند و کارتن سفید هم هستند در بازار ایران همگی ریفر هستند؟ممنون
    ببخشید که من جواب میدم
    نه refurbished ها مشکلی ندارن اما قبلا داشتن و تعمیر شدن
    مشکل کارتن سفیدا دقیقا اینه که اصالتش رو نمیشه تشخیص داد مگر اینکه به فروشنده اعتماد ۱۰۰٪ داشته باشین
    شاید خود فروشنده هم ندونه واقعیتش رو
    farhad44 و eternal تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

لنز refurbished در بازار ایران بسیار کمیاب است چون برای وارد کننده صرفه ندارد.حتی دوربین refurbished هم فقط توسط یکی دو واردکننده در بازار توزیع می شود.

اما از شماره سریال لنز ها می توان فهمید البته اگر به دیتابیس اش دسترسی داشته باشید.
    MohammadH و eternal تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    لنز refurbished در بازار ایران بسیار کمیاب است چون برای وارد کننده صرفه ندارد.حتی دوربین refurbished هم فقط توسط یکی دو واردکننده در بازار توزیع می شود.

اما از شماره سریال لنز ها می توان فهمید البته اگر به دیتابیس اش دسترسی داشته باشید.
    ربطی به موضوع تاپیک نداره اما چرا صرف نداره برای وارد کننده ؟
    وقتی کالاهای refurbished با ۲۰ تا ۳۰ ٪ تخفیف فروخته میشن اینجا اتفاقا برای وارد کننده خیلی هم سود بیشتری داره چون نهایتا به خاطر جعبه سفید ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومن ارزونتر میده در حالی که بیشتر از این حرفا ارزونتر تهیه کرده

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

ایا دسترسی به دیتا بیس برای افراد از طریق نت امکان پذیره؟ اگر نه راه حل چیه

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بنده جایی در اینترنت ندیدم اما یقینا پیدا می شود.

جریان صرفه برای واردکننده قدری پیچیده است و داستان اش مفصل است.دوربین و لنز نو برای واردکننده عمده ( نه کسی که 10 تا دوربین وارد می کند ) بسیار با صرفه تر است.خرید غیر نقدی و اعتباری ، تخفیف بیشتر نسبت به قیمت روز ، موجودی بیشتر ( ریفر ها تعداد محدودی هستند ) و فروش راحت تر به فروشنده ها و دردسر کمتر و سود گمرکی معقول تر و خیلی داستان های دیگر باعث می شود وارد کننده ایرانی ترجیح دهد که ریفر ها را وارد نکند.چون از نظر سودی نفاوتی با نو برایش ندارد به جز اینکه در فروش اش قدری دردسر می کشد.
    M-Yousefi و Digital Lover تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

عجب سوالی! این که معلومه لنز f1.4 بخاطر دست یابی به عمق کمتر و دیاف بازتر ، برتری داره
    روی کراپ دار هم خیلی فرقی بین سری G و سری D از نظر کیفی و اپتیکی نمیده! چرا که از مرکز لنز استفاده میشه و
    هر دو در مرکز مشابهن ، حتی من یکی از دوستانم با دوربینd5100 که موتور Focus داخل بدنه هم نداره F1.4D رو ترجیح داد
    درواقع ترجیح داد بجای داشتن Auto Focus به دیافراگم باز تر دسترسی پیدا کنه کیفیت هم که فرقی روی کراپدار ندارن.
    شما که مشکل Auto Focus هم ندارین

اگر قرار بود روی فول فریم استفاده بشه سری G انتخاب بهتری بود ( چون در کناره ها بهینه تر عمل میکنه )
    انوش جان فکر نمیکنید ورژن G این لنز خیلی بهتر هست ؟
    راستش من 2-3 روز هست که دارم تحقیق میکنم در مورد این 2 لنز و اخرش رسیدم به اینکه G بوکه خیلی بهتری داره + فوکوس سریعتر نسبت به D

این نمونه عکس رو ببینید فکر کنم متوجه بشید

امشب رفتم بازار و فقط سری D موجود داشتن واسه همین پشیمون شدم از خرید
    اما باز این پست شما رو دیدم فکر کردم شاید اشتباه میکنم
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ba نمایش پست ها
    انوش جان فکر نمیکنید ورژن G این لنز خیلی بهتر هست ؟
    راستش من 2-3 روز هست که دارم تحقیق میکنم در مورد این 2 لنز و اخرش رسیدم به اینکه G بوکه خیلی بهتری داره + فوکوس سریعتر نسبت به D

این نمونه عکس رو ببینید فکر کنم متوجه بشید

امشب رفتم بازار و فقط سری D موجود داشتن واسه همین پشیمون شدم از خرید
    اما باز این پست شما رو دیدم فکر کردم شاید اشتباه میکنم
    درود

مواردی رو که قرمز کردم صحیح نیستند،
    سریع تر بودن Focus هم صحت دارد ، منتها مگر آن اختلاف منجر به چه کاربرد ویژه ای میشود برای لنزی با این مصرف؟!

کلا بستگی دارد اولویت هایمان چه باشد
    اگر سقف بودجه ای در نظر نگیریم خوب دلیلی برای این مقایسات نیست و F1.4G بر بقیه شان برتری دارد(علیرغم داستان سرایی هایی که در چند تا ریویو در مورد برتری شارپنس f1.8G شده است ! )

سری G محوی نرم تری داره منتها در مقایسه بین دوتا لنز f1.8 ! شما nikkor 50f1.8d رو با nikkor 50 f1.8G مقایسه کردید
    مورد پرسش دوستمان مقایسه Nikkor 50mmf1.8G با Nikkor 50mm f1.4D بود.

نکته نادیده ای در مورد این 4 لنز ( و رقیب سیگمایی آن حتی زایس آن برای بنده ) وجود ندارد که باعث شود نظرم عوض شود.

قبلا نتیجه مطالعه review های مختلف رو هم اینجا گذاشته بودم

موفق باشید
    vahid_ba، kiavash، D.Daneshmand و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

یه سوال واسم پیش اومده اینکه شارپنس 18-135 با 55-250 فرق داره؟ ( فقطم برای کار مدلینگ و پرتره میخوام )
    به غیر از این 2 آیا لنز دیگری مد نظر شما هست ... ( فقطم برای کار مدلینگ و پرتره میخوام ، داخل و خارج استادیو )

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhmoudmy نمایش پست ها
    یه سوال واسم پیش اومده اینکه شارپنس 18-135 با 55-250 فرق داره؟ ( فقطم برای کار مدلینگ و پرتره میخوام )
    به غیر از این 2 آیا لنز دیگری مد نظر شما هست ... ( فقطم برای کار مدلینگ و پرتره میخوام ، داخل و خارج استادیو )
    سلام

تفاوت چندانی ندارند (شارپنس 135-18 کمی بیشتر هست)
    منتهی بحث کارایی هست در مدلینگ:
    55-250 اکثرا به خاطر زوم بالا عطش زیادی ایجاد میکنه برای Headshot یا همون عکس با کلوز آپ نزدیک به صورت!
    با 135-18 میتونید ضمن جا به جا کردن خودتون با حداقل دفرمه شدن صورت عکس های خوبی بگیرید ولی اگر تعویض لنز دردسر چندانی برای شما نداره با ترکیب 55-18 و 250-55 میتونید کارایی بیشتری نسبت به قیمتشون کسب کنید!
    18-55 + 55-250 = حدود 1 میلیون تومان
    18-135 = حدود یک ملیون تومان!