صفحه 161 از 433 نخستنخست ... 61 111 151 157 158 159 160 161 162 163 164 165 171 211 261 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,601 تا 1,610 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

سلام

با توجه به اینکه من عکاسی خبری رو بعنوان یک حرفه یا شغل دارم انجام میدم و در کنارش عکاسی طبیعت هم میکنم ( صرفا برای علاقه شدید) برای خرید یکسری تجهیزات مدتیه حسابی 2 دل و سردرگم شدم.

قبل از هر چیزی باید خدمتتون عرض کنم که بودجه محدودی دارم ... (2 م و 400 هزار تومان )

دوربین من Canon 550D هست با 54000 شات .

دو عدد لنز دارم :

1- 50mm f1.4

2- 15-85mm f3.5-5.6

مدتیه احساس میکنم که برای عکاسی طبیعت نیاز به یک لنز واید تر از 15mm روی بادی 550D خودم ( سنسور APSC ) دارم .

برای همین بعد از کلی تحقیق به فکر گرفتن یک لنز واید تر افتادم » Canon 10-22 f3.5

از اونجایی که با خرید این لنز میتونم هم عکاسی خبری رو پوشش بدم و هم طبیعت رو ، قصد داشتم روی این گزینه هزینه کنم اما بعد از کمی تامل به این نتیجه رسیدم که من لنز تله ندارم !

پس به فکر داشتن یک لنز 200-70 f/4 بدون IS افتادم . ( قیمتی مشابه و نزدیک به لنز 22-10 داره )

ولی باز به این نتیجه رسیدم که لنز تله نسبت به لنز واید کمتر در عکاسی طبیعت (Landscape) به کارم میاد و توی خرید این لنز هم 2 دل شدم .

نتیجتا به این موضوع رسیدم که نه لنز تله رو بگیرم و نه لنز واید رو !

برم سراغ یک لنز Fisheye ! ( سامیانگ 8mm ) که نسبتا بطور مساوی در هر دو مکان کارآیی داره ( البته در جاهای خاص) و تقریبا حدود 1 م تومان ارزان تر از لنزهای قبل که اشاره کردم.
    ولی باز کمی بیشتر فکر کردم دیدم هزینه کردن برای یک فیش آی که میخواد در جاهای خاص به کارم بیاد شاید زیاد معقولانه نباشه !

با این توضیحات ، بنظرتون سرمایه رو بذارم روی کدوم یکی از لنز های زیر ؟ ( چرا ؟ )

10-22mm

یا

70-200 f/4

یا

samyang 8mm fisheye
    Madjidm تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    سلام

با توجه به اینکه من عکاسی خبری رو بعنوان یک حرفه یا شغل دارم انجام میدم و در کنارش عکاسی طبیعت هم میکنم ( صرفا برای علاقه شدید) برای خرید یکسری تجهیزات مدتیه حسابی 2 دل و سردرگم شدم.

قبل از هر چیزی باید خدمتتون عرض کنم که بودجه محدودی دارم ... (2 م و 400 هزار تومان )

دوربین من Canon 550D هست با 54000 شات .

دو عدد لنز دارم :

1- 50mm f1.4

2- 15-85mm f3.5-5.6

مدتیه احساس میکنم که برای عکاسی طبیعت نیاز به یک لنز واید تر از 15mm روی بادی 550D خودم ( سنسور APSC ) دارم .

برای همین بعد از کلی تحقیق به فکر گرفتن یک لنز واید تر افتادم » Canon 10-22 f3.5

از اونجایی که با خرید این لنز میتونم هم عکاسی خبری رو پوشش بدم و هم طبیعت رو ، قصد داشتم روی این گزینه هزینه کنم اما بعد از کمی تامل به این نتیجه رسیدم که من لنز تله ندارم !

پس به فکر داشتن یک لنز 200-70 f/4 بدون IS افتادم . ( قیمتی مشابه و نزدیک به لنز 22-10 داره )

ولی باز به این نتیجه رسیدم که لنز تله نسبت به لنز واید کمتر در عکاسی طبیعت (Landscape) به کارم میاد و توی خرید این لنز هم 2 دل شدم .

نتیجتا به این موضوع رسیدم که نه لنز تله رو بگیرم و نه لنز واید رو !

برم سراغ یک لنز Fisheye ! ( سامیانگ 8mm ) که نسبتا بطور مساوی در هر دو مکان کارآیی داره ( البته در جاهای خاص) و تقریبا حدود 1 م تومان ارزان تر از لنزهای قبل که اشاره کردم.
    ولی باز کمی بیشتر فکر کردم دیدم هزینه کردن برای یک فیش آی که میخواد در جاهای خاص به کارم بیاد شاید زیاد معقولانه نباشه !

با این توضیحات ، بنظرتون سرمایه رو بذارم روی کدوم یکی از لنز های زیر ؟ ( چرا ؟ )

10-22mm

یا

70-200 f/4

یا

samyang 8mm fisheye

سلام و عرض ادب . . .

دوست عزیز بنده نیاز شما رو متوجه نمیشم . . .
    نیاز شما عکاسی ژانر طبیعت ِ ؟ . . .

پس چرا به فکر تله افتادید . . .

لطفا نیاز اصلیتون رو مطرح کنید تا بنده و دیگر دوستان بتونیم کمکتون کنیم . . .

تشکر کرده
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط Ariyan Tehrani نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب . . .

دوست عزیز بنده نیاز شما رو متوجه نمیشم . . .
    نیاز شما عکاسی ژانر طبیعت ِ ؟ . . .

پس چرا به فکر تله افتادید . . .

لطفا نیاز اصلیتون رو مطرح کنید تا بنده و دیگر دوستان بتونیم کمکتون کنیم . . .
    تا جایی که امکان داشته باشه لنزی رو میخوام خریداری کنم که هر دو نیاز رو برطرف کنه . هم در عکاسی خبری و هم طبیعت .
    ولی فعلا اولویت با عکاسی خبری هست .

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

تا جایی که امکان داشته باشه لنزی رو میخوام خریداری کنم که هر دو نیاز رو برطرف کنه . هم در عکاسی خبری و هم طبیعت .
    ولی فعلا اولویت با عکاسی خبری هست .
    دوست عزیز برای عکاسی خبری و طبیعت از لنز واید استفاده می کنند و فکر می کنم 22-10 برای شما مناسبتر باشه.
    HamidSHS تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جمع کردن همه این خواسته ها در یک لنز شدنی نیست ...
    البته می‌توانید از لنزهای walkaround هم استفاده کنید ...
    اما برای کار حرفه‌ای در هر کدام از زمینه‌های ذکر شده ، شما به لنزهای متفاوتی نیاز دارید ...
    برای عکاسی طبیعت ، اگر منظور منظره است ، شما به لنز واید نیاز خواهید داشت و این یک نکته حیاتی است ...
    اما برای عکاسی طبیعت ، ژانرهای پرندگان و حیات وحش ، شما به تله بلند نیاز خواهید داشت ...
    برای عکاسی خبری ، برای حفظ فاصله اجباری با موضوع ، شما به لنزی چون 200-70 نیاز خواهید داشت که این یک مورد ضروری است ...
    ولی f/4 دست شما را خواهد بست ...
    چون عکاسی خبری معمولن با نورهای کم محیط‌های سربسته سروکار هم خواهد داشت و این اف استاپ دست شما را خواهد بست ...

نتیجه اینکه ، به دست آوردن لنزی برای همه گزینه ها ممکن نیست و اگر شما نیازهای خود را طبقه بندی کنید به جواب بهتری خواهید رسید ...
    و چون اولویت شما ، در مرحله نخست ، عکاسی خبری است ، من 200-70 را توصیه می‌کنم ... اما نه آن نسخه‌ای که گفتید ...
    لرزش‌گیر برای کار خبری نیازی ضروری است ...
    البته در نهایت شما مجبور به انتخاب بر مبنای بودجه خود هستید ...
    اما بهتر است از خرید لنزی که بعدا نتوانید از آن استفاده کنید ، و بودجه محدود شما را ، از بین ببرد ، خودداری کنید ...
    HamidSHS، S_Mahdi و Amirghasemi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    102

جناب عطا و کوروش عزیز ممنون از پاسخ شما

چون عکاسی خبری معمولن با نورهای کم محیط‌های سربسته سروکار هم خواهد داشت و این اف استاپ دست شما را خواهد بست ...
    با توجه به اینکه بنده یک عدد فلاش اسپید لایت (Canon 600ex) هم دارم ، آیا بنظر شما باز هم دست من بسته خواهد بود در نور کم محیط های بسته ؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

جناب عطا و کوروش عزیز ممنون از پاسخ شما

با توجه به اینکه بنده یک عدد فلاش اسپید لایت (Canon 600ex) هم دارم ، آیا بنظر شما باز هم دست من بسته خواهد بود در نور کم محیط های بسته ؟

خواهش می کنم دوست عزیز،

همونطور که می دونید عکاسی با فلاش ( نور مصنوعی) با عکاسی در محیطهایی که نور طبیعی ولو نور لامپ هم باشه تفاوت داره مضافا اینکه برد فلاش شما محدود هست و تا یک فاصله ای رو می تونه پوشش بده. فاصله های دورتر رو می خوایید چی کار کنید؟

به نظر من هم f/4 برای عکاسی خبری جوابگو نیست.
    HamidSHS و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا kousha آواتار ها
    تشکر کرده
    270

دوستان سلام.
    من برای عکاسی ورزشی و گاهی در ارتفاع (سنگ نوردی) قصد ارتقای دوربین و لنز رو دارم.
    بادی باید سیلینگ خوبی هم داشته باشه. چون در معرض گرد و خاک و دست پودر زده شده هست!
    نظر خودم D7100 + 18-105 + 70-300 هست. 16-85 رو هم مد نظردارم، ولی نمی دونم ارزش داره به اختلاف قیمتش با 18-105.
    شاید تا 4 تومن بتونم هزینه کتم. در نهایت اگه چیزی موند، یه لنز برای پرتره هم می خوام
    در حال حاضر D5100 + 18-55 + 55-200 دارم.
    55-200 از لحاظ شارپنس و سرعت فوکوس چندان راضیم نکرده.
    آیا 70-300 تامرون می تونه گزینه بهتری از همتای نیکونیش باشه؟!
    با تشکر
    دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه؟

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط kousha نمایش پست ها
    دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه؟
    سلام
    چه نوع عکاسی ورزشی مد نظرتان هست؟
    kousha تشکر می‌کند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر آشنا kousha آواتار ها
    تشکر کرده
    270

سلام.
    سنگ نوردی. عموماً فاصله ام از سوژه از 5 الی 40 متر متغیر است. معمولاً عکاس در بالای سر سوژه باید حضور داشته باشه. هر چند رعایتش خیلی سخته!
    با تشکر از توجهتون