صفحه 165 از 433 نخستنخست ... 65 115 155 161 162 163 164 165 166 167 168 169 175 215 265 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر جديد محمد رنجبر آواتار ها
    تشکر کرده
    2843

سلام ، با تشکر از راهنمایی های جناب چگینی و آقا محمد حتماً به همین صورت عمل میکنم و این تست ها رو انجام میدم ، امروز لنز رو به شعبه نورنگار تو رشت سفارش دادم به قیمت 350 با گارانتی طلایی نورنگار که فردا به دستم میرسه.
    راستش میخوام این لنز رو برای پرتره قدی و نیم تنه در فضای بیرون رو بدنه 550d استفاده کنم ، و الان لنز کیت 55-18 دوربین و 250-55 رو دارم. به امید خدا گزینه بعدی 70-200 f:4 USM یا 24-105 خواهد بود.
    ممنون از راهنمایی های مفید شما
    Dariush Chegini و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

لنز خوبيه مبارک باشه
    شارپنسش خوبی داره من بيشتر از 50 1.4 ازش راضی بودم
    Kane و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2843

دوستان لنز رو گرفتم ، واقعاً لنز دوست داشتنی ایی هست به قیمت 350 باگارانتی طلایی یه هود و یه فیلتر هم گرفتم
    فیلتر UV ساده 15000 تومن
    هود لاستیکی 25000 تومن

از نقاط قوت و مزایای این لنز میتونم به این موارد اشاراه کنم :

1- بوکه عالی (( نسبت به اف 5.6-4 لنز 250 خودم ))
    2- سریع بودن لنز (( منظور اف باز لنز هست ))
    3- سبک بودن و کوچکی لنز (( به گونه ای که حتی می توان با یک دست به عکاسی پرداخت ))
    4- شارپنس خوب (( که بنظر خودم 40% از 250-55 بهتر می باشد ))

فعلاً تنها اشکالی که میتونم بگیرم در واقع همون بدنه پلاستیکی ضعیفش هست
    دوباره از جناب چگینی عزیز و آقا محمد تشکر می کنم که بنده رو راهنمایی کردن

این هم اولین عکسم با این لنز
    (( فوکوس روی بینی گربه هست ))

F: 1.8
    TV : 1.60
    _MG_5364.JPG
    usef، M.smaelnedjad و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

مبارکتان باشد دوست عزیز.
    واقعا لنز با ارزشی است .

فقط کاش فیلتر یو وی برای این لنز تهیه نکرده بودید ٬ فیلتر هایی با این قیمت٬ کیفیت پایینی دارند ٬ بنده خودم برای همین لنز فیلتر بی کیفیتی خریداری کرده بودم ٬ شب ها پدیده گوستینگ شدیدی در عکس ها ایجاد میشد ٬ (گوستینگ به اون پدیده ای میگن که مثلا قرینه چراغ هم در عکس ها وجود داشته باشه) ٬ اوایل متوجه نبودم مشکل از فیلتره تا اینکه بازش کردم و به این موضوع پی بردم ٬ بعدش مستقیما فیلتر رو انداختم سطل آشغال! (شوخی نمی کنم) .امیدوارم فیلتر شما از این نوع نباشه.
    حتی اگر همچین مشکلی ندارید باز هم بهتره ازش استفاده نکنید این لنز کنترل فلر (انعکاس) ضعیفی داره پس فیلتر بی کیفیت به احتمالا زیاد فلر رو افزایش میده و حتی شارپنس رو هم کم می کنه ٬ کلا به دلیل اینکه المان جلویی لنز 50mm f/1.8 ii خیلی داخل قرار گرفته و امکان ضربه خودن اون بسیار پایینه پس از لحاظ محافظت به فیلتر نیاز نیست.

تشکر کرده
    2843

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    مبارکتان باشد دوست عزیز.
    واقعا لنز با ارزشی است .

فقط کاش فیلتر یو وی برای این لنز تهیه نکرده بودید ٬ فیلتر هایی با این قیمت٬ کیفیت پایینی دارند ٬ بنده خودم برای همین لنز فیلتر بی کیفیتی خریداری کرده بودم ٬ شب ها پدیده گوستینگ شدیدی در عکس ها ایجاد میشد ٬ (گوستینگ به اون پدیده ای میگن که مثلا قرینه چراغ هم در عکس ها وجود داشته باشه) ٬ اوایل متوجه نبودم مشکل از فیلتره تا اینکه بازش کردم و به این موضوع پی بردم ٬ بعدش مستقیما فیلتر رو انداختم سطل آشغال! (شوخی نمی کنم) .امیدوارم فیلتر شما از این نوع نباشه.
    حتی اگر همچین مشکلی ندارید باز هم بهتره ازش استفاده نکنید این لنز کنترل فلر (انعکاس) ضعیفی داره پس فیلتر بی کیفیت به احتمالا زیاد فلر رو افزایش میده و حتی شارپنس رو هم کم می کنه ٬ کلا به دلیل اینکه المان جلویی لنز 50mm f/1.8 ii خیلی داخل قرار گرفته و امکان ضربه خودن اون بسیار پایینه پس از لحاظ محافظت به فیلتر نیاز نیست.

ممنون از لطف شما
    راستش این شیشه رو به عنوان فیلتر نگرفتم فقط برای محافظت از عدسی لنز در برابر گرد و غبار و چربی گرفتم و بزودی قصد خرید فیلتر مناسب رو دارم که همیشه رو لنز بسته باشه

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رنجبر نمایش پست ها
    ممنون از لطف شما
    راستش این شیشه رو به عنوان فیلتر نگرفتم فقط برای محافظت از عدسی لنز در برابر گرد و غبار و چربی گرفتم و بزودی قصد خرید فیلتر مناسب رو دارم که همیشه رو لنز بسته باشه
    متوجه هستم ٬ اصولا فیلتر یو وی برای محافظت از لنز در برابر ضربه و گرد و غبار و ... خریداری میشه . بحث من این بود که فیلتر ارزان قیمت ٬ ضررش بیشتر از سودش هست.
    خرید فیلتر گران قیمت هم برای یک لنز ارزان قیمت توجیه اقتصادی نداره و اینکه این لنز به علت طراحی خاص اون اصلا اون قدرها نیاز به محافظت نداره.
    Majix و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

دوستان لطفا بنده رو برای خرید لنز راهنمایی کنید:
    اول بگم بودجم نهایتا 1.5 تا 2 تومن هست و یک یا 2 لنز هم میخوام که از محدوده استاندارد تا زوم رو پوشش بده. اولویتهای عکاسیم هم بترتیب عکاسی خیابانی پرتره و طبیعت
    بادی فعلیم هم 450d canon هست بهمراه لنز کیت
    خودم سرچی که کردم لنز 70-300 تامرون رو بد ندیدم با توجه به قیمت 1.2 تومنیش که مثلا با یه لنز پرایم استاندارد اگه ترکیب بشه احتمالا بد نشه! و البته دیدم بعضیها زوم لنز کنون رو بهتر میدونن ....
    پیشنهاد شما چیه؟ کدوم لنز (ها) تو این رنج قیمتی شارپنس خوب و کیفیت رنگی بالا دارن؟

كاربر آشنا lord57 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط rapico نمایش پست ها
    اول بگم بودجم نهایتا 1.5 تا 2 تومن هست و یک یا 2 لنز هم میخوام که از محدوده استاندارد تا زوم رو پوشش بده. اولویتهای عکاسیم هم بترتیب عکاسی خیابانی پرتره و طبیعت
    خودم سرچی که کردم لنز 70-300 تامرون رو بد ندیدم با توجه به قیمت 1.2 تومنیش که مثلا با یه لنز پرایم استاندارد اگه ترکیب بشه احتمالا بد نشه! و البته دیدم بعضیها زوم لنز کنون رو بهتر میدونن ....
    پیشنهاد شما چیه؟ کدوم لنز (ها) تو این رنج قیمتی شارپنس خوب و کیفیت رنگی بالا دارن؟
    با اجازه از اساتید سایت ،
    تامرون 300-70 رو من خودم دارم واسه عکاسی خیابانی در روز حرف نداره ، لرزه گیر و اپتیک خیلی خوبی داره ، من شخصا باهاش پرتره نیم تنه هم گرفتم که واقعا عالی شد یک نمونه از عکس هاشو ببین :
    pishi_for_site.jpg
    aryobarzan، hamed.baheri، rapico و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Photography helps people to see

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط lord57 نمایش پست ها
    با اجازه از اساتید سایت ،
    تامرون 300-70 رو من خودم دارم واسه عکاسی خیابانی در روز حرف نداره ، لرزه گیر و اپتیک خیلی خوبی داره ، من شخصا باهاش پرتره نیم تنه هم گرفتم که واقعا عالی شد یک نمونه از عکس هاشو ببین :
    pishi_for_site.jpg
    بله نمونه عکسهاشو دیدم.تو این رنج قیمت دوربین خوبیه! ولی مطمئن نیستم بهترینش باشه
    امیدوارم اساتید کمک کنن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    820

نقل قول نوشته اصلی توسط rapico نمایش پست ها
    سلام و سال نوی شما مبارک
    با اجازه اساتید سایت با توجه به رسته های مورد علاقه شما چند مورد رو میگم
    اول از همه در مورد عکاسی خیابانی که علاقه اول شماست، اگه اشتباه نکم جناب هراتی در یک پست اعلام فرمودند که لنز واید و نرمال بیشتر مناسب هست.
    از طرفی برای پرتره با دوربین کراپ دار محدوده های همون 85 م م مناسب هست.
    برای عکاسی منظره (و بعضا طبیعت) همونطور که تو مطلبی از جناب سعادت خوندم لنز واید تاثیر زیادی رو در زیبا تر کردن عکس داره چون چشم انسان در حالت عادی محدوده واید رو به اندازه لنز های واید نمیبینه و به همین دلیل عکس هاش دارای جذابیت بصری بیشتری هستند.
    به نظر من برای پوشش دادن محدوده فوق استفاده از لنز 15-85 کنون و لنز 55-250 کنون به دلیل پوشش دادن تمامی رنجهای واید نرمال و تله کوتاه مناسب تره و شارپنس خیلی خوبی رو هم داره. البته من فکر کنم با همون حدود 2 تومن بتونید هر دو لنز رو تهیه کنید.
    درود
    محمد
    تجهیزات من :
    Canon 600D + Lens 18-55 IS 2 + Lens 50 f1.8 + Lens 100 f 2.8 macro + Macro ring flash Godox