صفحه 402 از 433 نخستنخست ... 302 352 392 398 399 400 401 402 403 404 405 406 412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,011 تا 4,020 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    اینو اضافه کنم که چون این اولین دوربین من بود که خریدم و بی تجربه بودم خیلی از خورشید با شاتر پایین عکس گرفتم و خیلی حلقه فوکس رو چرخوندم و باش بازی میکردم دراصل! و صفحه ی لنزش رو با دستمال کاغذیو دستمال های نامناسب خیلی سعی کردم تمیز کنم که خیلی خط و خش انداختم و توی این وضعیت عکس یهویی من :

25 مگاپیکسل روی دوربین مبتدی d3300 و با کراپ صد درصد (البته اضافه کنم ک 25 مگ این سنسور مثل 25 مگ سنسوری مثل d7100 فک نکنم باشه و این لنز روی اونا خیلی بهتر کار خواهد داد )

مطمئن باشید این عکسو با 35 میگرفتم یک سوم کنتراست این و رنگ بندی و جزئیات این رو نمیداشت
    برای بار صدم "چند عکس با دیاف کمی بسته تر(مثلا 2.8) و از طریق liveview بگیرید" ونمونه عکسها رو آپلود کنید. شبیه عکسی که از اون دختر بچه گرفتید. در شرایط نوری مناسب (ترجیها نور فلوروسنت نباشه).
    msh2200 و Aier تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    دوست عزیز من با خرید لنز 50 تا 70% نظرم در مورد دوربین کراپ عوض شد وقتی شارپنس و جزئیات بالاتر رو دیدم فهمیدم لنز 18.140 اصلا ارزش خرید نداره . نارضایتی من هم تا قبل از خرید لنز 50 بود ولی هنوز هم بدنه فول و لنز 70.200 رو بهترین گزینه برای خودم و کلا عکاسی پرتره میدونم چون تازه فهمیدم عکس های هد شات با فوکال بالا مثلا از 150 به بالا خیلی بهتر و دلچسب تر در میاد
    درود بر شما
    خدا رو شکر که درصد رضایتتون بالاتر رفته تمام این موارد که میفرمایین باز برمیگرده به تجربه ای که تو این مدت کسب کردین دوربین کماکان همون دوربینه شما هم همون عکاس هستید و تجربه تون بالاتر رفته و البت نوشته های شما در باب بدنه کماکان تو سایت موجوده برای هد شات هم 105 گزینه بدی نیست یه 135 خیلی خاص هم نیکون داره که اونم مورد خیلی خوبیه ولی قیمتش بالاست .الان به نظرتون 7200 خوبه یا بد ؟ تا چند وقت قبل به شدت ناراضی بودین ولی الان چی ؟ حرف من اینه تا از چیزی اطمینان ندارید حداقل جبهه نگیرید مقابلش
    همین 18-140 که میگین ارزش خرید نداره تو دست خیلی از دوستان همین سایت هست و رضایت دارن لنز هایی که به صورت کیت مثل 18-55 و همین 18-140 ارئه میشن "برای آشنایی کاربر مبتدی با رنج های پرکاربرد لنزهاست" وقتی این کاربر نیاز هاشو با این "لنزهای معمولی و متوسط" شناخت میتونه بره و با هزینه بالاتر لنز های خیلی بهتری تهیه کنه
    msh2200، yaghoobi، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نه دوست من باور کنید جوری که فکر میکنید نیست
    نمیدونم درست فکر میکنم یا غلط، اما این مشکل بک فوکس اگه باشه، جوری هست که مثلا تمام عکس ها ده سانت جلو تر یا عقب تر باید فوکس باشه ، اما به هیچ وجه اینجوری نیست
    این لنز برای من یک عکس در میون درست فوکس میکنه، اینجوری نیست که همیشه یه میزان جلوتر و یا عقب تر باشه، پس فکر نکنم مشکل ازین باشه، یا بادی با لنز سازگار نیست یا برعکس و یا مشکلی که واقعا نمیدونم چیه، اما چیزی که هست توی فضای آزاد و نور عالی، این مشکل وجود نداره و فوکس خوبه، که این نشان از دقت پایین فوکس لنز توی فضای بسته هست (و اینو هم بگم که توی همون فضای آزاد هم که خوب فوکس میکنه باز هم شارپنس و دقت و کیفیت عکسش به لنز کیت نمیرسه و قابل مقایسه نیست)
    شاید لنز شما خراب باشه ! ولی بعید میدونم شارپنس لنز 35 پرایم از 18-55 کمتر باشه. مشکل کار شما جای دیگری ست.

در نظر بگیرید دوربین روی پایه هست و روی یک جسم خاص فوکس کرده، فوکس رو میذاریم حالت continuous که مدام فوکس کنه، لنز 35 مدام فوکسش رو تغییر میده! هی جلو عقب میشه فوکسش و با خودش درگیره( البته منظورم این نیست که نمیشناسه جسم رو ها، منظورم اینه که یک مرحله فوکس میره جلو و یک مرحله میاد عقب و مدام داره صدا میکنه) اصلا برای همین عکساش اینجوری میشن یکی فوکس عقبه یکی جلو هست و یکی فوکسش درسته
    اما لنز کیتم یه بار که فوکس میکنه دیگه هرچقدر هم فوکس رو بزنید هیچ تغییری ایجاد نمیشه در فوکس
    شاید لنز شما خرابه !

من مطمئنم شما با لنز AFP کار نکردید و با بقیه لنز ها مقایسش نکردید

ببینید من به دو قصد لنز 35 پرایم رو خریداری کردم
    1- اپرچر پایین تر تا 1.8 و عملکرد خوب در شب و گرفتن بوکه ی خوب
    2- شارپنس عالی تر نسبت به لنز کیت

اگه قرار باشه من لنز پرایم رو روی اپرچر 3.5 استفاده کنم، و ازون بدتر که شارپنس و رنگ بندی عکساش و جزئیات نسبت به لنز کیت ضعف تر باشه و لرزشگیر رو هم از دست بدم، دقیقا چه حسنی برای کار من داره این لنز 35 جز اینکه فقط منو به فوکال 35 محدود میکنه
    تفکر اینکه لنزها برای استفاده از بازترین دیافراگمشون خریداری میشن اشتباس، عمق میدان در دیافراگم 1.8 در حد نوک بینیه !!
    کمی در مورد عمق میدان مطالعه کنید.

من باز هم میگم که شما لنز کیت AFP رو تست نکردید و هنوز اون دید منفی که نسبت به AFS بود رو بهش دارید
    این لنز واقعا درحد یه لنز پرایم کیفیت داره، فوکسش فوق العاده هست به حدی که من توی بازار راه میرم دوربینو زیر بغل میگیرم و به صورت نامحسوس شاتر میزنم و تمام سوژه هایی که شکار میکنم کاملا واضح هستن، حتی یک سوژه رو با این لنز از دست ندادم ، یعنی دوربین رو با یه دست میگیرم رو شاتراسپید 30 به صورت مخفیانه شاتر رو میزنم و عکس کاملا واضح و شارپ می افته
    اونوقت لنز 35 رو با کلی دقت و تمرکز عکس میگیرم و شفاف نمیشه و باید چند تا شات بزنم تا درست فوکس کنه و فلان و بهمان
    و باز هم میگم تنها دلیلی که من ازین لنز راضی نیستم اینه که لنز AFP رو دارم
    بنظرم 35 رو بفروشید و با همین 18-55 کار کنید. اصلا در مورد خرید 35 تحقیق کرده بودید ؟ هدف شما از خرید این لنز چی بود؟

در نظر بگیرید شما یک اتوموبیلی خریداری میکنید به قیمت 50 میلیون، و از تمام اتومبیل هایی که تابحال دیدید حتی تا قیمت های بالاتر هم بهتره! خوب شما از خرید راضی خواهید بود و کیفشو خواهید کرد
    این ماشین رو به دوستتون که درکشور دیگه ای هست و یک ماشین 20 میلیونی داره پیشنهاد میکنید و اون میخره و میبینه که از هر نظر نسبت به ماشین 20 میلیونیش ضعیف تره! درسته شما کاملا راضی بودید، اما ایشون راضی نخواهد بود! چون جنس بهترشو با قیمت کمترش داشته!
    در این مورد نظری ندارم.

و در مورد سرعت فوکس باور کنید AFS در مقابل AFP دقیقا مثل یک اسباب بازی هست !
    در نظر بگیرید روی دیوار میزنید فوکس شه و فوکس میره جلو و برمیگرده و نمیتونه فوکس کنه
    این حرکت توی لنز AFP توی یک دهم ثانیه انجام میشه و میتونید ده دفعه تکرارش کنید توی یک ثانیه! اما فوکس لنز AFS به کندی تمام اینکارو میکنه ! سرعت AFP به شدت و شدت از AFS بیشتره اصلا قابل مقایسه نیست !
    شما این لنزرو تهیه کنید تا بفهمید من چی میگم
    اصلا بحث سر سرعت فوکوس نیست، وگرنه همه میدونن AFP تکنولوژی جدیدی هست و از AFS سر تره، ولی سیستم فوکوس دلیلی بر شارپنس نیست.

حقیقت اینه که این لنز nikkor 35mm f1.8 ، نسبت به 18-55 afs vr2 ، حسن های بی شماری داره، اما نسبت به 18-55 afp ، به غیر از f1.8 ، هیچ حسن دیگه ای نداره!
    حقیقت اینه که لنز پرایم از هر لنز زومی شارپ تره و دلیل این رو در قوانین اپتیک جستجو کنید.
    msh2200، yaghoobi، M.Nouri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    درود بر شما
    خدا رو شکر که درصد رضایتتون بالاتر رفته تمام این موارد که میفرمایین باز برمیگرده به تجربه ای که تو این مدت کسب کردین دوربین کماکان همون دوربینه شما هم همون عکاس هستید و تجربه تون بالاتر رفته و البت نوشته های شما در باب بدنه کماکان تو سایت موجوده برای هد شات هم 105 گزینه بدی نیست یه 135 خیلی خاص هم نیکون داره که اونم مورد خیلی خوبیه ولی قیمتش بالاست .الان به نظرتون 7200 خوبه یا بد ؟ تا چند وقت قبل به شدت ناراضی بودین ولی الان چی ؟ حرف من اینه تا از چیزی اطمینان ندارید حداقل جبهه نگیرید مقابلش
    همین 18-140 که میگین ارزش خرید نداره تو دست خیلی از دوستان همین سایت هست و رضایت دارن لنز هایی که به صورت کیت مثل 18-55 و همین 18-140 ارئه میشن "برای آشنایی کاربر مبتدی با رنج های پرکاربرد لنزهاست" وقتی این کاربر نیاز هاشو با این "لنزهای معمولی و متوسط" شناخت میتونه بره و با هزینه بالاتر لنز های خیلی بهتری تهیه کنه
    درود
    دوست عزیز من همون لنز 85 رو بگیرم رو 7200 همون فوکال 127 میشه درسته؟ پس واسه هد شات رو کراپ کافیه ولی باز رو بادی فول لنز 85 واسه من کوتاهه درسته؟ در مورد 7200 هم که اگه روز اول همین قدر اطلاعات داشتم قطعا 750 رو میخریدم و خلاص چون هرگز نیازی به عکاسی سرعت بالا و منظره و حیات وحش و .... ندارم فقط پرتره چون که شارپنس و جزئیات بیشتر و قابلیت چاپ خیلی بزرگتر بهم میداد . پس 7200 بدنه ی خوبی هست ولی اون چیزی نبود که من انتظار داشتم توی پرتره . لامصب توی عکاسی پرتره کلا جنس عکس های فول فریم فرق میکنه با کراپ دار . و اما در مورد 18.140 خود شما هم میدونید که لنزی نیست که ادم رو ارضا کنه رنج وایدش که اصلا کیفیت نداره اصلا فوکال های بالاترش هم چنگی به دل نمیزنه کلا لنز کیت چه موقع خوب بوده که الان باشه تو رنج واید عکسهای 16 .35 سیگما ارت واقعا ارضا کنندس ولی خب قیمت هم بالاس دیگه . واسه اینه که میگم در اینده حتما یه بادی فول با لنز 70.200 خواهم داشت که دیگه واسه پرتره حرفی توش نباشه بدونم دیگه این چیزی که دارم کاملا راضی کنندس. مرسی. من لنز 50 رو خریدم ولی واسه هد شات خیلی کوتاه واسه یه عکس تمام از صورت باید 1 متر فاصله بگیری از سوژه که میدونید دیستورشن میشه صورت یا همون به اصطلاح خودم مثل گلابی میشه . عاشق هد شات از فوکال 135 تا 200 هستم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام دوستان.
    یه راهنمایی می خواستم برای خرید لنز تله برای دوربین نیکون 5300 چی پیشنهاد میکنید؟؟
    لنز فقط ۱۸-۵۵ دارم
    عکاسی رو تازه شروع کردم
    به نظرتون یه لنز 18-200بگیرم که هم برای تله جواب گو باشه هم واید
    یا یه لنز با بازه دیگه بگیرم ؟؟

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin9500 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یه راهنمایی می خواستم برای خرید لنز تله برای دوربین نیکون 5300 چی پیشنهاد میکنید؟؟
    لنز فقط ۱۸-۵۵ دارم
    عکاسی رو تازه شروع کردم
    به نظرتون یه لنز 18-200بگیرم که هم برای تله جواب گو باشه هم واید
    یا یه لنز با بازه دیگه بگیرم ؟؟
    نه 18.140 نه 18.200 هیچ کدوم کیفیت نداره اگر 24.120 بتونید بخرید خیلی خیلی بهتر از 18.200 و 18.140 هست البته با 24.120 واید از دست میره نا گفته نماند
    ramin9500 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

ممنون
    پیشنهاد شما چی هست ؟؟
    بازه بیشتر از ۱۲۰ می خوام
    حالا اگه لنزی باشه که فقط تله باشه هم مشکلی نیست
    نظرتون در مورد ۵۵-۳۰۰ چی هست

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin9500 نمایش پست ها
    ممنون
    پیشنهاد شما چی هست ؟؟
    بازه بیشتر از ۱۲۰ می خوام
    حالا اگه لنزی باشه که فقط تله باشه هم مشکلی نیست
    نظرتون در مورد ۵۵-۳۰۰ چی هست
    حالا که واید خیلی مهم نیست پس همون 24.120 چون که لنز فول فریم هست روی دوربین کراپ دار شما ضریب 1.5 میخوره میشه فوکال 36.180 که فکر میکنم کافی باشه دیگه .
    ramin9500 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

دوست عزیز من با خرید لنز 50 تا 70% نظرم در مورد دوربین کراپ عوض شد وقتی شارپنس و جزئیات بالاتر رو دیدم فهمیدم لنز 18.140 اصلا ارزش خرید نداره . نارضایتی من هم تا قبل از خرید لنز 50 بود ولی هنوز هم بدنه فول و لنز 70.200 رو بهترین گزینه برای خودم و کلا عکاسی پرتره میدونم چون تازه فهمیدم عکس های هد شات با فوکال بالا مثلا از 150 به بالا خیلی بهتر و دلچسب تر در میاد
    نیما، تو که گفتی تجربه Kato بالا رفته.
    این که باز برگشت سر جای اولش !؟

اولا اینکه 18-140 در مقابل فوکال و کیفیت و خروجی و استفاده والک اروندیش بشدت!!! ارزش خرید داره.
    دوم اینکه من همچنان بادی 7200 شما رو خریدارم ! با همون 750 مد نظرتون هم عوض میکنم...

درود
    دوست عزیز من همون لنز 85 رو بگیرم رو 7200 همون فوکال 127 میشه درسته؟ پس واسه هد شات رو کراپ کافیه ولی باز رو بادی فول لنز 85 واسه من کوتاهه درسته؟ در مورد 7200 هم که اگه روز اول همین قدر اطلاعات داشتم قطعا 750 رو میخریدم و خلاص چون هرگز نیازی به عکاسی سرعت بالا و منظره و حیات وحش و .... ندارم فقط پرتره چون که شارپنس و جزئیات بیشتر و قابلیت چاپ خیلی بزرگتر بهم میداد . پس 7200 بدنه ی خوبی هست ولی اون چیزی نبود که من انتظار داشتم توی پرتره . لامصب توی عکاسی پرتره کلا جنس عکس های فول فریم فرق میکنه با کراپ دار . و اما در مورد 18.140 خود شما هم میدونید که لنزی نیست که ادم رو ارضا کنه رنج وایدش که اصلا کیفیت نداره اصلا فوکال های بالاترش هم چنگی به دل نمیزنه کلا لنز کیت چه موقع خوب بوده که الان باشه تو رنج واید عکسهای 16 .35 سیگما ارت واقعا ارضا کنندس ولی خب قیمت هم بالاس دیگه . واسه اینه که میگم در اینده حتما یه بادی فول با لنز 70.200 خواهم داشت که دیگه واسه پرتره حرفی توش نباشه بدونم دیگه این چیزی که دارم کاملا راضی کنندس. مرسی. من لنز 50 رو خریدم ولی واسه هد شات خیلی کوتاه واسه یه عکس تمام از صورت باید 1 متر فاصله بگیری از سوژه که میدونید دیستورشن میشه صورت یا همون به اصطلاح خودم مثل گلابی میشه . عاشق هد شات از فوکال 135 تا 200 هستم
    خداوکیلی شمام چه چیزایی رو باهم مقایسه میکنی برادر من...
    شما دو لنز یا بادی رو با هم مقایسه میکنی، اصلا به تفاوت قیمتشون هم فکر میکنی؟ ما اصلا 16-35 که ندارم، اگر منظورت 18-35 اف 1.8 هست آخه این کجا و 18-140 کجا...

شما بازم بی تجربیگتون رو اثبات کردی
    لنز 50مم برای هد شات !؟؟
    Fereidoon، M.Nouri، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    نیما، تو که گفتی تجربه Kato بالا رفته.
    این که باز برگشت سر جای اولش !؟

اولا اینکه 18-140 در مقابل فوکال و کیفیت و خروجی و استفاده والک اروندیش بشدت!!! ارزش خرید داره.
    دوم اینکه من همچنان بادی 7200 شما رو خریدارم ! با همون 750 مد نظرتون هم عوض میکنم...

خداوکیلی شمام چه چیزایی رو باهم مقایسه میکنی برادر من...
    شما دو لنز یا بادی رو با هم مقایسه میکنی، اصلا به تفاوت قیمتشون هم فکر میکنی؟ ما اصلا 16-35 که ندارم، اگر منظورت 18-35 اف 1.8 هست آخه این کجا و 18-140 کجا...

شما بازم بی تجربیگتون رو اثبات کردی
    لنز 50مم برای هد شات !؟؟
    بله منظورم همون 18.35 سیگما بود . شما مگه الان بادی 750 داری؟ من حاظرم عوض کنم چند تا شات خورده؟ بدنه 7200 بنده کمتر از 1000 تا شات خورده .
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.