صفحه 113 از 433 نخستنخست ... 13 63 103 109 110 111 112 113 114 115 116 117 123 163 213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

55-200 لنزی هست ، صرفا برای دسترسی به فواصل کانونی بالاتر از 18-55 فقط همین.
    برای خرید به این توجه کنید که چه نوع عکاسی مورد نظرتان هست ( کدام دسته بندی یا ژانر عکاسی )
    و لنز مورد نظر میتواند پاسخگوی آن باشد، سعی کنید عکاسی که میخواهید انجام بدید رو مشخص کنید و برای اون نوع عکاسی
    لنز های توصیه شده رو شناسایی کنید.
    ممنون دوست عزیز
    هنرجوی گرافیک هستم و فعلا همه نوع عکاسی رو تجربه میکنم هنوز به بلوغ عکاسی نرسیدم ولی بیشتر علاقه ام طبیعته
    شما مشخصات فنی این لنز رو تایید میکنید؟ چون دیافش4 هست و گفتن که سرعتش هم کمه

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط H.A.M.I.D نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    هنرجوی گرافیک هستم و فعلا همه نوع عکاسی رو تجربه میکنم هنوز به بلوغ عکاسی نرسیدم ولی بیشتر علاقه ام طبیعته
    شما مشخصات فنی این لنز رو تایید میکنید؟ چون دیافش4 هست و گفتن که سرعتش هم کمه
    درود

در این رده قیمتی ، داشتن بازترین اندازه دیافراگم F4 معقول است لنز زوم با رنج مشابه که دیافراگم باز تر از این داشته باشه قیمتش بالای 8 میلیون است ( 70-200 f2.8 )
    در مورد سرعت Focus اش هم دقیقا همین مورد بالا صادق است نیکون یک 55-300 هم بعد از این لنز ارائه کرده که دوستانی استفاده کرده بودند نظرشان این بود که سرعت Fucus لنز 55-200 VR بیشتر است. مخلص کلام اظهار نظری که در مورد لنز مورد نظر شنیدید سطحی و بدون توجه به نوع کاربرد و سطح قیمتی آن بوده.

بعد همه اینها فکر میکنم اصلا خرید لنزی با این فاصله کانونی برای شما ضرورتی ندارد شما با یک لنز همه کاره ( walkaround ) در این مقطع بهتر است به خود عکاسی ادامه دهید تا بیشتر به گرایش و علاقه مندی عکاسی خود نزدیک شوید ، ارزانترین نسخه چنین لنزی هم همان لنزی هست که به صورت Kit همراه دوربین شما بوده 18-55 VR که به نسبت قیمتش لنز بدی نیست. اوایل دوستانی که تازه به عکاسی مشغول شده اند به آخرین فاصله کانونی لنز خود که میرسند فکر میکنند که اگر بیشتر میشد چه میشد!
    مثلا چه میتوانست بیشتر از 55mm وجود داشته باشد! فواصل کانونی مختلف برای مصارف مختلفی هستند اما عمومی ترین رنج 18 تا 85 هست.

ینده نظرم این است فعلا با لنز موجود ادامه دهید ، و بعدا اگر قصد داشتید همچنان لنز زومه همه کاره خود رو آپگرید کنید 18-105 نیکون را تهیه بفرمایید. یا باز با قیمتی بیشتر 16-85 نیکون را ، اما 55-200 را تهیه کردن صرفا برای کامل کردن رنج ، بدون ذهنیتی در مورد اینکه با این فواصل مختلف قرار است چه کنید کار درستی نیست. و دردسر تعویض لنز از روی دوربین هم راحتی کار رو از شما خواهد گرفت.
    Amir Abdolpanah، lamagra، kiavash و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    میخوام یه لنز واید بگیرم دوربینم d5100 است.
    بین 10-24 و 12-24 نیکور موندم، از نظر sharpness و distortion کدومش بهتر عمل می کنه(البته قیمتشم باید در نظر گرفت)؟
    لنز مشابه اینا هست که یه خورده ارزونتر باشه و کیفیت مشابهی داشته باشه؟ در کل شما کدومشو پیشنهاد می کنین؟

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad7056 نمایش پست ها
    سلام
    میخوام یه لنز واید بگیرم دوربینم d5100 است.
    بین 10-24 و 12-24 نیکور موندم، از نظر sharpness و distortion کدومش بهتر عمل می کنه(البته قیمتشم باید در نظر گرفت)؟
    لنز مشابه اینا هست که یه خورده ارزونتر باشه و کیفیت مشابهی داشته باشه؟ در کل شما کدومشو پیشنهاد می کنین؟
    اگرلنز زوم بخواید ، من فکر میکنم TOKINA 11-16 F2.8 باتوجه به قیمت (وحتی جدای ازقیمت) لنزبسیار خوبی ست. همینطور SIMA 10-20 و SIGMA 8-16 که البته این اخری باید بینید تا چه اندازه برای کارشما مناسب هست؟ در کل این لنزها نسبتا قیمت بالایی دارند درحالیکه به نسبت این لنزهای توکینا و سیگما خوب جواب نمیدهند.
    Alireza_Lv تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    129

سلام
    من به تازگی d5100 خریدم
    میخوام یه لنز همه کاره براش بخرم
    دوستم 18-105 رو معرفی کرده و خودمم روش نظر دارم
    خواستم بپرسم با این هزینه ای که میخوام براش بدم (نزدیک 1 ملیون تومن) آیا 18-105 بهترین گزینه س؟
    یه لنزی که قدرت زوم بده بهم و f خوبی داشته باشه!
    ممنون

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadii نمایش پست ها
    سلام
    من به تازگی d5100 خریدم
    میخوام یه لنز همه کاره براش بخرم
    دوستم 18-105 رو معرفی کرده و خودمم روش نظر دارم
    خواستم بپرسم با این هزینه ای که میخوام براش بدم (نزدیک 1 ملیون تومن) آیا 18-105 بهترین گزینه س؟
    یه لنزی که قدرت زوم بده بهم و f خوبی داشته باشه!
    ممنون
    درود

بله ، به عنوان یک لنز زوم همه کاره با قیمتی مناسب بهترین گزینه هست.
    بدون شک گزینه هایی هم هستند که میتوانند از آن بهتر باشند اما قیمت بیشتری هم دارند.

این لنز آپدیتی میتواند باشد ، برای لنز فعلیتان ( احتمالا 18-55 ) با همان دیافراگم و کاربرد اما با کیفیتی بهتر و رنج بیشتر
    ahmadii، حامد صفائی، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

-دوستان برای خرید لنز زوم تو رنج 70-300 (حدودا) چی رو پیشنهاد میکنن؟ خودم تامرون مد نظرم هست. ماکرو داشتن هم با اینکه لازم نیست ولی خوبه بودنش. در مضیقه مالی هم هستم :|
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

پیش فرض SIGMA 17-50mm 2.8 or EF 17-40mm f/4L

سلام. کدام یک؟!

داشتم تو افرنگ لنز های سیگما رو نگاه میکردم که به این لنز با ارزش برخوردم. دوستانی که تجربه استفاده از این لنز یا هر دو لنز رو دارند بنده رو بی نصیب نکنند. قصد خرید بدنه ی فول فریم و یک لنز تله و یک لنز واید رو دارم. حالا نتیجه ی این دو بر روی فول فریم به چه صورت هست؟ لنز سیگما خیلی چشمو گرفته اخه هم EX هست هم فوکالش تا 50 هست و از همه مهم تر 3 استاپ اپرچر بازتری داره یعنی اف2.8. قیمتش هم پایین تره. اما از همه چی مهم تر کیفیت و فوکوس دقیق هست. (دومی خیلی مهم). دوستان عزیز کدوم رو پیشنهاد میدن؟
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

SIGMA17-50 اين لنز فول فريم نيست
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1639

سلام دوستان
    برای عکاسی نجومی(عکاسی از رد ستارگان و کهکشان) و همچنین عکاسی از منظره چه لنزی بگیرم؟
    لطفا قیمت هم بگید و زیاد گرون نباشه!
    راستی دوربینم 600D کنونه...