صفحه 126 از 735 نخستنخست ... 26 76 116 122 123 124 125 126 127 128 129 130 136 176 226 626 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

سلام دوستان

دوتا سوال دارم

1- Open Flash چیه؟ و چه کاربردی داره؟؟

2- یه بحثی بود که دقیق جزییاتش یادم نیست، که یک ویژگی بود فقط روی سری 1 کانن بود!! فکر کنم مربوط به نقاط فوکوس بود، دوستان اگه در مورد این مطلبم چیزی میدونن ممنون میشم کمکم کنید

باتشکر
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام دوستان

دوتا سوال دارم

2- یه بحثی بود که دقیق جزییاتش یادم نیست، که یک ویژگی بود فقط روی سری 1 کانن بود!! فکر کنم مربوط به نقاط فوکوس بود، دوستان اگه در مورد این مطلبم چیزی میدونن ممنون میشم کمکم کنید

باتشکر
    زمانیکه نور محیط خیلی کم هست و محیط بزرگ دوربین رو حالت ب میزارند با یک یا چندین فلاش با فاصله از دوربین زمانیکه شاتر باز هست شلیک میکنند بد از شلیک فلاش, شاتر میبندند
    Miri تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام دوستان

دوتا سوال دارم

باتشکر
    علی جان در مورد Open Flash فرمودند.

این تصویر یک نمونه از Open Flash است.جز مباحث آکادمیک عکاسی است.یک زمانی اغلب سوال امتحان بچه های کارشناسی عکاسی بود.

open_flash.jpg
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    6463

سلام دوستان

دوتا سوال دارم

باتشکر
    با سلام و تشکر از شما جناب قبادی

در مورد سوال دومم هم اگه ممکنه یه توضیحی بدین

ممنون

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

ممنون
    فکر کنم توانایی فوکوس اتومات در دیافراگم اف 8 بعد از افزودن تله کانورتور در سری 1 کنون رو میگید.
    Walkman، ramink2 و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    فکر کنم توانایی فوکوس اتومات در دیافراگم اف 8 بعد از افزودن تله کانورتور در سری 1 کنون رو میگید.
    آره همینه، میشه یه ذره بیشتر در موردش توضیح بدید
    Miri تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

رضا جان این مورد یک مقدار زیادی پیچیده است.

در دفترچه ها و یوزر مانوآل های دوربین های DSLR اشاره شده است که این دوربین ها قادر نیستند در دیافراگم بالاتر از 8 اتوفوکوس کنند.

یعنی شما با یک لنز با دیافراگم 9 نمی توانید اتوفوکوس داشته باشید.

حالا سوال پیش می آید که ما همیشه از دیافراگم بسیار بسته مثل 22 و .. استفاده می کنیم.

بله اما دوربین در هنگام اتوفوکوس باز ترین دیافراگم را انتخاب کرده و فوکوس می کند و در لحظه آخر دیافراگم را می بندد.

این مورد مخصوص لنز هایی است که ابتدای دیافراگم شان از 8 به بالاتر است.مثلا اف 9

مثلا یک لنز که اف اش 3.5 -5.6 است و وقتی تله کانورتور بر رویش می بندیم دیافراگم اش بیشتر از 8 می شود.

یا یک لنز 70-200 اف 4 با تله کانورتور 2 ایکس.

خوب این فرضیه است.

اما در عمل در بسیاری از موارد این اتفاق نمی افتد و شما با یک دوربین DSLR معمولی می توانید با لنز هایی که اف بسته تر از 8 دارند ( در نور کافی ) اتوفوکوس داشته باشید.

این مورد در صورتی که نور کافی باشد ( مثلا محیط باز و آزاد در زیر نور خورشید ) می تواند انجام شود.

اما در برند کانن دوربین های سری 1 این قابلیت را دارند که بتوانند با دیافراگم بسته تر از 8 هم اتوفوکوس داشته باشند.در نیکون بنده با D3x تست کرده ام و اتوفوکوس وجود داشت.

در بعضی از سایت ها هم روش هایی ( هک ) وجود دارد که با مسدود کردن یکی از پیش های لنز و جلوگیری از اتصال آن با بدنه دوربین اطلاعات دیافراگم به بدنه انتقال پیدا نمی کند و دوربین تمام تلاش اش را برای فوکوس کردن خواهد کرد.اما این روشن باعث مصرف شدید باطری می شود.

خلاصه اینکه یک فرضیه است که توسط کمپانی ها ارائه شده است اما موارد خلف زیادی هم در این موضوع اثبات شده است
    شاهین اکبری، MehdiM، M.Mobin و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

رضا جان یادت رفته مثل اینکه! یک بحث 3 نفری با شاهین عزیز در همین مورد داشتیم چندماه پیش...
    خلاصه میشه توی اینکه در لنزهایی که دیافراگم مینیمال اونها بیشتر از 8 باشه(با افزودن کانورتور یا خود لنز) فقط سری 1 توانایی اوتوفوکوس دارن.از دیافراگم 11 به بعد همون سری 1 هم فقط اتوفوکوس تک نقطه مرکزی دارن.سایر بدنه ها تا دیافراگم 8 توانایی اوتوفوکوس دارن...البته در مواردی با یکسری ترفند از جمله مسدود کردن پینهای لنز و عدم ارتباط اون با بدنه میشه به اتوفوکوس رسید ولی خیلی قابل اتکا نیست.
    با جناب قبادی خط رو خط شدیم.تا اومدم بنویسم توضیح کامل ایشون از راه رسید
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

وقتی تله کانورتور رو با لنزی استفاده میکنید ، دیافراگم به نسبت ضریب تله بسته میشه.

لنز فرضی1 : 300-70 میلی متر اف 4-2.8 با تله 1.4x تبدیل میشه به 420-98 میلی متر اف 5.6-4
    لنز فرضی2 : 300-70 میلی متر اف 5.6-4 با تله 1.4x تبدیل میشه به 420-98 میلی متر اف 8-5.6

لنزفرضی1 در فوکال 420 م.م با تبدیل 1.4x با همه بدنه ها فوکوس اتومات دارد ولی با کانورتور 2x فقط روی بدنه های سری 1 فوکوس میکند.
    لنزفرضی2 در فوکال 420 م.م با تبدیل 1.4x فقط روی بدنه های سری 1 فوکوس اتومات دارد ولی با کانورتور 2x ممکن است سری 1 هم فوکوس نکند.

اینکه تفکیکی بین سری 1d , 1ds باشد رو یادم نیست. این محسابات ممکن است در عمل فرق کند یعنی در نور کافی بدنه کراپدار هم با اف 8 فوکوس کند.

قسم: قبل از نوشتن پست ، پیج رو رفرش کردم شاید دوستان پاسخی داده باشند . پاسخی نبود. چه خط رو خط بدی با بزرگان شدم:(
    Kaveh Ghobadi، lamagra، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    رضا جان یادت رفته مثل اینکه! یک بحث 3 نفری با شاهین عزیز در همین مورد داشتیم چندماه پیش...
    خلاصه میشه توی اینکه در لنزهایی که دیافراگم مینیمال اونها بیشتر از 8 باشه(با افزودن کانورتور یا خود لنز) فقط سری 1 توانایی اوتوفوکوس دارن.از دیافراگم 11 به بعد همون سری 1 هم فقط اتوفوکوس تک نقطه مرکزی دارن.سایر بدنه ها تا دیافراگم 8 توانایی اوتوفوکوس دارن...البته در مواردی با یکسری ترفند از جمله مسدود کردن پینهای لنز و عدم ارتباط اون با بدنه میشه به اتوفوکوس رسید ولی خیلی قابل اتکا نیست.
    با جناب قبادی خط رو خط شدیم.تا اومدم بنویسم توضیح کامل ایشون از راه رسید
    سلام؛
    در ديافراگم 8 فقط 1D و 1Ds اتوفكوس تك نقطه مركزي دارند و نه بيش از آن (مثلا 70-200 F4 و 2XTC). در نيكون شرايط كمي پيچيده است. مثلا من در فرومهايي ديده ام كه D300 و يا حتي D90 با لنز 300F4 و 1.7TC هم اتوفكوس دارند. اما كند و مقداري گيج.
    شاهین اکبری، Kasra.H، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.