صفحه 199 از 735 نخستنخست ... 99 149 189 195 196 197 198 199 200 201 202 203 209 249 299 699 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,981 تا 1,990 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad22 نمایش پست ها
    فایل پیوست 17025

سلام در قسمت منو دوربین مربوط به بخش انتخاب کیفیت دو گزینه L در عکاسی JPG وجود دارد تفاوت این دو در چیست؟
    L اندازه عکس میباشد

اما تفاوتشان در نوع ذهیره سازی و کیفیت میباشد(علامت مثلثی که کنار L میباشد نشاندهنده ی کیفیت است،یعنی اگر دندانه دندانه باشد کیفیت پایینتری دارد نسبت به بی دندانه)

در مواقعی از اینا استفاده میکنیم که با کمبود حافظه مواجه باشیم یا کثفیت در اولویتهای پایینتر باشد

شاد باشید...
    Farzad22 تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad22 نمایش پست ها
    یعنی عکس با کیفیت پایینتری ارائه میدهد؟
    من شنیده بودم برای عکسهایی با شارپ بیشتر از این گزینه استفاده میشود!
    بله با کیفیت کمتر و البته سایز کمتر. ولی خیلی وقتها تفاوتی در کیفیت دو عکس دیده نمیشود. برای مثال در ایزوهای بالا اصولا خروجی از سنسور و قسمت پردازش تصویر اونقدر پایین هست که دیگه فرقی نمیکنه در مرحله نهایی او عکس را به میزان کمی کمپرس کنیم و روی رم ذخیره کنیم یا به میزان زیادی.
    شارپنس در جای دیگری تنظیم میشود.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    آن عمر مفید مربوط به شاتر مکانیکی دوربین است و نه سنسور.

تازه خیلی وقت ها بیشتر از آن هم کار می کند اما سرعت سینک بسیار کاهش پیدا می کند و سرعت های مختلف دارای خطا هستند.

دوربین 350D سراغ دارم که تا به حال سه بار شاتر را تعویض کرده و حدود 280 هزار شات زده و تنها مشکل اش مقداری خطای نورسنجی است که با چند بار کالیبره شدن تا حدود زیادی بر طرف شده است.مثلا سرعت 1/4000 چیزی حدود 1/1800 شده بود و سرعت سینک با فلاش به شدت کاهش پیدا کرده بود.

عمر مشخصی برای سنسور دوربین بیان نمی شود.
    من خودم با دوربین 400دی کانن بیش از 250000 شات زدم و تاحالا از روز خرید هیچ مشکلی که دوربین رو برای تعمیر بفرستم بر نخوردم تنها مشکل همان خطای نورسنجی و اندکی نویزی شدن تصویر رو دیدم ولی می توانم بگم برای من بسیار خوب کار کرده
    همان موضوع عمر مفید قطعات می باشد و تنها به شاتر مربوط نمی شود
    دوربینهای 400 دی و 350 دی هم دیدم که 10000 تا شات هم نزده مشکل پیدا کرده
    ویرایش توسط Herati : Sunday 2 October 2011 در ساعت 12:28
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    - آیا بازکردن . ادیت و ذخیره چند باره فایل های پی ان جی روی کیفیت عکس (همانند فایلهای جی پگ) تاثیر میزاره؟(گفتند png فرمت مناسبی برای ارائه عکس نیست.چرا؟)
    نوع jpg گونه ای است که در ذخیره سازی توسط آن، مقداری از اطلاعات تصویر از دست میرود؛ که به این گونه ها (Lossy) گفته میشود. به همین دلیل در هر بار ویرایش و ذخیرۀ آن، افت کیفیت بیشتر میشود.
    نوع PNG که مخفف Portable Network Graphic است، جزو انواع فشرده سازی است که (Lossless) نامیده میشوند؛ یعنی هیچ اطلاعاتی را از تصویر حذف نمیکنند. به همین دلیل، ذخیره سازی مجدد تأثیری بر کیفیت ندارد. همچنین همانطور که از نامش پیداست به گونه ای ذخیره سازی میشود که برای انتقال تصویر در شبکه مناسب است.
    از عیوب این گونه، برای تصاویر دیجیتال این است که اولاً با توجه به الگوریتم ناکارامد فشرده سازی (البته برای منظور عکاسی دیجیتال)، از حجم بالایی برخوردارند (با یکی از فایلهای دوربین امتحان کنید تا تفاوت حجم jpg و png را متوجه شوید) و با توجه به این که نسبت به raw مقداری از اطلاعات از بین رفته است (ارتباطی به lossless بودن ندارد)، پس raw از اولویت برخوردار است. اصولاً کسی که از raw استفاده میکند، از نظر حافظه محدودیتی ندارد، پس دلیلی ندارد از png که آن هم از حجم بالا برخوردار است، ولی اطلاعات کمتری دارد، استفاده کند.
    همچنین png همانند jpg قادر به نگهداری اطلاعات EXIF فایل نیست (میتوانید این مورد را هم امتحان کنید)

البته با توجه به کیفیت بالا و عدم از دست رفتن اطلاعات (نسبت به jpg) میتوان از این نوع فایل، برای نگهداری نسخۀ اصلی (master copy) یک کار استفاده کرده و خروجی نهایی را به صورت jpg (به دلیل حجم پایین) تولید کرد.
    ویرایش توسط AliShamshirian : Sunday 2 October 2011 در ساعت 14:45
    Digital Lover و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط Still_Life نمایش پست ها
    نوع jpg گونه ای است که در ذخیره سازی توسط آن، مقداری از اطلاعات تصویر از دست میرود؛ که به این گونه ها (Lossy) گفته میشود. به همین دلیل در هر بار ویرایش و ذخیرۀ آن، افت کیفیت بیشتر میشود.
    نوع PNG که مخفف Prtable Network Graphic است، جزو انواع فشرده سازی است که (Lossless) نامیده میشوند؛ یعنی هیچ اطلاعاتی را از تصویر حذف نمیکنند. به همین دلیل، ذخیره سازی مجدد تأثیری بر کیفیت ندارد. همچنین همانطور که از نامش پیداست به گونه ای ذخیره سازی میشود که برای انتقال تصویر در شبکه مناسب است.
    از عیوب این گونه، برای تصاویر دیجیتال این است که اولاً با توجه به الگوریتم ناکارامد فشرده سازی (البته برای منظور عکاسی دیجیتال)، از حجم بالایی برخوردارند (با یکی از فایلهای دوربین امتحان کنید تا تفاوت حجم jpg و png را متوجه شوید) و با توجه به این که نسبت به raw مقداری از اطلاعات از بین رفته است (ارتباطی به lossless بودن ندارد)، پس raw از اولویت برخوردار است. اصولاً کسی که از raw استفاده میکند، از نظر حافظه محدودیتی ندارد، پس دلیلی ندارد از png که آن هم از حجم بالا برخوردار است، ولی اطلاعات کمتری دارد، استفاده کند.
    همچنین png همانند jpg قادر به نگهداری اطلاعات EXIF فایل نیست (میتوانید این مورد را هم امتحان کنید)

البته با توجه به کیفیت بالا و عدم از دست رفتن اطلاعات (نسبت به jpg) میتوان از این نوع فایل، برای نگهداری نسخۀ اصلی (master copy) یک کار استفاده کرده و خروجی نهایی را به صورت jpg (به دلیل حجم پایین) تولید کرد.
    من معمولا عکسایی که قرار هست برای چاپ بفرستم رو به صورت Tiff خروجی میگیرم
    نظرتون در مورد Tiff چیه؟؟
    AliShamshirian تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    من معمولا عکسایی که قرار هست برای چاپ بفرستم رو به صورت Tiff خروجی میگیرم
    نظرتون در مورد Tiff چیه؟؟
    البته سؤال ایشان در مورد png بود و بنده تا جایی که میدانستم راهنمایی کردم. (البته به صورت real time! از اینترنت هم کمک میگیرم تا خدای ناکرده نظرم اشتباه نباشد و همچنین شاید چیز بیشتری هم یاد گرفتم )

البته هر کدوم از گونه ها کاربرد، مزایا و معایب خود را دارند.

ولی در مورد tiff که آن هم از نوع lossless است:
    با توجه به این که از مود CMYK پشتیبانی میکنه برای چاپ کاملاً مناسبه (عموماً کارهای چاپ به صورت tiff به چاپخانه ارسال میشود). امکان دخیره سازی بدون فشرده سازی دارد که فایل نهایی از حجم بالایی برخوردار است. البته قابلیت فشرده سازی هم دارد، که با توجه به الگوریتم مورد استفاده ممکن است حجم فایل فشرده از فایل بدون فشرده سازی بیشتر شود! برای نگهداری نسخۀ اصلی فایل، با توجه به این که png و tiff هر دو اطلاعاتی از تصویر حذف نمیکنند، مناسبند. البته tiff عمومیت بیشتری دارد. توجه دارید که بعضی دوربینها از tiff هم پشتیبانی میکنند.

اصولاً الگوریتم فشرده سازی فایلهای png از tiff کارامدتر است، ولی png از فضای رنگی CMYK پشتیبانی نمیکند، که به همین دلیل کلاً برای چاپ مناسب نیست. ولی از طرفی قابلیت پشتیبانی از ناحیه های شفاف (transparent) را دارد که آن را برای نمایش تصویر در وب مناسب میسازد.

jpg هم که کاملاً معرف حضور هستند.
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا S. Badr آواتار ها
    تشکر کرده
    39

سلام دوستان

یه سوال آماتوری داشتم! لنزهای زوم هنگامی که رو به پایین یا بالا قرار می گیرند، در حالتی که در میانه دامنه هستند آیا باید جمع و باز بشن؟ (مثلا لنز 24-105 من وقتی رو فوکال 35 قرار داده و به سمت زمین یا به سمت بالا نگهش می دارم با سرعت کمی به سمت انتهای دامنه حرکت می‌کنه!) آیا این طبیعیه یا لنز ایراد داره! (به نظرم اومد که به دلیل جاذبه و وزن عناصر لنز باید طبیعی باشه اما گفتم بپرسم!)

كاربر آشنا a.abdullahian آواتار ها
    تشکر کرده
    687

سلام جناب بدر
    فکر کنم اشکال از لنز باشه چون لنزهای من به هیچ وجه رو فوکال خاصی بالا و پایین نمیره اما تو یه مورد خاصی لنز یکی از دوستام (تامرون) همین مشکل و داشت که مثلا عکسهایی که به طرف بالا بود لنز شروع به پایین اومدن میکرد
    شاید هم مشکل خاصی نباشه و براحتی حل بشه
    میسپاریم به دوستان با تجربه
    S. Badr و Miri تشکر می‌کنند.
    ع. عبدالهیان
    NIKON D700 + AF-S NIKKOR f/3.5-5.6

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط S. Badr نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه سوال آماتوری داشتم! لنزهای زوم هنگامی که رو به پایین یا بالا قرار می گیرند، در حالتی که در میانه دامنه هستند آیا باید جمع و باز بشن؟ (مثلا لنز 24-105 من وقتی رو فوکال 35 قرار داده و به سمت زمین یا به سمت بالا نگهش می دارم با سرعت کمی به سمت انتهای دامنه حرکت می‌کنه!) آیا این طبیعیه یا لنز ایراد داره! (به نظرم اومد که به دلیل جاذبه و وزن عناصر لنز باید طبیعی باشه اما گفتم بپرسم!)
    سلام

بنده هم همین 24-105 رو دارم در مواقعی که دوربین روی دوشم یا دور گردنم انداختم و سر لنز بسمت زمین است لنز کم کم به تله ترین حالت در میاد

مشکلی هم نداره

شاد باشید.....
    S. Badr و Miri تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا ahmadmobin آواتار ها
    تشکر کرده
    278

سلام دوستان:

من یه دوربین کامپکت کانن تهیه کردم که امکان تنظیمات دیافراگم و شاتر یا همون تقدم رو داره میخواستم اگه امکانش هست یه توضیح کوچیک در باره این دو مزیت بفرمایید که چه تاثیری روی عکس داره و کجاها استفاده میشه، و اگر هم تاپیکی مربوط به این دو موضوع هست لطفا آدرسش رو بفرمایید.

و سوال دوم اینکه همراه این دوربین یه cd هست که کلی نرم افزار و چیزایی که من نمیدونم چی هستند داخلش هست اگه در باره این مورد هم توضیح بفرمایید ممنون میشم.

سپاس