صفحه 198 از 735 نخستنخست ... 98 148 188 194 195 196 197 198 199 200 201 202 208 248 298 698 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,971 تا 1,980 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsendm نمایش پست ها
    ضمن تشکر از اساتید محترم

سوالی هم در رابطه با رنگ های اصلی داشتم

تا اونجایی که بررسی کردم سه رنگ اصلی اینها هستند
    قرمز
    آبی
    زرد

اما در قسمت تنظیم رنگ دوربین( RBG ) به جای زرد از سبز استفاده میشود علت چیست؟
    بهتر است مقالات سایت عکاسی را به دقت مطالعه کنید.

سه رنگ اصلی و اصولا مفهوم رنگ ها و ... به طور کامل توضیح داده شده است.
    Navid7h، mohsendm و kambiz.sh تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

برای بنده هم این ابهام وجود داره که علی رغم فعالیت سنسور در لایو ویو و حالت فیلمبرداری چرا عمر مفید رو با سنسور شات می سنجند؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    آن عمر مفید مربوط به شاتر مکانیکی دوربین است و نه سنسور.

عمر مشخصی برای سنسور دوربین بیان نمی شود.
    جالبه! چون موقعی که داشتم پست 1969 رو مینوشتم فکرم رو شاتر بود ولی با توجه به سوال داشتم سنسور تایپ میکردم که اصلاحش کردم

بحث سنسور شد، یک سؤال به ذهنم رسید. داشتم دفترچۀ دوربینم رو میخوندم نوشته بود در صورتی که برای مدت طولانی در محیط گرم، از "لایو ویو" استفاده میکنید، باعث گرم شدن دمای داخلی دوربین میشه، که میتونه رو کیفیت عکس تأثیر داشته باشه.
    حالا سؤالم اینه که در دوربینهایی که از فقط از LCD استفاده میکنن و یا ویوفایندر الکترونیکی دارن، و سنسورشون پیوسته در حال کاره، ممکن نیست به این دلیل تأثیری رو کیفیت تصویرشون مشاهده بشه؟ به نظرم پس وجود آینه در دوربین های DSLR باید از این نظر یک مزیت باشه، چون سنسور عموماً در وضعیت استراحت قرار داره.
    ویرایش توسط AliShamshirian : Saturday 1 October 2011 در ساعت 22:29
    Ali Saeedi، mohsendm و kambiz.sh تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

ضمن تشکر از اساتید محترم

سوالی هم در رابطه با رنگ های اصلی داشتم

تا اونجایی که بررسی کردم سه رنگ اصلی اینها هستند
    قرمز
    آبی
    زرد

اما در قسمت تنظیم رنگ دوربین( RBG ) به جای زرد از سبز استفاده میشود علت چیست؟
    سلام محسن جان

ما تمام رنگ های دیگر را از ترکیب این سه رنگ ( قرمز ، سبز و آبی ) درک می کنیم - ادراک انسان از رنگ ها

کامپیوتر و دوربینهای دیجیتال قادر به ایجاد طیف وسیعی از رنگها با مخلوط کردن نسبت های مختلف سه رنگ افزودنی اولیه (additive primary colours) می باشند که اون رنگ ها قرمز ، سبز و آبی هستند که به آنها RGB می گویند. که در اصل این رنگ ها در نور وجود دارند.
    ترکیب این سه رنگ با هم نور سفید را تشکیل می دهند.

اما بر می گردیم به بحث رنگ های پایه ای که تو مدرسه به ما می گفتند :
    قبل از تئوری رنگ های علمی مدرن ، سه رنگ مقدماتی قرمز ، آبی و زرد محسوب می شدند یعنی RBY ، از ترکیب این رنگ ها به رنگ های دیگری خواهیم رسید ولی به صورت محدود . جالب است بدانید لئوناردو داوینچی هم فهمیده بود که از ترکیب این سه رنگ فقط 1500 رنگ دیگر می توان تولید کرد و آن را ناکافی می دانست.
    به خاطر محدودیت تولید رنگ RBY و تقریبا غیر ممکن بودن دسترسی به ترکیب خوبی از سبز روشن، بنفش و یا فیروزه ای است که بحث جایگزینی رنگ سبز و ترکیب مدرن RGB مطرح شده است.
    البته لازم به ذکر است مدل های رنگی دیگری مانند CMYK و HSB و ... نیز به غیر از RGB وجود دارد که وصف آنها در این مقال نمی گنجد ولی هدف اصلی از ایجاد مدل RGB برای سنجش ، ارائه و نمایش تصویر در سیستم های الکترونیکی است.

كاربر آشنا persianeyes آواتار ها
    تشکر کرده
    641

سلام سوالی در رابطه با فوکوس منوال دارم. دوربین من نیکون D7000 است و وقتی روی لنز فوکوس دستی را انتخاب میکنم ، بالطبع میتوانم با حلقه فوکوس دستی بکنم. ولی از طرف دیگر وقتی روی فوکوس دستی سوییچ میکنم، میبینم که میتونم نقاط فوکوس رو بر حسب نظر خودم دستکاری کنم. حالا سوال من این هست که وقنی با حلقه میشه فوکوس کرد دیگه اون تغییر و حرکت نقاط فوکوس مال چیه؟
    بشوی اوراق اگر همدرس مایی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط persianeyes نمایش پست ها
    سلام سوالی در رابطه با فوکوس منوال دارم. دوربین من نیکون D7000 است و وقتی روی لنز فوکوس دستی را انتخاب میکنم ، بالطبع میتوانم با حلقه فوکوس دستی بکنم. ولی از طرف دیگر وقتی روی فوکوس دستی سوییچ میکنم، میبینم که میتونم نقاط فوکوس رو بر حسب نظر خودم دستکاری کنم. حالا سوال من این هست که وقنی با حلقه میشه فوکوس کرد دیگه اون تغییر و حرکت نقاط فوکوس مال چیه؟
    یک امکان بسیار خوب و جالب که کمک می کند وقتی یک نقطه را انتخاب کنید و به صورت مانوآل فوکوس کنید وقتی به بهترین شکل در آن نقطه فوکوس کنید چراغ آن نقطه روشن شده و به شما می گوید که الان آن نقطه را فوکوس کرده اید ( البته به صورت دستی )
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    153

نقل قول نوشته اصلی توسط Miri نمایش پست ها
    اما بر می گردیم به بحث رنگ های پایه ای که تو مدرسه به ما می گفتند :
    قبل از تئوری رنگ های علمی مدرن ، سه رنگ مقدماتی قرمز ، آبی و زرد محسوب می شدند یعنی RBY ، از ترکیب این رنگ ها به رنگ های دیگری خواهیم رسید ولی به صورت محدود . جالب است بدانید لئوناردو داوینچی هم فهمیده بود که از ترکیب این سه رنگ فقط 1500 رنگ دیگر می توان تولید کرد و آن را ناکافی می دانست.
    به خاطر محدودیت تولید رنگ RBY و تقریبا غیر ممکن بودن دسترسی به ترکیب خوبی از سبز روشن، بنفش و یا فیروزه ای است که بحث جایگزینی رنگ سبز و ترکیب مدرن RGB مطرح شده است.
    البته لازم به ذکر است مدل های رنگی دیگری مانند CMYK و HSB و ... نیز به غیر از RGB وجود دارد که وصف آنها در این مقال نمی گنجد ولی هدف اصلی از ایجاد مدل RGB برای سنجش ، ارائه و نمایش تصویر در سیستم های الکترونیکی است.
    کمی موضوع متفاوته. همون طور که گفتید RGB رنگ‌های افزایشی هستند. یعنی اگر نوری با این رنگ‌ها بتابانید و با هم ترکیبشان کنید همان رنگ‌هایی که می‌دانیم حاصل می‌شود. رنگ‌های پیکسل‌ها هم به این صورت تولید می‌شوند. اما RYB رنگ‌های کاهشی یا تفریقی (یا هر ترجمه بهتری برای subtractive) هستند. به این معنا که اگر نور به هر کدام آن‌ها تابانده شود طیف‌های دیگر رنگ را جذب می‌کنند و موجب دیده شدن به آن رنگ می‌شوند. برای تولید رنگ در نقاشی از این مدل استفاده می‌شده است. البته به دلایل مشخص این سه رنگ قرمز و زرد و آبی تغییر کرده‌اند اما نه به قرمز و سبز و آبی که خود مدل رنگ افزایشی را تشکیل می‌دهند بلکه به رنگ‌هایی که هر کدام یکی از این سه رنگ RGB را حذف می‌کنند و یکیشان کماکان زرد است.
    kambiz.sh تشکر می‌کند.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام

این سوال رو قبلا پرسیدم ولی جواب درستی نگرفتم اگه ممکنه این دفعه یه عنایتی به پست من بشه...
    - آیا بازکردن . ادیت و ذخیره چند باره فایل های پی ان جی روی کیفیت عکس (همانند فایلهای جی پگ) تاثیر میزاره؟(گفتند png فرمت مناسبی برای ارائه عکس نیست.چرا؟)

- منظور از editorial portrait یا editorial photography چی هست؟ (عکاسی برای مجله؟ عکاسی برای روی جلد؟)

سپاس
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

quality_menu-1.jpg

سلام در قسمت منو دوربین مربوط به بخش انتخاب کیفیت دو گزینه L در عکاسی JPG وجود دارد تفاوت این دو در چیست؟

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad22 نمایش پست ها
    quality_menu-1.jpg

سلام در قسمت منو دوربین مربوط به بخش انتخاب کیفیت دو گزینه L در عکاسی JPG وجود دارد تفاوت این دو در چیست؟
    همونطور که میدونید عکس jpg کمپرس شده است. در این قسمت شما میزان کمپرس شدن فایل jpg را مشخص میکنید. اونی که کنارش آیکون دندونه دندونه هست فایل کوچکتر (بشتر کمپرس شده) و با کیفیت کمتری دارد.
    Farzad22 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    همونطور که میدونید عکس jpg کمپرس شده است. در این قسمت شما میزان کمپرس شدن فایل jpg را مشخص میکنید. اونی که کنارش آیکون دندونه دندونه هست فایل کوچکتر (بشتر کمپرس شده) و با کیفیت کمتری دارد.
    یعنی عکس با کیفیت پایینتری ارائه میدهد؟
    من شنیده بودم برای عکسهایی با شارپ بیشتر از این گزینه استفاده میشود!