صفحه 307 از 735 نخستنخست ... 207 257 297 303 304 305 306 307 308 309 310 311 317 357 407 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,061 تا 3,070 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    برای آزمایش دقت نقطه فوکوس عمق میدان را تا حد ممکن کم کنید (یعنی بازترین دیافراگم (کوچکترین عدد دیافراگم) بیشترین دامنه تله لنز و نزدیکترین فاصله ممکن دوربین به خط کش).ضمناً عکس باید در امتداد خط کش گرفته شود و نه عمود بر آن
    ممنون از وقتی که میزارید
    بله دوست عزیر در امتداد خط کش عکس گرفتم و در باز ترین دیاف
    7یا 8 سانت اطراف خط کش وسایل بود بعد از این که عکس ها رو در کامپیوتر دیدم این جور بود(خط کش (فوکوس در نقطه مورد نظر با 7یا 8 سانت به سمت چپ هم باز فوکوس داشتم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    ۱. وقتی شما اول فکوس می کنید و بعد کادر رو تغییر داده و عکس میگیرید،‌ دوربین متوجه این موضوع نمیشه و فقط موقعیت نقطه فکوس شده در کادر رو نشون
    چیزی که از گفته شما فهمیدم این هست
    فوکوس در نقطه 1(نقطه 1 در وسط کادر هست)
    کادر بندی جدید که در کادر جدید نقطه 2 در وسط هست
    عکس گرفته شود-در پایان کار با وجودی که نقطه 2 در وسط هست اما فوکوس در نقطه 1 هست
    درست متوجه شدم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid-Gh نمایش پست ها
    اول توصیه میکنم این مقاله را بخوانید:
    http://www.akkasee.com/articles/7118
    وقتی در نقطه‌ای فکوس انجام میشود تمام نقاط موازی آن نقطه که فاصله یکسانی از سنسور دارند در محدوده فکوس قرار میگیرند.
    دوم AF point display نقطه‌ای از کادر را که زمان فکوس کردن در اون نقطه فکوس انجام شده نشان میدهد و اگر کادر رو تغییر بدید مسلما این نشانگر در جایی غیر از جای خود نشان داده میشود
    با همه حوصله ای که اساتید دارن واسه جواب دادن با هم گیخ میزنم
    اگر af point dis نقطه ای که زمان فوکوس کردن نمایش میده ما که با نیم شات گرفتن نقطه فوکوس قفل میکنیم پس چرا فرمودید که این نشانگر با تغیر کادر تغیر میکند؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

فکر کنم با این اطلاعات کم من و با این IQ که دارم سوال ها اساتید خسته کنه بهتر این جور سوال بپرسم

فرض کنید از شخصی میخواهیم از روبه ور عکسی گرفته شود
    چشم ها در فوکوس هستن اما بینی و گوش در فلو هست درسته که گفته شد نیاید انتطار داشت همه در فوکوس باشند چون در 1سطح تراز نیستند پس باید چه کار کرد؟
    یا به فرض میخواهیم که در حالت 3/4 رخ ایستاده عکس بگیریم 1چشم در فوکوس چشم دیگه در فلو شدید و اصلا جلوه خوبی نداره
    اگر هم دیاف را ببندم که عمق میدان کم بشه اون بوکه مه مورد نظرم هست نمیده

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaniran نمایش پست ها
    فکر کنم با این اطلاعات کم من و با این IQ که دارم سوال ها اساتید خسته کنه بهتر این جور سوال بپرسم

چشم ها در فوکوس هستن اما بینی و گوش در فلو هست درسته که گفته شد نیاید انتطار داشت همه در فوکوس باشند چون در 1سطح تراز نیستند پس باید چه کار کرد؟
    یا به فرض میخواهیم که در حالت 3/4 رخ ایستاده عکس بگیریم 1چشم در فوکوس چشم دیگه در فلو شدید و اصلا جلوه خوبی نداره
    بنظر، مشخصه که برای یک لنز و یک دوربین خاص، این سوالات براتون مطرح شده
    لطف کنید و موارد زیر را مشخص کنید تا بهتر بشود کمک تان نمود:

1) برند و مدل دوربین تون (APS-C یا FF بودنش)
    2) لنزی که مد نظرتان است (فاصله کانونی مورد نظر شما + بیشینه و کمینه ی اندازه ی دیافراگم) و نیز اندازه ی دیافراگم مورد نظر شما
    3) فاصله ی مورد نظر دوربین شما تا چهره ی سوژه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    بنظر، مشخصه که برای یک لنز و یک دوربین خاص، این سوالات براتون مطرح شده
    لطف کنید و موارد زیر را مشخص کنید تا بهتر بشود کمک تان نمود:

1) برند و مدل دوربین تون (APS-C یا FF بودنش)
    2) لنزی که مد نظرتان است (فاصله کانونی مورد نظر شما + بیشینه و کمینه ی اندازه ی دیافراگم) و نیز اندازه ی دیافراگم مورد نظر شما
    3) فاصله ی مورد نظر دوربین شما تا چهره ی سوژه

1-canon 5d markII
    100mm f/2
    اف2 تا اف 22(اف 2 واسه بوکه عالی اش تا اف 4)
    3-صد سانتی متر تا 2متر

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط imanse7en نمایش پست ها
    سلام . اگه یه سوژه متحرک ( مثلا یه نفر تویه اوت دور) بخوام با دیاف باز و عمق میدان کم بخوام فوکوس دقیق کنم چکار باید کنم؟
    فرض کنید تویه محیط بیرون سوژه به بالا بپره و بکگراند هم غروب خورشید و نور سوژه با کمک فلاش تامین کنم...
    دوربین رویه ai servo میزارم.. انتخاب نقطه فوکوس دست دوربین میزارم. سرعت ai servo هم رویه بیشترین حالت میزارم اما باز دوربین حداقل یه ثانیه زمان میخواد که بتونه فوکوس کنه و وقتی فوکوس میشه که سوژه رویه زمین رسیده! با فوکوس دستی هم دقیق نمیشه چون فوکال 85 رویه کراپدار تویه بازترین دیاف هست...تنظیمات کاستوم فاینکشن اتو فوکوس هم رویه همشون امتحان کردم و نشد!! اصلا اینکارو میشه کرد؟؟ میشه سرعت فوکوس بیشتر کرد؟
    اگه ممکنه در مورد 1st/2st تویه کاستوم فاینکشن اتوفوکوس واسم توضیح بدید و کاربرد عملیشون چیه؟
    برای این سبک عکاسی خیلی سخته که در لحظه فکوس کنید. روش رایج اینه که از عمق میدان باز تر استفاده کنید و قبل از ثبت از سوژه بخواید که در موقعیتی که قراره عکس گرفته بشه قرار بگیره و بعد از اینکه فکوس کردید ازش بخواید که بپره و شما فقط شاتر رو بزنید... برای رسیدن به بوکه دلخواه هم در صورت امکان سوزه رو از پس زمینه دور کنید.
    پ.ن: پیشنهاد می کنم کلاسی که Frank Doorhof برای kelby training تدریس کرده (Freeze Motion Photography) رو ببینید... (فکر کنم لینکش توی قسمت دانلود ویدیو های انجمن باشه)

تشکر کرده
    1291

چیزی که از گفته شما فهمیدم این هست
    فوکوس در نقطه 1(نقطه 1 در وسط کادر هست)
    کادر بندی جدید که در کادر جدید نقطه 2 در وسط هست
    عکس گرفته شود-در پایان کار با وجودی که نقطه 2 در وسط هست اما فوکوس در نقطه 1 هست
    درست متوجه شدم؟
    بله اگر وقتی فکوس در نقطه یک فکوس کردید، فکوس رو (با تا نیمه پایین نگه داشته شاتر یا استفاه از دکمه مخصوص قفل فکوس یا هر روش دیگه (مثلا روش پت و مت گونه قرار دادن کلید روی لنز در حالت منوال) قفل کنید و کادر رو تغییر بدید، (بشرطی که موقع تغییر کادر فاصله تغییر محسوس (با توجه به عمق میدان) نداشته باشه) با اینکه در کادر جدید نقطه ۲ زیر مربع فکوس هست، نقطه یک در فکوس کامل قرار داره... با این حال دوربین اون علامت af point خودش رو به اشتباه روی نقطه ۲ خواهد گذاشت.
    ممنون از وقتی که میزارید
    بله دوست عزیر در امتداد خط کش عکس گرفتم و در باز ترین دیاف
    7یا 8 سانت اطراف خط کش وسایل بود بعد از این که عکس ها رو در کامپیوتر دیدم این جور بود(خط کش (فوکوس در نقطه مورد نظر با 7یا 8 سانت به سمت چپ هم باز فوکوس داشتم
    صفحه فکوس یک صفحه موازی با سنسور دروربین ـه... پس وقتی روی یک قسمت از خط کش فکوس کنید، سمت چپ و راست اون هم فکوس میشه و این کاملا طبیعی‌ه (شکل های اون مقاله ای که دوستان لینکش رو دادند رو ببینید)

میزان فلو شدن پس زمینه (رسیدن به بوکه دلخواه) علاوه بر دیافراگم به فاصله سوژه (در واقع نقطه فکوس) از پس زمینه (چیزی که می خواید فلو باشه) هم بستگی داره... اگه شما از لنز ۱۰۰ تون تو f2 استفاده کنید عمق میدان انقدر کم میشه که اگه فاصله سوژه از دوربین بقدر کافی کم باشه، حتی اگه یک طرف یک چشم فکوس کنید اون طرف‌ش فلو میشه! بنابرین ظاهرا تنها راهکار شما اینه که عمق میدان رو به هر طریق که براتون مقدوره بیشتر کنید تا همه چیزی که لازم دارید در فکوس مورد قبول قرار بگیره (در مورد انتخاب نقطه فکوس (اون قسمت از سوژه که فکوس می کنید) هم به توضیحاتی که تو اون مقاله داده شده دقت کنید).
    ehsaniran تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    بله اگر وقتی فکوس در نقطه یک فکوس کردید، فکوس رو (با تا نیمه پایین نگه داشته شاتر یا استفاه از دکمه مخصوص قفل فکوس یا هر روش دیگه (مثلا روش پت و مت گونه قرار دادن کلید روی لنز در حالت منوال) قفل کنید و کادر رو تغییر بدید،
    .
    واقعا دلم نیومد فقط تشکر بزنم
    با وجودی که بقیه دوستان زحمت کشیدن اما تمامی جوابم هام تونستم از صحبت های شما بگیرم
    میشه در مورد صحبت بالاتون هم راهنمایی بفرمایید

تشکر کرده
    1291

وقتی از نورسنجی و فکوس اتوماتیک استفاده می کنید، با تا نیمه فشار دادن شاتر دوربین فکوس و نورسنجی می کنه و بعد هردو اینها قفل میشن؛ یعنی تا وقتی که شاتر در همون حالت نگه داشته شده باشه، پارامتر های نور و فاصله فکوس شده در لحظه اول، بدون تغییر باقی می مونن (با یک استثنا: اگه در حالت فکوس پیوسته (Servo) باشید، دوربین پی در پی روی چیزی که زیر نقطه فکوس قرار داره فکوس می کنه) و به شما اجازه تغییر کادر رو میدن
    روش دوم، استفاده از دکمه‌ای‌ه که روی بدن قرار داره و با فشردن اون (برحسب تنظیمات دوربین) فکوس یا نورسنجی و یا هردو قفل میشن و دیگه لازم نیست شاتر رو تا نیمه نگه دارید (تو بدنه های نیکون روی این دکمه نوشته AF-L/AE-L) (نمی دونم بدنه های کنون هم همینطور هستند یا دکنه جدا دارند!؟) ... ضمن اینکه شما میتونید یه دکمه برای قفل نورسنجی و یه دکمه دیگه از دوربین رو برای قفل فکوس استفاده کنید (این جمله آخر برای همه بدنه ها صادق نیست)
    روش دیگه‌ای که میتونید استفاده کنید اینه که بعد از اینکه فکوس کردید، کلید نوع فکوس روی بدنه (یا داخل منو ها) یا روی لنز رو روی منوال بذارید.(اگه اشتباه نکنم، برای بعضی مدل ها اگه کلید روی بنده روی اتوماتیک باشه و کلید روی روی منوال، ممکنه برای لنز مشکل پیش بیاد!؟)
    این روش آخر رو من وقتی دارم از یه سوژه ثابت عکاسی می کنم (still life و ...) معمولا استفاده می کنم، تا خیالم از بابت فکوس راحت باشه و به نور پردازی و چیدمان سایر اجزای تصویر بپردازم...
    ehsaniran تشکر می‌کند.