صفحه 312 از 735 نخستنخست ... 212 262 302 308 309 310 311 312 313 314 315 316 322 362 412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,111 تا 3,120 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    117

پس دلیل اینکه عکسی که میگیرم شارپ نیست چی میتونه باشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سرعت شاتر فقط در مقدار نور محیط (نوری که بدون فلاش در محیط وجود دارد) موثر است و در اتاق تاریک هیچ ناثیری در عکس ندارد. من به شخصه همیشه سرعت شاتر را روی سرعت سینک (1:250 ثانیه) میکنم و نور فلاش را متناسب با عمق میدان مورد نیاز با دیافراگم کنترل می کنم.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط manibest نمایش پست ها
    پس دلیل اینکه عکسی که میگیرم شارپ نیست چی میتونه باشه ؟
    فوکوس نامناسب، سرعت شاتر کم، کثیفی لنز یا فیلتر، عمق میدان نامناسب و ... می تواند دلیل شارپ نشدن همه یا بخش هائی از عکس باشد. در صورت امکان از دوربین روی سه پایه استفاده کنید، فوکوس را روی چشم (ترجیحاً چشم نزدیکتر به دوربین) تنظیم کنید و برای جلوگیری از لرزش دوربین ، شاتر را توسط ریموت (یا تایمر خود دوربین) فعال کنید.
    manibest تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    117

دوربین روی سه پایه گذاشتم اما فوکوس فقط یک یا دو نقطه قرمز میشه هر چند بار شاتر رو نیمه فشار میدم - همه نقطه ها قرمز نمیشه - باید چیکار کنم ؟

فوکوس نامناسب، سرعت شاتر کم، کثیفی لنز یا فیلتر، عمق میدان نامناسب و ... می تواند دلیل شارپ نشدن همه یا بخش هائی از عکس باشد. در صورت امکان از دوربین روی سه پایه استفاده کنید، فوکوس را روی چشم (ترجیحاً چشم نزدیکتر به دوربین) تنظیم کنید و برای جلوگیری از لرزش دوربین ، شاتر را توسط ریموت (یا تایمر خود دوربین) فعال کنید.

تشکر کرده
    20782

دوربین روی سه پایه گذاشتم اما فوکوس فقط یک یا دو نقطه قرمز میشه هر چند بار شاتر رو نیمه فشار میدم - همه نقطه ها قرمز نمیشه - باید چیکار کنم ؟
    این که کدام یک از نقاط بایستی برای فوکوس اسفاده شود را شما باید انتخاب کنید و آنرا به عهده دوربین نگذارید! فقط یکی از نقاط را انتخاب کنبد- نقطه ای که روی چشم قراردارد- Mode فوکوس را روی One Shot قرار دهید. Mode عکاسی را هم ترجیحاً روی Av تنظیم کنید (و نه Mode های پیش فرض دوربیت مانند Portrait).
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 6 September 2012 در ساعت 14:21
    manibest تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    117

چه جوری نقطه مورد نظرو انتخاب کنم؟
    روی مد M میذارم اما روی Av که میذارم سرعت شاتر قابل تغییر نیست ! خاموش هست قسمت سرعت شاتر

این که کدام یک از نقاط بایستی برای فوکوس اسفاده شود را شما باید انتخاب کنید و آنرا به عهده دوربین نگذارید! فقط یکی از نقاط را انتخاب کنبد- نقطه ای که روی چشم قراردارد- Mode فوکوس را روی One Shot قرار دهید. Mode عکاسی را هم ترجیحاً روی Av تنظیم کنید (و نه Mode های پیش فرض دوربیت مانند Portrait).

تشکر کرده
    20782

چه جوری نقطه مورد نظرو انتخاب کنم؟
    روی مد M میذارم اما روی Av که میذارم سرع شاتر قابل تغییر نیست ! خاموش هست قسمت سرعت شاتر
    اگر مد دوربین را روی Av بگذارید سرعت شاتر را خود دوربین تنظیم می کند.
    برای تعین نقطه فوکوس ، دکمه پشت دوربین، (بالا، سمت راست) را فشار دهید و بعد با گدونه پشت دوربین نقطه مورد نظر را انتخاب کنید.
    rima215 و manibest تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    117

ممنون آقای چگینی - مشکلم حل شد

اگر مد دوربین را روی Av بگذارید سرعت شاتر را خود دوربین تنظیم می کند.
    برای تعین نقطه فوکوس ، دکمه پشت دوربین، (بالا، سمت راست) را فشار دهید و بعد با گدونه پشت دوربین نقطه مورد نظر را انتخاب کنید.
    ویرایش توسط manibest : Thursday 6 September 2012 در ساعت 15:59
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دستمال میکرو فایبر وقتی چند بار استفاده شد و کثیف شد میشه شست و دوباره استفاده کرد ؟ اگه اره با چی؟
    یه سری سافت باکس واسه هاتشو هست که مثلا 4 عدد اسپیدلایت میشه توش گذاشت و استفاده کرد. وقتی مثلا 4 تا هاتشو با گاید نامبر 60 براریم داخلش مجموع قدرت نور اون چقدر میشه؟ قدرتش که زیاد میشه , ژول اونها جمع میشه؟ مثلا اگه هرکدومشون 82 ژول باشه میشه 4×82 ژول ؟
    گاید نامبرشون چطور؟ اونم میشه 4 × 60 ؟
    دستمال رو که من شستم البته اولش زبر میشه بعد باید کم ورزش بدی مثل اولش نمیشه اما خوبه. نچلونیدش!

4 تا فلاش 100 ژول مثلا کنار هم هستند: اگر دوتاش رو بردارییم مثل اینه که یک فلاش 400 ژول داشتی و قدرتش رو گذاشتی روی 1/2. بله جمع میشه .

گاید نامبر اصولا فاکتوری است که بر اساس فاصله تعریف مشه اما در این موردی که فرمودید بله . نکته فقط اینجاست که هر بار دوبرار شدن نور "یک" استاپ افزایش نور به شما میدهد. یعنی 4 برابر شدن تعدا فلاش ها = دو استاپ نور بیشتر

1 ----> 2 = 1 استاپ

2 ----> 4 = 1 استاپ

2 ----> 3 مساوی نیست با یک استاپ
    imanse7en تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

به نظرم اومد که باید اینجا پرسش کنم
    چرا من هر موقع عکسی رو آپلود میکنم ( کلا در اینترنت ) و با مرورگر ها میبینم low contrast تر از اون چیزی نشون داده میشه که من در کامپیوترم میبینم ؟
    فقط در فایرفاکس نزدیک به اون چیزی که در سیستم میبینم دیده میشه اما در اوپرا و بقیه ، روشن تر و low contrast تر دیده میشه
    ممنون
    jahangir تشکر می‌کند.
    امیر نادری

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    به نظرم اومد که باید اینجا پرسش کنم
    چرا من هر موقع عکسی رو آپلود میکنم ( کلا در اینترنت ) و با مرورگر ها میبینم low contrast تر از اون چیزی نشون داده میشه که من در کامپیوترم میبینم ؟
    فقط در فایرفاکس نزدیک به اون چیزی که در سیستم میبینم دیده میشه اما در اوپرا و بقیه ، روشن تر و low contrast تر دیده میشه
    ممنون
    سلام امیر جان
    فضای رنگی دوربین شما تنظیم نیست اگر میخواهید عکسها را در اینترنت به اشتراک بگذارید باید از فضای رنگی استاندارد SRGB استفاده کنید دوستان کنونی بهتر میتوانند در رابطه با منوی دوربین کمکتان کنند باید فضای رنگی دوربین را SRGB بگذارید همچنین فضای رنگی فوتوشاپ باید SRGB باشد.
    همانطور که عرض کردم نمیتوانم درمورد دوربین راهنمایی کنم و باید کنونی ها کمکتان کنن اما در مورد فوتوشاپ با من تماس بگیر تا برات توضیح بدم.
    amirmisagh، Saeid Arzani، MSRS و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.