صفحه 402 از 735 نخستنخست ... 302 352 392 398 399 400 401 402 403 404 405 406 412 452 502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,011 تا 4,020 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    جدا از بحث "جالب نبودن و پر اشکال بودن" عکس زیر
    به نظر شما سافت شدن و حالت ابرها به خاطر چه مساله ای بوده؟ دیافراگم خیلی بسته؟سرعت شاتر پایین و یا استفاده از فیلتر nd (مارومی 2-400 و حدودا" یک استاپ کمتر از 400)؟

فایل پیوست 44255
    برای سوال چند وقت پیش من کسی راه حل و یا جوابی داره؟
    Digital Lover تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

برای سوال چند وقت پیش من کسی راه حل و یا جوابی داره؟
    چیزی که من از این عکس با این ابعاد متوجه شدم این هست... ابرها مقداری اوور اکسپوز شدن و چون عکس کوچک بود نمیشد از روی اوون تشخیص درستی داد.....فکر میکنم نوع ابرهایی که شما ازشون عکس گرفتید ماهیتی دارند که لبه های مشخصی ندارند و نرم هستند.....مثلا دود بر آمده از یک آتش معمولی رو با دود حاصل از نارنجکهای دود زا مقایسه کنید که هر کدوم غلظت خاصی دارن (و البته ویژگیهای دیگری)..........خب طبیعیه...عکسی که از هر کدام از دودها میگیرید یک نتیجه متفاوتی به شما میده
    Majix تشکر می‌کند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

بندینگ تو هیستوگرام چگونه بوجود میاد؟

و آیا ارتباطی بین بندینگ و شارپ سازی هستش ؟

ممنون
    بندینگ در واقع در هیستوگرام بوجود نمیاد بلکه خودش رو در هیستوگرام نشون میده و اوون هم به این صورت که زمانیکه شما بدلیل یک فرآیندی (مثلا استفاده از کرو / لول / یا هر چیز دیگری که باعث کاهش داینامیک رنج عکس بشه) به صورت چند شکاف عمودی در نمودار خودش رو نشون میده....البته این رو بگم بندینگ در واقع وجود داینامیگ رنج پایین در یک گرادیان است پس چنانچه شما در عکستون گرادیان نداشته باشید اوون فرایندهایی که عرض کردم باعث کاهش داینامیک رنج میشند ولی بندینگی در عکس مشاهده نمیکنید (چون این کاهش داینامیک رنج در گرادیان براحتی قابل رویت هست اما در یک عکس با بافتها و طرحهای پیچیده قابل تشخیص نیست مگر اینکه کاهش داینامیک رنج اوونقدر شدید باشه که اثرش رو به صورت پوسترایز شدن مشاهده کنیم)

Untitled-1.jpg

همونطور که میبینید در قسمت راست نمودار ابزار لول هست که بعد از اعمال کمی کنتراست کاهش داینامیک رنج خودش رو به صورت شکافهایی در هیستوگرام (نمودار چپ) نشون داده......البته همیشه به این معنی نیست که ما هر وقت بندینگ داریم ( یا کاهش داینامیک رنج) هیستوگرام ما دارای شکاف هست....بعضی مواقع (نمیدونم به چه دلیلی) اوون شکافها که عرض کردم ناپدید میشن
    (شاید خود نرم افزار هیستوگرام رو گسترش میده و اوونارو پر میکنه ولی مشکل همچنان باقیست)

امیدوارم بعد از این همه روده درازی (و گیج توضیح دادن ) تونسته باشم مطلبی رو رسونده باشم

موفق باشید
    Walkman تشکر می‌کند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    چیزی که من از این عکس با این ابعاد متوجه شدم این هست... ابرها مقداری اوور اکسپوز شدن و چون عکس کوچک بود نمیشد از روی اوون تشخیص درستی داد.....فکر میکنم نوع ابرهایی که شما ازشون عکس گرفتید ماهیتی دارند که لبه های مشخصی ندارند و نرم هستند.....مثلا دود بر آمده از یک آتش معمولی رو با دود حاصل از نارنجکهای دود زا مقایسه کنید که هر کدوم غلظت خاصی دارن (و البته ویژگیهای دیگری)..........خب طبیعیه...عکسی که از هر کدام از دودها میگیرید یک نتیجه متفاوتی به شما میده
    ممنون.نه ماهیت ابرها خوب بود چون آفتاب بهشون میخورد و لبه های شفافی هم داشت و همین طور حجم.چون یک عکس دیگه از ابرها بدون این تنظیمات گرفتم و این طور نشد. فکر میکنم اشکال کار به خاطر حرکت ابرهاست.و کمی تیره کردن عکس در acr.چون میخواستم آب ها به صورت یکدست بیفته از nd و سرعت شاتر پایین استفاده کردم ولی نتیجه خوب نبود.که نمیدونم فیلتر nd باعث این شده یا سرعت شاتر پایین یا هر دو و یا دیافراگم خیلی بسته
    Digital Lover تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

درود
    جدا از بحث "جالب نبودن و پر اشکال بودن" عکس زیر
    به نظر شما سافت شدن و حالت ابرها به خاطر چه مساله ای بوده؟ دیافراگم خیلی بسته؟سرعت شاتر پایین و یا استفاده از فیلتر nd (مارومی 2-400 و حدودا" یک استاپ کمتر از 400)؟

فایل پیوست 44255
    همه عواملی که نام بردید می توانند دخیل باشند. کراپ 100 در 100 لازم است. ولی بنده ایده دیگری دارم. من فکر می کنم ابر اور اکسپوز شده است. البته در مناطق هایلایت ریکاوری داشته اید، هیستوگرام ابر را سفید خالص نشان نخواهد داد ولی، در آن قسمت ها دیتیلی ندارید.

صرف نظر از این مساله، بستن فیلتر ان دی برای این ثبت چه کمکی به عکس می کرد که استفاده کردید؟
    ویرایش توسط Amir Abdolpanah : Tuesday 28 May 2013 در ساعت 00:18
    hossein137 تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    همه عواملی که نام بردید می توانند دخیل باشند. کراپ 100 در 100 لازم است. ولی بنده ایده دیگری دارم. من فکر می کنم ابر اور اکسپوز شده است. البته در مناطق هایلایت ریکاوری داشته اید، هیستوگرام ابر را سفید خالص نشان نخواهد داد ولی، در آن قسمت ها دیتیلی ندارید.

صرف نظر از این مساله، بستن فیلتر ان دی برای این ثبت چه کمکی به عکس می کرد که استفاده کردید؟
    ممنون. بستن فیلتر دلیل خاصی نداشتی . یعنی میخواستم آب به صورت یکنواخت بیفته.به نوعی اولین تجربه ام بود با این فیلتر.به عنوان اولین تجربه کمی گیج بودم :دی و در حال تست
    عکس اصلی دو تا سه استاپ روشن تر از این بود
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

سلام دوستان

میشه یه راهنمایی بفرمائید .

من چطوری میتونم با چند تا شات عکس پاناروما بگیرم . اگر اینجا لینکی هست روش این کار را توضیح داده ممنون میشم که منو مطلع کنید . یه تلاش انجام دادم اا کنارهای عکس به خاطر خم عکس با هم مچ نمیشه و بلور میشه. (توی فتو شاپ انجام دادم)‌.

ممنون
    میم مطهر
    وقتی میشود دنیایی را در نگاهی گنجاند . . .

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    سلام دوستان

من چطوری میتونم با چند تا شات عکس پاناروما بگیرم . اگر اینجا لینکی هست روش این کار را توضیح داده ممنون میشم که منو مطلع کنید . یه تلاش انجام دادم اا کنارهای عکس به خاطر خم عکس با هم مچ نمیشه و بلور میشه. (توی فتو شاپ انجام دادم)‌.

ممنون
    سلام

معمولا 20درصد کادر قبلی رو در کادر بعدی هم ثبت میکنند، و سپس از نرم افزارهای ساخت پانوراما مثل Panorama Maker, Panorama Studioو.... استفاده میکنند(بصورت دستی دقت بالایی نیاز دارد و معولا وقت زیادی میگیرد)

بیشتر:
    شاد باشید......
    marypm و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون
    شما احتمالاً سعی ميکنی خودتون توی فتوشاپ عکس ها رو مچ کنی
    از مسير زير به صورت اتوماتيک عکس ها رو ايمپورت کنيد و بسته به نوع عکس ها يکی از حالت ها رو انتخب کنيد
    من زياد با اين روش کار نکردم اما يک عکس سايز بزرگ از يک فرش احتياج بود با چند بار تعويض نوع مرج ها براحتی عکس مورد نظرم رو درست کردم

menu file>automate<photomerg
    marypm تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد saeed.robati آواتار ها
    تشکر کرده
    53

سلام دوستان. جایی هست که بتونم عکس های کامل دوربین های برند نیکون و کنون ببینم؟ میخوام چندتا پوستر جمع کنم. مرسی