صفحه 404 از 735 نخستنخست ... 304 354 394 400 401 402 403 404 405 406 407 408 414 454 504 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,031 تا 4,040 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    لنز واید، سرعت شاتر خیلی کم مثلا ۳۰ ثانیه ، دیاف بسته ، ...
    و اگر امکانش هست بدور از آلودگی نوری !!!

ممکن است عکس در بعضی جاها دچار اوور اکسپوژ شود

شاد باشید......
    iman kh تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه mohsenbgh آواتار ها
    تشکر کرده
    1694

سلام دوستان.آیا المان جلویی لنز 18-135 به تنهایی یافت می شود؟حدود قیمت چقدر خواهد بود؟
    People Remember You Only For The Problems You Solved And The Problems You Created

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    و اگر امکانش هست بدور از آلودگی نوری !!!

ممکن است عکس در بعضی جاها دچار اوور اکسپوژ شود

شاد باشید......
    سوالم همینه که به چه صورتی باشه که اوور اکسپور نشن.
    معمولا عکسها هم به صورتیه که در پایین عکس ساحتمان و خیابون و چراغ و اینها هستش. فکر کنم اگه زمان نور دهی زیاد هم بشه با دیاف کوچک اون براقی و درخشندگی رعد و برق از بین بره ، اینطور نیست؟
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    معمولا عکسها هم به صورتیه که در پایین عکس ساحتمان و خیابون و چراغ و اینها هستش. فکر کنم اگه زمان نور دهی زیاد هم بشه با دیاف کوچک اون براقی و درخشندگی رعد و برق از بین بره ، اینطور نیست؟
    به نظر من بهترین کار فرار از زندگی شهریه. بزن برو بیرون جایی که خودت باشی و خودت بدون نور! بعدم با زمان دهی بالا بگیر و وقتی هم گرفتی ما رو بی نصیب نذار لذت ببریم.
    یا حق

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    درسته . اما منم چون خودم به عکاسی از رعد و برق خیلی علاقه دارم به همین مشکلات برخوردم . کمی از زمین فاصله بگیرد. تا با شات طولانی عکس خراب نشه . یا اینکه اگر خیلی اصرار دارید که شهر را هم نشون بدید بعد مجبورید کمی از نور اون را در ادیت کم کنید .

دو اینکه بسته به نوع رعد و برق . بعضی مواقع در فواصل بسیار کم پشت سر هم رعد هایی بین ابرها زده میشه که خود رگه رعد را شما نمی بینید مگر هر از گاهی و تنها به صورت یک نور پشت ابر خودش را نشون میده . حتی اگر هم بتونید این وسط رعدی شکار کنید خیلی زیبا نمیشه به خصوص در شات طولانی یک آسمان بسیار نورانی و گاها با ته مایه زرد و نارنجی خواهید داشت و شاید یک یا دو رعد کم رنگ.
    اگر حالت رعد و برقتون به این صورت هست پیشنهاد میکنم . دوربین را بذارید روی مود اتوماتیک و همون اتومایک را تنظیم کنید که هر دفعه مثلا ۲ یا ۳ ثانیه نوردهی کنه بعد دوباره شات بعد . یعنی به صورت اتوماتیک خودش (بسته به تنظیمی که انجام میدید) یه تعدا شات چند ثانیه ای کوتاه پشت سر هم میزنه . اینطوری آسمان تیره و قشنگی داره و شانس شکار رعد هم بالا میره .
    از اونجایی که دوربین روی سه پایه هست و ثابت . اگر خیلی دلتون خواست بعد میتونید این عکسها را با هم دیگه میکس کنید و یک آسمان پر رعد داشته باشید که من به شخصه دوست ندارم این کار را . چون مصنوعی میشه .

شاد باشید و سلامت
    میم مطهر
    وقتی میشود دنیایی را در نگاهی گنجاند . . .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

دوستان من چطوری میتونم خود عکس را از سایت ۵۰۰ اینجا عکس بذارم یه سوال در مورد ایدیت این عکسی دارم که لینکش را گذاشتم :

http://500px.com/photo/35241372

این سبک ادیت چطوری انجام شده ؟ خیلی ازش خوشم میاد . برای یه سری از عکاسها جالب میشه .

ممون
    میم مطهر

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    دوستان من چطوری میتونم خود عکس را از سایت ۵۰۰ اینجا عکس بذارم یه سوال در مورد ایدیت این عکسی دارم که لینکش را گذاشتم :

http://500px.com/photo/35241372

این سبک ادیت چطوری انجام شده ؟ خیلی ازش خوشم میاد . برای یه سری از عکاسها جالب میشه .

ممون
    این عکس HDR است .
    افزایش داینامیک رنج فقط برای گرفتن عکس از ابرها و سایه و روشن کاربرد ندارد . بلکه افزایش پویایی باعث افزایش پویایی در کنتراست ، بافت غنای رنگها و بافت اجسام هم می شود .
    Amir Abdolpanah، kiavash و marypm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    این عکس HDR است .
    افزایش داینامیک رنج فقط برای گرفتن عکس از ابرها و سایه و روشن کاربرد ندارد . بلکه افزایش پویایی باعث افزایش پویایی در کنتراست ، بافت غنای رنگها و بافت اجسام هم می شود .
    پس چرا من یک عکس با روش BRK گرفته بودم توی فتوشاپ HDR کردم اصلا اینطوری نشد خیلی بد و اور اکسپوژر شد بعضی قسمتها و کمی هم بلور شد .
    جایی همینجا خوندم بهتره با یک عکس با نوردهی متفاوت این کار را انجام بدیم .
    برای خوندن روش این کار جایی توی این سایت توضیح داده شده ؟

مرسی
    میم مطهر

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    پس چرا من یک عکس با روش BRK گرفته بودم توی فتوشاپ HDR کردم اصلا اینطوری نشد خیلی بد و اور اکسپوژر شد بعضی قسمتها و کمی هم بلور شد .
    جایی همینجا خوندم بهتره با یک عکس با نوردهی متفاوت این کار را انجام بدیم .
    برای خوندن روش این کار جایی توی این سایت توضیح داده شده ؟

مرسی
    فکر میکنم برای شروع اینجا بد نباشه:
    تکنیک Hdri
    و اگه علاقه مندین به صورت حرفه ای وارد این تکنیک بشین کلاسهای سایت واقعا عالیه خصوصا که در صورت وجود مشکل اساتید هستند جواب بدن:
    مدرسه آنلاین عکاسی - آموزش عکاسی
    یا حق
    marypm تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

فرآیند HDR باید با شناخت نوردهی درست و درک تنالیته متناسب انجام شود. در این مورد کتابهایی هست که توضیح داده شده در آن این فرایند .
    دوربین باید قفل باشد . براکتینگ را باید فعال کنید و بهتر است بر روی 2 استاپ نوردهی پایین تر از نوردهی منطقه مورد نظر شروع کنید.
    کمی تمرین می خواهد .
    اما نکته مورد نظر در عکسی که شما گذاشته اید این است که وقتی که این عکسها ( معمولن 8 بیتی ) در نرم افزار با هم ترکیب می شوند ( Merg ) در هر کانال تبدیل به یک عکس 32 بیتی می شوند که بعدا باید با Tone Mapping تبدیل به عکس 16 و 8 بیتی شوند .
    همین فرایند تن مپینگ است که آن جلوه ای که شما پسند کرده اید را ایجاد می کند ، چون باعث ایجاد دامنه کنتراست و روشنایی عمیق تری در عکس می شود.
    kiavash، marypm و amir.komeily تشکر می‌کنند.