صفحه 407 از 735 نخستنخست ... 307 357 397 403 404 405 406 407 408 409 410 411 417 457 507 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,061 تا 4,070 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

نداره ؟
    یه مدل کابل دیدم dayio فکر کنم غیر چینی باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Fatemi نمایش پست ها
    سلام
    مگر سیم ساخت جای دیگری غیر از چین در جهان وجود دارد؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5818

سلام
    برای اینکه بد قول نشم خیلی سریع این کار رو انجام دادم
    لذا دوستان کاستیها رو ندید بگیرند
    این هم گویی که از آن صحبت کردم
    این هم چند نمونه عکس
    دیگر ابتکار عمل با خودتان ....
    farhad44، Digital Lover، shahbazi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عسگری

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    سلام جای بهتری نیافتم عذرمیخوام فقط یه سوال ازشیرازی های عزیز
    برای این تعطیلات من هزارجابرنامه ریختم((انگارنه انگار عزاست!)
    قراربودبرم ابادان که موکول گردید به اینده. احتمالا برم مسجدسلیمان یاشیراز. میخواستم ببینم شیراز جای خاصی برای فروش لوازم عکاسی داره؟ الان که دارم میرم فیلتربگیرم و ببینم اگه گیربیاد که بعیدمیدونم ،فیلم۱۲۵ عکاسی تا هنوز ته مونده هایی در بازار گاهی میشه یافت همی کرد!!!؟ .البته فیلم رو دوستان گفتند در شیراز ممکنه گیربیادچون به بندرنزدیکه وگاهی بازارشیراز این چیزا توش گیرمیاد.تواین ۲ روز ۱۴-۱۵ ام ، که جایی باز نیست تو شهر(وکیل- شعرا-بازارلوازم ... - موزه)؟ اگه نیست که از همون اول بریم کوه؟
    لطفا دوستان شیرازی عنایت بفرمایند؟اقای اکبری عزیز؟
    ممنون
    خیلی خیلی خوش آمدید. در خدمتتان هستم و خیلی خوشحال میشوم که میزبان شما باشم.
    عرض به حضور انور شما که اگر سری به چهارراه زند و خیابان داریوش (توحید) بزنید ، چند فروشگاه لوازم عکاسی را خواهید یافت . ابتدای خیابان داریوش از سمت چهارراه زند ، سمت راست ، فروشگاه عکس شهر (نام فروشگاه را مطمئن نیستم چرا که با یکی دیگر از اهالی همین صنف نامی شبیه به هم دارند) قرار دارد که لوازم عکاسی متنوعی دارد . رو به روی همین مغازه ، درون پاساژ صوت و تصویر ، فروشگاه دوربین کامران قرار دارد که میتوانم بگویم به مراتب بیشتر و کاملتر و تخصصی تر از سایر مغازه دار های این صنف کار میکند و احتمال خیلی زیاد اجناسی که مورد نیازتان هست را میابید.
    چندین مغازه دیگر هم در خود خیابان داریوش هستند که کارشان دوربین و فروش لوازم است که یکی دوتای آنها تعمیرات دوربین را نیز انجام میدهند و ممکن است لوازم قدیمی تری که مد نظرتان هست را آنجا بیابید.
    یک مغازه دیگر درون مرکز خرید اواسط خیابان داریوش هست که کلکسیون فوق العاده ای از دوربین ها و لوازم عکاسی قدیمی و آنالوگ دارد که اگر خریدی هم نداشتید ، دیدن ویترین آن نیز ارزش رفتن و سر زدن دارد!
    مغازه ای دیگر نیز در خیابان زند هست ( فروشگاه دنیای دوربین، جنب سینما ایران ) که آنجا نیز علاوه بر لوازم متنوع عکاسی دیجیتال ، کلکسیونی از لنز های آنالوگ دارد و به احتمال خیلی زیاد انجا نیز میتوانید اجناس مورد نیازتان را تهیه فرمایید چرا که چندین بار به دنبال کالایی قدیمی گشته ام و آنجا یافت شده ! البته کمی دندانش گرد است!!
    چندتایی مغازه دیگر نیز سراغ دارم که نقاط دیگری از شهر قرار دارند و به متمرکزی خیابان داریوش و خیابان زند نیست. اگر به پارک شهر و فلکه گاز نزدیک بودید میتوانید به فروشگاه دوربین لبخند مراجعه کنید که آدرس آن فلکه گاز ، جنب ورودی پاساژ انتظاری است.
    به هر حال ، باز هم عرض میکنم که خوشحال میشوم در خدمتتان باشم. شماره ام را برایتان پیغام میکنم اگر امری بود درخدمتم.
    Digital Lover و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

چرا اینجا بخشی به نام فتومونتاژ نداریم؟
    شایدم هست من خوب سرچ نکردم
    منظور از بخش عکس - گرافیک همون فتو مونتاژ نیست؟

كاربر همراه Gandolf آواتار ها
    تشکر کرده
    284

سلام دوستان
    یه سوال آماتوری داشتم :دی
    چرا همه عکاس ها وقتی میخوان عکس بگیرن از داخل اون چشمی میبینن؟
    البته متوجه شدم که از سال 2012 به بعد دوربین های حرفه ای امکان این رو دارن که موقع عکاسی هم سوژه رو نشون بدن
    حالا میخواستم بدونم کلاً آیا واقعاً فرق میکنه که از lcd ببینیم یا چشمی؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال آماتوری داشتم :دی
    چرا همه عکاس ها وقتی میخوان عکس بگیرن از داخل اون چشمی میبینن؟
    البته متوجه شدم که از سال 2012 به بعد دوربین های حرفه ای امکان این رو دارن که موقع عکاسی هم سوژه رو نشون بدن
    حالا میخواستم بدونم کلاً آیا واقعاً فرق میکنه که از lcd ببینیم یا چشمی؟
    به خاطر فکوس سريع تر
    وضوح بيشتر در نور زياد
    سرعت بيشتر در لحظه فشار دکمه شاتر
    ليو ويو معمولاً يکم تاخير داره

اما واسه عکاسی منظره ليو ويو بهتره چون سوژه حرکت سريعی نداره و ميتونيد از گريد ها برای کادر بندی بهتر استفاده کنيد
    saeed2vfx، Gandolf و ملیسا تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اما واسه عکاسی منظره ليو ويو بهتره چون سوژه حرکت سريعی نداره و ميتونيد از گريد ها برای کادر بندی بهتر استفاده کنيد
    به شرط اینکه دوربین روی 3 پایه باشه نور هم زیاد نباشه

اما کلا عکاسی با ویزور معنی پیدا میکنه. دقت بالا و امکان کنترل همه چیز به این دلیل که در زمان نگاه از داخل ویزور دوربین با عکاس یک بذنه واحد رو تشکیل میدن
    Kourosh Kahal، Moty، shahbazi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

دوستان در عکاسی شب برای فریز کردن یک صحنه گل مردابی زیر نور ماه یا نور کم چراغهای اطراف٬ بهترین روش چیه که هم یک عکس با کیفیت و شارپ در بیاد هم در عکس نور لازم را داشته باشم( تاریک نشه). میخوام اون نور سفید قشنگی که روی برگها افتاده و قطرهای آب را نشوم بدم . به غیر از زیاد کردن ایزو راه دیگه ای هست ؟ ایزو باید خیلی زیاد بشه که بتونم عکس بگیرم که خیلی نویز پیدا میکنه .

هر کاری کردم نتونستم از نور طبیعی که روی اون برگها افتاده بود با کیفیتی که دلم میخواست عکس بگیرم (به خاطر حرکتشون ) . سرعت شاتر را کمی که زیاد تر میکنم تاریک میشه چون منبع نور فقط ماه و کمی نورهای اطرافه .

دوم اینکه کلا برای فریز کردن آدمها و اشیاء‌ در حال حرکت در شب باید چی کار کنم که عکس تاریک نشه و کیفیتش را هم از دست نده به خاطر نویز .
    میم مطهر
    وقتی میشود دنیایی را در نگاهی گنجاند . . .

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    دوستان در عکاسی شب برای فریز کردن یک صحنه گل مردابی زیر نور ماه یا نور کم چراغهای اطراف٬ بهترین روش چیه که هم یک عکس با کیفیت و شارپ در بیاد هم در عکس نور لازم را داشته باشم( تاریک نشه). میخوام اون نور سفید قشنگی که روی برگها افتاده و قطرهای آب را نشوم بدم . به غیر از زیاد کردن ایزو راه دیگه ای هست ؟ ایزو باید خیلی زیاد بشه که بتونم عکس بگیرم که خیلی نویز پیدا میکنه .

هر کاری کردم نتونستم از نور طبیعی که روی اون برگها افتاده بود با کیفیتی که دلم میخواست عکس بگیرم (به خاطر حرکتشون ) . سرعت شاتر را کمی که زیاد تر میکنم تاریک میشه چون منبع نور فقط ماه و کمی نورهای اطرافه .

دوم اینکه کلا برای فریز کردن آدمها و اشیاء‌ در حال حرکت در شب باید چی کار کنم که عکس تاریک نشه و کیفیتش را هم از دست نده به خاطر نویز .
    در مورد قسمت اول یا باید نور محیط رو بیشتر کنید و یا از دیافراگمهای بازتر استفاده کنید.

در مورد قسمت دوم هم استفاده از فلاش.
    marypm تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Gandolf آواتار ها
    تشکر کرده
    284

سلامی دوباره
    دوستان تنظیمات دوربین در عکس زیر برای خود عکس گرفته شده هستش و یا فقط برای خروجی تصویر در صفحه نمایش و یا تلوزیون؟

Capture.JPG