صفحه 500 از 735 نخستنخست ... 400 450 490 496 497 498 499 500 501 502 503 504 510 550 600 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,991 تا 5,000 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    ممنون امیر جان ، لطف کردی ....

رفتم داخل لینک ولی ایمیل و پسورد میخواد ، اگر تونستی کاری کنی به منم خبر بده ، اگرم بتونی مراحلشو تصویری بزاری که نور الا نور هست و یه خدمت بزرگ به بچه های نیکونی کردی.

بازم ازت ممنونم
    https://secure.nikonsso.com/create-nikon-account
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    ممنون امیر جان ، لطف کردی ....

رفتم داخل لینک ولی ایمیل و پسورد میخواد ، اگر تونستی کاری کنی به منم خبر بده ، اگرم بتونی مراحلشو تصویری بزاری که نور الا نور هست و یه خدمت بزرگ به بچه های نیکونی کردی.

بازم ازت ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    سپاس. از همین لینک اکانت میسازین و محصولتون وارد میکنین ولی نکته ای که هست من یک محصول ( لنز مم 50 ) با شماره سریال اشتباه وارد کردم و اتفاق خاصی نیفتاد. ( شاید همون اشتباهه هم درست بوده! ) من که دقیق متوجه آن چه گذشت نشد!
    مهدی جان بعید میدونم بشه این موضوع پیگیری کرد
    MahBaz تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام آقای چگینی
    امیدوارم که خوب باشین
    من اصلا روی حرفم تاکید نمیکنم و حرفام کاملا از تصورات و چیزهایی بود که تست کردم و به این نتیجه رسیدم و اصلا برای این قضیه هیچ اصراری ندارم که حرف من فقط درست هستش.
    داریوش جان اگر زحمتی نیست برات، یکمی بیشتر راجب این موضوع توضیح بده
    من راجب رفع قرمزی چشم چنین تصوری داشتم
    اما برای سرعت باز و بسته شدن مردمک چشم هنوزم رو حرف خودم هستم و یقینا شما هم میتونین امتحان کنین
    اما برای کارکرد فلاش کمی بیشتر توضح بدین
    والا من تا الان برای عکسهای پرتره خودم هر وقت از یه بار شلیک فلاش استفاده میکردم سوژم یا آندر اکسپوژر میشد و یا اور اسکپوژر
    اما در حالت فلاش دوبل هم سوژه و هم پس زمینه نوردهی کاملی داشتن
    شیوه ی اصولیش دقیقا همونطوری که شما فرمودین استفاده از دو فلاش هستش
    اما من که تا الان از یک فلاش استفاده میکردم با این تکنیک برای سوژه و بکگراند خودم نور تهیه میکردم(البته بیشتر اوقات مشکل افتادن سایه ی سوژه بر روی پس زمینه رم داشتم)
    من هم مثل سهیل عزیز از بقیه ی دوستان عزیز دعوت میکنم تا دانسته هاشونو با ما در میون بزارن تا ما هم از این فرمول با خبر بشیم

موفق و پایدار باشید
    در خصوص جلوگيري از قرمزي چشم كه سهيل توضيح داد و با جستجو در اينترنت هم مي توانيد توضيحات مربوطه را بيابيد. سرعت عكس العمل مردمك چشم چند ثانيه نيست كه اگر اينطور بود بعد از وارد شدن از يك مكان نسبتاً روشن به يك مكان نسبتاً تاريك (يا برعكس) تا چند ثانيه قادر به ديدن چيزي نبوديم.
    براي نوردهي: نورسنجي يا بر اساس نور دهي نقطه اي انجام مي شود (براي مثال در عكاسي پرتره بر اساس نور صورت سو‍ژه) يا نورسنجي موضعي (براي ناحيه مشخص از عكس) يا ماتريسي (متوسطي از نور كل كادر). اگر بخواهيم براي كل كادر (شامل سوژه و پس زمينه) تورسنجي كنيم ممكن است پس زمينه قدري كم نور و سوژه قدري پر نور ثبت شوند (اين به شرطي است كه قدرت فلاش براي نوردهي پس زمينه كافي باشد). اين امر هيچ ارتباطي هم با دوبار فلاش زدن ندارد : اگر فلاش بار اول براي نوردهي سوژه و بار دوم براي نوردهي پس زمينه شليك شود، شليك دوم فلاش سوژه را اور اكسپوز مي كند (فلاش كه نمي تواند كاري كند كه سوژه در شليك دوم فلاش، نور نبيند).
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

سلام دوستان
    محافظ دوربین Easy Cover Camera Case اگه بگیرم واقعا از ضربه جلوگیری میکنه ؟
    ارزش داره 80 تومان بدم بخرم؟

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    سلام دوستان
    محافظ دوربین Easy Cover Camera Case اگه بگیرم واقعا از ضربه جلوگیری میکنه ؟
    ارزش داره 80 تومان بدم بخرم؟
    تا حدی جلوی ضربه را میگیرد اما مانع استفاده روان در دکمه ها و ... میشود
    در کل این کاورها را مناسب نمیدانم.
    Dariush Chegini و saman.shayeste تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در خصوص جلوگيري از قرمزي چشم كه سهيل توضيح داد و با جستجو در اينترنت هم مي توانيد توضيحات مربوطه را بيابيد. سرعت عكس العمل مردمك چشم چند ثانيه نيست كه اگر اينطور بود بعد از وارد شدن از يك مكان نسبتاً روشن به يك مكان نسبتاً تاريك (يا برعكس) تا چند ثانيه قادر به ديدن چيزي نبوديم.
    براي نوردهي: نورسنجي يا بر اساس نور دهي نقطه اي انجام مي شود (براي مثال در عكاسي پرتره بر اساس نور صورت سو‍ژه) يا نورسنجي موضعي (براي ناحيه مشخص از عكس) يا ماتريسي (متوسطي از نور كل كادر). اگر بخواهيم براي كل كادر (شامل سوژه و پس زمينه) تورسنجي كنيم ممكن است پس زمينه قدري كم نور و سوژه قدري پر نور ثبت شوند (اين به شرطي است كه قدرت فلاش براي نوردهي پس زمينه كافي باشد). اين امر هيچ ارتباطي هم با دوبار فلاش زدن ندارد : اگر فلاش بار اول براي نوردهي سوژه و بار دوم براي نوردهي پس زمينه شليك شود، شليك دوم فلاش سوژه را اور اكسپوز مي كند (فلاش كه نمي تواند كاري كند كه سوژه در شليك دوم فلاش، نور نبيند).
    سلام داریشو جان
    ممنون از توضیحاتت
    راجب مردمک چشم بگم که فکر کنم برداشت شما از چند ثانیه کمی بد بوده
    منظور من از چن ثانیه یعنی 1 تا دو و نهایتا 3 ثانیه هستش
    مثلا شما در یه اتاقی که هیچ نوری در آون وجود نداره هستین و بعد لامپ را روشن میکنید
    بلافاصله بعد از وصل کردن جریان برق لامپ شما ب مدت یک تا دو ثانیه اشیا و اجسام و هر چیز دیگه ای که تو اتاق هستش رو ب شدت پر نور میبینین و هیچ درکی در اون دو ثانیه از اون اتاق ندارین و بعد از گذشت این زمان و تنگ شدن مردمک چشمتون میتونین تصویر خوب با نور خوب از اون اتاق داشته باشین
    راجب دوبار فلاش زدن هم بگم که این تکنیک یه جوراییی شبیه اتو براکتینگ خودمونه و با زدن فلاش اول نوردهی مناسب برای سوژه رو داریم و بعد طبق تشخیص پردازنده دوربین نوردهی دوم برای پس زمینه بهینه میشه و بعد حاصل این دوبار فلاش زدن و اصلاحات پردازنده ی دوربین عکس نه اور اکسپوژر میشه و نه آندر اکسپوژر
    بازم تکرار میکنم که من اصلا به حرفام پافشاری نمیکنم و این حرفامو از روی چیزیه که من خودم تست کردم و نتیجه رو اینطوری مشاهده کردم و چنین فرضیه ای رو تو ذهن خودم دارم.
    اگر برخلاف حرفهای من شما نظری دارین بی زحمت با توضیح گشترده تر بیان کنین تا هم سهیل جان و هم من از این موضوع با خبر شیم و هم دیگر دوستان از این موضوع استفاده کنند

موفق و پایدار باشید

كاربر جديد vida582 آواتار ها
    تشکر کرده
    21

دوستان چند تا عکس انداختم و می‌خوام در انجمن قرار بدم تا اساتید ببنند و مشکلش رو بهم بگه و راهنمای کنن منو، آیا این تاپیک جای مناسبی هست برای قرار دادن عکس ها؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط vida582 نمایش پست ها
    دوستان چند تا عکس انداختم و می‌خوام در انجمن قرار بدم تا اساتید ببنند و مشکلش رو بهم بگه و راهنمای کنن منو، آیا این تاپیک جای مناسبی هست برای قرار دادن عکس ها؟
    سلام. عکس هایتان را در تاپیک "لطفاً نظر دهید!" در آدرس زیر قرار دهید:
    http://forum.akkasee.com/f132/t192.html
    ضمناً حداکثر عرض عکس بایستی 750 پیکسل، حداکثر ارتفاع 1200 پیکسل و حداکثر حجم فایل آن 300 کیلوبایت باشد.
    ارادت
    M.Mobin، armin1374 و vida582 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط vida582 نمایش پست ها
    تصاویرتان را در این تاپیک قرار دهید : لینک

پ.ن : با پست جناب چگینی عزیز همزمان شد .
    Dariush Chegini و vida582 تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

پیش فرض محاسبه ماکزیمم اپرچر

سلام

اگه یه دوربین داشته باشیم با ضریب کراپ سنسور 6، و لنز 4mm با f2،

معادل 35 میلیمتری لنز این دوربین میشه 24mm با f2 یا 24mm با f12؟

ممنون