صفحه 618 از 735 نخستنخست ... 118 518 568 608 614 615 616 617 618 619 620 621 622 628 668 718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,171 تا 6,180 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

در تنظیمات چراغ فکوس روشنه؟AF-assist Beam/Built-in AF-assist Illuminator
    ضمنا چراغ فکوس در فاصله نزدیک عمل نمیکند
    نقل قول نوشته اصلی توسط ximballchin نمایش پست ها
    باسلام به دوستان منم همین مشکل دارم دوربین 400دی مشکل کجاست اول فکر کردم چراغ سوخته اما زمانی که دوربین رو تایمر می زارم چراغ کار می کنه مشکل کجاست
    مشکلی وجود ندارد کنون اصولا این چراغ را ندارد و از فلش برای این موضوع استفاده می کند
    ویرایش توسط siosha : Sunday 5 April 2015 در ساعت 14:54
    samani و ximballchin تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    در تنظیمات چراغ فکوس روشنه؟AF-assist Beam/Built-in AF-assist Illuminator
    ضمنا چراغ فکوس در فاصله نزدیک عمل نمیکند

مشکلی وجود ندارد کنون اصولا این چراغ را ندارد و از فلش برای این موضوع استفاده می کند
    سلام دوست عزیز
    بله تو تنظیمات روشن هست
    فکر کنم مشکل از همین فاصله نزدیک باشه
    البته من از single point استفاده میکنم و نقطه فوکوس رو مشخص میکردم اما اکی نمیزدم شاید از اون هم باشه
    امشب دوباره تست میکنم ببینم چطور میشه
    ممنون از راهنمایی خوبتون
    موفق باشید
    ximballchin تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود

دوست عزیز موارد زیر رو چک کنید

1. لنز باید در حالت اتو فوکوس باشد.
    2. فعال بودن گزینه AF Illuminator در منوی دوربین اگه اشتباه نکنم گزینه a2 در منوی custom settings هست.
    3. Auto Focus Area رو روی auto بذارید و اگه فقط از single point استفاده می کنید هنگامی که این مد رو انتخاب می کنید یک بار هم دکمه OK رو بزنید تا نقطه فوکوس فعال بشه.
    خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون
    مشکل کار پیدا شد اما راه حل رو هنو پیدا نکردم
    ممنون میشم دوباره بنده رو راهنمایی کنید
    دقیقا مشکل از همون دکمه ok هست
    من از single point استفاده میکنم و موقعی که نقطه فوکس رو از وسط اون یازده نقطه جابجا میکنم دیگه چراغ کمکی فوکوس روشن نمیشه و هر موقع اکی میزنم نقطه فوکوس میاد وسط کادر و همون نقطه مرکزی و فقط در این نقطه اس که چراغ کمکی روشن میشه و فوکس دقیق انجام میشه یعنی بجز اون نقطه وسط جای دیگه عملا بخاطر تاریکی فوکوس ندارم
    من نتونستم نقطه وسط رو تغییر بدم که با زدن دکمه برنگرده به وسط
    امیدوارم متوجه منظور بنده شده باشید و حقیر رو راهنمایی کنید
    سپاسگذارم
    ata_m3 و ximballchin تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون
    مشکل کار پیدا شد اما راه حل رو هنو پیدا نکردم
    ممنون میشم دوباره بنده رو راهنمایی کنید
    دقیقا مشکل از همون دکمه ok هست
    من از single point استفاده میکنم و موقعی که نقطه فوکس رو از وسط اون یازده نقطه جابجا میکنم دیگه چراغ کمکی فوکوس روشن نمیشه و هر موقع اکی میزنم نقطه فوکوس میاد وسط کادر و همون نقطه مرکزی و فقط در این نقطه اس که چراغ کمکی روشن میشه و فوکس دقیق انجام میشه یعنی بجز اون نقطه وسط جای دیگه عملا بخاطر تاریکی فوکوس ندارم
    من نتونستم نقطه وسط رو تغییر بدم که با زدن دکمه برنگرده به وسط
    امیدوارم متوجه منظور بنده شده باشید و حقیر رو راهنمایی کنید
    سپاسگذارم
    خواهش می کنم، بینید این خصلت در تمامی دوربینهای نیکون هست که روی هر نقطه فوکوسی باشید با زدن دکمه OK نقطه مرکزی انتخاب میشه حالا چه تو AF-S یا AF-C و نمی تونید تغییری در عملکرد اون بدید که بر نگرده به وسط.

برای اینکه بتونید تو نقاط دیگه هم فوکوس داشته باشید باید از AF-A استفاده کنید و می تونید محدوده نقاط فوکوس رو هم انتخاب کنید مثلا 9 تا یا 11 تا و ... در این حالت می تونید هر کدوم از نقاط رو انتخاب کنید ( با رفتن روی نقطه مورد نظر به وسیله کلید های چهار جهته) همچنین می تونید از تمامی نقاط و AF-S هم استفاده کنید که دوربین خودش فوکوس می کنه.

توجه داشته باشید که در قریب به اتفاق دوربین ها نقطه مرکزی قادر به فوکوس تا f/8 و در شرایط کم نور هست که دیگر نقاط این قابلیت رو ندارند و وقتی در حالت AF-S عکاسی می کنید فقط به به نقطه مرکزی دسترسی دارید و بقیه نقاط در واقع از کار می افتند.
    samani، siosha و S Noora تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    اگرامکان دارد برایم این موضوع را باز کنید
    اصلاح خطای نورسنجی بازتابی در شرایطی که فریم سمت چپ با نورسنی ماتریکسی فریم سمت راست با مد نور سنجی نقطه ای از سطح سیاه بعلاوه مساحت کمی از سفید و خاکستری

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط maliheh نمایش پست ها
    سلام
    اگرامکان دارد برایم این موضوع را باز کنید
    اصلاح خطای نورسنجی بازتابی در شرایطی که فریم سمت چپ با نورسنی ماتریکسی فریم سمت راست با مد نور سنجی نقطه ای از سطح سیاه بعلاوه مساحت کمی از سفید و خاکستری
    برای نور سنجی دقیق تصویر زیر استفاده از مود دستی منطقی است ولی برای نورسنجی ماتریکس راهکار دقیقی وجود ندارد و هر دوربین بر اساس سنسور و چیپ نورسنجی خود رفتار متفاوتی دارد البته بعد از کمی کار و تست هر دوربین میتوانید به رفتار دوربینتان را یاد میگیرید
    در تصویر اگر دقت کنید پس از کمی نگاه کردن به تصویر خود شما دچار گیجی میشوید بنابراین خطای دوربین منطقی است
    برای نورسنجی اتوماتیک کافی است از حالت نقطه ای استفاده کنید و از یک جسم و یا کارت خاکستر رنگ استفاده کنید
    مانند تصویر دوم
    03.jpg
    تصویر دوم
    04.jpg
    و یا
    02.jpg
    ویرایش توسط siosha : Monday 6 April 2015 در ساعت 19:32
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    69

سلام دوستان و اساتید عزیز
    یه مدتی هست ذهنم درگیر دلیل کوچ عکاسان به فول فریم هست.
    من هنوز متوجه اینکه فول فریم یه دنیای دیگه هست جنس عکس فرق میکنه و.... نشدم.
    منظورم دلایل علمی از قبیل اندازه سنسور بزرگ رفتار نویزی بهتر عمق میدان و.... نیست چون این موارد بستگی به شرایط عکاسی داره یعنی من هر لحظه به تصویر واید یا عکاسی در ایزوی بالا ندارم. اگر هم داشتم تا حدودی با ابزار فعلیم که فرض میکنیم کراپدار هست میتونم تا حدودی جبران کنم.
    ساده بپرسم فول فریم چه فاکتور حیاتی داره که کراپدار نداره و هرکس که خودش رو به نحوی حرفه ای میدونه فول فریم میخره.
    امروز با خوندن مطلبی از راکول این درگیری زیادتر شد
    در مقایسه نیکون d7200 و d750 میگه تنها دلیل واقعی ارتقا به فول فریم داشتن لنزهای قدیمی فول یا نیاز به عمق میدان کم و منظره یاب بزرگتر هست وگرنه خروجی هردو یکسان و تشخیص اینکه عکس متعلق به کدام دوربین هست مشکل هست.
    BRAD تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_6060 نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید عزیز
    یه مدتی هست ذهنم درگیر دلیل کوچ عکاسان به فول فریم هست.
    من هنوز متوجه اینکه فول فریم یه دنیای دیگه هست جنس عکس فرق میکنه و.... نشدم.
    منظورم دلایل علمی از قبیل اندازه سنسور بزرگ رفتار نویزی بهتر عمق میدان و.... نیست چون این موارد بستگی به شرایط عکاسی داره یعنی من هر لحظه به تصویر واید یا عکاسی در ایزوی بالا ندارم. اگر هم داشتم تا حدودی با ابزار فعلیم که فرض میکنیم کراپدار هست میتونم تا حدودی جبران کنم.
    ساده بپرسم فول فریم چه فاکتور حیاتی داره که کراپدار نداره و هرکس که خودش رو به نحوی حرفه ای میدونه فول فریم میخره.
    امروز با خوندن مطلبی از راکول این درگیری زیادتر شد
    در مقایسه نیکون d7200 و d750 میگه تنها دلیل واقعی ارتقا به فول فریم داشتن لنزهای قدیمی فول یا نیاز به عمق میدان کم و منظره یاب بزرگتر هست وگرنه خروجی هردو یکسان و تشخیص اینکه عکس متعلق به کدام دوربین هست مشکل هست.
    بنظرم در عکاسی سه عامل بسیار مهم و تعیین کننده وجود داره:
    1. علاقه
    2. وقت
    3. پول

این سه تا وقتی با هم جمع میشن، قفسه های خونه پر از جعبه خواهد شد !
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا naseh آواتار ها
    تشکر کرده
    80

بنده همیشه فول فریم و کراپ رو با فیلمهای 135 و 110 مقایسه میکنم.
    انصافا خیلی با هم فرق داشتن.
    وقتی تو آتلیه کار میکردیم به فیلم 120 هم راضی نبودیم ، باید حتما فیلم تخت استفاده میشد.
    هرچی فیلمها بزرگتر میشدن خروجی عکس بهتر بود.
    خوب الانم همینطوره . سنسور بزرگ یعنی پیکسل های دونه درشت ! و این یعنی جذب نور بهتر و درنتیجه عکس بهتر .
    در این قضیه شک نکن.
    حالا میدونی بحث سر چیه ؟
    بحث سر اینه که مثلا دوست من که 5d مارک 3 خرید 12 تومن و من که 5300 خریدم 2 تومن ، آیا عکسهای اون 6 برابر عکسهای من کیفیت داره ؟!؟!؟!
    جواب نه هست.
    شاید اگه خیلی خودمونی بگم ، عکسهاش 2 برابر من کیفیت داشته باشه . پس چرا باید 6 برابر پول بدیم برای 2 برابر کیفیت !!!
    فهمیدی دوست عزیز ؟ مساله اینست.
    قطعا فول فریم بهتره اما نه 6 برابر !!!!!!
    milad_6060 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

سلام

زماني كه چند عكس ميگيرم حجم انها با هم متفاوت هست، مثلا يكي 7 مگ هست ديگري 3 مگ و ...... ، علت چيست؟
    Kasrajam تشکر می‌کند.