صفحه 616 از 735 نخستنخست ... 116 516 566 606 612 613 614 615 616 617 618 619 620 626 666 716 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,151 تا 6,160 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    خوب این دلیل دیگری است که شما مشکل فکوس داشته باشید باتوجه به اینکه دامنه تحت فکوس شما کمتر از دوربین کراپ است به هر شکل تعمیرگاه ابزار دقیق برای شناسایی مشکل شما دارد خصوصا اینکه بخش تعمیر دوربین و لنز کنون هم جدیدا با تجهیزات جدید بروز شده
    در مورد باتری شاید باتری خرابه و تقلبی نباشد
    این پستو ملاحظه بفرمایید : انواع بيمه دوربين
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    این پستو ملاحظه بفرمایید : انواع بيمه دوربين
    دیده بودم ولی عکس باطری خیلی کوچک بود
    ehsan1 تشکر می‌کند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان و اساتید عزیز میخواستم ببینم فوکوس این عکس مشکلی دارد یا خیر؟
    کلمه کمی تار بنظر میرسد (حاشیه کلمه canon)
    لنز 105-24
    کمی با این لنز مشکل دارم میخواستم ببنیم این ماهیت این لنز هستش یا خیر

لینک سایز اصلی :

http://www.webmizban.com/_MG_0909.JPG

فایل پیوست 67597
    به نظر من فوکوس درسته و اون یه ذره اختلاف شارپنس مربوط موازی نبودن دقیق سطح سوژه با سطح سنسوره.....یعنی عمق میدان باعث شده.
    ehsan1 تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

دوستان در مورد گریپ :
    یکی برای یک باتری اضافی EN-EL15 و یکی برای 6 باتری سایز AA.
    یعنی حتما باید یک باتری اضافه هم متصل باشه تا قابل استفاده باشه یا با 6 باتری به تنهایی هم قابل استفاده است؟
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    دوستان در مورد گریپ :
    یکی برای یک باتری اضافی EN-EL15 و یکی برای 6 باتری سایز AA.
    یعنی حتما باید یک باتری اضافه هم متصل باشه تا قابل استفاده باشه یا با 6 باتری به تنهایی هم قابل استفاده است؟
    با یک باتری لیتیوم یا با شش باتری قلمی یا فقط باتری داخل خود بدنه (بدون باتری داخل گریپ ) قابل استفاده ست. به عبارتی شما میتونید فقط توی دوربین یا فقط توی گریپ و یا توی هردو باتری داشته باشید و باتری گریپ میتونه یک باتری لیتوم یا شش باتری قلمی (آلکالاین یا نیکل متال هیدرید) باشه
    Kasrajam تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

سلام و خسته نباشید خدمت همه بزرگواران انجمن.یه سوال داشتم نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی جای دیگه ای مناسب پیدا نکردم اگه اشتباهه ببخشید یا انتقال بدید ممنون میشم.
    سوالم درمورد سایت 500px هستش اینکه چجوری میشه مثه سایت فلیکر جسجتو رو بر اساس دوربین انجام داد؟کل سایت 500 رو گشتم ولی همچین چیزی پیدا نکردم ولی بعضی جاها گفتتن برای مقایسه عکسها با دوربین های مختلف از طریق جستجوی دوربین این سایت استفاده کنید
    ممنون میشم راهنمائیم بفرمائید

سوال دومم هم این هست که من با دوربین خودم که 3200 هست وقتی عکس میگیرم اصلا اشباع رنگ مناسبی نداره مخصوصا توی عکس از مناظر و خیلی بی رنگو روح میافته در صورتیکه با چشم خیلی صحنه رنگ دار و قشنگیه.با فتوشاپم خیلی روشون کار میکنم ولی اصلا اون چیزی نمیشه که بقیه دوستان دارن خواستم بدونم نکته خاصی داره که بتونم رنگهارو درست حسابی تر حداقل در سطح ابتدایی رنگ دارتر کنم؟

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط rasaam نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت همه بزرگواران انجمن.یه سوال داشتم نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی جای دیگه ای مناسب پیدا نکردم اگه اشتباهه ببخشید یا انتقال بدید ممنون میشم.
    سوالم درمورد سایت 500px هستش اینکه چجوری میشه مثه سایت فلیکر جسجتو رو بر اساس دوربین انجام داد؟کل سایت 500 رو گشتم ولی همچین چیزی پیدا نکردم ولی بعضی جاها گفتتن برای مقایسه عکسها با دوربین های مختلف از طریق جستجوی دوربین این سایت استفاده کنید
    ممنون میشم راهنمائیم بفرمائید
    شما در همون بخش جستجوی معمول مدل دوربین یا حتی لنز مورد نظرتون رو سرچ بفرمایید بر همون اساس نتایج براتون طبقه بندی میشه
    rasaam تشکر می‌کند.
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

سوال دومم هم این هست که من با دوربین خودم که 3200 هست وقتی عکس میگیرم اصلا اشباع رنگ مناسبی نداره مخصوصا توی عکس از مناظر و خیلی بی رنگو روح میافته در صورتیکه با چشم خیلی صحنه رنگ دار و قشنگیه.با فتوشاپم خیلی روشون کار میکنم ولی اصلا اون چیزی نمیشه که بقیه دوستان دارن خواستم بدونم نکته خاصی داره که بتونم رنگهارو درست حسابی تر حداقل در سطح ابتدایی رنگ دارتر کنم؟
    میتونید نمونه عکس‌ها‌تون رو بذارید تو تاپیک ویرایش پیشنهادی تا دوستان تو ویرایش کمک کنن، ولی بطور کلی لازمه که ویرایش فایل خام در پردازشگر هایی مثل ACR رو در برنامه کار قرار بدید، در این مورد خاص، پس از تنظیم اسلایدر های نور، قدری هم Vibrance و Clarity رو زیاد کنید تا به حداقل قابل قبول برسید.
    rasaam و Kasrajam تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز دو راه رو پیشنهاد می کنم.

1. استفاده از مد Vivid در منوی Picture Control خود دوربین که این مد Customizable هست و می تونید میزان شارپنس، Hue، اشباع رنگ و ... رو بر طبق خواسته اتون تغییر بدید.

2. اگه تو روش اول به نتیجه نرسیدید استفاده از یک فیلتر پلاریزه رو پیشنهاد می کنم. برندهای Rodenstock و Hoya HD خوب هستند.
    MEHRDAD.D، mostafa_1366، rasaam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

با فتوشاپم خیلی روشون کار میکنم ولی اصلا اون چیزی نمیشه که بقیه دوستان دارن خواستم بدونم نکته خاصی داره که بتونم رنگهارو درست حسابی تر حداقل در سطح ابتدایی رنگ دارتر کنم؟
    بله نکته اساسی تجربه و آموختن است
    این طبیعی است که نتوانید تصاویری مانند یک فرد باتجربه بوجود بیاورید
    اصول رنگ ، نور را برسی بفرمائید
    rasaam تشکر می‌کند.